Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

18.08.2018 20:08
#1
Ehitan ise kaubikust matkaautot ja kavatsen reisida terves Euroopas. Kasutan gaasi ainult söögi tegemiseks.

Mida vajan gaasisüsteemi jaoks? Kas piisabki vaid balloonist ja gaasipliidist. Kas tavaline kodutehnika poest ostetud kahe rauaga integreeritav gaasipliit toimib ka?

Kust ma Eestist ballooni omale saan, ja kui suurt soovitate? Tahaks teel olles täita - kust osta või tellida vajalikud adapterid? Olen aru saanud, et vahetamiseks mõeldud balloone pole võimalik legaalselt täita, aga kuidas tegelik elu Euroopas on? Täidetavad balloonid on oluliselt kallimad, tahaks kuidagi odavamalt läbi ajada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

21.08.2018 23:47 - 21.08.2018 23:48
#2
Kui mingi nägemus olemas on, konsulteeri ka mõne asjatundjaga. Nii väldid kõige suuremaid altminekuid.
Ballooni vahetamine mõnes riigis toimib. Samuti saad ka ise täita, kui asja selgeks teed ja liiga julgeks ei lähe.
Saksas vist ja äkki ka kusagil mujal on see isetäitmine keelatud. Ilmselt just nende liiga julgete tõttu.
Kodutehnika poes pead uurima, millise gaasi põleti pliidil on. Neid on erinevaid. Balloonigaasi ja kortermaja tsentraalse gaasi puhul on erinevad põletid.

Mina ootan huviga, kuna Matkasuvila selle läbipaistva täidetava ballooni müüki saab. Esialgne väljaminek on suurem aga edaspidi hea mugav.
Ma reisin enamuse ajast siiski soojal ajal ja siis ei tohiks LPG aurustumine probleemiks olla.
Gaasiga sõitvatel autodel saab gaasi kasutada ainult töösooja mootoriga, sest aurustumiseks on vaja sooja.
Kunagi oli mul gaasiga Opel ja see sindrinahk läks ka külmal talvel otse gaasi pealt käima.
Ööseks jätsin lüliti vahepealsesse asendisse ja ärandajad ei saanudki pihta, miks auto ei käivitu.
Viimati muutis: 21.08.2018 23:48 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

26.08.2018 14:17
#3
Saksa toode, ametlikud täidetav
www.wynen-gas.de/singlebottle.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

26.08.2018 19:29
#4
Lugesin, et balloone võib täita võib kuni 80 %. Bensukates jookseb gaasi tankimisel samuti näidik tangitud kogusega - selle järgi peaks ju saama orienteeruda!?

Kui ma poest näiteks Zanussi gaasiplaadi ostan, siis peaks seal erinevad düüsid kaasas olema.

Romakristi - Aitäh viitamast, aga otsin odavamat lahendust. Praeguse seisuga mõtlen Olerexi 11 kilose paagi peale, tellin kuskilt adaptrid (kui keegi teab kust saada, siis viidake), vajan vist veel reduktorid ja voolikut ning ongi olemas. Igasugu ettepanekud on teretulnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

26.08.2018 22:29
#5
stiihia kirjutas: Ehitan ise kaubikust matkaautot ja kavatsen reisida terves Euroopas. Kasutan gaasi ainult söögi tegemiseks.

Kust ma Eestist ballooni omale saan, ja kui suurt soovitate?

Hakkaks nüüd probleemi lahkamisega algusest pihta :) Kui kasutada gaasi ainult söögi tegemiseks, siis peaks ühest balloonist jaguma mitmeks kuuks, juhul muidugi, kui pole tarvis toita tervet jalgpallimeeskonda või siis on tegu erilise gurmeereisiga, kus potid pannid pidevalt tulel. Tavaolukorras (kui ei plaani just aasta(te)pikkust reisi) peaks ühest ballonist olema söögitegemiseks küll ja veel.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

26.08.2018 22:33
#6
Ma vahetasin ballooni korra aastas (söögi tegemine).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

26.08.2018 22:59 - 26.08.2018 23:07
#7
Korvimees kirjutas:
stiihia kirjutas: Ehitan ise kaubikust matkaautot ja kavatsen reisida terves Euroopas. Kasutan gaasi ainult söögi tegemiseks.

Kust ma Eestist ballooni omale saan, ja kui suurt soovitate?

Hakkaks nüüd probleemi lahkamisega algusest pihta :) Kui kasutada gaasi ainult söögi tegemiseks, siis peaks ühest balloonist jaguma mitmeks kuuks, juhul muidugi, kui pole tarvis toita tervet jalgpallimeeskonda või siis on tegu erilise gurmeereisiga, kus potid pannid pidevalt tulel. Tavaolukorras (kui ei plaani just aasta(te)pikkust reisi) peaks ühest ballonist olema söögitegemiseks küll ja veel.

Aitäh, seda on hea teada. 11kg balloonist jagub siis päris kaua. Aga jäi tõepoolest mainimata, et tegemist polegi tavaolukorraga. Plaan on aasta aega Euroopas tuiata.

Leidsin adaptrite kohta sellise lingi: www.mylpg.eu/adapters#Adapters Selle põhjal saan aru, et meil siin Eestis on balloonid Dish ühendusega. Dish üleminekuid muu Euroopaga pakub näiteks see leht: www.lpgshop.co.uk/dish-m10-to-all-europe-adapters-set/ Kas olen asjadest õigesti aru saanud?
Viimati muutis: 26.08.2018 23:07 stiihia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

27.08.2018 05:25
#8
stiihia kirjutas:
Kas olen asjadest õigesti aru saanud?
Kõik on õige. :)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

27.08.2018 16:48 - 27.08.2018 16:57
#9
Esiteks on sul vaja vasakkeermega otsikut, mille keerad gaasiballooni külge reduktori asemele. lpgshopi lingil olevad asjad on mõeldud gaasiga sõiduautode tankimiseks.
Põhimõtteliselt on sul vaja vaid seda- DISH , mis toimib enamikes euroopa maades: Albania, Austria, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, France, Greece, Hungary, Italy, Kosovo, Latvia, Lithuania, Macedonia, Malta, Montenegro, Norway, Poland, Portugal, Romania, San Marino, Serbia, Slovakia, Slovenia, Sweden, Switzerland, Ukraine
Ühe otsa keerad ballooni külge ja teise otsa istub eelmainit riikide gaasitanklate püstol. Saksas nagunii tankida ei tohi (aga kui vahele ei jää, tohib kõike), seega saksa ACME otsikut ilmselt pole vaja, aga kui huvi neid kõiki omada, siis ka ebayst saab neid igasuguseid.
Viimati muutis: 27.08.2018 16:57 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

14.03.2019 12:50
#10
Kas keegi oskab soovitada peenema seinaga ja painduvamat gaasivoolikut kui meil siin Eestis tavapäraselt müügil on?
Seda on väikse välipliidiga väga ebamugav kasutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

14.03.2019 15:41
#11
Pane pehme seinaga läbipaistev voolik:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

14.03.2019 19:16
#12
Ivar Kalev kirjutas: Pane pehme seinaga läbipaistev voolik:

Aga see tähendab seda, et reduktor peab olema kohe ballooni juures, mitte grilli küljes.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

14.03.2019 20:54
#13
Vilkuj kirjutas: Kas keegi oskab soovitada peenema seinaga ja painduvamat gaasivoolikut kui meil siin Eestis tavapäraselt müügil on?

Kui on soov oma elu "põnevamaks" teha, siis võib peenema seinaga ja painduvama gaasivoolikuga eksperimenteerida. :) Peale esimest "pumpsu" enamasti huvi sellise põnevuse vastu kaob.
Aga eks igaüks ise teab, millega riskib. Julge hundi rind on šampust täis (või oli see kuidagi teisiti) :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: ifffff

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

15.03.2019 23:09
#14
Ma mõtlesingi ikka seda, et oleks peenem ja painduv ning keegi oleks selle ikka gaasiseadmete jaoks ka tootnud. Probleem selles, et mul bussil küljel gaasile väljavõte mille järgi saab pliidi või grilli ühendada. Suurt välipliiti ei taha kaasa vedada aga väikse kisub see tavaline viltu kui just potti veega peal pole. Ma loodan, et kuskil on ikka ka teistsuguseid gaasivoolikuid kui ainult see üks. Eks ma otsi siis gaasiseadmetele spetsialiseerinud firmadest ka veel lisaks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

06.10.2021 21:49 - 07.10.2021 00:02
#15
stiihia kirjutas:
Korvimees kirjutas:
stiihia kirjutas: Ehitan ise kaubikust matkaautot ja kavatsen reisida terves Euroopas. Kasutan gaasi ainult söögi tegemiseks.

Kust ma Eestist ballooni omale saan, ja kui suurt soovitate?


Hakkaks nüüd probleemi lahkamisega algusest pihta :) Kui kasutada gaasi ainult söögi tegemiseks, siis peaks ühest balloonist jaguma mitmeks kuuks, juhul muidugi, kui pole tarvis toita tervet jalgpallimeeskonda või siis on tegu erilise gurmeereisiga, kus potid pannid pidevalt tulel. Tavaolukorras (kui ei plaani just aasta(te)pikkust reisi) peaks ühest ballonist olema söögitegemiseks küll ja veel.

Aitäh, seda on hea teada. 11kg balloonist jagub siis päris kaua. Aga jäi tõepoolest mainimata, et tegemist polegi tavaolukorraga. Plaan on aasta aega Euroopas tuiata.

Leidsin adaptrite kohta sellise lingi: www.mylpg.eu/adapters#Adapters Selle põhjal saan aru, et meil siin Eestis on balloonid Dish ühendusega. Dish üleminekuid muu Euroopaga pakub näiteks see leht: www.lpgshop.co.uk/dish-m10-to-all-europe-adapters-set/ Kas olen asjadest õigesti aru saanud?

 
Kas veel pakid ja ehitad sõidukit, oled veel reisil või juba tagasi? Hea oleks kuulda, kuidas läks.
Üks lahendus oleks muidu ALUGAS balloon, seda saab paljudes EU riikides vahetada. Mina olen seda nii täitnud (Eestis), kui ka vahetanud (EU-s).
umkreissuche.alugas.de/
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 07.10.2021 00:02 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasisüsteemi ehitamine? Kui suur balloon osta? Milline osta? Mis adaptereid vajan?

10.10.2021 17:17
#16
Kasutan gaasi ainult söögivalmistamiseks, seega piisab ühest 11kg balloonist tõepoolest väga kauaks. Mul ei ole vhaendit, millega gaasi jääki kontrollida, kuid pärast nelja kuud igapäevast söögitegemist lasin Portugalis igaks juhuks ära täita. Selliseid kohti pole Euroopas palju, aga Park4Night äppist leiab teenusepakkujaid, kel on erinevad otsikud ja tegelevad täitmisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev