Kokkupandav päikesepaneel

Kokkupandav päikesepaneel

31.01.2024 21:34
#1
Tere!

Et mitte katusesse päikesepaneeli ühenduseks kaablile auku puurida, olen mõelnud midagi sellist soetada (näide, mitte konkreetne valik):  www.amazon.de/-/en/Foldable-Monocrystalline-Connection-Adjustable-Generator/dp/B0BWCZVLYV/ref=sr_1_3?crid=1W9LG9E8WSATZ&keywords=collapsible%2Bsolar%2Bpanel&qid=1706729248&s=amazon-devices&sprefix=collapsible%2Bsolar%2Bpanel%2Camazon-devices%2C112&sr=1-3&th=1
On kellelgi sellisega kogemusi? Kaabli saaks viia auto alla olemasolevaid avasid kasutades. Kas selline paneel toodaks midagi või on raisatud raha? Enamus selliseid vist mõeldud akupanga laadimiseks, kuid kas saaks sellist ühendada ka läbi MPPT kontrolleri salongi akule?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kokkupandav päikesepaneel

31.01.2024 21:52
#2
Kõik oleneb sellest, mis lootused sul on. Ma paneks ikkagi katusele selle asja. Juhet saab ju vedada ka auto alla, kui sul selline soov on. Sellisel juhul on paneel pidevalt "laskevalmis". Käsitsi pannes jääb tööaeg ikka väheseks. Vahel ei viitsi ja siis sõidad ja ...
 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kokkupandav päikesepaneel

01.02.2024 07:27
#3
Kinofilmidest (st Youtube videotest) on nähe, et kasutatakse päikesepoolsetes kämpingutes üsna laialdaselt. Ju siis ei taheta ka auke puurida või rendiautod (neil tundub paneele harvem olevat).
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kokkupandav päikesepaneel

01.02.2024 10:11
#4
Mul tavalise kontrolleriga kokkuvolditav 130W Phaesun Kit Fly kasutusel juba aastaid ja täiesti rahul. Kontroller on kaassõitja istme all, seal on ka päikesepaneeli kaabli ühenduskoht kontrolleriga. Kontrolleri väljund ühendatud autoelamu elektriblokki (päikesepaneeli pistikupesasse). Päikesepaneeli juhtme lasen küljeukse vahelt välja (seal kummitihend ja juhtmele midagi halba ei tee). Ainuke miinus on jah see, et tuleb garaažist välja võtta ja pistik pesasse lükata  . Üks oluline pluss on see, et saab selle paneeli sättida alati päikesekiirgusega risti, ka varahommikul ja hilisõhtul. Teine pluss on see, et suvel palavaga saab matkaka kuskile puu alla varju ajada aga parajalt pikk kaabel võimaldab otsida paneelile päikesepaisteline koht. Välismaal reisides pole vaja läinud, Eestis olen saanud kätte pea 7A laadimisvoolu.
Tervitades
Urmas   
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, Andrus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kokkupandav päikesepaneel

01.02.2024 19:30
#5
Minu arust on selle volditava suur eelis just see, et auto puu alla ja paneel päikese kätte. 
Ainus mure, et järelevalveta seda jätta ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev