Kaalud

Kaalud

26.04.2023 07:35
#1
Millistes euroopa riikides kaalutakse matkaautosid rohkem ja kus üldse ei kaaluta? Austriasse sissesõdul on kaaluplatsid kas sinna matkaautosid ka suunatakse? Kui suured trahvid on kui on ülekaal umbes 100-200 kg? Näiteks 3500 kg täismassiga auto kaalub tegelikult 3700 kg? Mis rahanumber tuleb kaaalumehele välja käia?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaalud

26.04.2023 07:49
#2
Kaaludel on reeglina ka väike eksimusprotsent. Seega kui ca 100kg üle on, ei juhtu tõenäoliselt midagi, üle selle on oht juba trahviks olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaalud

26.04.2023 08:05
#3
Millistes euroopa riikides kaalutakse matkaautosid rohkem ja kus üldse ei kaaluta? Austriasse sissesõdul on kaaluplatsid kas sinna matkaautosid ka suunatakse? Kui suured trahvid on kui on ülekaal umbes 100-200 kg? Näiteks 3500 kg täismassiga auto kaalub tegelikult 3700 kg? Mis rahanumber tuleb kaaalumehele välja käia?
 
Mind on saksamaal teel Berliini ringile Poolast tulles ka tühja autotreileriga rajalt maha võetud. Kaaluma ei saadetud, kontrolliti tehnoseisundit. Käru kategooriat mul tollal polnud, aga sakslane rahuldus C kategooriaga. Maha võeti järjest kõik suuremad sõiduauto haagised ja mõned matkaautod.
Kui ikka kaal on 200 kg üle, siis reeglina saksamaal edasi sõita ei lubata ülekaaluga. Tänapäeval paned paar reisijat elektrijalgratastele ja saavad ehk kuidagi lähimasse tanklasse ;) Veed saad välja lasta, ega seal muud suurt teha pole.
Haagissuvilal rohkem variante- vesi välja, aku ja muu liigne lahtine modru autosse jne.

Eestis kaalutakse ju samuti. Olen näinud sõiduautot suurema kaatriga, kust siis omanik vett maha soristas ja taga oli politseiauto ja kaalubuss.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kaalud

26.04.2023 14:24
#4
Promobil  Artikel. Eks need nr võivad olla muutunud aga ma arvan et ainult suuremaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev