Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

01.05.2014 21:36
#1
Tere

Ma proovin veel kord ja parandatud eesti keelega.

Mul on vaja juhtmed vedada ja paar muud asja teha haagise all. Seega on mul kanalit vaja. Kas keegi teab kus kohas võin olla paar tundi mingi nädalavahetusel?
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

01.05.2014 22:09
#2
mul oleks ehk pakkuda üks garaaz mustamäel
AGA seal on võimalik asju teha tööpäeviti 9-18 ning võimalik, et ka sümboolse tasu eest.
Neil on olemas nii 2-posti tõstuk, 4-posti ehk platetõstuk ja kanal
on seal ennegi matkaautosid käinud saab ka käruga hakkama.
kui sa mujalt ei leia siis räägime.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

01.05.2014 23:14
#3
1 kanal on Veerenni tänava lähedal tee ääres õues. Minu arust on sellele ligipääs 24 h.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

02.05.2014 00:54
#4
Kui jutt on nii väiksest/lühiajalisest tööst, siis saab ka töö ära teha pukkide peal. Tuleb otsida mingid prussid ja käru tõmmata nende peale. Piisab juba 15cm kõrgusest, et hädapärased tööd seliti ära teha. Ilusad ilmad on tulemas ja siis pole see pikutamine käru all ka miskit probleem. Ennegid nii tööd tehtud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

03.05.2014 10:36
#5
@ivar, on sul täpne aadress?

Prussidega saab, isegi kokkutulekul kui võtan kaasa :)

Ma vaataks seda kohta üle, mis Ivar pakub enne kui prussid ostan. Prussidega on aga nii, et ma kardaks et ta kukkus alla minu peale...

Sonnich
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

04.05.2014 00:17
#6
Siinkohal on vast vajadus pidada Sonnichile väike loeng vene aegsest garaasikultuurist. Võibolla on siin ka nooremaid mehi/naisi, kes sellisest ilmingust ei tea midagi.
Vene ajal oli auto prestiisi asi. Tööriistaks sai kasutada vabalt külkorviga mootorratast. Autoteenindusi oli vähe ja autod vajasid palju hoolt. "leiutati" siis selline asi, nagu garaasikoperatiiv. Olid suured maaalad, kus hulgaliselt garaase koos. Seal siis vabadel päevadel nokitseti autode kallal ja tehti muid mehelikke toiminguid ehk joodi. Igastahes olid paljud mehed nädalavahetustel kodust ära ja garaaside vahel käis vilgas tegevus, nagu tänapäeval supermarketites. Teadjamehed õpetasid teadmatuid ja remont käis vilkasti.
Loomulikult oli vaja autot ka altpoolt vaadata. Hakkajamad tegid selle jaoks omale garaasi kanalid. Kõigil aga sellist võimalust polnud (pinnavesi, ...). Siis võeti tarvitusele igatsugu abinõusid.
Väiketöödeks tõsteti auto tungrauaga üles ja pandi alla autopukk. Neid müüdi poes ekstra, võis ka ise teha. Pildil on Lada jaoks ette nähtud pukk.



Teise võimalusena sõideti auto pakkudele. Õli vahetuseks piisas ainult esisillaga pakkudele sõitmisest.



Väga levinud viis oli ka auto küljeli lükkamine. Selleks eemaldati salongist/pagasnikust lahtised osad ja võeti maha aku. Kolme mehega (nüüd selg läbi) sai Lada või Mosse kummuli. Kui auto juba tasakaalus, siis jooksis üks mees teisele poole ja pani tagavararatta aknaposti alla. Muidugi pidi eelnevalt kontrollima kummi survet, muidu vajus auto päris küljeli. Rataste alla pandi ka pukid, veeremise vastu. Mul vajus ükskord auto küljeli, kuna toeks pandud ratas libises jää peal alt ära. Nii, et ettevaatusabinõud on alati teretulnud.






Auto küljeli lükkamise hõlbustamiseks leiutati igasugu abivahendeid. Ühed võimalikud olid rataste asemele keeratud kallutuspukid. See atribuut takistas ka autol küljeli kukkumast.




PS. Tungraua ja puki alla ei tohi panna telliseid. Need võivad laguneda ja siis on tagajärjed halvad. Puidust pakud on teretulnud, kuna need ei purune. Purunenud telliste pärast on mehi auto alla lämbunud. Auto pole nii raske, et kohe tapaks, aga kopsud surub lõpuks kokku.
Ohuolukorra pärast ei tasu veel tööd tegematta jätta. Tuleb lihtsalt jälgida elementaarseid reegleid.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

04.05.2014 00:26
#7
Üks pilt hakkab vastu. :( Proovin veel.

5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

04.05.2014 13:44
#8
Märkisin kanali asukoha punasega.
Mine uuri enne kohapeal olukorda, kas see on kasutamiseks sobiv.

Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: sonnich

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

04.05.2014 14:20
#9
Mul on 1 Moskvitshi küljele kallutamise komplekt täitsa olemas. Ei teagi, mis nendega teha.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

04.05.2014 14:47
#10
Ivar Kalev kirjutas: Mul on 1 Moskvitshi küljele kallutamise komplekt täitsa olemas. Ei teagi, mis nendega teha.

paku auto-moto foorumis

ja teemasse kah
sõidan homme mööda aga üks estakaad oli ka Mustamäe tee 18 hoovis vabalt ligipääsetav - kunagi ise seal peal käidud aga sellest mälestusest on juba aastaid möödas.

delfi aerofot pole nii terav, et aru saada kas on alles terve estakaad või ainult selle "vari"
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

05.05.2014 19:56
#11
MeelisV kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Mul on 1 Moskvitshi küljele kallutamise komplekt täitsa olemas. Ei teagi, mis nendega teha.

paku auto-moto foorumis

ja teemasse kah
sõidan homme mööda aga üks estakaad oli ka Mustamäe tee 18 hoovis vabalt ligipääsetav - kunagi ise seal peal käidud aga sellest mälestusest on juba aastaid möödas.

delfi aerofot pole nii terav, et aru saada kas on alles terve estakaad või ainult selle "vari"

Mustamäe tee estakaad oli igaljuhul alles aga blokeeritud suure tüki betooniga seega mitte kasuatav :(
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

10.05.2014 21:03
#12
Tänud teile, @Ivar see kuulub Espakile, ja rääkisin nendega seal kuuris, saab seal olla nende tööajal. Viisakuse pärast tõin neile shokolaadi, see tegi neile hea tuju ;)

Seal sees on igasugust rämpsu, aga saab ilusti seal olla nagu pildid näitavad. Sain kõik tehtud mida tahtsin.



Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

10.05.2014 21:22
#13
Võta heaks! Tore, et oli abi. Kindlasti oli väga palju mugavam, kui selili käru all teha.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

10.05.2014 23:25
#14
Ivar Kalev kirjutas: Võta heaks! Tore, et oli abi. Kindlasti oli väga palju mugavam, kui selili käru all teha.

Seda ma üks kord proovisin, külmetasin ära :(
Lisaks on väga raske niimoodi töötada...
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

12.05.2014 23:58
#15
Aga hoia külmarohi käeulatuses ja kasuta väikeste vahedega. Väike Jääger või muu sarnane lööb vere käima.

Ma olen kõik tööd soojemale ajale lükanud. Kui ikka õhtul on ainult 10 kraadi sooja, pole ka külmarohust suurt abi. Remont peab teatud määral siiski mõnus olema. Muidu on nagu sunnitöö.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tööd haagise all, ehk kas kuskil saab kanalisse?

13.05.2014 08:37
#16
meelis kirjutas: Aga hoia külmarohi käeulatuses ja kasuta väikeste vahedega. Väike Jääger või muu sarnane lööb vere käima.

Ma olen kõik tööd soojemale ajale lükanud. Kui ikka õhtul on ainult 10 kraadi sooja, pole ka külmarohust suurt abi. Remont peab teatud määral siiski mõnus olema. Muidu on nagu sunnitöö.

Mjah. Mul aga nii, et sain (peaaegu) nii palju tehtud sees kui võimalik ja osa sõltus uute juhtmedest - nüüd kui need päikas on, siis saan sees mõnusalt edasi teha.....
Praeguse seisuga nii, et väiksed asjad on veel, aga saan juba sooja ilma nautida....
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev