Trumatic SL 3200

Trumatic SL 3200

24.09.2013 21:09
#1
Tere,ks küsimus tekkis seoses ahju tööga.
Kas süütelüliti peab jääma lülitatud asendisse ahju tööreziimis või peab ta olema algasendis?
Kui mingil põhjusel peaks tuli kustuma,kas siis mingi klapp sulgeb gaasi juurdepääsu?
Kas ahjudel on termostaadi võimalus?
Tänud ette,sellele,kes viitsib vastata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Trumatic SL 3200

24.09.2013 21:26
#2
Raigo R kirjutas: Tere,ks küsimus tekkis seoses ahju tööga.
Kas süütelüliti peab jääma lülitatud asendisse ahju tööreziimis või peab ta olema algasendis?
Kui mingil põhjusel peaks tuli kustuma,kas siis mingi klapp sulgeb gaasi juurdepääsu?
Kas ahjudel on termostaadi võimalus?
Tänud ette,sellele,kes viitsib vastata.
Eksisin margiga,ahi on trumatic sl3002.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Trumatic SL 3200

25.09.2013 16:34
#3
Tere.
Omal sama ahi. Minul on süüde nagu el. tulemasinatel. Plõksin kuni tuli süttib, tavaliselt piisab ühest korrast.
Tule kustudes sulgub gaas. Seda on hästi kuulda kui ise tuli maha keerata(kustutada), siis mõne aja pärast kostub plõks. Siis on gaas kinni.
Termostaat on minul see peenikese toruga vasine junn ees all põleti lähedal.
Minul töötab ok. Paned temperatuuri (võimsuse) paikka ja temperatuuri kõikkumine on tajumatu.
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Trumatic SL 3200

25.09.2013 22:15
#4
Aitäh vastamast,sain targemaks küll.Tuleb välja,et mul on eelmise(saksa) omaniku poolt lisatud mingid elektritennid,millel ka termostaatlüliti-see oli ka asi,mis ajas segadusse.Sinu ahi on tuunimata ja hea ongi,elekter just odav pole.Samas,kui on piisavalt võimas generaator,siis külmal ajal annavad kiiret lisasooja kindlasti.Püüan lähiajal ka pildi lisada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Trumatic SL 3200

26.09.2013 14:02
#5
Ma ei tea kahjuks Sinu suvila suurust ja soojapidavust. Minul on Eifelland 380. 1971a. Eht suvine.
Viisin täna hommikul läbi katsetuse kui kiirelt ja palju ahi sooja annab. Ahju võimsus sai reguleeritud ca 75%
peale. Katse alguses oli välistemperatuur -2 kraadi ja lõpus +3 kraadi.
08.30 sisetemp. -5 :angry: (ilmselt öösest külm sees). Süüde. :evil:
08.45 sisetemp. o kraadi.
08.50 +2
09.10 +10
09.45 +15
11.00 +22

Siis keerasin max. võimsusele viie minutiga tõusis +24. :woohoo:

11.05 +24 ja katse lõpp.

Arvan, et kui oleks alguses kasutanud ca 90% võimsust oleks ehk 1,5 h. kulunud -5 kuni +22 saavutamisele.
Kokkuvõttes jäin katsega rahule. Hädapärast saab esimese lumeni kasutada. :unsure:
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Trumatic SL 3200

27.09.2013 09:45
#6
Mul on Dethleffs rc5 ehk siis sisemõõduga 5m. 86 aastast. Olen nüüd pannud õhtul,umbes kümnest tööle ja hommikul välja.Kui tund aega on töötanud,siis võib juba riidest lahti võtta.Ma ei tea,mis numbri peal gaasinupp on(nii kulunud),aga umbes poole peal ja ventikas on 1,5 peal.Töötab vaikselt ja sooja tuleb mõnusalt,hommikul oli 21 kraadi.Praegu olen rahul,eks näe kauaks gaasi jätkub...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev