Eestis jälle piirangud.

Eestis jälle piirangud.

29.07.2021 19:54 - 29.07.2021 19:59
#1
Valitsus otsustas täna, et  alates 9. augustist siseruumides toimuvatel üritustel ja tegevustes lubatud kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat. See puudutab näiteks restorane, kinosid, spordiklubisid. Piirarvudest rohkem osalejaid võib üritustel ja tegevustes olla edaspidi vaid siis, kui on tagatud külastajate nakkusohutus ja selle kontroll. See tähendab, et üritustel ja tegevustes saavad osaleda üksnes COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed.
Kõige lihtsam viis on end vaktsineerida. Kordame üle, kuidas seda kõige lihtsamini teha.
Hoiatus: Spoiler!

Mida silmas pidada pärast vaktsineerimist:
Hoiatus: Spoiler!

Milliseid vaktsiine Eestis kasutatakse?
Hoiatus: Spoiler!

Vaktsineerimine, kui oled põdenud COVID-19
Hoiatus: Spoiler!

.
Hoiatus: Spoiler!


Anekdoot ka siia otsa.
Aasta 2018. - Mille eest istud? - Süstisin.


Aasta 2021. - Mille eest istud? - Ei süstinud.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 29.07.2021 19:59 eavp.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

30.07.2021 08:06
#2
Igaks juhuks lisan, et vaktsineerimine on vabatahtlik ja süstitavate preparaatide kõrvalmõju eest keegi ei vastuta.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: boob

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

30.07.2021 17:08
#3
Aga miks peab oma negatiivsust ja vastasust iga hetk väljendama kui leitakse võimalus.
Täpselt sama moodi nagu veganid ja blgt liikmed. 
Plakatid välja ja rongkäigule. 

Iga ravi ja ravim on kõrvalmõjudega ja vaba valik.
Ka aspiriinil on kõrvaltoimed. 
Ja usun, et paljud või enamus vaktsiini vastased või skeptikud võtavad mingi häda tarvis apteegist soovitatud suvalise ravimi sisse ilma tootelehte lugemata. Samuti mõne tuttava ravimi analoogi. 
Millal keegi oma perearstilt saadud gripivaktsiini kõrvalmõjudega tutvus? 

Jätaks siit foorumist välja selle uskumise teema ja nii lihtne see ongi. 

Üritustel on omad nõuded ja kes täidab kes mitte on tema enda isiklik küsimus. 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, Ivar Kalev, kaminahi, liikur, toto, atomik, reimo, Margo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

30.07.2021 21:20
#4
Ärme siis unusta
[img



Kui kedagi aga huvitab, kuidas peaks käituma reisihimuline Covid-19 läbipõdenu, kellel hakkab põdemisest 6 kuud täis saama, siis minu soe soovitus on otsida Jansseni vaktsiini. (See ei pruugi olla lihtne, aga kindlasti süstivad seda koduõed voodihaigetele ja kuna see tuleb 5 doosises viaalis, mis tuleb ära süstida 2 tunni jooksul, on lubatud ülejäänud 4 doosi  süstida kas või inimesele bussipeatusest. Võimalik, et ka mõni vaktsineerimiskeskus teeb seda, ei ole hetkel kursis)
Saab hakkama ühe süstiga ja siis kehtib ka tõend. Muudel juhtudel saab teisi vaktsiine ainult ühe süsti ja tõendile jääb märge vaktsineerimine pooleli. Sellega ei reisi ilma testi tegemata eriti kuhugi. Ärge küsige, miks tehakse läbipõdenule ainult üks süst, sellel on oma meditsiiniline põhjendus ja ikka patsiendi hüvanguks ja tervise kaitseks. (Kes seda ei usu, siis päris algne põhjendus oli vaktsiini kokkuhoiuks)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

30.07.2021 23:07
#5
Minul on vaja seda templit passis sest see teeb mu elu lihtsamaks. Töö töttu 3 korda nädalas test on tüütu. 
Aga kuna poliitikud soovivad et  vöimalikult paljud vaksineeritud saaks siis tulevad suure töenäosusega piirangud mitte vaksineeritutele. Leebemal juhul pead/saad testi teha ja "üritust" külastada aga järgmise sammuna pead testi eest ise maksama ja siis oled sund seisus ja maksad 100€ (ei see ei ole laest vöetud nr tagasi, saksamaal tahtjad maksid 80$ )

Me teame ju köik et kui riigiisad tahavd rahvast oma valitud suunda ajada siis teevad teised valikud keeruliseks(kulukaks)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

30.07.2021 23:17
#6
Ei taha seda teemat lahkama hakata aga igasugu piirangud ke.ivad praegu võrdselt nii vaksitud, kui vaksimata persoone, vot see jama ajab mul küll si.a keema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

31.07.2021 08:29 - 31.07.2021 08:36
#7
Läks jälle tõsisel meditsiiniteemal ülemeelikuks lappamiseks. 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 31.07.2021 08:36 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

02.08.2021 13:26 - 02.08.2021 13:29
#8
kaminahi kirjutas: Läks jälle tõsisel meditsiiniteemal ülemeelikuks lappamiseks.

 
Kui juba ülemeelikuks, siis lisaks veel ühe nalja sellest, kui kõik praegune oleks toimunud O.Lutsu Kevade kirjutamise ajal.

Kui Arno isaga koolimajja jõudis oli vaktsineerimine juba alanud, Tõnisson löristas nurgas nutta, sest Kõster oli teda äsja lamemaalaseks sõimanud ja käratanud, et kõik kes ei lase ennast vaktsineerida, ei pääse nädalavahetuseks koju ja peavad jääma kooli luuletust pähe õppima. Toots vaatas seda tralli kõrvalt ja hiilis minema, teel kohtas ta Lible kes oli nagu tavaliselt pisut nokastanud, "Lible, kas sina oled juba vaktsiini saanud?" küsis Toots, "Ei ole, aga kuulsin, et suur kogus oli Terviseameti laos käärima läinud ja mõtlesin, et võiks mekkida küll, kas teeb üldse purju" rehmas Lible ja läks kiirel sammul koolimaja poole. Õpetaja Laur üritas Tõnissoni endiselt vaktsiinile meelitada, aga Tõnisson jäi endale kindlaks ja ütles, et ta poleks kooli tulnudki, kui oleks teadnud et seal sundvaktsineerimine toimub, Toots oli talle öelnud, et lihtsameelseid tahetakse vägisi vaktsiinisõltlasteks teha ja hiilis ise minema. Köster kuulis seda vestlust ja jooksis karjudes Tootsi otsima "Sind, Toots, on Jumal omas vihas loonud, nuhtluseks inimestele nende pattude eest. Nii, nagu ta viljaikaldusi saadab, rahet ja vihmavalinguid tulla laseb, nii lõi ta sind kohutavaks näituseks maailmale, kui kaugele inimeselaps langeda võib, kui ta oma hinge ja keha vaktsineerimise eest hoolt ei kanna".
.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 02.08.2021 13:29 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuhu kükitab, sinna hunnikut ei tee.

17.12.2021 11:49
#9
Paljude varaselt vaktsineeritute reisimised võivad kohe lõppeda ja eestist välja enam ei saa. Eesti siseselt ei saa ka laste ega lastelastega ka loomaaeda ja kohvikusse aga kes sellest ikka väga hoolib ;)

Nimelt andis euroopa liit välja soovituse lühendada vaktsiinipasside kehtivust seniselt aastalt 9 kuuni viimasest süstist.
Tõhustusdoosi (täna ja pregu kolmas süst) saanutele kehtib aga vaktsiinipass tulevikus tähtajatult. Seda siis arvestusega, et ka kolmandast süstist peab olema mõõda läinud ette nähtud tähtaeg. Mingi vaktsiini  puhul oli see vist koguni 3 nädalat.

Sain oma teise süsti 1 aprillil, nii et põhimõtteliselt on minu reisimised läbi.

Kui nüüd keegi arvab, et eestis seda soovituslikku juhist vastu ei võeta, siis ta eksib.
Link eilsele artiklile -
Kallas: kohe lüheneb vaktsiinipassi kehtivusaeg ka Eestis, tehke tõhustusdoos pikendamiseks!

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

17.12.2021 13:04
#10
Nii hull see asi ikka ei ole.
Kui oled varasemalt saanud 2 doosi siis hakkab digitõend ka kohe peale kolmandat doosi kehtima.
Kui aga oled saanud ühe doosi Janseni või oled peale läbipõdemist saanud ühe doosi siis hakkab Pfiseri puhul tõend kehtima 7 päeva möödudes ja Moderna puhul 14 päeva möödudes.
Ja ükski eelmine tõend automaatselt uue loomisega kehtetuks ei muutu.
Kes reisida soovib on asjadega kindlasti ka kursis ja probleeme ei ole. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

17.12.2021 17:15 - 17.12.2021 17:30
#11
Esiteks, uue tõendi loomiseks tuleb vana eelnevalt kustutada.
Küsimus, kas kustutatud tõend ikkagi kehtib , pärast uue tõendi loomist?  Vana tõendi paberkandjal kasutamise kontrollil tuleb kiri, et tõendit ei leitud. Vaktsineeri.ee leht aga väidab, et Vana tõend uue loomisel kehtivust ei kaota.  Nii et katsetage ise ja omal vastutusel.

Millal hakkab kehtima teine süst, et saab luua digitõendit?COVIDi tõend hakkab kehtima, kui inimene on pärast vaktsineerimist saavutanud maksimaalse kaitse.Periood, kaua peale teist süsti ootama peab, et tõend oleks kehtiv, on vaktsiiniti erinev. Vastavalt tootja juhistele loetakse maksimaalse kaitse saabumise ajaks:
  • Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty puhul 7 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi
  • AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria puhul 15 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi (Eestis enam ei kasutata!)
  • Moderna COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi
  • Janssen COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast ühte vaktsiinidoosi.
Mille alusel on määratud eestis kehtiva tõendi kehtivusajaks üks aasta ?
Vastus. Tänane otsus põhineb senistel teadusuuringutel. Kohe, kui tekivad täiendavate uuringute tulemused, korrigeeritakse vajadusel ka kehtivuse tähtaega.

Ehk siis , kui uued andmed lubavad anda kehtivuseks ainult 9 kuud ja see tõendi pikkus valitsuse poolt  ära muudetakse, siis pärast 9 kuu täis saamist see tõend enam ei kehti.

Pärast tõendi kehtivuse lõppu tehtud tõhustusdoosi puhul on uue tõendi kehtivuse algus täpselt sama, mis pärast teise doosi saamist. Ehk siis pärast maksimaalse kaitse saavutamist. Ooteaeg sõltub vaktsiinist.

Siit järeldub, et väga vabalt võib tekkida olukord, kus teise doosi saamisest on mõõdas 9 kuud-kuni aasta. Pärast tõendi kehtivusaja muutmist 9 kuu peale ei saa ju kuidagi kehtetu tõendiga kuskile reisida. Võimalik, et eesti piires jäetakse mingi ülemineku aeg , kinno ja kohvikusse ka mitte kehtiva tõendiga.

Isiklikult selles aga kahtlen, sest algselt oli meil ka selline absurdne olukord, kus kuni 12 aastast ei vaktsineeritud, aga juba tema sünnipäeva päeval tekkis õigus temalt nõuda vaktsineerimise tõendit. Hiljem seda absurdsust muudeti ja anti veel lisa kolm kuud. Ehk siis tõendi küsimise õigus tekkis 12 aasta ja 3 kuu vanustelt ja vanematelt.

Mina selle infoga ei agiteeri kedagi tõhustusdoosi saama vaid lihtsalt teatan, et võib tekkida olukord, kus see aasta otsa kehtima pidanud tõend juba näiteks isegi lätis enam ei kehti pärast 9 kuu mõõdumist teisest süstist..

N.B. Praegu tõhustusdoosi saamisel ei soovitata vana tõendit kustutada ja uut genereerida enne, kuni kolmas süst on saavutanud maksimumkaitse. Ooteaeg kirjas ülevalpool tekstis.
Seda ka sel juhul, kui tõhustusdoos on saadud ette nähtud aja mõõdumisel 6 kuud (5 kuud Astra Zeneca)  , sest uus tõend kohe kehtima ei hakka.
info algallikas

Näiteks Itaaliasse pääsemiseks tuleb alates 16.12.2021  ette näidata nii vaktsiinipass kui testitõend.   Artikkel

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 17.12.2021 17:30 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

17.12.2021 19:33
#12
Milles probleem? Käisin tegin kolmanda doosi ära. Enne Soome minekut tõmbasin passi uuesti telefoni. Ise muidugi ei teinud, vaid palusin tütart. Mingeid tekistusi nagu polnud. Igaks juhuks lasin ka paberil välja. Järgmisel päeval sõitsin Soome. Laevalt maha sõites kontrolliti passi kaks korda järjest.
Ma küll ei näe paanikaks põhjust. Kui vaja jälle süstida, lähen teen ära. 
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, Kalmer, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

18.12.2021 08:13
#13
Niipalju kui mina selle kehtivusega tegelenud olen, siis tõendi kehtivust, kui sellist ei ole kuskil nimetatud, on olemas tähtajad millal inimene peab ühte või teist toimingut tegema. Novembris 3 doosi saamisel oli minu tõend igatahes koheselt kasutatav, samuti töötas üleeile vana kahe doosi tõend, kuna ma ei leidnud uut tõendit mailboxist ülesse. Nii, et kus kohas see ülemineku probleem peaks tekkima? Ja miks peab vana kustutama? Mul on seal praegu 3 tõendit, see esimene C19 tõend ja kaks EL oma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

18.12.2021 14:18
#14
Ma olen aru saanud, et elektroonilisel kontrollil eesti registrist,kaotavad vanad tõendid kehtivuse uue väljaandmisel. Valdav enamus ei kontrolli selliselt. EU-s võib igal riigil olla ama kehtivuse aeg kinnitatud, sinu tõendi pealt vaadatakse ainul nime vaksineerimiskuuri lõppemise kuupäeva, dooside arvu ja vaktsiini nime, siis oma reeglite järgi arvavad, kas kehtib või mitte.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

22.12.2021 17:28 - 22.12.2021 17:29
#15
Tahtis mul naine Ülemiste Lidosse sööma minna. Ei viitsinud kaasa minna. Tuleb tagasi burgeri ja mahlaga. Lidos tema pabertõendilt välja lugeda ei suudetud vaktsineerimist. Telefonis tal tõendit ei ole. Oleks saanud läpakast näidata, mis jäi minuga autosse.
Nii palju siis kolmanda süsti tõendist. Tagatipuks küsis teenindaja, aga kus on teie 2  kahest vaktsineerimise tõend, see siin  on ju ainult 3 kolmest.

Minu 2 kahest kaks  tõend tuli kustutada seepärast, et alguse otsa tõendite  ruutkood kestis ainult pool aastat välja andmisest. Uut tõendit ei lasknud genereerida enne, kui vana olin kustutanud. Lausa käskis kustutada.

Nüüd on ka tähtaegdega selge. See 9 kuud kahe süstiga tõendi  kestvus hakkab  EU siseselt peale 1 veebruar 2022.


 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.12.2021 17:29 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

22.12.2021 20:29
#16
Käsi püsti, kes oma passiga õnnelik on>:-)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

22.12.2021 22:29 - 22.12.2021 22:35
#17
boob kirjutas: Käsi püsti, kes oma passiga õnnelik on>:-)

Ei saanud küsimusest aru :(

Reisime, käisime eile kirikukontserdil, läheme Estoniasse külla lõbusale lesele ja küll elu näitab, kuidas edasi. Muutusi tuleb pidevalt. Kolmas süst vastu võetud.





 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 22.12.2021 22:35 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Arvo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eestis jälle piirangud.

22.01.2022 13:08
#18
Minu uuesti valgeks inimeseks saamise probleem lahenes iseenesest. Sattusin Lääne Tallinna kardioloogia osakonda, kuna seal oli vaba palat. Viis kiirabi, ise paari tundi ei mäleta, kuna palavik kodus oli 41,7 kraadi Celsiust. 7 kuupäeva Covid  test negatiivne, 11 kuupäeva test negatiivne . 12 kuupäev teatati, et kuna osakonnast leiti positiivne, siis testitakse kõiki. 13 kuupäeva covid  test siis positiivne. Lisaks mulle veel kogu osakonnal, peale ühe patsiendi,  kes polnud vaktsineeritud.

Täna õhtul siis  lõpeb siis isolatsioon  meie Tallinna tühjana seisnud  korteris. Pärast seda peaks saama 6 kuuks tõendi pikenduse. Kuna teine süst mõjus mulle mitte eriti hästi, nädal hiljem töötas süda nii nagu ise tahtis ja ei kannatanud üldse koormust, siis kolmana enda jaoks välistasin. Pealegi see juba poolteist aastat vana vaktsiinitüvi ei aita eriti praeguse versiooni vastu,  nagu ei aita ka varasem läbi põdemine.

Teise süsti sain 1 aprill, 4 jaanuari sel aastal Synlabis teha lastud antikehade test näitas natuke üle 800 antikeha. Seega on õnnestunud salaja süsti ja testi vahel Covid mitte ametlikult läbi põdeda. Nüüd siis juba nakatunud teist korda. Raviarst leidis, et olen asümptomaatiline Covid põdeja  ja seepärast sain ka haiglast välja ja isolatsiooni.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev