LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.01.2010 20:54
#1
Siia teemasse võiksite postitada oma kogemused LED pirnide ja LED valgustitega. Samuti kogemused ja hinnangud LED päevasõidutulede kohta.

Tootja, soetuskoht , hind, rahulolu jne.

Ise olen katsetuseks ostnud mitmeid erinevaid ja sama hinna juures võib olla vahe isegi kordades.

Postian ka ostetutest pildid , kui need tiba väiksemaks saan lõigutud. Momendil ostnud reimo kataloogist ja ebayst.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.01.2010 21:36 - 25.01.2010 22:01
#2
eavp uurib... Samuti kogemused ja hinnangud LED päevasõidutulede kohta.

Tootja, soetuskoht , hind, rahulolu jne.
...
Mo bussil ees LED päevasõidutuled. Fima mingi X. Soetushind oli tsipa alla 500eek paar. Kõik vajalikud euro märgised peal. Ma olen väga rahul, kuna hoiavad kokku hulga voolu. Põhimõtteliselt just niipalju, kui külmkapp võtab sõidu ajal. Tänu sellele ei pannud võimsamat genekat.
Kas teised ka rahul on? Ei ole. :blush: Vahel väga päiksepaistelisel päeval vilgutatakse mulle tuledega. Vabandust, vaatamata märguandele pole ma pooltulesid põlema pannud. :S
5o9279o

Lisatud failid:

Viimati muutis: 25.01.2010 22:01 Motamees. Põhjus: Pilt, ikke pilt :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.01.2010 22:10
#3
Sisemised LED tuled olen valmistanud ise. Ega seal polegi muud, kui dioodid omavahel kokku tinutada ja kusagile varjulisse kohta kinnitada. Ühe dioodi hind 5-12eek, oleneb dioodi karakteristikust. Ostsin igatsorti erinevaid, et katsetada.
Sellel pildil olevad dioodid on nähtavad põlvili maas. Köögilaua ja kapi sisevalgusti.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.01.2010 22:21
#4
Parkimise välisvalgusti ostsin siiki poest. Nii oli kõige lihtsam.
Tänu lükanduksele polnud mul lampi kusagile kinnitada. Ukse külge ei tahtnud liikuvate juhtmete pärast. Sel lambil kohe patareid sees ja liikumisandur ka. Tänu magnetile võib seda panna suvalisse kohta. Mul ju auto rauast. B)
Kardab otsest vihma. Oli ükskord juhus, kui vihmakäes oli. Hakkas väga imelikult tööle. Pidin laskma tal lahtiselt kuivada. Kui liikumisanur panna ülespidi, siis ei tohiks vihm midagi teha.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

27.01.2010 22:41
#5
väärt teema...kuna isiklik häda suht suur.Hetkel üldvalgustuseks 6 12v päevavalgus toru millest kolm keelduvad koostööst(torud ise ok, viga valgustites)uute hind on suurusjärgus 40 euri aga...
Pole ühtegi valgustit mis töötaks 220v pealt+olemasolevad kaks eraldi üldvalgustust on külmad ja steriilsed nagu opi tuba.Lisaks ka mõne led valgusti(komplekti)aga kuidas nendes orjenteeruda?Igasugused tjuuuuuning värgid on saatanast(ei valgusta vaid miilavad)Katse-eksitust ei tahaks ka läbi teha...head nõuanded on kulla-õlle väärtusega.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

30.01.2010 19:52
#6
Minu selge valik on rullis müüdav sooja valgusega 12V LED-riba, mida saab lõigata 5 cm sammuga parajasse mõõtu. Riba on u.1 cm laiune ja tagakülg on iseliimuva 3M teibiga. Paksus koos LED-ga u.2 mm.

http://www.ledhouse.ee/resize_image_toode.php?id=2785&sz=

Andmed: 1m = 4,8w, 60 LED/m ehk siis väikseim jupp 5 cm = 3 LED-i.

Olen seda toppinud kõikvõimalikesse kohtadesse, kuskil paarkümmend erinevat kohta on bussi peale ehk kokku erinevatesse tsoonidesse jaotatuna.
Kuna toode on tänu mõõtudele väga hea paigaldusvõimalusega, siis ideid piirab ainult fantaasia.

LED-i poes pakuti seda eelmisel aastal kuskil 300 kr/m. Hetkel vaatan, et nad on teinud hinnasoodustuse -35 % ja uus hind on 228 kr/m. See on juba norm.hind: www.ledhouse.ee/?id=2785&a=9 .
Aga ma olen mujalt võtnud 180 kr/m.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autod

05.02.2010 09:53
#7
nägin k-rautas säästu pirni e-27 sokliga 11w võimsusega ja 12v pingele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autod

24.03.2010 22:18 - 30.03.2010 18:42
#8
Ise plaanisin oma haagisesse panna 10w/12v halogeenide asemele sellised G4 jalaga LED pirnid, valik on siin:

www.ledproff.ee/index.php?cat=1

Valgustus on mu haagisel kõik 12 v pealt, kas need ledid hakkavad seal toimima ja valgustama? Mul haagises on 2 toa ja wc/dussiruumi peale 12tk. 10w/12v halogeeni. LED-iga saavutaks päris hea aku elektri kokkuhoiu. Ainuke jama, et LED pirnid, mis valgust annaks ja G4 jalaga on jube kallid, 45ah aku kestab mul 3x10w halogeenidega ca. 10-12h ja ongi kõik.

Panen pildi ka hetkel kasutuses olevast 10W/12v halogeenpirnist

Lisatud fail:

Faili nimi: Picture_020.jpg
Faili suurus:121 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Lisatud failid:

Viimati muutis: 30.03.2010 18:42 jonn1. Põhjus: pilti vaja lisada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

24.03.2010 22:29
#9
Ma panin wc-sse originaalis olnud 2 x 10 w halogeeni asemele varasemas postituses mainitud LED-ribast erinevatesse kohtadesse (hajutus) kokku 5 juppi, igaüks 5 cm pikk. Kokku 1,2 W. Kogu WC on ühtlaselt valgustatud. Originaal valgustust pole enam vaja. Selle osa materjali maksumus on 45 kr.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Airo
  • Airo avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

25.03.2010 12:38
#10
Tere.
Sain vihje teie foorumi kasutajalt ja lisan siia ka 1 lingi www.db-hp.ee/shopnew/?led-pirnid,229 , seal on suures valikus LED pirne, valgus ribasid jne. jne. Kõik kaup on reeglina kohal olemas ja mida pole, seda tasub küsida sest saab teile tellida või siis analoogse lahenduse välja pakkuda.
Ehk siis, kui on vajadus, siis leiame ühiselt lahenduse kõikidele muredele.
parimat
db-hp meeskond
Pärnu mnt 137
Tallinn
Tel +372 525 8220
info@db-hp.ee
www.db-hp.ee
Airo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

26.03.2010 18:10
#11
Lisaks siia juurde ka variandi kust võib LED valgusteid valida.;)
Valik on suurem just valmis lampide osas mis kõik on mõeldud töötama 12V
Ei väsi kiitmast seda lampi
Millel said nüüd lõpuks patareid läbi :woohoo: terve eelmine hooaeg kasutasin ja nüüd turismi messil põles ka 3 päeva kui mess lahti oli :)
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

29.03.2010 21:07
#12
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

15.06.2010 22:27
#13
Motamees Hääleta:
Parkimise välisvalgusti ostsin siiki poest. Nii oli kõige lihtsam.
Tänu lükanduksele polnud mul lampi kusagile kinnitada. Ukse külge ei tahtnud liikuvate juhtmete pärast. Sel lambil kohe patareid sees ja liikumisandur ka. Tänu magnetile võib seda panna suvalisse kohta. Mul ju auto rauast. B)
Kardab otsest vihma. Oli ükskord juhus, kui vihmakäes oli. Hakkas väga imelikult tööle. Pidin laskma tal lahtiselt kuivada. Kui liikumisanur panna ülespidi, siis ei tohiks vihm midagi teha.
Nüüd pakutakse ka sellist lampi marine varianti(veekindlat).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • LED...tuleviku valgusallikas
  • LED...tuleviku valgusallikas avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

07.09.2010 16:53
#14
Tulevik on LED valgusallikates!Mul köögis 2004a.alates töötavad,ühes komplektis ka üks läbi põlenud kuna iga öö ~8-10tundi sees.Autol tuleb ka gabariidid,Nr.valgustus j.n.e üleviia.Koormusvoolu ~10A peaks kokkuhoidma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

07.09.2010 23:23
#15
LED...tuleviku valgusallikas Hääleta:
....Autol tuleb ka gabariidid,Nr.valgustus j.n.e üleviia.Koormusvoolu ~10A peaks kokkuhoidma.

Praegused seadused lubavad ainult tehases toodetud Led tehnoloogial esi -, taga.- ja muid tulesid, millel on õige E markeering vastavalt tule tüübile.

Üksikuid pirne olemasolevates tuledes LED pirnidega asendada ei lubata.

Näiteks T4 jaoks müüakse lühikesele ninale esitulesid, kus on integreeritud LED päevatuled ja LED suunatuled.
Pika ninaga mudelile on esituled koos integreeritud päevasõdu LED tulega. (Audidel tuleb küll LED juba lausa seeriatootmises, aga jutt siiski volkarist )

Led tagatuled on samuti olemas, aga LED on seal ainult gabariidi asemel.

Haagisele ostsin LED esimesed nurgatuled , markeering sobis ülevaatusel küll. Haagissuvilale panin aga 4 x LED külgtuled , mis pärinevad seeriatootmises matkaautolt .

Järge ootab veel LED külgedelt valgustusega ühes tükis numbrialus, aga sellel E markeering puudub.
Ometigi sama numbrialust kasutab spetshaagistel üks eesti kärutootja ja on saanud haagisele isegi tüübikinnituse.

Seega on üksikuid erandeid, mil see E täht nii tähtis ARK jaoks ei ole.

Suunatulede LED-ile viimine ilmselt erilist kokkuhoidu ei anna, sest tuleb panna läbi takisti. Muidu arvab relee või aju, et pirn on läbi.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

08.09.2010 21:52
#16
Suunatuled,piduri ja pool/kaugtuled tuleks jätta originaaliks.
Gabariidid,Nr.tuli võib LED pirnid ka olemasolevatesse laternatesse panna.Peamine kokkuhoid tuleb ikkagi esimeste päevasõidu tuledest (hoiab kokku ~100W ehk ~7,2A),lisaks kaob pirnide tülikas vahetus läbipõlemise korral.Nõrgema generaatori korral odavaim kokkuhoiu moodus.Palavate ilmade korral generaatori nimikoormuse juures võib genekas kergesti töö lõpetada,käega katsudes on ikkagi VÄGA KUUM.Kui juhtub eestimaal ok saab abi kui aga kaugel on aja/rahakulu vältimattu.Matkaautos võrreldes sõiduautoga on paratamatult elektritarbimine suurem ja geneka-akude probleemid tekivad paljudel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

09.09.2010 15:46
#17
Lugege uut liiklus seadust, seal kenasti kirjas, et päevasel ajal võivad põleda ainult päevasõidutuled ilma ääre ja parkidetta. Kui nüüd paigaldada LED päevasõidutuled (mida ma olen juba teinud) siis ongi probleem lahendatud ja pidavalt tarbivad valgusallikad on viidud minimumini. Minu Philips LEDid lähevad veel ise põlema ja kustuvad automaatselt. Loomulikult kehtib seadus ainult Eestis kuidas muijal ei oska öelda, Soomes sõites kümnest politseist üks vilgutas tuledega, mida ta mulle öelda tahtis ei oska öelda :).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

10.09.2010 01:02
#18
Uus liiklusseadus hakkab kehtima 01.01.2011
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

04.11.2010 20:12
#19
Meie üldmailile tuli alljärgnev tekst, äkki on kellelgi huvi:)

Tina <tina@bermuled.com>

Hi, my dear friend
How are you?

This is Tina from BERMU LIGHTING TECHNOLOGIES LIMITED.
We learn your name and address from the www.google.com
through that we have learnt you are importers of LED.

We avail ourselves of this opportunity to write to you and see if we can establish business relations with you.
We've been exporter and manufacturer of LED for many years.
You can browse our website www.bermuled.com for more related products.

If you want to know details of our products price,
please contact me, I will send the price list to you.

Should any of the items be of interest to you, please feel free to let me know.

I'm looking forward to hearing from you soon”

Thanks & Best wishes!

Tina

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

06.11.2010 13:48
#20
Küsisin neilt. Miinimume pole. Hinnakirjad mulle saadetud.

Hind näiteks: LED-riba (Light ribbon, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*8*2mm,12VDCgolden
PCB,with 3M mounting tape, avaliable all single color), mida olen ostnud siin kohapeal kümneid meetreid hinnaga 190 kr/meeter (kaubanduses peaks hind olema isegi üle 300 kr/m), maksab hinnakirja järgi $5.40/m + transport Hiinast.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

06.11.2010 15:11 - 06.11.2010 15:12
#21
Ivar_Kalev kirjutas: Küsisin neilt. Miinimume pole. Hinnakirjad mulle saadetud.

Hind näiteks: LED-riba (Light ribbon, SMD3528, 60leds/meter, 5meter/reel, 5000*8*2mm,12VDCgolden
PCB,with 3M mounting tape, avaliable all single color), mida olen ostnud siin kohapeal kümneid meetreid hinnaga 190 kr/meeter (kaubanduses peaks hind olema isegi üle 300 kr/m), maksab hinnakirja järgi $5.40/m + transport Hiinast.

Poole paha :) Mis see koos transpordiga siis umbes teeb? Kamba peale üks tellimus kokku panna tuleks "per kärss" ju soodsam. Teistes foorumites tihtipeale tellitakse ühiselt mingeid vidinaid, et soodsam oleks (a`la mõne uunikumi uksetihendeid meetriga)
Kas meie puhul võiks ka selline asi kõne alla tulla?

P.S. Endal kahjuks Hiinast tellimise kogemus puudub.
Viimati muutis: 06.11.2010 15:12 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

06.11.2010 15:38
#22
Minul Hiinast tellimisel pikaajaline kogemus olemas.
Lennutranspordiga lisandub hinnale 50 % või rohkem või vähem, sõltuvalt kauba hinna suhtest kauba kaalu ja mõõtmetesse. LED-tooted peaks olema selles suhtes pigem väiksema transpordi%-ga. Transpordi hinna saad enne tehingut täpsustada.

Olen nõus seda teemat arnedama ja organiseerima.

Muidugi on garantii osas selge, et sellisel ostulmingit garantiilist tuge me Hiinast kauba müüjalt ei pruugi saada. Kui osta analoogne kaup Eestist (makstes 2-3 korda rohkem), siis võib rikkis kauba rõõmsalt poodi tagasi viia. Olen 3 korda rikkis LED-valgusteid Eestist ostes garantiiliselt ringi vahetanud ja 1 korra on ühte remonditud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

08.11.2010 11:01
#23
Oleksin ka meetri-paari huviline...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

08.11.2010 23:36
#24
Mina olen LED ribasid just jõulutulede jaoks vaadanud. Eelmisel aastal müüdi neid Horteses. Mäletan, et hind oli parasjagu kallis. Vist 120-180.- EEK jooksev meeter. Hiljem kuulsin, et midagi toodetakse ka Eestis. Kohta ei mäleta. Äkki oli Vändras??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED pirnid, päeva-sõidutuled, valgustid m-autodes

11.11.2010 17:32
#25
Panen kokku esimest tellimust. Hindadele lisandub käibemaks ning tollimaks (2,7-4,7 % sõltuvalt tootest) ja transpordikulu. Kaup tuleb DHL-ga, meil kohal ja käes umbes paari nädalaga.
Hinnad on mõnusad. Matkabussidele ja vagunelamutele ideaalselt sobiv 12V LED-riba, mis meil kauplustes maksab umbes 300 kr/m, on hind 5,40 USD/m, peaks tulema kätte alla 100 kr/m (ühest meetrist saab teha kuni 20 valguspunkti). Tõesti mõnus.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev