Elekter kokkutulekutel

Elekter kokkutulekutel

26.08.2020 23:08
#1
Plaanin juba pikemat aega avada arutelu igihaljal teemal - elekter meie kokkutulekutel.
Algusaastatel oli sellega muret vähem. Tänaseks on seltskond juba niipalju kasvanud, et sobiva platsi leidmine on järjest keerulisem.
Ja peaaegu alati on elektriga mure.
Mida siis teha??
Jahimeeste kokkutulekul tekkis mul mõte, et miks ei võiks klubil olla oma korralik generaator?
Jahimeeste kokkutulekule nad igal aastal võtavad selle generaatori rendifirmast.
Et siis paneme ta kusagile laagriplatsist natuke kaugemale tuksuma ja siis ei pea mingi esinemine pooleli jääma ega pole vajadust päeval natukeseks mootorit käivitada.
Samuti peaks olema mingi esmane jaotuskarp ja mõned jämedamad kaablid, et see vool laiali jagada.
Klubi rahadest me seda osta ei jõuaks. Seega oleks vaja teada, kui palju on huvilisi, sest see oleks ühekordne panus.
Esmalt olekski tarvis aru saada, mis summaga peaks arvestama ja kui palju ollakse nõus panustama.
Toetamine oleks täielikult vabatahtlik.
Ise oleksin nõus panustama suurusjärgus 50-100.- EUR

Arvamusi saab avaldada siinsamas teemas ja paha poleks mingi vestlusring sügisesel kokkutulekul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 07:23
#2
Rentimine 3x aastas oleks vast mõistlikum. Cramos 50 kv järelveetav maksab 100€ päevas.
Ostes slle hind päris krõbe ja pole vaja otsida kus seda hoida ja pole vaja hooldada jne.
Saaksin Cramos hinna läbirääkimisel abiks olla.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Imre, Pikk, 867, Rainer, Priit Käos

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 10:18 - 27.08.2020 10:34
#3
Mulle jäävad üksjagu arusaamatuks karavanidega reisijate vajadused 3 päevasel peatumisel.
Alustades veest ja lõpetades elektriga. Liigitaks vajadused üldisteks ja personaalseteks. Üldine elekter. Mis võimsusega see peaks olema? Ega meil tööstuspark ei ole. Aga üldine elekter peaks olema 100 prossa kvaliteetselt tagatud ja kaitstud
Kes ilma elektrita ei saa, saab seda ise ajada(sõpruskonnaga ühiselt). Viimases pidus suitsutati vorsti el.generaatoriga. ;) See üldine elekter üldisel ei kannata ka mõõtmisaparaate :( Ja nii see kallis ja asendamatu elektrotehnika kooleb.
Meie pidudel võiks olla ehk meie seltskonnast ennast tunnustav elektrik? Ivarist vahel üsna kahju, nähes teda viies suunas tõttamas.

Kui suurt võimsust vajab peolava sinna juurde kuuluvaga?
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 27.08.2020 10:34 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 10:24
#4
Kui midagi üldse selles vallas omada siis need on pikendusjuhtmed ja jaotuskilbid. Saab kasutada ka platsil kus voolu on aga on kaugel või pole laiali jaotatud..
Generaatorist on vaja omada vaid head lepingut eelbroneeringutega pikalt ette et mitte viimasel hetkel avastada et rendid on tühjad.
Omale tasub selline aparaat vaid siis ära kui ülejäänud aja on välja renditud.
150 autot igale 2 kw. Teeb vajaduseks pigem 300kw ok jagame faaside vahel ära aga ikka 100kw kui õigesti mõtlesin.
Selline asi maksab ja ei tasu kuidagi 3...4...5..6 korda aastas kasutamiseks hoida kuuriall.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 10:43
#5
Telgivai kirjutas: Kui midagi üldse selles vallas omada siis need on pikendusjuhtmed ja jaotuskilbid. Saab kasutada ka platsil kus voolu on aga on kaugel või pole laiali jaotatud..
Generaatorist on vaja omada vaid head lepingut eelbroneeringutega pikalt ette et mitte viimasel hetkel avastada et rendid on tühjad.
Omale tasub selline aparaat vaid siis ära kui ülejäänud aja on välja renditud.
150 autot igale 2 kw. Teeb vajaduseks pigem 300kw ok jagame faaside vahel ära aga ikka 100kw kui õigesti mõtlesin.
Selline asi maksab ja ei tasu kuidagi 3...4...5..6 korda aastas kasutamiseks hoida kuuriall.
Mida selle 2kw per auto tehakse? need paar kolm päeva kannatab ikka gaasiküttel ka olla. Pigem võiks elekter olla esmajärjekorras neile kellel mingi meditsiiniaparaat vajab särtsu, või siis tõesti aku laadimiseks. Külmikud ja kütted saab ka gaasi pealt panna käima.
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, liikur, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 10:58
#6
Mõnedelgi vanadel matkakatel puudub gaasiküte, hetkel meenub kaks sellist, kes kokkutulekutel käivad.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 11:28 - 27.08.2020 11:28
#7
Ok, kui ma lähen ilma vihmavarjuta kokkutulekule, kas ma siis eeldan, et vihmavarju saab kindlasti korraldajalt?
Viimati muutis: 27.08.2020 11:28 toto.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Enok

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 12:03
#8
toto kirjutas: Ok, kui ma lähen ilma vihmavarjuta kokkutulekule, kas ma siis eeldan, et vihmavarju saab kindlasti korraldajalt?
Arusaamatu võrdlus minu jaoks. Et siis peaks oma elektri kodust kaasa võtma või?
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 12:15
#9
See generaatori (rendi) variant on ammu juba läbi kaalutud ja toon välja mõned momendid, mis selle vastu räägivad:
- kes seda toob rendist, veab kokkutulekule ja hiljem tagastab?
- kohapeal see töötab kütusega, mida tuleb aeg-ajalt juurde panna - kes selle kütuse toob ja sellega kohapeal tegeleb?
Võib-olla on veel midagi tehnilist (seadme jälgimine töötamise ajal vms). Lisaks, kas on ka mingi riski koht, et seda võidakse ära varastada?

Üldse kogu selle suuremate kokkutulekute (üle 100 ekipaazi) normaalse õnnestumise juures on ikka ja jälle need samad küsimused:

Elekter. Julgelt üle 90 % osalejatest peaksid suutma 2-3 päeva vastu pidada autonoomselt (akud on ju autodel peal ning enamusel on ka töötavad gaasiseadmed). Milleks hädapäraseks oleks vaja kokkutulekul kõigile elektrit? Üksi või sõpradega kuskil metsaplatsil peatudes ju samuti elektrit ei ole.
Pikkade aastate kogemus on, et elektri tagamine kõigile on üsna keeruline (pigem võimatu). Meenub Harmony Park Leedus kevadel 2018.a, kus elekter oli ja tõesti töötas (selleks Harmony Park tegi ka arvestatava investeeringu ning suure eeltöö). Kõik muud suuremad üritused elektri osas on pigem ebaõnnestunud. Sellises olukorras on mõistlikum mitte lubada seda, mida ei saa tagada. Eestis pole peale Vanamõisa kämpingu ühtegi muud suuremat kämpingut, kus saaks elektriga varustada üle 100 sõiduki. Muud suured kohad, kus elektri puudust poleks (suusakeskused jms) ei saa meid võõrustada.
Minu ettepanek - jätkame piiratud elektri kohtade arvuga, elektrit saavad erivajadusega ekipaazid (öised hingamisseadmed, puuduva külmkapi gaasitoitega sõidukid jms). Kõik jäävad ellu.

Dush. Oleme hakanud pidama üritusi ka kohtades, kus puuduvad statsionaarsed dushid. Sellisel juhul on võimalik rentida dushikonteinerid (on pakutud ka spordivõistlustel kasutatavad duhitelgid jms). Selliste lahenduste kulu on ca 1000 €. Värskas kokkutuleku eelarves sellist kulurida ei ole, kokkutuleku eelarve on tehtud eeldusel, et osaleb 130 ekipaazi. Selle arvu juures lisanduks osalustasule dushide eest kulu ca 7-8 €/ekipaaz. Samas, enamus sõidukites on pesemisvõimalused olemas.

Puhta vee tankimine. Kui üritus on kohas, kus puhast vett tankimiseks ei pakuta, siis saab ju enne üritust sõidukite veereservuaarid täita. Üldiselt on puhta vee tankimise võimalused ürituste kohtades seni olemas olnud.

Musta vee paagi tühjendamine. Viimaste aastate suuremad üritused on toimunud kohtades, kus puudub vastav koht mustaveepaagi tühjendamiseks. Lahenduseks on, et üritusele tullakse tühja paagiga ning rohealadel parkimisel on maaomanikult luba musta vee maha tilgutamiseks.

Keemilise WC tühjendamine. See on kõige lihtsamini lahendatav. Kui ürituse kohas vastav võimalus puudub, siis saame rentida 1000 l mahutid koos tühjendamisega. Kulu ei ole suur ja mahub ilusti eelarvesse.

Prügi. Oleme tasapisi jõudmas küsimuseni, kuidas vähem prügi tekitada ning seda enda järelt koristada. Saabuval kokkutulekul Värskas puudub kohapeal prügikäitluse teenus ning selle tellimiseks meil ei ole hetkel ürituse eelarves raha (minimaalne summa prügiteenuse ametlikuks tellimiseks Värskas on 720 €). Kui osalejad suudavad enda tekitatud jäätmed ise kokku korjata ning peale kokkutulekut endaga kaasa võtta, siis see oleks mitmes mõttes hetkel parim lahendus. Korraldajad saavad soovijatele saabudes jagada kilekotid. Saame proovida nii.

Kõik ettepanekud ja ideed kokkutulekute paremaks korraldamiseks on alati oodatud!
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur, Kanakuudi Aadu, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 12:39
#10
Pikk kirjutas:
toto kirjutas: Ok, kui ma lähen ilma vihmavarjuta kokkutulekule, kas ma siis eeldan, et vihmavarju saab kindlasti korraldajalt?
Arusaamatu võrdlus minu jaoks. Et siis peaks oma elektri kodust kaasa võtma või?

Just, seda ma mõtlesin, selleks ju mitmeid võimalusi tänapäeval. Mul küll oma elekter alati kaasas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 16:18
#11
Vingumise asemel võiksite täiendada oma liikuvaid elamuid. Matkaauto mõte ongi sõltumatu iseolemine kodust eemal. Reisimine on seiklus ja omal käel hakkamasaamine. Kui duss ja elekter on esmatähtsad, olge liikumatus kodus. Võimalus ka hotelle kasutada.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, liikur, Vamm, toto, Illar, Priit Käos, WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 16:49 - 27.08.2020 16:51
#12
Äsja saabununa 3 nädalaselt Euroopa reisilt mille jooksul umbes poole ajast viibisime väljaspool kämpinguid, sh.pikim selline oli 3 päeva järjest, sai 4 liikmeline perekond hakkama eelnevalt kämpingus täis tangitud 135 L veepaagi, tühjendatud wc kasseti ja 80L hallvee paagiga. Päikesepaneele ei ole, elamuosa aku on tagasihoidlik 95Ah, telekas 32w, viimast lapsed ka üsna agaralt tarbisid Selle aja jooksul ei lõppenud vesi ega elekter ja kaka mahtus ka ilusti ära. Et kui matkaauto nagu sellist programmi ka välja ei vea siis on pahasti küll ja tasuks ehk tõepoolest teda veidi " tuunida ".
Viimati muutis: 27.08.2020 16:51 Priit Käos.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 16:56
#13
Täpselt sama on ka selle ralli teemas tõstataud wc tühjendusega.
Kui väike on see paak ja kui kiirelt see siis täis saab kui ühe terve ööpäeva ja kahe pooliku päevaga on probleem?

Selles mõttes küll et 2...3 päeva peaks nüüd tänapäeval küll täitsa "off grid" hakkama saama nii veest elektrist kui solgist.

Minu toodud 2 kw per auto on lihtsalt suvaline näide ümarast numbrist mis teeb ehk mingi 8A ühele tarbijale jah kõigile pole kindlasti vaja
Samas on mitmel kokkutulekul nähtud kuidas esimese asjana kui on vaevalt pargitud tõmmatakse kaabel pistikusse selleks, et mitte tarbida oma ostetud gaasi või mingil muul põhjusel ja mitte mingid vanad autod.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 17:35 - 27.08.2020 17:52
#14
Kunagi valmistasin ootamatuteks juhtudeks ette ühe tavalise 20L plastkanistri, et sinna hädavajadusel vetsupaak tühjendada. Kogu ettevalmistus seisnes selles, et lihtsalt sobitada kanistri ava paagi väljundtoruga nii, et kallamisel mingeid pritsmeid ei tekiks. Selleks tuli natukene sobrada ehituspoe kanalisatsioonitorude osakonnas ja hallollust ragistada. Kaasas teda vedasin, aga vaja ei läinud, sest ikka sai vahel kämpsi põigatud. Ja samamoodi sai vajadusel kolm päeva autonoomselt elatud, st osad paagid tühjenesid ja osad täitusid selle ajaga ning kõik toimis- toiduvalmistamine, nõudepesu ja kehapesu neljale inimesele. Eks vahel mõni muuseum või kaubanduskeskuse tualett aitas number ühe koguseid bussi paagis vähendada, aga nr 2 sai ikka bussi tehtud, sest nii kodusem ja mugavam.
Veeprobleemid muidugi suuremad haagissuvilatel, sest nende paagid väiksemad.
Aga muidugi pisike äriidee kui keegi viitsib jamada- nimelt võib tavalisele sõiduauto 1,5x3m kerghaagisele monteerida näiteks kuus 280W päikesepaneeli ja mõned suurema mahutavusega akud (kontroller, inverter ja muu kama ka loomulikult) ehk siis koostada üks järelveetav päikesejaam, mis ilusa ilmaga suudab toota kilovati ja enamgi elektrit tunnis ja sealt saavad päevasel ajal enda elamu akusid laadida need, kes paneele ei oma ja eks jätkub miskit ka ööseks kui jaama akud täis on.
Viimati muutis: 27.08.2020 17:52 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 19:45 - 27.08.2020 19:51
#15
Telgivai kirjutas: Täpselt sama on ka selle ralli teemas tõstataud wc tühjendusega.
Kui väike on see paak ja kui kiirelt see siis täis saab kui ühe terve ööpäeva ja kahe pooliku päevaga on probleem?

Selles mõttes küll et 2...3 päeva peaks nüüd tänapäeval küll täitsa "off grid" hakkama saama nii veest elektrist kui solgist.
....

Uuematel WC -del on kassett ainult 16,5 liitrit. See vist ka väiksem, mis olemas on, kui porta pottid välja arvata.
Suuremad on 20 liitrit (vanemad mudelid) ja midagi jäi ka sinna vahepeale.

Kogu selle paagi täissaamine sõltub inimeste arvust ja loputuskordade arvust, kuna suure mahu võtab ära loputusvesi.

Kuna minu suure tagumiku jaoks on vanema tüübi potid natuke väiksed, et kõik vajalik korraga ära mahutada , lisakspüsti veel ka surve ja pritsimise teema, siis leidsin viimaseks reisiks endale optimaalse lahenduse.

Ööpoti uus versioon- südameapteegis 2,97 €

Vähendab WC loputuskordade arvu . Plaan seda ebayst osta oli olnud juba mitu aastat aga kuigagi soiku jäänud.

Muidugi neil, kes ei kasuta vee välja ajamise tablette ja öösiti WC teenust ei vaja on seda jagu lihtsam.

Kõige kindlam lahendus need päevad üle elada on aga osta varukassett.

Haagissuvilal on veel ka see puudus, et näiteks minu omal on kandevõime ainult 200 kg ja kaal pidevalt lõhki. Nii pole mul mingit mõtet 120 liitrist puhta vee paaki intalleerid (seisab ja ootab) sama teema korraliku boileriga. Õnneks vedukis on nii ruumi, kui vaba kaalu, aga saan täiesti aru neist, kel seda pole ja oma lubatud 3,5 tonni autorongi lõhki ajada ei taha.

Vahel lugedes tundubki, et autod ja haagised on nagu eri planeetidelt ja üks teisest aru saama ei hakkagi.

Võiks ka mina elektrit Värskas küsida, kuna nädal pärast gaasikontrolli sai enne viimast reisi külmkappi süüdata ainult väljast luugist aga see viga saab selleks ajaks parandatud.

Oma värvilise displeyga hingamisaparaadi ette näitamisel saaks ehk ka elektri välja kaubeldud, aga pole seda juba üle poole aasta kasutanud, nii et ka see jääb ära.

Reimos oli vist kuskil ka laadija, millega sai ühelt 12V akult teist laadida. Nii tekiks kohe veel ühe lisaaku tarbimise võimalus.

Ostsin selle pärast isegi respost uued rehvid koos velgedega, mis tänu kõrgele survele kohe ülekaalu välja ei näita.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 27.08.2020 19:51 eavp.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

27.08.2020 21:38
#16
Priit Käos kirjutas: Äsja saabununa 3 nädalaselt Euroopa reisilt mille jooksul umbes poole ajast viibisime väljaspool kämpinguid, sh.pikim selline oli 3 päeva järjest, sai 4 liikmeline perekond hakkama eelnevalt kämpingus täis tangitud 135 L veepaagi, tühjendatud wc kasseti ja 80L hallvee paagiga. Päikesepaneele ei ole, elamuosa aku on tagasihoidlik 95Ah, telekas 32w, viimast lapsed ka üsna agaralt tarbisid Selle aja jooksul ei lõppenud vesi ega elekter ja kaka mahtus ka ilusti ära. Et kui matkaauto nagu sellist programmi ka välja ei vea siis on pahasti küll ja tasuks ehk tõepoolest teda veidi " tuunida ".

Aga kuhu pissi panite? :D
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

28.08.2020 02:02 - 28.08.2020 02:11
#17
Mina ise saan küllaltki hästi hakkama aga see elektriteema on pigem siiski mugavusteenus.
Enamasti reisin kolm nädalat Euroopas ja ainult mõni üksik kord kusagil kämpingus. Käin nii aastaid ja ma ei vingu.
Küsimus ongi selles, kas me ikka peame punnitama selle nimel, et tõestada oma suurt sõltumatust?
Ei pea ju. Me kõik saaks jalgrattaga tööle sõidetud, kui keegi seda relva ähvardusel nõuaks.
Mitte küll 100% aga siiski valdav enamus. Ja paljud seda tegelikult igapäevaselt teevad?
Miks te ei taha tuules ja vihmas sõita? Ratast kontoris parkida, pesta, riideid vahetada? Poekotte vedada? Ämmale külla sõita kogu perega ratastel?
Või milleks üldse WC? Kokkutulekutel on ju WC kusagil platsil alati olemas. Jalutud olete või?
Neid küsimusi saaks veel sada tükki genereerida.
Vastamisel jõuame me valdavalt sõnani MUGAVUS.

Niiehknii panen ma mingil hetkel päikesepaneelid katusele. Siis justkui polegi muret.
Külmik käib nagunii kogu aja gaasiga.
Veepaak tühjaks ei saa aga WC saab küll täis. Eriti aktuaalne väikeste lastega.
Minu nägemuse järgi ma ühe tarbija kohta üle 2A ei planeerikski või siis lausa 1A.
Seda saab väga lihtsalt piirata kui jaotuskarpi need automaatkaitsmed panna.
Tarbid rohkem, pole voolu ja see ei segaks siis teisi.
Olen aru saanud, et majutuskoha võimsusest enamasti piisaks korraldamise ja esinemiste jaoks.
Augu lööb sisse osalejate tarbimine. Ja ilmselt palve mitte palju kulutada jääb mõnelgi kuulmata.
Generaatori rendi-ostusumma suhet ei tea. Kui keegi on seda teemat varem lähemalt uurinud, siis on hästi.
Generaatori puhul peab olema tõesti koht, kus seda hoida ja kes veab kohale ja kes kütusel silma peal hoiab.
Kuna kõigil päiksepaneele pole ja mõnel näiteks salongiaku mitu aastat vana ja suurt ei kestagi, nendega võiks ka arvestada.
Samas kui sul päikepaneeli kontroller otsad annab ja alles ankrusse jäädes avastad, et miskit mäda, siis oleksid voolu eest päris tänulik.
Ja eks neid situatsioone oleks teisigi, kui justkui autonoomne masin järsku lisasärtsu vajab.
Täiesti autonoomset masinaparki ei saa meil mitte kunagi olema.

Minu küsimus oligi, kas me tahaksime oma mugavusse investeerida või ei.
Ma tean juba ette ära, et 100.- EUR väärtuses ma elektrit nagunii tarbida ei planeeriks.
Viimati muutis: 28.08.2020 02:11 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

28.08.2020 08:34
#18
Imre kirjutas:
Priit Käos kirjutas: Äsja saabununa 3 nädalaselt Euroopa reisilt mille jooksul umbes poole ajast viibisime väljaspool kämpinguid, sh.pikim selline oli 3 päeva järjest, sai 4 liikmeline perekond hakkama eelnevalt kämpingus täis tangitud 135 L veepaagi, tühjendatud wc kasseti ja 80L hallvee paagiga. Päikesepaneele ei ole, elamuosa aku on tagasihoidlik 95Ah, telekas 32w, viimast lapsed ka üsna agaralt tarbisid Selle aja jooksul ei lõppenud vesi ega elekter ja kaka mahtus ka ilusti ära. Et kui matkaauto nagu sellist programmi ka välja ei vea siis on pahasti küll ja tasuks ehk tõepoolest teda veidi " tuunida ".

Aga kuhu pissi panite? :D
Eks ikka sinna kuhu sinagi autos teed aga tunnistan, et kusehäda saabudes autost kaugemal kui 200m ma tavaliselt kastan loodust.
PS! 3 päeva ekstrakt mahub ilusti kassetti ära kui loputusveega osata ümber käia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

05.01.2021 00:51
#19
Kuna suusamägede teemas tuli ka eleter jutuks, siis äkki peaks seda teemat nüüd edasi arendama?
Suvest hulk aega möödas ja peaks olema mingeid mõtteid tekkinud.
See teema on tegelikult päris tuntavalt päevakorral.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

05.01.2021 09:17
#20
Suusamägede teemas tuli välja see, et edaspidi on kokkutulekutel osalemisel päikesepaneelide olemasolu kohustuslik :) Voolu ei pakuta ja osadele härradele ei meeldi ka see, kui ma geneka käima panen.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

05.01.2021 10:18 - 05.01.2021 10:24
#21
Priit Käos kirjutas: See on tõesti pisut kummaline. Iseenesest ma ju saaks selle nädalavahetuse seal suusamäel ka ilma juhtme otsas olemata kenasti hakkama aga selline suhtumine tekitab vähemalt minus trotsi, et milleks sinna üldse minna oma rahakotti tuulutama.
.

Mitmesse teemasse hargnenud vooluvärk sai alguse suhtumisest, mitte voolust.
Kui kokkutulekul samuti, et saaksin ise kenasti hakkama, aga .... milleks rahakotil sinna üldse minna kui kiskuda ei saa.:) :) :)

PS Minu karavanisõbrad teavad, et olen mitmel kokkutulekul käinud ilma rahakotita ;)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 05.01.2021 10:24 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

05.01.2021 17:19
#22
Pikk kirjutas: Suusamägede teemas tuli välja see, et edaspidi on kokkutulekutel osalemisel päikesepaneelide olemasolu kohustuslik :)

Kui katusele paneeli panna ei saa/taha, siis on ka variant kasutada kokkupakitavat päikesepaneeli. Sellise paneeli eeliseks on veel see, et selle saab alati paigaldada õiges suunas ja õige nurga all. Eriti sügisel annab see tunda, et katusel lapiti olev paneel ei taha enam hästi toota. Olen sellist paneeli testinud ja täiesti toimiv asi.
Genekas on muidugi jah selline äärmuslik variant. Ega see müra kedagi rõõmsaks ei tee ... :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter kokkutulekutel

05.01.2021 17:54 - 05.01.2021 17:57
#23
Teema väliselt natuke ja samas teemasse, need kokkupakitavad on ägedad.
Urmas Autocamperist võib rohkem pajatada, ta seda kasutab või nüüdseks kasutas.

Pilt teise vundamendiga kodu lähedalt... Saab igaks otstarbeks kasutada...
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.01.2021 17:57 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev