LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

11.11.2010 23:31
#26
Prantsusmaal olla LED-valgustused keelatud. Pidavat lastel silmades vâhki tekitama. Mis Eestis selle kohta kuulda on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

11.11.2010 23:34
#27
Ei tea, pole kuulnud sellist infot. Lastel on maailmas üldse palju ohtusid. Pole vaja neid põlevaid lampe vahtida üksisilmi, ehk siis halba ei tee.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

12.11.2010 21:49
#28
:woohoo: Ja rahumeeli müüakse LED televiisoreid.
Nagunii on tänapäeva lapsed vanaks saades kurdid ja pimedad. Arvutid tapavad silmad ja kõrva"lutikad" trumminahad. Vähk ei tahagi sellist silma.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

13.11.2010 01:22
#29
Räägi Ivar millal kuupäeva lukku paned?Teaks ka oma soovi-tahtmise üle mõõtaja ja kas asi ühekordne või...?

Juba tüdinenud nendest pidevatest jamadest päevalalguslampidest mille tõki hind on ca 40 euri:(

terv
Alex
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

13.11.2010 08:33
#30
Otsest kuupäeva ei ole. Hetkel oli peale minu veel 2 soovijat, lisan Sind kolmandaks. Tellimiste huvisid täpsustame.
Ehk paneks maha orientiiri käesoleva kuu lõpuks soovid kokku panna, saaks jõuludeks kaubad koju.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 16:31
#31
Panen nüüd tellimuse kokku. Mõtlemiseks ja soovide avaldamiseks on aega märtsi lõpuni, siis saadan tellimuse ära.

Näiteks toon välja paar varianti, mis ilmselt on enam huvi pakkuvad:

1) Light ribbon, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*8*2mm,12VDCgolden, with 3M mounting tape, warm white color 3000K
Tubaseks kasutamiseks (Not waterproof).
See on siis riba, mida olen oma bussi pannud kokku vist kuskil 15 m. Tarbimine peaks olema 4,8 w/jm. Toime efekti saab näha minu bussis, kus on paigaldatud alates 5 cm jupist (3 LED-i, 0,24 W) kuni 2 meetriste ribadeni.
Käibemaksuga hind tuleb tellimisel 102 kr/jm (6,52 eur/jm). Saab tellida 1 m kaupa, mis koosneb 20-st moodulist (võimalik eri pikkuste juppidena kasutada).
Olen seda siiani saanud Eestist kõige odavamast kohast 160 kr/jm (10,22 eur/jm). Hetkel on küll sellest soodsam võimalus osta Oomipoest, kui ostad 5 m rulli. Siis tuleb neil meetri hinnaks 144 kr/jm (9,2 eur/jm): www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=LSX5300WW


2) Light ribbon, E series waterproof, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*10*2mm,12VDC,with 3M mounting tape, warm white color 3000
Kasutamiseks välistingimustes (IP65). Kui on huvi, siis saab ka IP67 ja IP68 (õige pisut kallimad).
Käibemaksuga hind tuleb tellimisel 124 kr/jm (7,93 eur/jm). Saab tellida 1 m kaupa, mis koosneb 20-st moodulist (võimalik eri pikkuste juppidena kasutada).
Seda on mul plaanis hakata aretama markiisialuseks valgustuseks.

Palun kirjutage oma lõplikud soovid mulle sõnumisse või meiliga ivar@kb.ee

Lisaküsimuste tekkimisel on postitused siin oodatud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 20:33
#32
Kui pikk on arvatav tarneaeg? Ca kuu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 20:39
#33
Delivery time: 2-10 days
freight to Tallinn via DHL or UPSexpress

Seega tundub ettemaksest umbes 2 nädala ringis.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:05
#34
üks rumal küsimus, aga kust see lint toite saab?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:41
#35
äkki viitsid ka mõne pildiklõpsu teha Ivar?Just üldvalgustuse osas ja umbkaudse pikkuse ka mis põleb?Kole kummaline oleks su aia taha maabuda ja nõuda esitlust:dry:

15m on ikka päris palju...ise lootsin 5m hakkama saada...utoopia?
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:41
#36
ford kirjutas: üks rumal küsimus, aga kust see lint toite saab?

Küsida võib kõike.B)
Toite saab sõiduki 12 V süsteemist. Olen võtnud igast suvalisest kaablist, kus pinge sees. Osad valguspunktid saavad toite automaatselt, kui üldvalgus sisse panna. Osadele olen pannud lüliti vahele.
Olen saanud panna kokku päris suure hulga lisavalgust, kuskil paarkümmend valguskohta. Natuke on veel teha.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:46
#37
mööda linti jooksevad siis mingid juhtmed, mida ühendada toitega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:47 - 04.03.2011 22:54
#38
Alex kirjutas: äkki viitsid ka mõne pildiklõpsu teha Ivar?Just üldvalgustuse osas ja umbkaudse pikkuse ka mis põleb?Kole kummaline oleks su aia taha maabuda ja nõuda esitlust:dry:

15m on ikka päris palju...ise lootsin 5m hakkama saada...utoopia?

Võin ju pilte teha aga ütlen, et oma silm on kuningas. Olen nõus siin foorumiliikmetele lahkelt demonstreerima. Igaühel on väike võimalus suhteliselt lihtsa vaevaga ja soodsalt oma neljarattalist sõpra hubasemaks teha.
Ja Alex, Sa oled ju mu aia taga käinud? Julgelt võid tulla ja sisse astudaB)

15 m on reaalne, kuna leidsin 5 sellist kohta, kuhu sain kuskil 2-2,5 meetrised jupid panna. Ülejäänud jupid on siis lühemad, osad ka 5 cm.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 04.03.2011 22:54 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:51
#39
ford kirjutas: mööda linti jooksevad siis mingid juhtmed, mida ühendada toitega?

Lindil on iga 5 cm tagant läbilõikamise koht. Kui teed endale sobivas kohas läbilõike, siis selle lõike koha servas on 2 jootekohta - 1 plussile ja teine miinusele. Nende jootekohtade külge saab väikese jootekolbega (ots peab olema terav) üsna hõlpsalt joota toitekaablid, mis on siis ühendatud otse või läbi lüliti vooluahelasse.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.03.2011 22:58
#40
noh näed, saigi selgeks :)
tänud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

21.03.2011 14:54
#41
Järgmisel nädalal tahaks ära tellida.
Kas tõesti rohkem soovijaid polegi?
Ivar
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

21.03.2011 16:44 - 21.03.2011 16:45
#42
Ma ühe rulli võtaks küll.

Tänud.

Arvo
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 21.03.2011 16:45 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

24.03.2011 16:42
#43
Nonii. Võtsin eile õhtul jalad selga ja käisin Ivari bussi vaatamas. Minu jaoks sai asi hulga selgemaks, kui mingeid numbreid arvutades. Sain enam-vähem aru, kuidas asi välja näeb. Minu soovitus teistele on ka kohal käia. Oma silm on kuningas.
Minu esialgne soov on 3m. tavalist siseruumidesse ja 3m. välitingimuste oma. IP67 on hea aga kui pakutakse mõne lisasendi eest IP68 või IP69, siis võtaks pigem selle.
Loomulikult jääb Ivaril võimalus seda kõike kokkutulekul demoda. Olen kindel, et tahtjaid on mitmeid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

24.03.2011 20:06
#44
Ivar Kalev Hääleta:
Järgmisel nädalal tahaks ära tellida.
Kas tõesti rohkem soovijaid polegi?
Ivar

Sa Ivar ikka minuga arvestad?
Kui vaatama ei jõua, siis jääb üks rull siseruumi oma.See väline tekitab kõhklusi kui vaadata kuidas karniis kokku käib...on sul muidu miski idee olemas kuidas kinnitada?
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

24.03.2011 20:27
#45
Arvestan ikka sooviga!

Eile Meelisega vaatasime, et mul on markiisi korpuse all parajasti 2-3 cm laiune vaba riba. Mina saan nii aru, et selle peale tulebki LED-riba kleepida. Võib-olla igal markiisi tootjal sellist sobivat kohta pole:(
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

24.03.2011 23:16
#46
Varjualune koosneb kahest osast. Põhikarkass on jäigalt bussi kere küljes kinni ja ei liigu. Vot selle osa külge kleebidki LED riba. Toitekaablile tuleb teha korralik veekindel läbiviik. Kui teise riba saaks kleepida väljakäiva osa külge, oleks veelgi ilusam aga siis tekkib kohe mure töökindlusega. Toitekaabli saaks küll fikseerida liikuvate metallsiinide külge. Aga mina piirdun ilmselt ikkagi ainult liikumatu osa külge mineva ribaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.03.2011 17:03 - 25.03.2011 18:18
#47
Tere!

Sügisel sai paigaldatud bussi sirmi alla väli leed riba.

Ostsin Bauofist nurga 1cm x 1cm. Neetisin sinna külge kinnitused, mis tõukasin sirmi ja bussi vahele. Keerasin kruvidega läbi sirmi kinni.
Nurga panin sellepärast, et ei valgustaks ainult küge vaid suunab eemale.
Tegin ka mõned pildid:


[img


[img
Viimati muutis: 25.03.2011 18:18 Frankia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.03.2011 17:09
#48
See nurga idee on hea!
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.03.2011 21:12
#49
meelis: kirjutas: Nonii. Võtsin eile õhtul jalad selga ja käisin Ivari bussi vaatamas. Minu jaoks sai asi hulga selgemaks, kui mingeid numbreid arvutades. Sain enam-vähem aru, kuidas asi välja näeb. Minu soovitus teistele on ka kohal käia. Oma silm on kuningas.
Minu esialgne soov on 3m. tavalist siseruumidesse ja 3m. välitingimuste oma. IP67 on hea aga kui pakutakse mõne lisasendi eest IP68 või IP69, siis võtaks pigem selle.
Loomulikult jääb Ivaril võimalus seda kõike kokkutulekul demoda. Olen kindel, et tahtjaid on mitmeid.

Hetkel oli mul plaan tellimusse panna IP65 aga IP67 ja IP68
ka olemas.
Värskendan tellimise infot:

1) Tubaseks kasutamiseks (Not waterproof).
Light ribbon, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*8*2mm,12VDCgolden, with 3M mounting tape, warm white color 3000K
See on siis riba, mida olen oma bussi pannud kokku vist kuskil 15 m. Tarbimine peaks olema 4,8 w/jm. Toime efekti saab näha minu bussis, kus on paigaldatud alates 5 cm jupist (3 LED-i, 0,24 W) kuni 2 meetriste ribadeni.
Käibemaksuga hind tuleb 6,50 eur/jm (102 kr/jm).

2) Kasutamiseks välitingimustes (IP65).
Light ribbon, E series waterproof, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*10*2mm,12VDC,with 3M mounting tape, warm white color 3000
Käibemaksuga hind tuleb 7,95 eur/jm (124 kr/jm).

3) Kasutamiseks välitingimustes (IP67).
Light ribbon, S series waterproof, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*8*2mm,12VDC,with 3M mounting tape, warm white color 3000
Käibemaksuga hind tuleb 8,20 eur/jm (128 kr/jm).

4) Kasutamiseks välitingimustes (IP68).
Light ribbon, S series waterproof, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*8*2mm,12VDC,with 3M mounting tape, warm white color 3000
Käibemaksuga hind tuleb 9,30 eur/jm (146 kr/jm).

Kas keegi oskaks võtta seisukohta, mis meil markiisialuseks valgustuseks oleks vajalik (IP65, IP67, IP68)
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.03.2011 21:39
#50
Võiks ju lähtuda sellest, et mida suurem, seda uhkem. Ma arvan, et see õige number selgub hilisemas ekspluatatsioonis. Ostad kõige väiksema numbriga ja kui pe..sse läheb, siis on selge, et sai liiga vähe. Ma eelistaks ainult korra proovida, kuigi hinnavahe on tuntav. Seistes pole suurt lugu aga kiiresti sõites pressib seda niiskust vägagi hästi igasse prakku.

Lisaks idaneb mõte see LED riba installida kahes osas. Saab valida, palju valgust vaja. Aga see selgub ikkagi katsetamise käigus, kuidas parim on. Olen nõus hiljem kommenteerima.

Aga mina seda Frankia pakutud nurka ei paneks. Kardan, et see valgus hakkab liiga silma paistma, kui ma seal varju all toolil lösutan ja veini joon. Mina planeerina ta rohkem taustavalguseks. Kui on korraks miskit ägedamat vaja, siis selleks on mul varutud see odav näpitsaga plastmasslamp. Pirn on 40-60W peegel. Ei sulata plasti ja valguse saab suunata konkreetsesse punkti. Eriti on seda vaja, kui näiteks liha grillida. Siis peab iga paari minuti järel korraliku valgusega vaatama, et ära ei kõrvetaks. Kogu õhtu seda põletades hakkab mingil hetkel inverter kapis appi karjuma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev