Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

17.04.2018 08:00
#1
Sõidan haagissuvilaga - harjumus ja kogemused ka juba parajad. Balloonide täitmine ja vahetus on ikka probleem. Osaliselt olen ka otsikute erinevuse jutte uskuma jäänud. Nüüd siis räägivad, et võib tanklast täita (kuigi olevat ohtlik) ja need gaasitankla otsikud on euroopas kõik samad.

Mis kogemusi on ?
Kust saaks üleminekujupi balloonilt tanklaotsikule ?
Omalt kohalt ütlen, et kui karta gaasi poolt tulevat ohtu, siis keevitajana ei saaks ma üldse kodust välja minnagi, kui kardaksin selliseid asju.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

17.04.2018 19:34
#3
Tavalist 11kg gaasiballooni LPG tanklates täita ei tohi. Vaid Poolas pole vastavaid keelusilte silma hakanud. Kui ostad spetsiaalse, ujukiga ballooni , saad kaasa enamuses Euroopa keeltes sertifikaadi, mis lubab seda LPG-ga täita. Tegelik elu on muidugi pisut teine... aga pead siis ise arvestama, et ei täidaks üle 80% mahust ja kui keegi nägema juhtub, võivad järgneda mõningased sanktsioonid.
Tankimisotsikuid on Euroopas kasutusel 4 erinevat tüüpi.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

17.04.2018 21:31
#4
Jah, tavalisse 11 kg gaasiballooni LPG-d tavalises tanklas tankida ei tohi - internetis, YouTubes on leida mitmeid videosid, kus ületangitud balloon pahvatab ja tankla põlema läheb. Usaldusväärne pole alati ka 80 % täitmisest kinnipidamise soovitus - just siis, kui balloon pole päris tühi.
Teine jutt on mõõdikuga ja kaitsemehhanismiga varustatud balloon, kus täitmisel saab täpselt jälgida balloonis oleva gaasi hulka ning kaitseventiil ei võimalda üle 80 % ballooni mahust täita. Paraku algavad nende balloonide hinnad ca 250 EUR-st.
Gaasi teemal on ka varasemalt siin foorumis juttu olnud, kuhu lisasin ühe vastava lingi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

20.04.2018 10:22
#5
Mul ka pidevalt balloone vaja, hetkel on 2 uut fiibrist või plastmassist balloone. KEK kaardiga saab suht odavalt uusi.

Mul on vanad ka, st 1 3-kg-ne sama ühendusega nagu siin eestis (pressitakse peale) ja 1 11-kg-ne - rootsi süüsteem, st keermega (koonusega).
Ma ei kasuta neid enam, kuna Eestis täida ei saa, aga samas on uuemad ka kergemad.

Ma olen mõeldnud kas on mõtet neid vanu alles hoida või ära visata, kaldun sinna poole et viskan varsti minema.

Ise täita on minu meelest riskante, ja sellepärast ma ei usu et hakkan neid täitma.

Kui keegi tahab neid, siis võta ühendust.
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

15.06.2019 09:48
#6
Kas keegi oskab öelda tavalise 11.kg metallist gaasipudeli taara kaalu?
Ja kui mitu kilogrammi on täidetud taara ehk koos gaasiga?

Täitma ei taha hakata, tahan kaaluda ja teada saada palju reaalselt gaasi veel alles on.. kas peab jaani nädalavahetuse vastu..

Tänud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

15.06.2019 09:51 - 15.06.2019 09:52
#7
Ballooni kaal on kirjutatud ballooni peale , tavaliselt 10,5 ja 11 vahel olenevalt balloonist + gaas 11 kg.
Klubi Eesti Karavan nr.897
Viimati muutis: 15.06.2019 09:52 Andresm.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: puukas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaas tanklast tavalisse 11 kg. ballooni.

15.06.2019 14:44
#8
puukas kirjutas: Kas keegi oskab öelda tavalise 11.kg metallist gaasipudeli taara kaalu?
Ja kui mitu kilogrammi on täidetud taara ehk koos gaasiga?

Täitma ei taha hakata, tahan kaaluda ja teada saada palju reaalselt gaasi veel alles on.. kas peab jaani nädalavahetuse vastu..

Tänud!

Osta võimalusel teine balloon varuks (minul ajapikku soetatud 4tk) või siis selline asi... Hinnaklasse erinevaid aga väga hea asi, mille ostu ma ei kahetse.
Gaasiballoonide puhul toimib ideaalselt.



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev