Teemaksud

Teemaksud

25.08.2018 00:28 - 25.08.2018 00:28
#1
Olen hetkel 150km Madriidist. Hispaanias ~250-300km oli 46EUR. Prantsusmaal ~100km 49EUR ja pisike 4km ots oli juba 4.90! Tundub, et mootorrattal ja veokil k.a. rekka on ühine maks???
Vajutad aga sõiduauto klahvi ja pärast maksad......
Viimati muutis: 25.08.2018 00:28 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud

25.08.2018 00:32
#2
Hispaanias ja Prantsusmaal pole vaja ju sõita mööda kiirteid, sa ei sõida ju 130 km/h? Tasuta sõidetavad teed olemas.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud

26.08.2018 23:46
#3
Jutt jumala õige. Aga arvestades aega ja teepikkusi on vahel ka tasulised teed vajalikud. Portugalis kus praegu olen samuti kiirteedel sõitnud aga maksta pole saanud....vinjetti pole vist? ja tasumiskohta pole tulnud. Või õigemini korra tuli, läksin siis eile öösel teiste kohalike järgi ja sai väravast mööda sõidetud! Imelik väga imelik, või peabki nii olema? Hispaanias need maksud pole nii tapvad, Prantsusmaal aga tuleb tasulisi teid vältida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud

27.08.2018 09:41
#4
Kui on vajlaik siis tuleb maksta. Kohalike järgi sõites võib tulla üllatusi ;)
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Teemaksud

29.08.2018 22:33 - 29.08.2018 23:13
#5
Portugalis on teemaksud kahte moodi Tee kohal on kaamerad ja raha numbrid ning tavaline kiirtee maksusüsteem.
Teine süsteem on lihtne.Sõidad tasulisele teele ,võtad tickati ning maha sõites maksad Ettevaatust "kohalike" järgi sõites .Nimelt tuttava portugaallase jutu järgi.nad ei kasuta tasulisi teid põhimõtteliselt.Tasulisel teel Portugali numbriga sõiduauto on suure tõenäolisena rendiautoga prantslane.
Esimese süsteem on keerulisem.See eeldab mingisuguse aparaadi olemist autos .Uurisin asja mõned aastad tagasi ühelt tuttavalt kes kolis Portugali ja ostis auto.Aparaadi pidavat saama (ostma) postkontorist ja iga kuu tuleb arve koju.Küsimusele peale ,kui mul ei ole postiaadressi Portugalis,laiutas käsi.
Mina nende tasuliste lõikude eest maksnud ei ole.Olen mitu korda Portugalis käinud ,keegi ei ole kinni pidanud ega raha küsinud.
Kogu see värk on pisut segane.Või tõesti maksavad ainult Portugali numbriga autod.
Lõpetuseks .
Kui oled võtnud ticketi ,siis tuleb maksta.Mitte mingil juhul via verded (roheline tee) kasutades makseväravast mööda sõita.
Viimati muutis: 29.08.2018 23:13 mõmmi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev