Osta või ehitada matkaauto?

  • sõdur
  • sõdur avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Osta või ehitada matkaauto?

16.02.2009 19:42
#1
Mind hakkas hiljuti huvitama mõte matkabussist ja tahakski saada nõu, et mis oleks kavalam, kas ehitada ise mingi kaubiku põhjale matkabuss või osta kasutatud matkaauto. Mulle meeldib mõte ise ehitamise seisukohast, saaks vaikselt nokitseda ja teha, aga ei tea komb rahaliselt otstarbekam oleks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Osta või ehitada matkaauto?

16.02.2009 20:36
#2
Alustuseks võiksid näiteks SELLE teema otsast otsani läbi lugeda.
Oleneb muidugi, milline on Sinu eesmärk? Kas võimalikult ruttu saada endale võimalikult soodsalt buss või siis pakub huvi see ehitamise protsess.
Kõige odavam ja kiirem variant on ilmselt osta näiteks ebayst valmis buss.
Ise tehes hakkab kõik toormaterjalist pihta:
Kaubik, sinna vajalik sisu või siis näiteks haagissuvila doonoriks, soojustusmaterjalid + veel tuhat muud pisividinat. Kokkuvõttes ei tule see kasutatud bussist sugugi odavam, kuid oma töörõõm maksab ka midagi :)
Jõudu igatahes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Osta või ehitada matkaauto?

16.02.2009 21:14 - 16.02.2009 21:33
#3
sõdur:... et mis oleks kavalam, kas ehitada ise mingi kaubiku põhjale matkabuss või osta kasutatud matkaauto. Mulle meeldib mõte ise ehitamise seisukohast, saaks vaikselt nokitseda ja teha, aga ei tea komb rahaliselt otstarbekam oleks.
Kavalam on kindlasti osta korralik matkabuss ... kui sul selleks on raha. :unsure:
Sinu teine lause kätkeb endas pisut vastuolu.
Kui meeldib ise ehitada, siis tee seda. Vaatamata rahasummadele, mis sinna sisse lähevad. Otstarbekuse (rahalise) peale siis ei vaadata. :P
Mul käis sõber külas ja küsis, et kas panen töötunnid ka kirja, mis teen. Vastasin eitavalt. Nii läheks bussi hind väga suureks.
Tegelikult ehitan ma matkabussi ise, kuna mul pole selle ostmiseks raha. Tahtmine teha on ka muidugi suur. Samas, kui ma saaksin osta (rahaliselt) valmis matkabussi, siis ehitaksin ma ikkagi midagi. Miks ei või see olla siis seesama buss? ;)
Ise ehitamine on nagu järelmaksuga ostmine. Raha kulutad osade kaupa. Vahe on ainult selles, et järelmaksuga ostes saad kohe sõitma hakata. Mina aga pean kõik osamaksed enne ära tegema, kui saan sõitma hakata.
Hea omadus selle juures on aga see, et mul ei ole kriisiaega. Kui raha otsas, siis ei osta asju. Teen neid töid, mis raha ei vaja. Kui raha tuleb, siis teen neid töid, mis vajavad investeeringuid. Keegi "härg" mees ei tule ka mu uksele koputama. Kui "üle viskab", võin bussi hoopis metsa alla lükata. Ühesõnaga vaba mees.
Ja kui lõpuks ikkagi valmis saan, siis on nagu niisama töörõõmule lisaks ka matkabuss olemas. B)
Niimoodu "puhtjuhuslikult" ilmus mu õuele selline masin. Loe kindlasti järgnev teema läbi. See võtab oluiselt vähem aega, kui auto ise ehitamine.
www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=8839
Ja olen iseehitamise valikuga VÄGA rahul. Mitte enda kiitmise pärast, vaid masina funktsionaalsuse pärast. Seal sai ikka arvestatud paljude asjaoludega.
Matkabussiga vast nii hästi ei lähe - Ma ei tunne seda valdkonda (matkabussiga reisimine, autoga olen reisinud väga palju) nii hästi ja ei oska arvestada paljude asjaoludega. No aga inimene õpib ju. Järgmise bussi ehitan kindlasti parema. :woohoo:
Selle lingi all on käesoleva bussi ehitus rohkem lahti lahatud.
forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25154
5o9279o
Viimati muutis: 16.02.2009 21:33 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev