Matkaauto ilma gaasisüsteemita

Matkaauto ilma gaasisüsteemita

03.09.2017 23:18
#1
Alustaks algusest.Kui kunagi hakkasin omale reisimise vani ehitama otsustasin kaalu ja ruumi kokkuhoiu pärast gaasist loobuda.Reisin ainult kevadest sügiseni,talvel kasutan vani teiseks otstarbeks(vt teemat mpc...)
Kõigepealt külmutus.On proovitud igasuguseid,termoelektriline,tavaline kodukasutuseks mõeldud 230v.Viimast ei soovita .Pidas vastu umbes neli aastat.Põhjus oli:kompressor oli nii palju raputada saanud ,et käivitus hetkel vajas voolu rohkem kui 1,5kw(inverteri võimsus).Paraku juhtus see Hispaaniast tagasi tulekul kui kapp oli head ja paremat täis.Peale seda sai ostetud umbes 6 aastat tagasi Dometic CRX 65(maksimum suurus mis van mahtus).Elektrikulu on sellel keskmiselt 20-24ah/24h olenevalt ümbritsevast temperatuurist.On ka äärmusi:Genfis seisis 24h,õhk oli 35,asfalt 46,kadus akust 43ah.nn Eesti suvi(15-20 kraadi)8-12ah.Sees hoian sügavkülmas -25 kraadi(mul on termomeeter seal)Olen väga rahul sellega.
Soe vesi.Boileriks on Elgena KB 6(üle 10 aasta).Tarbimine on 6l 85° vett umbes 30ah ja aeg alla kahe tunni.Külma veega segatuna saab kaks inimest pesta.
Soojendus.Voodis on kaks istme soojendust.Neid saab kasutada veel ka väljas jahedal õhtul lamamis toolil.
Olen ööbinud +5°.
Natuke teist poolt ka.Generaator on 120a.Päikese paneel 100w(2*50w).Hispaanias tuleb päevas 70-90ah(muidugi päikest peab olema)
Pliidiks on siiski väike kahekohaline gaasipliit(väikeste balloonidega 250g)Väga mugav on saab pliiti kasutada igal pool.
Lõpetuseks veel elamu aku on 90ah.Peaks suurendama ,et oleks vahem sõltuvust päikesest.
Kui veel midagi tarka meenub siis kirjutan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev