Reisimine koeraga

Reisimine koeraga

27.03.2014 15:00 - 27.03.2014 15:05
#1
Paljud campari omanikud reisivad koduloomadega. Tahtsin hoiatada, et Horvaatias Dubrovnikus ei lasta koeraga ühistransporti. Jutt pole mitte suukorvist vaid on üleval konkreetne silt, et koeraga bussi sisenemine keelatud. Kusjuures teises Horvaatia linnas Splitis polnud see keelatud. Dubrovnikus oli nagu bingo. Ok, hommikul ei ole väsinud ja viitsid selle maa ca 5-8 campingust kesklinna maha jalutada. Aga õhtuks oled juba parajalt väsinud ja meeldivalt napsine, et ei viitsi juba jalutada. Aga õhtud on seal pimedad, rahvast palju ja meil õnnestus jalgade varjus koer bussi smuugeldada. Kui väljusime, siis venis bussijuhi nägu küll väga väga pikaks.
Me oleme reisinud palju koeraga ja kuskil pole probleeme polnud. Ei metroodes, ei bussides. Üks kord Austrias Salzburgis ülesse kindlusesse minnes ei tahetud funikulööri lasta ilma suukorvita. Aga seal oli võimalik see pandiraha eest ajutiselt rentida. Ja viimane kord ei tahetud Budapestis metoosse lasta ilma suukorvita. Aga õnnestus ära rääkida. Mul on nimelt Ungari tõugu koer. Aga eks tuleb tulevikus suukorv igaks juhuks kaasa osta.
Ja campingus autosse ei soovita koera jätta. Alati leidub mõni kodanik, kes siis tuleb noomima. Koeral pole häda midagi, ega ma lõõskava päikesega teda autosse ei jäta. Paar korda on ilm vihmane olnud ja ta on jäetud autosse.Ega ta muidugi iga kord ei häälitse. Kui tunneb ennast solvatuna, et teda ei võetud kaasa, hakkab mingeid hääli tegema. ta on harjunud igal pool kaasas käima. Ka eestis olles on ta mul tööl kaasas.


Kuidas on teiste kogemused koduloomadega reisimisega ja kas on olnud ka mingeid probleeme?

Lisatud failid:

Viimati muutis: 27.03.2014 15:05 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Reisimine koeraga

28.03.2014 12:35 - 28.03.2014 15:49
#2
Tahtsin veel lisada, et paljudes euroopa loomaaedades lubatakse ka koertega siseneda. Lisan pildi, kus Hutch tutvub Praha loomaias känguruga.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 28.03.2014 15:49 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Reisimine koeraga

02.04.2014 13:55 - 02.04.2014 13:56
#3
Minul sama lugu, kui kuhugile seiklema lähen ka Eesti piires ja võtan koera alati kaasa, väljaarvatud erijuhud. Kui koht on selline kuhu pole viisakas lemmikut kaasa vedada või seltskonnas on inimene kes koeri ei salli/hirmsasti kardab. Koer jääb sõitudeks ja linna külastusteks siiski autosse, teeb oma jalutuskäigud ära ja ootab bussis meie naasmist. Mina arvan ja olen märganud et koerale vahel isegi meeldib autos oodata kui kaasa tulla.
Väga huvitav teema, tahaks teiste arvamusi/kogemusi lugeda.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 02.04.2014 13:56 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Reisimine koeraga

02.04.2014 14:08
#4
Ma ei võta kaasa, on alati keegi, kelle hoolealla reisi ajaks jätta. Endal on tegemist niigi pisipõnniga, siis veel üks lisaks. Koer ise küll pisike, kuid ikkagi on pigem tülinaks.

pilt.delfi.ee/my_picture/92555/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev