Poola teeolud

Poola teeolud

31.08.2012 22:18 - 31.08.2012 22:48
#1
Igal aastal sama jama - läbisõit imeilusast Poolast. Avan siin teema, kus võiks jooksvalt kirjutada hetkel käimasolevatest Poola teede ehitustest-remontidest. See oleks palju abiks läbi Poola sõitjatele marsruudi valikul.

Minu andmed on küll paar nädalat vanad, aga usun, et siiski üsna värsked.
Sõistin tagasi kodu poole marsruudil Ostrava-Katovice-Piotrkow Trybunalski-Varssavi-Byalistok-Augustow.

Väga suur ehitus käib Piotrkow Tribunalski ja Varssavi vahel. Praktiliselt mingi 120-130km on korraga ehituses. Valmis on 2+2 rada tulevast kiirteed. Hetkel käib viimane lihv ja müratõkete ja piirete paigaldamine. Liiklus on suunatud kordamööda ühele suunale ja kiirus piiratud 50/70 km/h. Samas on liiklus vägagi sujuv ja sõidetakse keskmiselt 80-90 km/h. Järgmiseks suveks on see lõik ehk valmis ja siis saab Varssavist juba Tðehhi või Slovakkiasse mööda 2+2 rajalist teed.

Teine suurem ehitus on Byalistoki ja Varssavi vahel. Byalistokist suunaga Varssavile on umbes 25 km täpselt sama teema. Valmis on 2+2 tee ja käib piirete paigaldus. Kiirus on piiratud 50/70 km/h, kuid liiklus sujub kiiremas tempos. Väikestest asulatest on ehitatud mööda juba korralikud 2+2 teed ja tundub, et lähiaastatel valmib ka kogu tee Byalistoki ja Varssavi vahel.

Kuna eelmisel aastal käisin Norras ja Poola jäi läbimata, siis oli isegi meeldiv üllatus, et vahepeal on nii palju edasi liikunud. Ei ole vist väga kaugel enam see aeg, kus Poolast on võimalik läbi sõita 2+2 teed pidi. Varssavi sisesed teed on ka valmis saanud ja sealt saab üsna tuhinaga juba läbi.
Hetkel käis küll jõnks tagumikust läbi, kui sattusin tunnelisse kõrgusepiiranguga (vist?) 3,0m. Kõrvalt läks teine rada suurema ringiga veoautodele. Õnneks on mu auto kõrgus 2,8 ja antenn on painduv:) Läbi sain. Aga tasub jälgida, kellel on kõrgem auto!

Õnn ei ole enam kaugel! :P
Viimati muutis: 31.08.2012 22:48 ford. Põhjus: mina neid kirjavigu ei teind

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teeolud

31.08.2012 22:45 - 31.08.2012 22:46
#2
ford kirjutas kirjutas: Hetkel käis küll jõnks tagumikust läbi, kui sattusin tunnelisse kõrgusepiiranguga (vist?) 3,0m. Kõrvalt läks teine rada suurema ringiga veoautodele. Õnneks on mu auto kõrgus 2,8 ja antenn on painduv:) Läbi sain.

Mina Triestes ei saanud nii õnnelikult, antenn jäi terveks, aga kinnitus purunes totaalselt ja antenn sõitis garaazis koju tagasi ja tuli ilma CB sideta läbi ajada. Pole halba ilma heata, vana kinnitus oligi kehva, oli põhjust uus ja parem teha :).
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 31.08.2012 22:46 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teeolud

01.09.2012 13:39
#3
Kevadel sattusin ka Varssavis samasse tunnelisse, mille kõrgus 3 m.
Antennid kolisesid mis hirmus, kuid läbi sain. Minu auto kõrgus on 3,2 m.
Tuleb välja, et tunneli kõrgus on märgitud väikese varuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teeolud

07.09.2012 03:05
#4
Iga kord, kui oleme tiimitööna bussi madala silla või viadukti alt läbi roolinud, luban endale, et nüüd tuleks see koht salvestada. Kahjuks on see mõtteks jäänudki. Mul buss 3,2 ja kui siis märki ei ole, ei julgegi hooga läbi sõita. Kedagi kapotile seisma pole ka pidanud kamandama. Sellised jamad juhtuvad, kui suurem tee remondis ja siis on ümbersõit orgunnitud mööda perifeeriat. 2 aastat tagasi sai siis alternatiivina suur ring tehtud ja raudtee ületus vaat et mööda jalgrattateed.
Äärmiselt sitt tunne on jääda 2,5 m raudteesilla ees seisma, selja taga kolonn kohalikke...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Poola teeolud

07.09.2012 17:37 - 07.09.2012 17:38
#5
Mul ostetud Tom-Tom programmis sees võimalus kus saab määrata masina andmed pikkus,kõrgus ja kaal - jah Poolas vist se rakendus ei tööta veel kuid Austrias ja Inglismaal näitas kohe kus kitsaskohad ning arvutas sobiliku teekonna
Viimati muutis: 07.09.2012 17:38 Jaan03.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev