Eesti kämpingute tasemed

Eesti kämpingute tasemed

05.08.2015 21:40
#1
Kas eesti karavani klubi võiks hakata koolitama ja klasifitseerima majutusasutusi. Olime nädala vahetuses Lepaninas. kõik oli enam vähem aga sees kriipis ikka päris korralikult. Voolu pakuti 1 kohast, vett sai wc voolukust, wc sai tühjendatud kanalisatsiooni settekaevu, ei hakka ette lugema kõik mis seal paistis ja lõhnas. Nõude pesemise kohta ei ole. wc sai pestud külma veega. Mõnele soovitusele mida võis teha siis öeldi et teised saavad küll hakkama. Võiks kuidagi seda eesti haritust tõstma hakata. Mis teised liikmed sellest arvavad. Võiks ju soomes ennast koolitada ja siis teistele ka jagada.
Palun komenteerige

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

05.08.2015 23:52
#2
Eesti Karavan ei ole järelevalveasutus, samuti puuduvad ressursid sellise tegevuse korraldamiseks aga tähelepanekud on ikka teretulnud! Kui tegemist oleks meie koostööpartneriga (vaata SIIN ), siis saaks muidugi operatiivselt reageerida.

Samas need tähelepanekud siin foorumis ise juba reguleerivad natuke olukorda (igaüks saab infot), selleks foorum on. Iseasi, kui objektiivsed on need hinnangud, olukorrad võivad alati olla erinevad.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

06.08.2015 16:56
#3
Elektrit ju sai? Järelikult kõik ok. WC sai ka tühjendatud, puhast vett voolikust sai, meie peseme nõusid oma bussis ja ma pole veel arvanud, et peaks WC paaki sooja veega loputama. Või peaks?
Nende kodulehe järgi pole nad vist eriti tugevalt orienteeritud karavanikohtade pakkumisele, seega kui vastu võtavad ja peatumiskoha leiavad, siis ju kõik hästi. Näiteks Waide motellis peab WC paagi tühjendama tavalisse tualetipotti, sealsamas ka loputama, heitveepaagi tühjendama tee servas olevasse restkaanega kaevu. Tundus ka mulle natukene veider, aga asjad said üldiselt suht keskkonnasõbralikult aetud. Suure Töllu puhkekülas Kuressaare külje all oli seevastu kõik väga korrektselt korraldatud. 5+. Eks kõik kohad ole erinevad, aga matkaja on üldjuhul karastunud inimene, kes mõnedest pisiasjadest end häirida ei lase. Hoopis hullem on seis siis, kui WC paak servani täis ja tühjendamiskohta ei ole :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

06.08.2015 22:00
#4
Mis seal salata- olen isegi heietanud mõtet ühe väikese platsi loomisest saaremaal ja kõigi vajalike teenuste pakkumisest alates jäätmetest ja lõpetades sauna, pesumasina ning kasvõi tavavooditega öömajaga mõneruutmeetrise majakese näol, kuid igasugu majanduslikud arvutused viitavad otseselt vaid sellele, et tee kui tahad, aga nimeta see siis vaid oma hobiks. Ja hobid teatavasti raha sisse ei too :)
Aga nagu eespool mainisin, et kui istud triiki täis vetsupoti otsas, siis ei hooliks sellest august, kuhu s.tt kallata, peaasi et ta olemas oleks ja siiski ka seaduslik. Oma ekskremente kuskile metsa alla küll kallata ei taha, kuigi olen seda korra teinud. Tegu polnud küll metsaga vaid korraliku maltsa ja nõgesepesaga, seega loodan, et keegi sinna kunagi jalgupidi sisse ronima ei hakka ja minu seatemp päevavlgele ei tule :unsure:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: ROBI

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

07.08.2015 13:49
#5
mõnikord on lihtsalt vaja inimestele mõned näpunäited anda kuidas minimaalsete kulutustega saaks paljud asjad korda ajada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

07.08.2015 15:38
#6
Kunagi rehkendasin minagi ja lugesin seadust. Nullist alustamiseks on ikka praeguse turu juures täiesti mõttetu äri.
Kui võrrelda Norras kogetud kodumajutuse ja mökindusega, on seadusega ikka kõvasti üle pingutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

07.08.2015 16:23
#7
ma küll ei ole kursis millised kulud ja nõudmised on konkreetselt kämpingule aga värskelt raamatupidamist õppinud inimese ja värske väikeettevõtja juttust saan aru et üldse igasugune väikekettevõtlus on keeruline kui makse tahad ausalt maksta. Aga kuna ise pole kunagi veel sattunud ööbima sellises kohas siis minimaalsed nõudmised sellisele platsile, vesi,elekter ja kõva pinnas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

07.08.2015 17:01 - 07.08.2015 17:03
#8
www.riigiteataja.ee/akt/951667 , vist siis pühkeküla alla võiks see käia.
Aga seadus on üks asi, inimene pole masin, et paned riiulisse. Kuigi vist Eestis on neid veidraid kandilisi platse vähemalt planeeritud, võib-olla mõni ka valmis ehitatud.
Viimati muutis: 07.08.2015 17:03 aff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

07.08.2015 18:09
#9
neid nõudeid lugedes on sellel asjal mõte ainult siis kui see toetab muud tegevust. Või nagu enne mainiti hobi korras :D . Ma lihtsalt mõtlesin et mul vaba maatükk elektri ja puhta veega olemas ja parkidagi võimalik et natuke majandataks juurde saaks maamaksugi tagasi aga see kirjatükk riigi teataja näol jahutas mu entusiasmi :(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kämpingute tasemed

07.08.2015 22:35
#10
Kui no. hobikorras ajada asja, siis ei ole vaja ju kõike nii ametlikuks ajada. Asja võib ju selle külje pealt vaadata, et kui sul sõbrad ja tuttavad külas käivad ja oma kulutatud vee ja elektri eest sulle sõbraliku kompensatsiooni jätavad, siis oma semude majutamiseks pole vaja igasugu euronõudeid täita.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev