MB L407D matkabussiks

MB L407D matkabussiks

25.06.2013 20:43
#1
Tere rahvas,

juba talvel tuli koos naisega plaan ehitada oma 87.a Mersu ümber matkabussiks, ning asi oli ainult selle taga, et garaazhikohta ei leidnud. Kui ilmad soojemaks läksid, sai väljas ehitada, ning välja tuli sellest midagi sellist: www.dropbox.com/sh/3f8p547ukmhibf8/PeC9J7_ihJ

Tegemiseks lõhkusime välja tagareast istmed, vaheseina ning kogu vineeri, mis voodriks oli. Vahele panime finnfoami, selle peale 4mm veekindlat vineeri. Põrandale said tuttava käest saadud parketi laojäägid ning mööbli ehitasin 6st paplivineerist plaadist. Veebiportaalist sain söögitegemiseks ilusa nõukaaegse kahekohalise gaasipliidi koos ahjuga. Külje sisse lisaaken ka ning elektergi tuleb läbi seina.

Hea meelega viskan varsti veel mõned pildid üles - valmis bussi polegi veel korralikult pildistanud - kardinad ju veel puudu.

Praegu aga küsimus, et kui tahan seda Maanteeametis matkabussiks ümber vormistada (eelmises elus N1 ehk kuni 7,5t), siis mis dokumendid peab lisadena esitama? Mulle öeldi, et joonis, aga kui täpne ja tehniline see olema peaks? Kas elektriskeem peab olema lahti joonistatud? Istmete "eemaldamine" ei tohiks vist probleem olla?

Massi langetamisega (4,6t - 3,5t) olen silberautosse pöördunud, aga ega vist sealt abi pole loota - tellisid teljekoormuse sildi ära, aga saksamaalt keelduti saatmast ning nüüd on asi kuskil "limbos". Õnneks on mul C load olemas, sõit ära ei jää.

Tänud nõu eest, ning head suve algust.

Jaan ja Karen
Kiirelt, Odavalt, Hästi: vali neist kaks!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

25.06.2013 22:28
#2
Sihtotstarbe muutmine käib (vähemasti mõned aastad tagasi käis) masinatel ainult läbi ekspertiisi. Teed avalduse ARKi, sealt saad loa ja ekspertide nimekirja. Sealt edasi juba lihtne suhtlus sinu ja eksperdi vahel lahendab probleemid. Usun, et ka täismassi saate lahendatud. Istmete eemaldamine ei tohiks miskit probleem olla. Juurde saamine on raske, aga lahendatav. Kogu kadalip kirjas järgneval lingil, ehk on abi. Seal kirjas ka selliseid asju, mida ise ei mäletaksi enam.
forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25154
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

25.06.2013 22:52
#3
Eestis on vähemalt 2 508-t, mis on arvel autoelamuna, M1 kategooria, 8kohta passis ning täismass 3,5t.
Nendest ühe, mis võeti eestis arvele vist 2010, omaniku kontaktid on mul olemas.
Kui palju ta Sul tegelikult kaalub? Paned ehk väljast ka mõne pildi? Mis mootor tal vahel on? Räägid ehk vähe lähemalt :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

25.06.2013 23:12
#4
Algselt saksa Malta ordu päästesõiduk MB L 407D-KA, mille sain Kölnist. Topeltkabiin teeb auto meetri jagu pikemaks, kui tavaline 407, teises reas oli 4 kohta, kokku passis 6 kohta. Maks kaal on 4,6 tonni, praegu ei tea, palju täpselt kaalub, aga kuskile 3t juurde peaks jääma, kindlalt alla 3,5t.
Kapoti all (mis on kahjuks sõitjaruumis sees) tiksub 53kW 2,4l diisel, mis teeb ta "suhteliselt" ökonoomseks võrreldes oma 3,0l vendadega. Seega võtab ta ainult 12-13l sajale, kui kiirus on kuskil 80 juures.
Väljast on selline: files.bos-fahrzeuge.info/vehicles/photos/c/a/8/5/223166-large.jpg aga ilma vilkurita.
Kui saaksid mulle PMis kontaktid saata, oleksin ülimalt tänulik.
Kiirelt, Odavalt, Hästi: vali neist kaks!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

26.06.2013 09:04
#5
Pildi järgi tundub sama pikk, kui 508. Kuidas see 2,4 teda edasi liigutada jõuab? 508-l ja ka minu Hanomagil on 3,8l ja 63kw ning küttekulu nii 14-15 sajale.
2,4 mootoriga isenditel on vist tagasild ka aeglasem, kuna mootori pöörded suuremad.
Ma olen korra enda omaga kaalu peal käinud ja sain 4,2 tonni, muidugi paakides olid ka vedelikud sees ja reisivarustus kaasas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

26.06.2013 09:36
#6
ärge mõelge asja keeruliseks ;)
vajalik pöörduda end. ARK´i öelda, et soovid teha ümberehituse ja vormistamise
saad ekspertide nimekirja - valid omale sobiva välja ja teed ekspertiisi.
seejärel lähed ARK´i tagasi ja vormistada asja ära just nagu Motamees ütles

see siis kiirendatult öeldud - iga asi võtab natuke aega aga saab teha küll.

Mul isa just tegi kaubikust sõiduauto koos istmete lisamisega seega täitsa tehtav tänasel päeval.

M ja N kategooria tähendab vist ka vahet teemaksudes seega tasub igaljuhul M peale minna kui on plaan rohkem Eestist välja sõita.

Samas oli just teemaks see, et registrimassi kunstlik vähendamine kandevõime arvelt ei toimi enam ja kõik senised vähendamised pööratakse vist tagasi mingi aja pärast seega vist M1 kategooria peale ei saa seda bussi viia ?
ja jääb ikka N2 peale nagu ta hetkel on.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

26.06.2013 09:39
#7
siin siis üks temaatiline link ka selle registrimassi muutmise teemadel

www.vastused.ee/loe/liiklus-ja-soidukid/liikluskoolitus/3713/mis-muutus-tegelikult-registrimassi.html
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

26.06.2013 09:51
#8
MeelisV kirjutas: Samas oli just teemaks see, et registrimassi kunstlik vähendamine kandevõime arvelt ei toimi enam ja kõik senised vähendamised pööratakse vist tagasi mingi aja pärast seega vist M1 kategooria peale ei saa seda bussi viia ?
ja jääb ikka N2 peale nagu ta hetkel on.

M1 ei tähenda sugugi 3,5tonni täismassi. Mul näiteks M1 ja 5tonni.
Vahe on selles, et M on reisijate veoks valmistatud sõidukid ja N on veoautod.
Kui õigesti on meelde jäänud, siis N kategooria puhul nõutakse ka kabiini taga vaheseina.

M1 kategooria (sõiduauto) on sõiduk, millel lisaks juhiistmele ei ole rohkem kui kaheksa istekohta.
N kategooria (veoauto) sõidukid on vähemalt neljarattalised veoseveoks konstrueeritud ja valmistatud mootorsõidukid:
a) N1 kategooria on sõiduk, mille täismass ei ületa 3,5 t;
b) N2 kategooria on sõiduk, mille täismass on üle 3,5 t, kuid ei ületa 12 t

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

26.06.2013 10:24
#9
seda nüüd küll, et M1 ei ole jah 3,5 peale piiratud see oli mul peas nii meelde jäänud :blush:

aga jutt massi langetamisest jääb ikka teemaks seda tehti ja sai teha vaid kandevõime arvelt ja sellega muutus registrimass. nüüd enam mitte.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: MB L407D matkabussiks

17.11.2013 21:05
#10
Mul on Transit-i baasil tehase matkabuss ja N1. See oli 4+ aastat tagasi kui ostsin ka üheks + kriteeriumiks.Kaubiku kulud saab firmale kanda. Teemaksud mida olen maksnud 5-6x pole küll märkimisväärsed olnud. paljudes linnades ja kuurortides on 3,5t piirangud N2 on seetõttu küsitav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev