Haagise 220v

Haagise 220v

13.02.2019 13:54
#1
Ehitan ümber haagissuvilat ja olen eemaldanud kogu juhtmestiku ja sisustuse. Haagisesse paigaldan paar 220 v pesa ja toiteploki. Eelnevatele projektidele olen varudest leidnud 220 v automaatkaitsme (peakaitsme), kuid nüüd varud lõppenud. Nimelt on vaja leida lahendus peakaitsmele, kus ei oleks oluline faasil või neutraalil. Haagissuvilate toiteplokkis olen näinud polaarsuse tulukest ja kaitsmed on nn 2 faasilised. Lihtsuse huvides paigaldaksin 2 faasilise kaitsme, kuid ehituspoodides neid näinud ei ole.
Kõrvalteemana tahan paigaldada tagurduskaamera, kas kellegil on kogemusi kaamerate ja nende paigalduse osas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 14:35
#2
Tagurduskaamerast tasub proovida Garmini juhtmevaba varianti, selle paigaldus on kõige lihtsam.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 17:01
#3
Juhtmevaba kaameratele lubatakse miski 100m leviala. Tühjagi, juba 7m on liiga palju, kui otsevaadet pole. Mul veoka tagaseinas ja kabiinis juba levi vilets.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 17:29
#4
Motamees kirjutas: Juhtmevaba kaameratele lubatakse miski 100m leviala. Tühjagi, juba 7m on liiga palju, kui otsevaadet pole. Mul veoka tagaseinas ja kabiinis juba levi vilets.

Olen tagurduskaamera antennidega "loomkatseid" teinud. Otsevaatega tõesti tuleb ca100m ära. Kui seinad juba vahel, siis läheb asi huvitavaks :) Läbi akendega haagissuvila oli levi olemas, aga bussi tagaseinast, kus pleki paksus 2mm + soojustus, signaal enam läbi ei tulnud. Seega levi sõltub suuresti seina materjalist ja seina paksusest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: tagurduskaamera

13.02.2019 17:49
#5
Eks natuke võib levitugevus sõltuda ka kaamera ja vastuvõtja mudelist?

Motamees, kas Sinu veoautol ei olnud mitte tellistest vaheseinad?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 17:50
#6
Kas selline kaameralahendus võiks toimida, kus kaamerale ühendatakse saatja, mille paigaldan nt haagise esiseina ja ekraan autos. Hiinas analoogsed kaamerad ca 30-40 euri koos ekraaniga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 20:04
#7
Mul Garmini kaamera ja kohe alguses panin pikenduse vahele garmin.com.ee/et/kaablid/361-bc20-30-kaamera-pikenduskaabel.html ,kaamera on taga ja saatja koos toitega on haagise eesseinas ja kaamera ja saatja vahel on pikenduskaabel.
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 22:11
#8
Ei vaheseinad ole tellistest, põrandad on. ;)
Tagasein aga on Al plekist ja arvan just selle olema kuraja juure. Pikendusi panna ei saa, kuna antenn on kaamera sees. Peaks tõstma katusele, siis on levi üle katuse. Seal aga oksad võivad ära viia.
Oli miskit 100 eurine kaamera.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagise 220v

13.02.2019 23:25
#9
Iga sisemise antenni asemele annab välise tekitada.
Rahalises mõttes pole see tavaliselt tulus tegevus.
Pane ümberehitamise raha seadmele juurde ja soeta kohe kobedam.
Niisama hobi korras nikerdamine on teine asi.
Mõnikord lihtsalt tuleb kasutada mittestandartset lahendust. Näiteks sa ei ole mingi hinna eest nõus teist toodet kasutama aga levi kehv.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev