Gaasivoliku eluiga

Gaasivoliku eluiga

09.05.2022 12:15
#1
Tere

Kui pikk on gaasivoliku eluiga?
Me leidsin kapist hea seisuga voolikus, toodetud 2014. aastas.

Räägitakse et tuleb vahetada iga kahe aasta tagant. Aga mis on tegelikult õige?
Kui tihti tuleb vahetada?
Kas on piirang kui kaua peale toodetud kuupäeva, et voolik on veel korras?

 
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasivoliku eluiga

09.05.2022 21:32 - 09.05.2022 21:34
#2
Eks see ole sisetunde otsus "vanu" asju kasutada.
Minu 1997 aasta haagiselamu gaasivoolik andis otsad aastal 2021, gaasiballoonid said ruttu tühjaks ilma et tarbijaid taga oleks, balloonide kraanid olid avatud.
Sai siis uus gaasivoolik ostetud, sellel selline lipik küljes ;) Aga sünniaastat ei ole ;)


 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 09.05.2022 21:34 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasivoliku eluiga

09.05.2022 22:04
#3
Iga kahe aasta tagant tuleks ilmselt teha hoopis gaasiseadmete kontroll. 
Voolik peaks laskma ennast painutada ilma et pragu tekkiks.
Pakun, et  2014 aasta voolik on veel piisavalt korralik. Enamuse ajast on see voolik ju pimedas peidus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasivoliku eluiga

10.05.2022 09:40
#4
Tere!
Tundub, et see gaasivoolikute eluiga on natuke keerulisem teema. Nimelt peavad gaasivoolikud vastama EN 16436-2 direktiivile, teine asi on kuidas EL liikmesriigid on selle direktiivi jõustanud, kas originaalkujul või mingite täiendustega.
Näiteks Truma gaasivoolikutel on peal tootmise aeg 2022, lisaks on sellel voolikul küljes kollane silt kus kirjas, et voolik tuleb ära vahetada enne 2032. aastat, Portugalis, Hispaanias ja Prantsusmaal enne 2027. aastat. Kuidas Eestis antud direktiiv vastu on võetud, ei oska kahjuks öelda.
Gaasiseadmete kontrolli sagedus peaks olema määratud samuti mingi EL direktiiviga. 

Tervitades
Autocamper OÜ

Urmas
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasivoliku eluiga

10.05.2022 23:31
#5
Arpelis kunagi öeldi, et gaasi kummivoolikud peaks iga 5 aasta tagant ära vahetama. Hoolduse käigus vähemalt pidavat nad seda nii tegema.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasivoliku eluiga

12.05.2022 15:35 - 12.05.2022 23:41
#6
Quku kirjutas: Arpelis kunagi öeldi, et gaasi kummivoolikud peaks iga 5 aasta tagant ära vahetama. Hoolduse käigus vähemalt pidavat nad seda nii tegema.



 
Mulle öeld sealti, et töötavat asja pole mõtet näppida, kui küsisin lisaks surveproovile ka ahju hoolduse  kohta.
Nüüd sai hooldus  ära lastud teha (mitte Arpelis) ja võite rahulikult mu kõrvale parkida.

Täna lugesin lauagrilliga kaasas olnud reduktori pealt, et seda tuleks vahetada iga 10 aasta tagant. Kaasas oli ka lühike jupp voolikut, oli mõeldud, et balloon on grilli küljes olevas pisikeses metallkorvis. Reduktor oli kirjaga 50 mbar.

Mul läheb suure ballooni taha, algul kirusin ennast, et ei viitsinud suvila külge lasta gaasiväljavõtet panna, aga seal on reduktorist alates kõik 30mbar. Seega see grill seal poleks korralikult toiminudki. (vist?) Igaks juhuks sai täna Matkasuvilatest koos ballooniga ka 30 mbar reduktor ostetud. Ühega neist peab ta tööle ju hakkama.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 12.05.2022 23:41 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasivoliku eluiga

13.05.2022 13:03
#7
Mulle on meelde jääniud et Saksamaalt pärineb see 5 aasta nõue, et vanem ei tohi olla. Kust ma seda kuulsin, ei mäleta.
Kunagi AGA müügi punktis konsulteerisin, et kui tihti peaks vahetama, nemad arvasid, et Bussi voolikut peaks iga aasta kontrollima, et hõõrutud kohti ei oleks, Aga kuna see voolik päikest ei saa, siis peaks kestma 10a vabalt.
Õues grilli küljes peaks vahetama 2 aasta tagant, kuna UV on selle kummi vaenlane.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev