Auto matkaautoks

Auto matkaautoks

01.11.2014 20:37
#1
Tere

Artikel on küll taani keeles, aga pildid seletavad kõik

jyllands-posten.dk/rejser/ECE7137203/%E2%80%9DAutocamper-light%E2%80%9D-som-samles%C3%A6t/

mõte selline, et saab sellise komplekti osta, ja oma kaubiku/piruka kasutada matkaaautoks.

Hea mõte tegelikult, selline väike asi mis mahub igale poole
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

01.11.2014 20:57
#2
Matkamiseks ainult soojal ajal.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

01.11.2014 21:36
#3
Kuskil peab ju alustama
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

02.11.2014 01:29
#4
Ja mis selles halba on??...Enamik matkaautosid ongi suvised ja ka ise reisin enamasti kevadest sügiseni. Või on see vihje... mõned on vaesemad, et ei suuda kõige uuemat ja talvekindlat matkaautot omada?
Lihtsalt olen märganud, et tõstatakse küsimusi uute ja vanemate matkaautode teemal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

02.11.2014 07:54 - 02.11.2014 07:59
#5
Üle eelmisel suvel Horvaatias kohtasin mitmeid selliseid. Kui minna 2-4nädalaks piisab täiesti: on välitelk, väliköök, osad magavad auto katusel olevas telgis. Ainuke häda on, et ei saa puhata väljaspool kämpinguid, kuidas oma koli iga hommikul jälle pakid? Eelis on see, et sama autot saad kasutda igapäevasõitudeks, kaubaveoks ja lisaks ka reisudel. Mida väiksem masin seda kergem parkida ja sõita.
Talvel näiteks põhja soome minna on ikka parem autoga ja üürida kõetav maja kui matkaautoga jamada. Olen arvamusel, et matkauto talvel on siis kui see talv tekib "ootamatult" reisul olles. Sügisel võib juhtuda miinus kraadid ka meist lõunas ja siis ilma kütteta ja soojustamata autos on ebamugav, olgugi,et ka meil talvel magatakse telkides ja magamiskottides.
Viimati muutis: 02.11.2014 07:59 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

02.11.2014 09:14
#6
Rumalusest lubasin ühel kokkutulekul inimesel ööbimiseks sõiduauto parkida oma matkaauto kõrvale. Kuna öö oli külm, siis ta käivitas korduvalt oma autot otse meie magamistoa akna all ja lasi mootoril pikalt käia. Hommikuks olime kõik pahurad ja välja magamata. Enam seda viga ei tee.

Ei tea, mis juhtub, kui kämpingus öösel mootorit käiata?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

03.11.2014 01:54
#7
Ivar Kalev kirjutas: Rumalusest lubasin ühel kokkutulekul inimesel ööbimiseks sõiduauto parkida oma matkaauto kõrvale. Kuna öö oli külm, siis ta käivitas korduvalt oma autot otse meie magamistoa akna all ja lasi mootoril pikalt käia. Hommikuks olime kõik pahurad ja välja magamata. Enam seda viga ei tee.

Ei tea, mis juhtub, kui kämpingus öösel mootorit käiata?

Huvitav küll...ma pole küll kokkutulekutel käinud, aga peale selliseid sõnavõtte nähtavasti ei soovi ka. Rumalusest lubasin...enam seda viga ei tee.... Kuidas saab keelata kedagi enda kõrval parkimast, mina käsin, poon jne. Ma olen küll aru saanud, et kämpingutes on demokraatia. Muidugi pole ilus lärmi tekkitada, aga, et keegi käsiks kus parkida...see on juba ülbus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

03.11.2014 05:34
#8
Probleem ei ole lärmis vaid heitgaasides. Paneb keegi sul kõrval mootori tuksuma ja laseb tunnikese ongi kuut heitgaase täis ja uni läinud. Kuidas on diisel seisu küttega? Omal on selle jaoks pikk voolik ~3m mis viib gaasid eemale. Ainult gaasiküte ei tekita mürgiseid heitmeid ja võiks olla naabri kõrval kasutusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

03.11.2014 14:56
#9
Talvo kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Rumalusest lubasin ühel kokkutulekul inimesel ööbimiseks sõiduauto parkida oma matkaauto kõrvale. Kuna öö oli külm, siis ta käivitas korduvalt oma autot otse meie magamistoa akna all ja lasi mootoril pikalt käia. Hommikuks olime kõik pahurad ja välja magamata. Enam seda viga ei tee.

Ei tea, mis juhtub, kui kämpingus öösel mootorit käiata?

Huvitav küll...ma pole küll kokkutulekutel käinud, aga peale selliseid sõnavõtte nähtavasti ei soovi ka. Rumalusest lubasin...enam seda viga ei tee.... Kuidas saab keelata kedagi enda kõrval parkimast, mina käsin, poon jne. Ma olen küll aru saanud, et kämpingutes on demokraatia. Muidugi pole ilus lärmi tekkitada, aga, et keegi käsiks kus parkida...see on juba ülbus.

Huvitav, loen seda postitust ja tunnen, et seda on ajendanud kirjutama kerge vihahoog ...
Ilmselt minu eelnev postitus siis oli selle vääriline aga lisan nüüd, et mõte oli siiski teine.
Nimelt jutt ei olnud matkaauto kokkutulekust vaid hoopis teisest üritusest, kus matkaautod ei käi. Olen nimetatud teist kokkutulekut 13 korda juba ise organiseerinud ja tunnen kõiki osalejaid nägu ning nimepidi, suhtun suure austusega kõikidesse osalejatesse ning samuti suhtutakse minusse.
Minul küll pole kedagi plaanis keelata vaid palun edaspidi küsijal lihtsalt pisut eemale parkida. Ilusti selgitan ka põhjuse, mille osas olen nüüd teadlikum.
Kui nüüd mõtled ennast minu asemele ja oled sellise 70-80 osavõtjaga kokkutuleku ainuke korraldaja (pinge, vastutus, kohustused jms) ning püüad ennast peale pingelist pikka-pikka päeva välja puhata, siis ehk mõistad jutu mõtet. Seega asi pole ülbuses. Või oleks ülbuses sõiduauto juhi poolt, kui ta ainukese autos ööbijana pargib ainukese platsil oleva matkaauto kõrvale ilma küsimata aga nagu juba kirjutasin, siis ta ka ilusti küsis enne ja mina lahkelt lubasin :laugh: .

Matkaauto kokkutulekul sellist muret pole olnud. Sõiduautoga tulijad oleme majutanud tubadesse ööbima. Võid julgelt tulla!
Kui tuled, teen oma jutu kinnituseks ka ühe kohapealse vaadiõlle välja ja näitan, et ma pole ülbe. :laugh:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Ahtoj

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

05.11.2014 20:57
#10
Tere.

Vabandust, et solvasin. Lihtsalt eelnevast kirjast tuli teine mõte välja.

Lugupidamisega
Talvo
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

05.11.2014 21:37
#11
Hei,
vabandus vastu võetud!

Oleme ikka üks pere, meid niigi vähe B)

Tervitades,
Ivar
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

31.03.2019 07:33
#12
Ameerikamaal sellised komplektid minivanile: www.freewaycamperkit.com/en/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Auto matkaautoks

31.03.2019 10:04
#13
euroopa turul on nt selline

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev