Muhkami matkaauto ehitus

Muhkami matkaauto ehitus

22.11.2009 16:54
#1
Nagu sügisesel kokkutulekul sai lubatud- olen minagi nüüd ühe kaubiku omanik, millele plaanis järgmiseks kevadeks ka autosuvila nägu anda:) Eks näis mis sellest välja tuleb.
Tegemist siis Iveco Daily`iga, 2000 aasta.
Kui kellegil vedeleb kusgil nurgas matkaka jaoks vajaliku nodi siis olen väga huvitud, võib olla ka remonti vajav.
Kui kellegi huvitavaid ideid siis olen sellesks huvitatud (seina ja põranda katete suhtes)

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

22.11.2009 22:35 - 22.11.2009 22:39
#2
Mida mõtled huvitava nodi all ?

Oli plaanis lähiajal nii mõnedki üle jäänud asjad ostasse müüki panna.

Põrandale soovitan veekindlat vineeri. Üle saab selle kleepida erinevate põrandakattematerjalidega. Alla läheb samasugune materjal, nagu väljas magamise magamiskoti alused on tehtud.

Müüb reimo ja üks tutav rekkamees sai sellist kunagi ka näiteks koorma pakendamiseks.

Seinte soojustamiseks sobib sama materjal.
Nähtavale jäävad plekist kohad on kõige parem üle liimida naturaalse seemisnahaga.
Samas pakub jällegi reimo selleks ka nii mõndagi huvitavat.

Oma kapiehituse kogemusest tean nüüd, et veekindel 15mm vineer on seinte jaoks sutsu liiga raske.
Oleneb muidugi ka sellest, palju sinna bussi asju sisse ehitada plaanid ja kas lisavedrustus tuleb või mitte.

Erinevaid aknaid saab vahel odavalt saksa ebayst, aga saatmine nullib tavaliselt odavuse.

Võttes doonoriks aga mingi põhjamaise päritoluga 70 ndate suvila, on need aknad tavaliselt oma aja juba ära elanud.

Kõik sõltub muidugi sellest, kui palju raha kulutada planeerid.
Sellisesse bussi ehitama hakates tekiks endal kindlasti kiusatus muretseda selline platikust aknaosa, nagu on ühe saksa suvilatootja bussidel.



Tegu on laiendusega risti paikneva voodi jaoks. Tegelikult ma muidugi ei tea, kas see varuosana on üldse hangitav, aga eestis on nende busside edasimüüja ja sealt saaks kindlasti uurida.


Mis paigutuse ja sisustusega planeerid asja üldse ehitada ?

Kui on plaan asendada see suur külje lükanduks millegi muuga, siis mul on üks uus suur suvilauks , mis minu Knaus jaoks jäi liiga laiaks.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.11.2009 22:39 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

22.11.2009 22:59
#3
Kõige rohkem pakub huvi igasugune paagi ja kütte (soendused) majandus ning aknad, aga ka muud tarvilikud pisividinad nagu alla lastav laud....
Arvan, et kui hakata auto ust vahetama, siis auto üld väliseilme kannatab sellega ja ega otsest vajadust ka ei näe...aga viitsid näita pilti uksest!
Stiililt tahaks midagi sellist teha, väikeste omapoolsete kohandustega.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

22.11.2009 23:43
#4
Ukse soovitaks ikke ära vahetada. Pole vaja sellist jurakat asja pidevalt edasi tagasi käristada ja vaikses kohakeses on ikke rõve hääl küll. Võiksid kaaluda isegi topeltukse varianti. Kui ei taha välimist ust ära likvideerida, siis saab panna sissepoole teise ukse. Seisukohas on välimine uks pidevalt lahti ja kasutad ainult sisemist (vaikset) ust.

Varustuse hankimiseks soovitan soojalt sama varianti, mis ise tegin. Vastavalt rahakotile ostad mingi haagissuvila. Sealt saad kõik vajalikud asjad ja jääb vast ülegi.
Kui jaksad osta väga korraliku suvila, siis kaaluks isegi kongi mahalõikamist ja terve suvila panekut selle asemele.
Enne lõpplikku otsust ära osta ühtegi üksikosa kongi tarbeks. Üksikult on tarvikud oluliselt kallimad.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

23.11.2009 10:13
#5
Panen siia alla kaks linki, kust meie pere meesterahvad omale sageli ajaviidet otsivad.
www.huuto.net/kohteet/asuntovaunun-ovet-/119916131

Need on küll siseuksed nagu ma aru saan aga kui süveneda ja tuhnida ja jälgida- äkki leidub midagi.

www.blocket.se/stockholm?q=&cg=1100&w=1&st=s&st=u&ps=&pe=&c=&ca=11&md=th

Siit on siis võimalik ka ühtteist hankida.
Loomulikult tulevad juurde transpordi jms kulud aga äkki on kellegile abiks.
Dzonn,lase vesi välja!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

23.11.2009 10:54
#6
www.trafic-amenage.com/forum/viewtopic.php?t=18518

www.trafic-amenage.com/forum/viewtopic.php?t=8215&postdays=0&postorder=asc&start=0

www.trafic-amenage.com/forum/viewtopic.php?t=14274

www.trafic-amenage.com/forum/viewtopic.php?t=10140

www.trafic-amenage.com/forum/viewtopic.php?t=5156
Pealkirjas on sees, mitmekohaline auto on. Saad mõne sniti võtta.
Selle auto puhul vast materjalide valikul suuri raskusi pole. Kandevõimet peaks olema piisavalt. Ju täismass 3,5tonni ikka om. Mul jäi sellest, vähemasti esialgu, mingi 500kg vabalt üle. Tagumise voodi juures kasutasin päris raskeid materjale.
Hm, veekindel vineer. No parem on, kui selline on. Ega ka tavalisel midagi häda pole. Vett ju nagunii keegi jooksma ei lase. Ega siis sauna ehitata. :unsure:
Kõik asjad ju ei tule veekindlad ja siis pole enam suurt vahet ka, et mõni on veekindel. Vahe on aga materjali hinnas. Ja seda läheb ikka tohutult sinna kongi sisse.
:)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

23.11.2009 18:52 - 23.11.2009 19:29
#7
Selline alla lastav laud, nagu seal pildil, on täiesti olemas. Sai soetatud kasutatuna poola plastiksuvila ümberehituse projektile ja on pruuni värvi. Ilma lauaplaadita.

Erinevaid tehaseautode lahendusi saab näha siit lehelt
www.krs.cz/de/

Tänu valearvestustele jäi üle ka selline uus roostevaba kraanikauss koos äravooluga


Ava suurus lauaplaadis 260 mm Ø. Läbimõõt koos servaga Ø 295 mm, Sügavus 120/150 (ilma/koos äravooluga) mm

Ja ega veekindel vineer polegi enne veekindel, kui servad ka värvitud.

Reimo kataloog pakub ka kerget paplivineeri koos liimitud kattega ja samuti naturaalset vineeripinda.
Plaadi kaal 16mm puhul ainult 7,5kg ruutmeetrile. Hind tuli küll kskil 330 kr ruutmeeter. Väga palju asju saab aga ehitada ka õhemast materjalist, kasutades aluskarkassi.

Minu kasutatud Klavis firmast ostetud valge melamiiniga veekindla vineeri omakaal oli 15lg ruutmeetrile.
15mm plaat oli neil enam vähem sirge ja pingevaba, 9mm aga üks paras kõverik ja pinged jäid sisse isegi pärast lahtilõikamist.

Kui suuri veepaake planeerid ? Kas wc ja duss tulevad ka autosse ?
Küte gaasiahjult või õhuga Webastolt ? Gaasiballoon vahetatav või statsionaarne paak?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 23.11.2009 19:29 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

23.11.2009 20:21
#8
Tänan kõiki, kes viitsisid kaasa mõelda ja saatsid linke, kust ideid ammutada. KUigi tuleb tõdeda, et prantslaste maitse pole päris minu oma;)
eavplaud ja kraanikauss pakuvad täitsa huvi, kirjuta mulle meilile, kus kandis asud ja mis massavad (rihokall@hotmail.com).
Plaanin küll veepaagid peale panna, kui suured, ei ole veel otsustanud- kõik nii idee tasandil veel. Duðs ka plaanis kindlasti, wc- kohver tüüpi.
Tahaks gaasikütet ja vahetatavate balloonidega, aga lõpliku otsust pole veel langetanud.
Kuulan maad...:blink:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

23.11.2009 21:40
#9
muhkam kirjutab... KUigi tuleb tõdeda, et prantslaste maitse pole päris minu oma;)
...Tahaks gaasikütet ja vahetatavate balloonidega...
Ega sa ei peagi pranslastega koos sööma. Istu niisma nende seltsis :P
Kas sa oskad põhjendada, miks just vahetatavate balloonidega?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

23.11.2009 21:49
#10
Arvan et need baloonid vabamalt leitamad ja vahetatavamad.
Ja kui suur se gaasi kulu ikka tuleb suvel ainult pliit ja vahel kütte ka. Sügisel hoopis teine teema muidugi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

24.11.2009 11:38
#11
vaata ka siit www.reimo.com/de/fahrzeugbau/ausbauratgeber_start.html
on nippe ja õpetusi kuidas ehitada mööbel, elekter, vesi ja nii edasi
siin on näha erinevaid valmis lahendusi kust võib ideesid saada
www.reimo.com/en/G-building/
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

24.11.2009 12:40
#12
muhkam kirjutab
Arvan et need baloonid vabamalt leitamad ja vahetatavamad.
Ja kui suur se gaasi kulu ikka tuleb suvel ainult pliit ja vahel kütte ka. Sügisel hoopis teine teema muidugi.
See nüüd küll väga argumenteeritud jutt ei olnud. Paljad oletused.
Kui sa midagi oled otsustanud teha, siis pead sa endas kindel olema. Sul peavad olema raudkindlad argumendid, millega kasvõi suurde vaidlusse minna. Vaidluses võivad muidugi sinu argumendid nõrgeneda/haihtuda, sest pole midagi. Siis tähendab olid nõrgad põhjendused ja teised on paremad variandid.
Aga algus peab sul olema vähemalt - ma panen sellepärast, et balloone on lihtsam leida ja gaasi ei kulu palju. Sügisel/talvel ei sõida.
Mina vastu - kuskohast neid balloone leiab? Tänavalt maast?
Gaasi kulub ikka päris palju (mul kulus suvega umbes 50 liitrit), tahame ju mugavalt elada. Ma panin ka suveöödel soenduse minimaalselt tööle. Kuivatab tuba ja mõnus hubane tunne om. Külmkapp võtab ka omajagu gaasi ja vahel tahad ahjus mõne prae teha. Statsionaarse ballooni saab panna kusagile urkasse, kuhu ligi ei pea nii kergelt pääsema, vastupidiselt vahetatavate balloonide hoiukohale.
Romulatest on võimalik statsionaarseid balloone osta päris odava hinnaga. Autogaasi hind on 9eek liiter.
Nii oleks hea kõik asjad ükshaaval läbi vaielda. Lõpptulemuse ja argumendid valid muidugi sina ise. Vähemasti on sul millegi vahel valida ja mõtelda.
Olen valmis selle projekti juures sulle oponendiks olema. Katsun sulle tõestada, kui viletsad on sinu valikud, niipalju kui suudan. :angry: Kui ei suuda, siis on ju väga hästi. :P
Muidugi, kui sa seda soovid. :)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

24.11.2009 21:20
#13
Tegelikult on statsionaarse paagi poolt ja vastu päris mitu argumenti.

Jah. See on odavam tankimise poolest. Seda kogu euroopas.
Talvisel ajal aga põleb kehvemini. Võib vajada ka reduktori elektrilist soojendust jäätumise vastu.

Gaasiga sõitvatel autodel on see lahendatud jahutusvedeliku baasil.

Samas on müügil ka täidetavaid näidikuga balloone- olen foorumis sellest juba kirjutanud. Ka minu autole läheb peale üks selline.

Või ostad illegaalsed täitmisotsad tavaballoonile ja täidad automaattanklas eestis.

Esialgu pole see meil veel seadusega keelatud. Küll on soovitav täita ainult 80% ulatuses mahust.

Statsionaarse Paagi saab romulast küll, aga arvatavasti korrastub see gaasimajandus ükskord ka eestis.

Saksas näiteks peab gaasipaak iga 10 aasta tagant saama uue TÜV.

Toimib see nii, et kas lased firmal paagi maha võtta ja lasta survestada või võtad ise maha ja saadad neile.

Paagil keeratakse selle käigus maha kõik korgid , punnid, näidikud jm, puhastatakse , värvitakse ja keeratakse kõik uuesti tagasi uue tihendiga.

Pärast seda on surveproov ja saabki külge kleepsu järgmise 10 aasta jaoks.
Maksab see nali umbes paarsada euri.
Sama lugu on ka muidugi täidetavate näidikutega balloonidega , aga siiski on seda vajadusel lihtsam asendada kontrolliks tavalisega.

Kui suurem osa auto kasutusest saab olema eestis, siis soovitan vahetatavaid balloone.

Kui on kasutamist ja pikema ajalist gaasi tarbimist ka väljapool eestit, siis soovitan statsionaarset ballooni koos kere külge paigaldatud täitmisavaga.


Nagu iga teinegi autol kasutatav gaasipaak eeldab see vastavat märget reg. tunnistuses. Meil seda siiski ei praktiseerita.
Paigaldaja poolne nimekiri autol olevatest gaasiseadmetest antakse meie ARK-ile üle autole gaasiseadme paigaldamise kohta reg.tunnistusse märke tegemiseks.
.
Võibolla kehtib see ka statsionaarse ballooni paigaldamisel auto gaasikütte tarbeks ?

Kuidas asjasse suhtuvad aga igasugused Ex-perdid" , kes seda suvilaautot ARK regisreerimiseks vastu võtavad ja kooskõlastavad ? Täpne info puudub.
Täenäoliselt puudub neil aga nii pädevus , kui koolitus gasiseadmete alal. Ehk siis lähenevad loominguliselt. See aga eeldaks jällegi tavalist 5-11kg gaasiballooni.

Sellist iseteenindavate gaasi automaattanklate luksust pole mujal kohanud, kui on meil eestis. (Välja arvatud saksamaa, aga seal on seadusega keelatud täita sellises tanklas auto külge statsionaarselt kinnitamata kaitseklapita gaasiballoone)

Ka muude riikide tanklates olid keelavad sildid väljas. Seaduste kohta info riigiti puudub. Tankisid seal aga nagunii ainult tankla töölised.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

24.11.2009 21:58
#14
eavp kirjutab
Kuidas asjasse suhtuvad aga igasugused Ex-perdid" , kes seda suvilaautot ARK regisreerimiseks vastu võtavad ja kooskõlastavad ? Täpne info puudub.
Täenäoliselt puudub neil aga nii pädevus , kui koolitus gasiseadmete alal.
Mul on selline täpne info täitsa olemas. Kõik selle olen ju läbi teinud hiljuti.
"Ex-pert"idel on pädevus täiesti olemas. Selleks on neid volitanud ju ARK ja kindlasti ka kontrollinud. Gaasialane koolitus neil ei peagi olema (kuigi minu ekspert oli gaasiseadmetega väga kursis). Oma tööks kasutavad nad seadusraamatuid. Kõik mis pole keelatud on ju lubatud. Kui neil midagi kahe silma vahele jääb, siis on veel teine sõel - ARK tehnikaosakonna näol.
Mul on statsionaarne balloon. Mingit keeldu selleks polnud, kuna ongi ju auto jaoks ette nähtud. Auto jaoks ette nähtud gaas põleb väga puhtalt.

Koorus siit üks soovitus ka välja Muhkamile. Vali omale ekspert välja (6 neid vist oli) ja tee temaga algusest peale koostööd. Sul omal pärast kergem.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

25.11.2009 13:47
#15
Seda ma just väidangi, et pädevus puudub. :whistle:
Pädevuse alal mõtlesin läbitud gaasiseadmete alast koolitust koos vastava dokumendiga. Lähim koht eestist seda koolituse paberit suvila gaasiseadmetele saada , on soome.
Eestis on vähemalt 1 sellise koolituse ja paberitega remondimees Tallinnas siiski olemas ;)

Raamatute järgi võivad kõik targad olla. Mina ka :P
Pealegi on palju asju, mis on riigite EU piires reguleeritud kohalike seadustega.

Saksamaal on kämpinguplatse, mis kontrollivad enne sisse laskmist ka kehtivat gaasiseadmete kontrollimise kleepsu , mida uuendatakse iga kaheaastase kontrolli käigus.
Kui kehtivat kleepsu pole, peab kohalikel sõidukitel olema gaasiseadmed nii suletud ja plommitud, et neid kasutada ei saa.

Ka soomes ja rootsis on suvila gaasiseadmetele kontrolli läbimine kohustuslik..

Meil on küll paar metsameest oma suvilasse sisse põlenud tänu rikkis seadmetele, see aga ei pane riiki kiirendama vastava seadusandluse vastuvõttu.
Ükskord saame me ka selles osas "eurooplasteks" nagunii ja oleks tore, et siis ei peaks hakkama mõne experdi soovitatut ja lubatut ümber tegema.

Praegu ei olegi sellel experdil ühtegi vastavat kohalikku akti ette näidata, mis reguleeriks haagissuvilates ja suvilaautodes gaasiseadmete kasutamist. Välja arvatud siis üle EU kehtivad standardid.

Ehitamisel soovitan alustada siiski muus maailmas kehtivate nõuete järgimisest.

Uutel ja renoveeritavatel suvilaautodel ei tohtinud saksamaal vist juba alates 2003 a kasutada 50mbar reduktoreid ja selle survega töötavaid gaasiseadmeid.



EU standardeid leiab lehelt www.evs.ee

Osad tänapäevased seadmed on toodetud ainult 30mbar tääsurvele. Üks neist on-

Seade Truma SecuMotion on üks vähestest, mille kasutamisel võib suvilaautos kogu euroopas sõidu ajal kütteseadet kasutada, minemata vastuollu kohalike seadustega.

Väike näide piirangutest . Uutel ja renoveeritavatel haagissuvilatel ja suvilaautodel ei või soojendusseade asuda akna all.
Kui seda soovitakse sinna paigutada, käib aknale spets kontakt ja seadmele lisaplokk. See tagab selle, et seade lülitub akna avamisel automaatselt välja.

See plokk ühtib ainult uuema põlvkonna Truma seadmetega.


Kõiki neid nõudeid arvestades ei soovita võtta gaasiseadmed mingilt vanalt suvilalt ja uude autosse monteerida.

Näiteks Truma gaasikütte seadme kasutatav eluiga on tootja poolt arvestatud 10 aastat.
Pärast seda vajab ta vähemalt saksamaal põlemiskambri kontrolli ja vajadusel selle vahetust.

Diiselautole on minu arust hoopis odavam ja kavalam paigutada Webasto soojendusseade . Õhku soojendavat uut seadet müüdi Osta.ee lehel pakendis ja komplektsena mõned aastad tagasi 5000.- eek. Selle raha est uut tänapäevast suvila gaasikütet tavaliselt ei saa.

Sama teed on läinud ka vähemalt üks saksa suvilaautode ehitaja.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

25.11.2009 22:47
#16
SIIN tundub mingi romula moodi asi olema. Ehk leiad mingeid vajalikke vidinaid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

26.11.2009 14:07
#17
Korvimees Hääleta:
SIIN tundub mingi romula moodi asi olema. Ehk leiad mingeid vajalikke vidinaid.

Kui kellelgi on plaanis Tallinna poolt sinna minna, siis hea meelega ühineks isegi.
Vajadusel võimalik minna ka bussi ja käruga või bussi ja 3tonnise täismassiga treileriga. (Viimaseks puhuks pean küll lubadega sõbra rooli vaatama )
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

26.11.2009 14:48
#18
EAVP ma olen ka kuulnud selliseid jutte saksa kohta. Kunagi isegi üks tuttav käis sõidukaga seal ja ka ei tangitud gaasi, et ei ole läbinud kontrolli. Kui balooniga majandad siis seda kontrolli ei ole. Mul plaan esialgu gaasi pealt tööle panna ainult gaasi pliit ja kunagi äkki kütte ka aga se ei ole ültse kindel. Vot ei meenu kui suured koguseid gaase ültse seaduse järgi kaasas tohib vedada.

Kui hakkate lätti minema siis helistage kindlat ette to vend ei ole kogu aeg kodus nimelt käib euroopa tuuridel.
Samas ega se teab mis odav koht ka ole küsisin mõni aeg tagasi mis maksab 70l külmik siis sain vastuseks kasutatud 450euri ja kaminast küsis 150 euri muidugi kasutatud.
Mulle jäi küll mulje, et ei ole just kõige odavam koht.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

26.11.2009 16:13
#19
muhkam kirjab
Samas ega se teab mis odav koht ka ole küsisin mõni aeg tagasi mis maksab 70l külmik siis sain vastuseks kasutatud 450euri ja kaminast küsis 150 euri muidugi kasutatud.
Mulle jäi küll mulje, et ei ole just kõige odavam koht.
Üksikud asjad polegi odavad. :P Ega ma siis nalja pärast soovitanud tervet käru osta.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

26.11.2009 17:39
#20
see on küll kõva hind vana asja eest kui uue saab nätsa väiksema aga 359 euri eest.:cheer:
www.reimo.com/en/71295-absorber_kuehlschrank_rf60_30mbar/
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

26.11.2009 20:52
#21
Täiskomplektne korralik kamin 150 eur pole tegelikult eriti kallis. Kõik oleneb mudelist ja tootmisaastast. Kõlmiku hind on jah küsitav.
Usun et mitu asja korraga on ka seal kaubeldavad.

Saksas tankimisega on nii, et enamuses on automaattanklad, kus pead ise tankima. Väljas on ainult kiri, et ballooni tankida ei tohi. Sedagi kirja pole mitte kõikjal.

Seadusekuuleka inimesena tean aga, et seda neil teha ei tohi. Maksta tuleb ju pärast tanklasse gaasi eest ...Kaamerad ka olemas.

Reaalselt pole seal kordagi proovinud saksas tanklast ballooni täita, kull olen paaril korral vahetanud 11kg balloone kämpinglatsil.
Saksa ballooniga pole vahetamisel probleemi.

Gaasi autosse tankimisel ei küsi aga keegi mingit paberit.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

26.11.2009 22:11 - 26.11.2009 22:14
#22
Keegi võiks rääkida kui tülikas on näiteks 3 nädalasel euroopa tripil baloonidega majandada. Võtame näiteks saksa ja tsehhi regiooni, kus tuleb ka vahel kütta.
Enadal oli plaan kui,siis kaks 5kg balooni kuhu läheb ainult pliit ja kui jõuab, siis ka kamin- äkki.
Külmik plaanis osta vist tavaline ja inverteriga käima panna.
Viimati muutis: 26.11.2009 22:14 muhkam.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

27.11.2009 00:03
#23
muhkam kirjutab
Külmik plaanis osta vist tavaline ja inverteriga käima panna.

:woohoo: Ära seda tee. Siis pole sul külma ega valgust. :S
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

27.11.2009 19:36 - 27.11.2009 19:44
#24
muhkam Hääleta:
Keegi võiks rääkida kui tülikas on näiteks 3 nädalasel euroopa tripil baloonidega majandada. Võtame näiteks saksa ja tsehhi regiooni, kus tuleb ka vahel kütta.
Enadal oli plaan kui,siis kaks 5kg balooni kuhu läheb ainult pliit ja kui jõuab, siis ka kamin- äkki.
Külmik plaanis osta vist tavaline ja inverteriga käima panna.

Kõik sõltub gaasikulust . Minul võtab autol ahi kiiremal kiirusel 220g tunnis ja siis saab hoolimata lahtisest telgist sauna teha .

Süüa teen tavaliselt bensiinipriimusega. Hea väljas teha ja liitrist jagub tavaliselt terveks reisiks.

Gaasiga külmkapil on omad plussid ja miinused. Suvel palavaga vajab radikas lisajahutust ventilaatori abil.
Kütusekulu pole ka just pisike.

Inverteriga saab muidugi külmiku käima küll, kui head akud on. Kavalam oleks aga muretseda 12V pealt toimiv külmik.

Aasta kasutatud 30 liitrise sain saksast koos saatmisega umbes 260 eur eest.
Miinuseks on see, et annab autosse sooja ja soojal päeval on seepärast jama.
Samas annab ka lahjem inverter sooja üsna agaralt...

Kui aga pisikest 220V külmkappi vaja, siis on üks uus LG toodetu üle. Tilluke sügavkülma osa on ka sees.

Aga paarisaja euro eest saab juba ka osta uue 220V kompressoriga külmkasti autosse. Vibratsiooni peaks see paremini kannatama.

Ehk siis ikka ja jälle taandub kõik sellele, palju investeerida raatsid.

Kolme nädalast trippi ei kujuta tegelikult endale hästi üldse ette, mul tavaliselt mõned kodanikud nõuavad ammu enne juba nina kodupoole keeramist :cheer:

Kaheks nädalaks peaks aga kahest 5kg balloonist piisama. Kui ruumi on, siis muidugi 11kg on uhkemad.
Suvila kaminaga sellied kogemused, et see 11kg kipub ka päris kähku tühjaks saama. Öösel on ikka luugid lahti ja küte järgi.
Muidu pole õhku ja on niiske.

Ülearu on ka üks 5kg saksa balloon ja väga unikaalne ja ka saksamaal suhteliselt harva vahetatav 3kg isend.

Esimene ostetud eestist tagavaraks koos teise ballooni vahetusega . Hiljem selgus, et minu oma oli siiski 3kg . Sain enda oma küll täidetult tagasi, aga 5kg enam tagasi ei võetud. 3kg jäi üle autost. Vimase peale on värvitud ka eelmise omaniku nimi ja auto number.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 27.11.2009 19:44 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Muhkami matkaauto ehitus

28.11.2009 00:49
#25
eavp kirjutab
Gaasiga külmkapil on omad plussid ja miinused. Suvel palavaga vajab radikas lisajahutust ventilaatori abil.
Kütusekulu pole ka just pisike.
Novat, nüüd mõlisen niisma ka natuke, sest pole ma oma bussiga väga palavasse veel sattunud. :blush: Siiamaani on küll kõik korras olnud selle külmkapiga ja mingit lisajahutust pole vaja olnud. Suvel soojade ilmadega katsusin veel käega ülemist ventileerimisribi - vaevalt leige tundus.
Ei usu ma, et ilma ventikata hakkama ei saa. See on ju vana tuntud absorbkülmkapp (oli vist selline nimi). Kompressorkapp oli luksus ja need olid suurtel parteibossudel Moskvas. Igalpool mujal üle NSVLi olid needsamad kapid, mis praegu suvilatel kasutusel gaasi pealt. Töötasid nad Surgutis ja Maeiteagi kus kõrbes. Kusjuures väga töökindlad asjad olid.
Kui ventikas on hädavajalik, siis on ventileerimisega midagi valesti. See "valesti" võib olla ruumi kokkuhoiu pärast või lihtsalt oskamatu paigutus. Nägin kusagil pilti, kus külkapi paremaks jahutamiseks oli tehtud kõrgem jahutustunnel. Tekib nagu korstna effekt.
:huh:

Voolu aga tuleb kokku hoida iga gramm (amper), mis vähegi võimalik. Juba projekteerimise/ehitamise käigus. Ärge plaanige PÕHIVARUSTUSSE sisse igatsorti voolu tarbivat luksust, mida lõpptulemusena kasutada ei saa.
Külmiku ventilaatori asemele tuleb ikka teha jahutustunnel, siis ei pea küsima käivitusvoolu ;)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev