Elekter ja gaas ühes kapis

Elekter ja gaas ühes kapis

05.11.2021 12:18 - 05.11.2021 15:36
#1
Tekkis juba ammu huvitanud küsimus. Kas on mingid reeglid, mis keelavad haagissuvila gaasikappi panna teisi esemeid?
Olen näinud seal küll tehase poolset tagavararatta ja ratastel veepaakide kinnitusi , aga kas seal on ka muud esemed lubatud?

Pärast gaasikapi veelekke remonti tekkis kiusatus sinna panna ka muud vajalikku.
Leidsin pildi suvilast, kus sinna on majutatud nii elektri, kui gaasiseadmed vaheldumisi.
[img

[img

Tõsi, olen ka uutel suvilatel näinud sellist lahendust, kuid siis on ikkagi esiosa suvilal kindlalt ja hermeetiliselt mitmeks jagatud.
Kuna antud suvila on müügis, siis kui suur on üldse võimalus, et suvilatest mitte teadev uus omanik selle "õhku laseb" ?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 05.11.2021 15:36 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

05.11.2021 15:35
#2
Nagu igas hes suhtes, nii on ka gaasiga :)  vahekord peab õige olema, siis saab pauku ka
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

05.11.2021 15:45
#3
Kui suvila taga poleks kleepsu- elu nigu ernes , siis ma ei küsikski.

Kokkutulekul igatahes hoiaks kaugemale. Mitte et seal elektrisüsteemis midagi valesti oleks vaid et juhus on pime.

Ega minu voodi all kastis ja riidekapis olev elektrilahendus parem pole, aga pärast seda, kui riidekapis uus 200 eur päikesepaneeli kontroller ära sulas ja seina sisse augu põletas, on tekkinud igasuguseid kartusi ja küsimusi. Põles oma lollusest, et ei vaadanud, et laadimisjuhe korralikult kontrolleri klemmi all kinni ei ole. Nii et puhtalt inimlik viga, mitte kehva tehnika süü.

Ei usu, et teist korda nii õnnelikult läheb, et seina põleb peopesa suurune auk, tuli kustub ise ära ja välisplekil pole isegi kahjustust näha. Hais küll meenutab tänaseni ;)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

05.11.2021 18:17
#4
eavp kirjutas: Tekkis juba ammu huvitanud küsimus. Kas on mingid reeglid, mis keelavad haagissuvila gaasikappi panna teisi esemeid?...

Küsimusele vastata ei oska, aga ...
Kodus on ju ka gaas ja elekter ühes toas. Köögis on veel hullult rohkem elektriseadmeid. Mustamäel on palju rohkem nääbreid, kui kämpas või kokkutulekul.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

06.11.2021 17:28
#5
Kas asjale on ka miskeid reegleid, seda ma ei tea. Aga ma läheneks asjale pragmaatiliselt.
Ruumis kus on gaasi seadmed ja/või balloonid on gaasi lekked võimalikud. 
Ruumis kus ei ole gaasi seadmeid ja Balloone on gaasileke välistatud! see on fakt.
Sama on elektriga, elektrijuhtmete ja seadmetega on lühised ja säde võimalikud.
Kui pole ruumis juhet ega elektrit, siis pole võimalik ka sädet ega midagi muud sellist jama tekitada.
Gaas, õhk ja säde kokku võrdub pauk, vahest fataane. Milleks sellega riskida, kui seda on võimlik suht lihtsalt vältida?
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

06.11.2021 19:55
#6
Muidugi peab "aupaklikult" suhtuma võimalikesse ohtudesse, aga lisaksin veel...
Selleks, et pauk käiks on vaja ka väga õiget gaasi ja õhu vahekorda. Nii, et vaja on palju õnnetuid kokkusattumisi halva tekkimiseks. Mitu viga tehti järjestikku, et Tsernõbõlist pauk kätte saadi? Lõpptulemus oli muidugi hull ja siis tehti veel järjestikku vigu otsa.
Kuidas te autoga üldse sõita veel julgete? Iga päev on nendega õnnetusi ja palju rohkem, kui gaasi ja elektriga kokku.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

06.11.2021 20:35
#7
Motamees kirjutas: Muidugi peab "aupaklikult" suhtuma võimalikesse ohtudesse, aga lisaksin veel...
Selleks, et pauk käiks on vaja ka väga õiget gaasi ja õhu vahekorda. 

Mina selles nii kindel ei oleks...tänaseks olen üleelanud kahe gaasiballooni plahvatuse, mõlemad avatud looduses ja üks sada protsenti ka sädemevaba. Olukordi on väga erinevaid nagu ka tagajärgi ja "pauku" saab alati uutmoodi, isegi kui ei taha.
 
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

06.11.2021 22:58
#8
Kui on ikka vaja elekter ja gaas ühte ruumi kokku paigaldada, siis mingil määral kindlustunnet saab lisada gaasianduriga. Vidina nimetus on erinevatel kodulehtedel erinev: gaasilekkeandur, LPG andur, propaani-butaani andur. Paigaldada tasub igal juhul, seade hakkab enne lõugama, kui päris häda käes. 
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

06.11.2021 23:29 - 06.11.2021 23:30
#9
Ok, gaas teeb sädemega pauku. Igastahes.
Kui gaasipliitad tulid, siis gaasikontroll käis tihedasti kontrollimas. Ohtlik asi ju. Iga kord käis tikutulega kõik liitekohad üle, et lekkeid avastada (paar esimest korda otsis seebivahuga). Kuressaare gaasikontroll Hillar elas kõrge vanuseni. Ta ei saanudki tääda, et meil köögi all oli kelder, mis oli rangelt keelatud.
Ma enam ei vaidle. 
Kindlasti ei kutsu ma üles lekkeid tikutulega otsima.
5o9279o
Viimati muutis: 06.11.2021 23:30 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

07.11.2021 21:11 - 07.11.2021 22:07
#10
Gaas üksi ei plahvata, see on selge. Kes on keevitajaks õppinud või olnud see teab. Tikuga kontrolliti vanasti koguaeg lekkeid. Isegi jämedaid gaasi torustikke keevitati rõhu all. Põleb ainult see osa mis välja tuleb ja õhuga seguneb.
Vaja on ikka gaasi ja hapniku mingit vahekorda ja see seal kastis saab lekke korral kindlasti tekkida.
Vaja on ainult sädet.
Üks võimalik viis on see, kui sa ei keera voolikut ballooni külge korralikult, gaas lekib kasti ja seguneb õhuga, ja jääb kasti kuna propaan õhust raskem.
Tõstad üks hetk seda kaant ja keerad seda massilülitit mis seal näha on, üldiselt tekivadki sädemed kontaktide lülitamisel-lahutamisel, või võtad aku juhtme maha.
Ohhh.... seal on ka krokodillid aku küljes näha..... see on ainult aja küsimus. Mitte kas vaid millal.
Ja ongi suurm osa karvu su kehlalt kõrbenud kui paremini läheb.
 
Viimati muutis: 07.11.2021 22:07 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

07.11.2021 21:36
#11
Loomulikult on korralikuks pauguks vaja kümnete üksikasjade kokkulangevust, aga ometi seda vahest juhtub.
Jah harva, ja reeglina ka mitte fataalsete ja ka mitte isegi ohtlike popsudena. Aga siiski, kui sul on võimalik seda vältida siis on see hea toon seda teha....
Turvavööd autos ju kah kasutada ikka enda, mitte politsei hüvanguks? Ometi võib vist öelda, et 99% kasutajatest ei kasuta turvavööd kordagi oma elus sihtotstarbeliselt..... Õnneks!
Aga loevad need mõned kes kasutavad.....
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

08.11.2021 12:01 - 08.11.2021 12:08
#12


Väikse pliidi balloonid, turvalisuse pärast 2mm-ses, hermeetilises konteineris, ilma ühegi sädemevõimaluseta matkakas..."lõhkenud" balloonis ca 80 grammi butaani. Kastis oli neli ballooni, teistest(kolmest moondunust) lasin gaasi ise hiljem välja(ohutult). Tunnet auto kõrval võite ette kujutada, kogu asja süüdlane oli päike, mis avatud auto tagaluugist kasti "soojendas"...eks igaüks teeb endale sobivad järeldused... ka esimesest"paugust" või pigem tagajärgedest on fotod. Seal oli tegu teistüüpi ballooniga, mille kohale juhuslikult kummardasin paugu hetkel. Seega alati võib minna õnneks, nagu minul juba kaks korda on läinud :) Vene ajal sai suitsukana tehtud gaasi abil ja kui propaan ei tahtnud miinustega balloonist välja tulla, siis abistas bensiiniga töötav leeklamp...Kuda kurat, me küll lapsepõlve üle elasime? Ah jaa, seda viimast tegid 50-60ndates mehed, kained, Ranna sohvoosis(ning mitte ainult üks kord), paarikümnene vaatas seda silmad punnis, oli ta ju gaasipliidiga kasvanud ja balloonivahetusi, suur-jämedaid pronks?vask? võtmeid ning seebivahtu ning tikuga kontrollimist  ca 15a näinud.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 08.11.2021 12:08 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

08.11.2021 12:10
#13
Mis mõttes polnud sädeme tekkimise võimalust? Säde tekkiski siis, kui see surve all purunenud balloon seal metallkastis ringi lendas. 
Must kast balloonidega päikese käes??  karjus ju ka ette ammu...
Tavaballoon ilmselt kannatab muidugi kõrgemat rõhku.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

08.11.2021 12:25
#14
Mnjah, lugema peaks mõttega, aga pole minu asi täiskasvanud inimest õpetada. Võin vaid täpsustada, et kast balloonidega oli auto sügavuses, voodi all ja mitte üks kast...See sädeme ja ballooni ringi lendamine meenutab lapsepõlves loetud raamatut: langevarjuga lendas kohale fashist, uuris mida vaja ja lendas minema. :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

08.11.2021 12:52
#15
Jahh oma juttu võiks ka lugeda.... Tunnet auto kõrval võite ette kujutada, kogu asja süüdlane oli päike, mis avatud auto tagaluugist kasti "soojendas".

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Elekter ja gaas ühes kapis

08.11.2021 21:59
#16
toto kirjutas: ... gaas lekib kasti ja seguneb õhuga, ja jääb kasti kuna propaan õhust raskem.
...

 
Niipalju, kui mina olen ballooni kaste vaadanud, on seal põhjas suured avad, kirjandust lugedes on jäänud mulje, et see on suisa kohustuslik. NIng just seepärast, et propaanon õhust raskem, ei jää ta kasti, vaid vajub sealt avadest välja.
Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre, Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev