Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

17.06.2023 15:54
#1
Enda arust ma kunagi analoogse teema siin juba korra püstitasin aga igatahes täna sai laud siis fiksaatorid külge ning asi töötab nii nagu reaalselt peaks laud olema. Praegu sooviks ainult hülsi  ääred kuidagi "ära värvida", et lauaga ühte värvi oleks. Siiani ei saa aru, miks teha kohe sellist fikseerimie varianti ei ole teinud. Ise lasin treiali treida hülsid ja tapid.

Äkki on kellegi veel vaja(augud võiks siiski 6,5 olla, kuna nii täpselt üldiselt ei õnnestu paigaldada)
   

Laua küljes
 

Kokkupanemisel fikseeriv asend


 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

19.06.2023 17:31
#2
Kuna Sa oled siin pidevalt nuputamise peal väljas, siis postitan ühe video. Küsimus järgmine, kas on mõtet lasta järgi teha samasugust lauaplaadile paigutuvat voodit. Videos inglise auto, vaja voodit euroopa mudelile. Aga tunduvad ühesugused.

Praegu on ka laud teine, aga nii videos olevat jalga, kui seinasiine on võimalik vabalt tellida. Praegune laud tuleks igal juhul asendada, nii et äkki on mõtekas võtta juba mõni teine ja tugevam lauajala mudel?

Videost ei saa ka aru, kus seda voodi puitosa üldse 5,4 meetrises autos hoitakse.


 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

19.06.2023 21:48
#3
Vaata minu teemat  matkaauto.com/kunena/5-matkaautod/10268-kuidas-saada-adria-coral-kolmas-magamiskoht-stabiilseks Ma teeks analoogse laua nagu minul seal on ja paneks teise sama suure plaadi sinna peale, mida saaks hingega(nagu baari letid) siis pikaks teha. Jalad teeks plastikust või kergmetallist laua otsast kruviga fikseerimisega. Panen pisikese visandi, eks seal peab nagunii neid nn support jalgu mõtlema.

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

20.06.2023 12:10
#4
Mõtlesin seda varianti eile õhtul läbi, kui tahvlist vastust olin lugenud.

Tundub, et kogu voodi külgvääne jääb ikkagi seinakinnituse peale. Või tuleb lauajalg statsionaarselt põranda külge ja plaat peab olema igati liigutatav. Kuna põrand on kahes tasapinnas, nagu videoski, siis vaja ka reguleeritavaid jalgu.

Teine asi on see, et see voodi peab kergelt kokku ja jalust eest ära käima. Üldse on tehas selles autos laiutanud. Miks eraldi kraanikaussi, eraldi pliiti ja veel kahes tasapinnas. Uuematel aastakäikudel on pliit ja kauss ühe kaane all.

Külmik on ka tilluke, 63 liitrit, kompressor. Väike plaan külmik asendada kõrgema ja kitsamaga, ning pliit kraanikauss minimaalseks. Siis jääks ukse ja voodi vahele veel sisse - välja käimis ruumi. Neid kappe pole nagunii nii palju vaja. Voodi alla välja tõmmatavad kastid ja hea küll.

Aga seda kõike ainult siis, kui see kahekohaline ja  5,4 meetrit pikk asjandus üldse omale jääb. Mis teha, et armastan väiksemaid matkaautosid. Siiani "mädaneb" selline, nagu mu avatarilgi. Oli hea auto, ainult parem  põlv hakkas alati valutama.

Praegu soetus puhtalt seepärast, et järgmine kuu kuskile pikemale reisile minna.  Aga ka müük oleks kolme kohalisena lihtsam, nii et voodikoht tuleb ikka tekitada.
Ootan veel tarku mõtteid, kahjuks kaptenitoolid tagurpidi asendis ei fikseeru, nii et neid voodi juures kasutada ei saa.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

20.06.2023 16:09
#5
Sa ikka ei lugenud täeilikult mu kirjutist läbi. Sellel laual on liigendiga jalg all, mille siis 90 nurga alla paned, kui magamist hakkad tegema. Laua plaat läheb hingega teise plaadi peale( ei ole vaja kuhugile peitma hakata). Lahti tehes kinnitub üks ots seina külge, mille on kaks tuge(nii nagu sinu videos), üks laua asendile ja teine magamise asendile. Lahtikäivale osale lisad jalad otstesse ja mina paneks veel hinge juurde aga eks seda peab siis vaatama kui prototüüp valmis on, kuhu neid lisasid vaja on. Suurem probleem on madratsiga, kuna minu variandil oli üks osa külje istmest tulevad madratsid. 

Külgvaade näeks midagi sellis välja

 

Ja põrandaga koos selline(ei viitsinud eri kõrgustega põrandat teha).

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

20.06.2023 16:23
#6
Tegin oma lauast(üle 1m pikk) pildi ka juurde, sinu puhul jääks siia otsa veel ka hinge teema aga neid on tänapäeval väga korralikke.

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

22.06.2023 10:34 - 22.06.2023 10:36
#7
  1 pilt ikka parem, kui 10 sõna ;)

Plaanin täna osta sellise laua küljest jalga (2021 a. autost) Ost ilma plaadita. Ei tea veel isegi, kui hea mõte see on.



 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 22.06.2023 10:36 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

22.06.2023 14:19
#8
Kuna sa seal nagunii aretad siis tee selline või osta  www.amazon.com/Furniture-Folding-Stainless-Telescopic-Lifting/dp/B0BYWWFFW6

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

22.06.2023 22:42
#9
  1 pilt ikka parem, kui 10 sõna ;)

Plaanin täna osta sellise laua küljest jalga (2021 a. autost) Ost ilma plaadita. Ei tea veel isegi, kui hea mõte see on.





 
kus selline myygis oli. Kui tegid diili ara siis kas vahetus 360 pöörlevaga olex teemax  :) ma isegi ei tea kas tahan, sga ôlle rààgib ôlal lolludi  :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Laua väljatõmmatava osa horisontaalne fikseerimine

23.06.2023 10:59
#10
Nagu pildiltki veel näha - FB. Jah, tegin diili ära, ilma lauaplaadita. Kuna mul laud tuleb endiselt piklik, siis vahetada veel ei taha. Vaja oli sellist, et saaks istme ja laua vahele ka istuda, Praegusega peab enne seina siini pidi sõitma.

Üldse tundub, et tehas on võtnud T5 lükandukse polstris oleva originaal laua , lisanud sinna otsad siini jaoks ja kumeramasse otsa lisajala. Alles on ka 4tk klapitavat originaaljalga, et saaks õues kasutada.
Samas võis selle kompoti autor olla ka saksamaa esimene omanik, mitte tehas.

Kui kapteniistmed lukustuks ka 180 kraadi ümber keerates, siis oleks kolmas voodi lihtne. Kasutusse tuleks juba olemasolev ühene voodi Cabbunk   Eestis Prorex firmas kohapeal, kui kellelgi huvi tekkis.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev