Jalgrattahoidja matkaautosse

Jalgrattahoidja matkaautosse

14.10.2019 09:10
#1
Plaan ehitada kaubikust matkaautot ja kuna reisides tahaks alati jalgrattaid kaasa võtta ning turvalisuse (või ka sõidumugavuse) huvides poleks mõistlik neid väljas hoida, tekkis mõtte paigutada rattad voodi alla.
Ettekujutuse mu soovist saab siit: faroutride.com/slide-out-bike-rack/

Siit ka küsimus, kas oskab keegi soovitada, kust võiks sellises mõõdus (150-160 cm) sahtlisiine saada? USA-st Amazon ei taha Eestisse saata ning Ebay saatekulu oleks ainuüksi 100 USD.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

14.10.2019 10:22
#2
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

14.10.2019 11:20
#3
Tänud linki jagamast, aga tundub, et seal on siini pikkus 400 mm, kuid rataste "sahtel" peaks olema 1600mm. Kardan, et nii pikka vineersahtlit ei kannata 400 mm siinile korralikult kinnitada.
Variandina olen ise mõelnud seda: www.reimo.com/en/533804-vollauszug_965mm_250kg__1_paar__stahl__verzinkt/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

14.10.2019 11:51 - 14.10.2019 11:53
#4
ebay.de/itm/Schwerlastauszuge-136-kg-Teleskopschienen-Schubladenschienen-400-1000mm/312748097557?hash=item48d13d4015:m:mFj21XZXqsLHbZDgN6D8y1Q
Tee lingile copy-paste, miskipärast ei luba toimivat linki siia kopida.
Viimati muutis: 14.10.2019 11:53 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

05.04.2020 14:36 - 05.04.2020 14:37
#5
Olen mõelnud oma matkaautole konksu otsa pandavat jalgrattahoidjat. Kas kellelgi on selliste suhtes kogemust?
Üks näidis selline
Roller Team LIVINGSTONE 5 LIMITED EDITION WINTER 2.3 96kW
Viimati muutis: 05.04.2020 14:37 elmarm.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

05.04.2020 14:51
#6
Ma bussil kasutan sellist odavat varianti...



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

05.04.2020 14:57 - 05.04.2020 15:20
#7
elmarm kirjutas: Olen mõelnud oma matkaautole konksu otsa pandavat jalgrattahoidjat. Kas kellelgi on selliste suhtes kogemust?
...

Ostsin reimost selle www.reimo.com/de/440011-backcarrier_basistr_ger_f_r_backbox_backpower_backwork/
ja selle www.reimo.com/de/440026-backwork_tragerahmen/

Sinna peale ehita mida tahad. Kogemus aga selline, et mitte kõik saksamaal tehtud jalgrattahoidjad ei sobi iga konksuga. Oli mingi poola konks, mille telg ei tulnud munaka juurest mitte otse ülesse vaid kaarega. Selle konksuga jäi jalgrattahoidja umbes 15-20 kraadi tagant otsast kaldu ja oli täiesti kasutuskõlbmatu.

Miks sovitasin neid reimos olevaid on seetõttu, et nad on mõeldud kuni 100kg kärukonksule.
Võrdluseks minu thule poolt toodetu oli ainult max 50kg.
Kui soovid sinna panna natuke raskemaid rattaid, siis minu rauast thule 3 ratta hoidja võtaks vastu ainult ühe raskema elektriratta.

Parem aga üks video, kui pikk jutt

Sama hoidja koos boxiga Tesla külge


Testi tulemused www.oeamtc.at/tests/heckboxentest/heckboxentest-2017/
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 05.04.2020 15:20 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

05.04.2020 20:08
#8
Ostsin omale aastat 5 tagasi Fixusest konksule kinnitatava raami - oli Thule raamist ca 2 korda odavam, aga tegelikult ostaks nüüd viisakama.
pood.fixus.ee/shop/prod/146/1?c=910-PTILTING3
Esimese hooga paistis vahe olema ainult kinnitamise mugavuses(Thulel lingiga vs. sellel raamil polt, mis tuleb kinni pingutada).
Tegelikult tuli raam kohe ringi ehitada selleks, et oleks võimalik üldse 29" maastikuratatast kinnitada (pildil nähtav kollase ratta kinni tusklamber on originaalraami kõige kõrgemas osas) - selleks läks kuurist leitud roostevaba toru jupp raami pikenduseks. Sama toru ülemisse otsa tegin veel kinnituse koormarihmale, millega pingutasin raami katusetala külge, et ta ei õõtsuks sõidu ajal. Raamiga oli kaasas rihm koos konksuga, mis oli mõeldud tagaluugi serva vahele panna, aga Volvol on seal tihend ja Subarul oleks jäänud pinge plastikust spoileri peale. Õõtsumine sõltub küll ka konksust - Volvo odav Poolas tehtud konks õõtsus väga tugevalt, Subaru eemaldatav Thule konks veidi vähem ja Škoda tehase eemaldatav konks on nii jäik, et kannatab ka ilma selle rihmata sõita.
Muidu on seda tüüpi raam kõige mugavam ratta transportimise võimalus, pikemate sõitude ja kehvema ilma puhul mõistlik muidugi ka mingi kate ratastele peale panna.

Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

05.04.2020 21:30
#9
Minul on nii vana Thule mis käib veel poldiga.
Thule EasyBase 949
tshop.ee/shop/thule-easybase-949/

Seal otsas siis hetkel
Thule BackUp 900
tshop.ee/shop/thule-backup-900/

Praegu müüb Thule seda ainult Boxi alusena, aga kui mina ostsin, oli ta teise numbriga ja jalgrattahoidja nime all, mis mahutas 3 ratast.
Sai küll kohe ümber tehtud, et sinna kinnituksid hoopis 2 Thule jalgratta katusehoidjat, mis sai kiiresti vajadusel maha ja Thule Boxist natuke väiksem box asemele.

Thule Box on tulevikus plaanis aretada sellele värskele jalgrattahoidjale, siis saab sinna ka natuke raskemaid asju panna.

Pean muidugi märkima, et see Thule aluskonstruktsioon koos Thule Boxiga üleeelmisel aastal lätis käies škoda elektrilise konksu otsas kõikus küll päris korralikult. Aga ära midagi ei lagunenud. Võimalusel lisarihm aga ei tee kunagi paha.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

07.04.2020 14:06
#10
elmarm kirjutas: Olen mõelnud oma matkaautole konksu otsa pandavat jalgrattahoidjat. Kas kellelgi on selliste suhtes kogemust?
Üks näidis selline
Mul on selline Thule oma kasutuses. Väga rahul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Jalgrattahoidja matkaautosse

08.04.2020 09:38
#11
Mul on tagaluugi külge käiv Thule Elite Van XT:





Mina igatahes olen sigarahul - kui pole kasutusel, saab ukse külge kokku klappida, kui vaja, siis läheb umbes 3 minutit, et ratas peale visata. Pole seda, et peab hakkama rattahoidjat eraldi kusagilt garaažist tooma jne.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev