Eesti-Soome laevapiletid

Eesti-Soome laevapiletid

09.10.2021 13:56
#1
On keegi viimastel aegadel matkabussi/haagissuvilaga Eestist Soome laevapileteid ostnud? Küsimus on, kuna pole kunagi karavaniga sinnapoole reisinud. Millalgi 10 aasta eest korra uurisin, siis selgus üle 7 m sõidukil (meil oli tol ajal matkabuss 7 m ja 15 cm) hind mitmekordne võrreldes kuni  7m sõidukiga, rohkem huvi polnud. Nüüd vaatasin üllatus Eckerö pakub pileteid mõistliku hinnaga, sõiduk meil 8,4 m:



Olen tänulik, kui keegi teab asjalikku infot jagada analoogsetest võimalustest. Tallink/Silja ja Viking viskasin juba pilgu, neil 1 suund maksab u.sama palju, kui eelnevalt toodu edasi-tagasi. Tallinkil on veel küll mingi kaubaliin Muuga-Vuosaari aga see pole vist päris see.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 12:37
#2
Mina just selle Eckerö Cargoga käingi, veel soodsam, laevasõit rahulik ja start finish ilusti linnast väljas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 13:08
#3
alambe kirjutas: Mina just selle Eckerö Cargoga käingi, veel soodsam, laevasõit rahulik ja start finish ilusti linnast väljas.

 
Tänud, see paistab tõesti normaalne hind juba:



Huvitav, kui buss on 8,33 meetrit, kas siis piletiostul läheb automaatselt juba 9 meetri alla? Võtsin hinna hetkel selle järgi.
8 meetrise sõiduki pilet tuleb edasi-tagasi 24 eurot soodsam, vahe pole suur.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 13:10
#4
niipalju kui mina olen sõitnud, siis keegi mõõtnud küll pole. Mul 7.4 aga olen ikka kohusetundlikult seal võtnud 8m pilli pileti.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 15:59 - 10.10.2021 16:02
#5
3.10 tulime soomest Eceröga 14m rongiga, auto+haagiselamu ja 2 inimest. 119€
Vikingiga sõites on ühe korra Soome poolel mõõdetud ja +15cm tekitas paanika, see oli veel sellel ajal kui hinnad kõrgrmad olid.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 10.10.2021 16:02 Imre.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 16:04
#6
Imre kirjutas: 3.10 tulime soomest Eceröga 14m rongiga, auto+haagiselamu ja 2 inimest. 119€
Vikingiga sõites on ühe korra Soome poolel mõõdetud ja +15cm tekitas paanika, see oli veel sellel ajal kui hinnad kõrgrmad olid.
 
Kas see 119€ oli edasi-tagasi või 1 suund?

Kas 15 cm tol ammusel korral tekitas paanika, sest pilet oli lühemale pikkusele? Kuidas see lahenes?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 16:19
#7
See oli üks suund, Helsingi-Tallinn.
Lahenes rahumeelselt, lubati laeva. Pilet oli -7m, järgmine oli 12m ja piletihind üle poole kallim. Ma ütlesin ilusti, et ma lähen ostan siis 12m pileti, aga tahan 12m ruumi ka saada :)
Öeldi, et järgmine kord laeva ei lasta kui pole õige pikkus, peale seda pole punastega enam sõitnud :P
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 16:46
#8
Päris väsitav lähenemine. Sama asja pärast ma polegi kunagi Soomes matkabussiga käinud. Nagu algses postituses kirjutasin, siis eelmine buss oli 7,15 m. Kunagi Tallink pakkus 2 optsiooni - kuni 7 meetrit ja kuni 12 meetrit. Kuna sadamas väidetavalt mõõdeti, siis ma ei hakanud reisiplaane kunagi tegema, hinnavahe oli ca kahekordne mälu järgi. Küsisin neilt kontorist ka natuke üle, kas siis kuidagi ei saa seda 15 cm mõõta 7 meetrisele hinnale juurde ja vastus oli midagi sellist, et "iga laevakompanii teeb ise oma hinnareeglid". Ei jäänud kuidagi sümpaatset muljet, las need laevad siis sõidavad ilma minuta ega nad palju kaotanud pole. Olen nagunii Soomes poolsada korda käinud kunagi ja pikaks ajaks isu täis saanud. Nüüd paremate piletitingimuste valguses kannatab ehk kunagi jälle minna.
Marokosse minnes on hea - hind autorongile matkabuss+järelhaagis edasi-tagasi 220€, lahtiste aegadega pilet, keegi midagi ei küsi ja mõõda. Bon voyage!
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

10.10.2021 17:57
#9
Imelik lähenemine on ka Eckeröl - tavamõõdus auto + haagis kõrgusega üle 2,4m, kogupikkus 12m, tuli check-inis maksta juurde 9€, kuna auto katusel olid jalgrattad.
Küsimusele, kuidas oleks paigutatud ilma ratasteta haagis kõrgemasse osasse ja auto madalamasse vastust ei saanud - sarnaselt Tallinkiga - meil on sellised reeglid...
Küsimus pole üheksas euros - nagunii tuli pilet tunduvalt odavam kui Tallinkiga (Tallinn-Helsinki Tallinkiga 215, tagasi Eckeröga 140, tagasi oli küll ka Soome klubi soodustus -10% juures), aga autorongi kõrgust võiks ikka kohe pileti müügil ühesugusena arvestada.
Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

11.10.2021 09:26
#10
Kuna lõunanaabritel Covidiga olukord üsna kehv siis vaatan ka ise koolivaheajaks Soome pileteid. 2 aastat tagasi sai ka ise Muuga kaudu käidud ja siis oli hind umbes 1/3 võrra tava liinireisist soodsam. Hetkel aga kodulehel teade:


 

Edasi tagasi liinireis kuni 8m sõiduk ja 5 reisijat näitab hetkel Tallink 282 eur ja Eckerö 242 eur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

11.10.2021 09:35 - 11.10.2021 09:36
#11
Eesti asub tõesti kitsa ja kalli  koha peal kui soov teha lühemaajalisem väljasõit. Soome ja Rootsi kulukas laevasõit ja lõunapoole tuhat ja veel  "tühja" kilomeetrit pluss sõiduaeg. Siis kisub odavaks  lennusõiduks, ra..k :(
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 11.10.2021 09:36 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

11.10.2021 21:53
#12
Tallink kippub alati teistest kallim olema. Vähemalt 6 aastat olengi ainult Eckeröga üle lahe käinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti-Soome laevapiletid

11.07.2023 17:55
#13
Klubi on sõlminud koostöölepingu Eckerö Line’iga, mis annab Klubi Eesti Karavan liikmele 10–50% soodustust igapäevastelt reisija- ja sõidukipiletitelt
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev