Truma Gaasiahi

Truma Gaasiahi

29.03.2009 18:24
#1
Kas kellegi on kogemusi TRUMA gaasiahju süütajaga?

Probleem nimelt järgmine, et süütaja ei tööta. Truma ahjul tuleb süütamiseks all hoida temperatuuri reguleerimise nuppu et siis annab sädeme ja gaas süttib. Süüte ajal on kuulda "plõksimist". Minul seda "plõksimist" ei toimu ja gaas ei sütti.
Kas keegi teab, on seal vahel ka mingi kaitse? Säde peaks ju tekkima elektrist.
Või on kogu "julla" lihtsalt lõpetanud oma töö?

Asi juhtus ühe rentniku käes ja väideatavalt oli gaas otsa saanud ja ahi jääb siis "plõksima", ehk tahab süüdata gaasi, mida peale ei tule. Kas on võimalik, et miskit selle käigus kärssab lihtsalt lõpuks läbi?

Ette tänulik:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

29.03.2009 20:53
#2
Mina tean Truma ahjudel kahte tüüpi süütesüsteeme. Vanematel variantidel on nupuga piesosüüde. Uuematel aga käib süütaja karbis kaks AA tüüpi patareid. Kui need tühjad, siis ongi nii, et enam ei plõksi. Vaheta patareid ära ja ongi asi korras. :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

30.03.2009 08:45 - 05.11.2012 16:48
#3
mul vist on selline:




ma ei tea küll, et seal kuskil patareid oleks... või ei oska ma seda lihtsalt õigest kohast vaadata :dry:

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.11.2012 16:48 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

30.03.2009 10:25 - 30.03.2009 13:38
#4


See punasega märgitud pistik lähebki patareikarpi. Pildil on Sul gaasikraan koos termostaadiga, patareikarp on eraldi. Tuleb ahjul see pruun esikate ära võtta ja siis näeb. (kui Sul ikka on selline ahi)

Lisatud failid:

Viimati muutis: 30.03.2009 13:38 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

30.03.2009 20:37
#5
jah, tõsi ta on, et seal oli üks karp, kuhu läks ka AA patarei sisse (üks tk), aga see oleks liiga lihtne ja labane olnud, kui peale patarei vahetust oleks "plõksimine" tööle hakanud:P Puhastasin ka klemme ja kontrollisin juhtmeid, aga ei miskit.

Ühesõnaga sellest polnud kasu.

Kas kellelgi on veel variante välja pakkuda:)

Aga Korvimehele tänud, sain vähemalt teada, et seal on patarei koht olemasB)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

30.03.2009 20:42 - 05.11.2012 16:45
#6
süütemehhanism ise näeb välja niisugune:




Auto Caravan Centeris maksab see julla 1534 eeku. Terve varandus rasketel aegadel :angry:

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.11.2012 16:45 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

30.03.2009 22:25
#7
Njah, kui patarei vahetusest ei piisanud, siis on juba kehvem lugu. Olen kunagi ühe sellise karbiga mässanud ja kui ma nüüd õigesti mäletan, siis karbi klemmide omavaheline ühendamine ongi sama, kui gaasikraani nuppu all hoida. Seega peaks saama klemmide ühendamise teel, seda karpi kontrollida. Karbi kõrgepingejuhe peaks siis hakkama kuhugi karbi keresse sädet taguma.
Üks koht, kes veel tegeleb karavanide gaasiseadmetega on Arpel OÜ. Mina sain oma ahjule piesosüütaja just nende käest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

31.03.2009 20:54
#8
Viisin täna auto Rimori töökotta. Sääl asjalikud mehed, olen enamus asjad nende abil korda saanud ja neil on ka jupid tavaliselt kohe olemas. Eks siis homme kuuleb, mis hädad seal kallal on... annan siis teada. :whistle:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

01.04.2009 21:47
#9
Noh, tulin mina siis kõrvad lontis koos oma autoga tagasi koju... mis siis viga oli?. Krt, midagi polnud viga. Remondimees helistas ja ütles, et kõik töötab suurepäraselt, et tema ei oska küll siin midagi parandada.
Sõitsin mina siis kohale, proovin, töötab nigu kellavärk. Võta siis kinni, mis kotermann seal sees oli:huh:

Võibolla autod saavad ka remondimehe kartuses hirmust terveks, nagu lapsed ennem süsti:cheer:

Igal-juhul lõpp hää, kõik hää ja vähemalt sain ma teada, et ahi süttib patarei voolust, vaatamata sellele, et autos on 2 akut:laugh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

05.04.2009 19:37
#10
Vaata äkki siit saad abi.
www.parkli.ee/soojus.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

07.04.2009 20:34
#11
Tänud muhkam. Oled Sa ise kuidagi selle asjaga seotud? Mind huvitaks rohkem tegelikult isegi jahutusseadmed, millest olen suvel puudust tundnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

07.04.2009 21:36
#12
Olen kunagi läbinud selle teemalise koolituse sellest tean. Kunagi sai gaasikaminaga tegeldud siis sai uueks süütajaks hoopis tava pliidi süütaja külge nikertatud.
Kui räägid jahutus süsteemidest siis soovitan tutvuda sellise asjaga: www.waeco.com/en/396.php Aga analoogseid asju toodavad paljud firmad esialgu ei tule need lingid meelde.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

09.04.2009 21:35
#13
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Truma Gaasiahi

19.04.2009 18:32
#14
Tänud Matkasuvilale.
Aga kui Sa ise sellega tegeled, siis äkki oskad soovitada, millist võtta ja mis on plussid ja miinused. Ma nende piltide päält ei oska miskit arvata.
Kas Sa ise paigaldad ka neid? Kui pikk on tellimisaeg?

Äkki teed oma esindatavatele toodetele natuke reklaami, et mida peaks üldse asjast teadma;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 15:23
#15
Tere. Mul Trumatic 3002/3, ja mul vastupidine probleem, pieso tiiksub alati, kui kraan keeratud. Saan aru et peaks mingi andur seal olema, mis kustub piesot kui gaas põleb, ja paneb tagasi tööle, kui gaas kustub. Aga ei leidnud seda andurid ahju peal (ei võtnud ahju ära, aga tahaks juba vahetada andurit, kui võtan), ja reimo kataloogist. Reimost, krt, kõik Truma varuosad ilma pildita, ja nimetatud saksa keeles... Patarei plokkist lähevad juhtmed kraani ja põleti juurde, ja üks ahju taga. Äkki see peakski olema, kas meil eestis on need kuskil saadaval? Eile eksperimenteerisin nii, et ahjust tuli kõva pauk, ja isegi väike fireball. Et siis gaas kustus, ja mõne kümnesekund pärast toppisin sisse patareiplokki. Ja siis tuligi pauk. Ahjusse vist jõudis mõni hulk gaasi, ja peale seda ma toppisin pieso patareid. Tahaks ikka et ahi korralikult töötas.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 16:16 - 04.09.2017 16:25
#16
Kui leek kustub, rakendub leegiandur ja sulgeb gaasiklapi. Miskipärast sul see protsess ei toimi.
Pildil peaks see olema nr 39
www.trumatic.ru/state/AH:-1.202026631675/AK:navID.64/AB:navID.64/
See vaskne pulk



autocamper.com.ua/forum/viewtopic.php?t=333&start=15&sid=d530b65d4bbb46e255e9fac085df1927

tuubis videosid küll

Lisatud failid:

Viimati muutis: 04.09.2017 16:25 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 16:25 - 04.09.2017 16:25
#17
Selline asi on mul vanast omanikust alles varuosana. Plaanis vahetada, aga esialgne probleem selles, et piezo tiiksub alati, ei kustu. Lugesin natukene, et mingit andurit eiolegi. Ei saa aru siis, kuidas pjezo saab aru, et ta ei peaks tiiksuma. Üks variantidest, et küünal on mingis materjalist, mis tõstab oma takistus, kui läheb kuumaks, aga siis peaks mingi maandus olema, et see elekter läheks kuskile mujale.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Viimati muutis: 04.09.2017 16:25 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 16:30
#18
Kus oli kirjas, et andurit ei ole?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 16:52
#20
Kui leek põleb, annab leegiandur piesole infot, et süüdata pole vaja ning pieso ei plõksi. Kui leek kustub, annab andur piesole infot, et vaja anda sädet ning kui käsitsi avad gaasi, hakkabki leek põlema ning leegiandur paneb taas pieso seisma. Selles ongi automaatika töö, et leegi kustudes ei voola gaas vabalt ahju sisse ja ei tekiks plahvatust. Miks sul aga gaas ahju pääses kui leeki ei olnud- kas ise hoidsid gaasi lahti või ei tööta klapp?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 16:57 - 04.09.2017 16:58
#21
Gaasi suhtes ei oska vastata, ma ei hoidnud kraani, aga see klapp ei tööta ju kohe, tuleb mingi delay vist, paar sekundit kindlasti. Äkki ma ei pidanud kohe pieso patareitd tagasi sisse toppida. Et aega läks piisavalt et natuke gaasi koguneks,
aga mitte piisavalt, et tulutada seda kõik ära. Et kui pieso töötaks ta paneks kohe seda tagasi põlema. Aga ikkagi plaanis seda andurit, kas või profilaktika mõttes, vahetada. Kui ta on mul juba olemas.

Mis puudutab piesot. Kus see andur asub, või kuidas väljanäeb, on teil infot või pilti? Ma ei leidnud. Skeemidel ka pole näha.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93
Viimati muutis: 04.09.2017 16:58 koljamba.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 17:03 - 04.09.2017 17:06
#22
Sellel eelmisel pildil olev vasest või pronksist korpuses pulk ongi leegiandur. Teine peenem pulk otse põleti peal on küünla elektrood. Ja selles videos toimubki leegianduri vahetus.
Viimati muutis: 04.09.2017 17:06 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 17:06
#23
Kumb neist annab piesole signaali? Vasest andurist "juhe" läheb ju kraani alla, ehk siis paneb gaasi kinni. Aga ma ei leia ju pieso andurit, mis lõpetab tiiksumist, kui ahi põleb.
Oli: Rapido Confort -79.
Nüüd: Iveco Daily Bürstner A580 -93

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 17:09 - 04.09.2017 17:32
#24
Ilmselt sealt gaasiklapi juurest tuleb välja kaks juhet ja need ongi süüte juhtimiseks. Kas sellest asjast mingit pilti saad teha, siis on paremini näha, mis seal on.

Ilmselt peaks gaasiklapi juures olema selline pilt



Lisatud failid:

Viimati muutis: 04.09.2017 17:32 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma Gaasiahi

04.09.2017 18:16 - 04.09.2017 18:18
#25
koljamba kirjutas: Eile eksperimenteerisin nii, et ahjust tuli kõva pauk, ja isegi väike fireball. Et siis gaas kustus, ja mõne kümnesekund pärast toppisin sisse patareiplokki. Ja siis tuligi pauk. Ahjusse vist jõudis mõni hulk gaasi, ja peale seda ma toppisin pieso patareid. Tahaks ikka et ahi korralikult töötas.

Niiöelda "vana malli" ahjudega ongi nii, et kui ahi kuum ja keerad gaasi korraks kinni, siis ei maksa kohe uuesti proovida ahju süüdata. Tagajärjeks võibki olla "pauk ja fireball" :laugh: Põhjus väga lihtne. Külmal ahjul tuleb gaasikraani avamiseks kraani keerata ja vajutada (all hoida) Kui ahi kuum, siis on ka leegiandur kuum ja gaasi avamiseks piisab ainult kraani keeramisest. Kui kasutaja ei oska sellega arvestada ning keerab kraani lahti aga sädet vajutab alles mõne sekundi pärast, siis järgnebki pauk.
Kui säde plõksib kogu aeg, siis tasub alustada vea otsimist sellest lülitist, mis gaasikraani küljes. Säde peab olema siis, kui hoida lülitit (gaasikraani) allavajutatud asendis. Kui lasta lüliti lahti, siis vedru lükkab kraaninuppu üles ja katkestab lüliti kontakti. Kuna Sinu ahjul plõksib säde kogu aeg ning ka "fireball" üle elatud, siis võib eeldada, et ahju kraan on alumisse asendisse kinni jäänud. Tasub kontrollida, vanadel ahjudel suht tüüpviga. Abiks võib olla, kui sinna mingit spraymääret vahele lasta. Korras ahjul peab gaasikraani nuppu vajutades olema tunda, kuidas vedru selle uuesti üles tagasi surub.

P.S. See jutt kehtib nn vanatüübi ahjude puhul, kus pole veel mingit elektroonikat külge aretatud.
Viimati muutis: 04.09.2017 18:18 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev