Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

10.08.2023 22:34
#1
Kuna sai paigaldatud AGM asemele Liitium aku, siis selleks, et seda korralikult geneka pealt laadida, tuleb vahele panna booster(B2B DC-DC nimega tavaliselt). Selleks, et see booster töötaks peab ta saama D+ signaali, seda aga minu mudelil kuskil pole, õigemini on aga see loogika kuidas see võetud on, on paras keemia. EBL saab kuskilt aru, et genekas töötab(starter akut laetakse), kuid boosteri ühendamisega kaob see loogika ära ja tänu sellele pole mul ka D+ signaali. Alguses vaatasin, et see signaal tuleb otse autost, kuid lähemal vaatlusel võetakse D+ signaal külmiku 12V toitelt, mis aga käib läbi starter aku. Nüüd kolades mööda foorumeid on olemas õpetus, kuidas saab kõrvalistuja uksepostist D+ nn ise teha  misterg.org.uk/camper-converters-socket-html Eks proovin homme selle relee vahele sokutada. Kogu selle kompoti juures on veel üks aga, nimelt ei näita paneel enam starteraku laadimist ja laetust, kirjutasin sellest ka Schaudti vennikesele, eks näeb mida vastab. Üldiselt on mul kirjavahetus nendega suht hästi sujunud. Samuti avastasin, et raadio tarbib igas asendis vähemalt 20W, mida on tegelikult väga palju ja peab ilmselt sinna on/off lüliti panema, selline elektri raiskamine küll normaalne ei ole.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

11.08.2023 01:00
#2
Inimkonna huvides: mis raadio see sihuke on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

11.08.2023 14:39
#3
D+ on vajalik kindlasti "targa generaatori" puhul selle loogikast ei saa ükski dc-dc aru . Seistes minu auto näiteks 12.5 ca ja sõidu ajal laseb 11.7 . Ka laeb mul päike auto akut kuna Fiat hoiab laetust 60-70% peal. B piilarist võtab ka ebl tavaliselt selle info. Kuskilt saab ju ebl aru et külmkapp on vaja 12v peale panna ja aste sisse sõita. See D+ on õrn asi tuleb mingist mootori juhtblokkist ja kui mina juba läbi ebl-i tulnud juhtmete relee külge panin läks auto aju lolliks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

14.08.2023 09:12
#4
Tundub, et natuke vara hakkasin karjuma. Tuleb välja, et EBL-i tulev 20A kaitse, mis on mõeldud starteri akust voolu külmkapile saatma, oli läbi põlenud. Mis juhe see täpsemalt on või kuidas sellele loogika töötab jäi mulle igatahes arusaamatuks, kuid peale kaitsmevahetust tekkis EBLi ka D+ signaal, kui auto käima panin. Hea oli, et Schaudti tegelane usin kirjavahetaja oli ja jõudsime lõpuks selle kaitsmeni, muidu oleks teab, kui kaua veel ringi sõitnud, ilma, et külmkapp sõiduajal oleks geneka pealt töötanud. Kui kaua see kaitse mul katki on olnud, teab ainult jumal taevas. Igatahes on nüüd liitiumaku bussis, laetakse nii 220V, geneka kui ka päikese pealt. Laadimise loogika on siis selline, et päike laeb alati juurde, olgu 220V järgi või genekas, see annab tavaoludes kuskil 80-100W juurde, lauspäikesega ja puhaste paneelidega peaks maks 240W saama. EBL plokk laseb elektriga peale kuskil 17-18A ning booster kuskil 25A. Kui külmkapp töötab geneka pealt, siis suurem aur läheb sinna minema ja laadimine kukub boosteril kuskil 10A peale, nii et siin peab alati mõtlema, kas on vaja akut laadida või külmkappi külmetada. 
Esimene kämpamine uue akuga ka tehtud ja kuna oli päikesepaisteline ilm, siis päevane kadu oli kuskil 10Ah ja ma usun, et seda tekitas raadio, millele ma nüüd kiiremaskorras lüliti vahele panen. 
olevtoom: raadio mudel on RVT5740
Igatahes on 230Ah ikka väga palju, nii et enam elektri pärast pablama ei pea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

14.08.2023 11:56
#5
Midagi on minu jaoks siin loogiliselt valesti. Niipalju kui mina olen kokku puutunud on külmkapp alati ühendatud kuudi akuga. D+ signaali (siin on küllalt väike voolupiirang) peaks kasutama külmkapi juhtplokk aru saamaks, et generaator töötab, mis omakorda tähendab, et kuudi akut laetakse ja sealt võib külmkappi toita, kui nii määratud.
Külmkappide toiteks on jah tavaliselt 20A kaitse kuskil ebl-i läheduses, aga selle läbipõlemine ei peaks kuidagi mõjutama kuudi aku laadimist, ainult külmkappi. Ise just maadlesin ka külmkapiga (Thetford 3142) gaasi pealt ei suvatsenud pikalt töötada, peale toitemooduli vahetust sain nüüd justkui korda. Selle käigus avastasin, et seal toitemoodulis oli veel üks 20A kaitse aku pealt toitmisel. Kuskil polnud kirjas seda kaitset, oleks lolliks otsinud, kui aku pealt töötamine ei oleks toiminud selle kaitsme pärast.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

14.08.2023 16:02
#6
Kogu asja kühvel on D+ signaalis, kui ei ole seda starteraku plussi, siis ei teki ka D+ signaali. D+ signaali võtab külmkapp EBL plokijuhtmest tulevast plussist. Kui skeemi vaadata, siis see signaal oleneb millist ahelat kasutatakse, kas majaaku või starteraku, minul seal AES kaitset vahel pole ja sellisel juhul võtakse starterakust, ilmselt eelduseks on D+ signaali olemasolu EBL plokis, mis ülla ülla tuleb kooskõlas selle 20A kaitsme ahelaga. Kuidas reaalne D+ tekib pole aimugi(arvan, et mõõdetakse SB pinge tõusu), kuna D+ inputis kaabel puudub. Mis olemasoleva kompoti sassi ajas oli DC-DC plokk, tänu millele starteraku sisend EBLi liikus DC-DC plokki, mis aga ahelt ilma D+ signaalita sisse ei lülita, ehk siis EBL plokk starterakut ei näinud(kuna 20A kaitsmeahel oli katki). Teaduse huvides oleks muidugi hea teada kas starteraku sisend EBL oleks midagi muutnud või mitte aga kuna otsad on ringi tehtud, siis katsetada ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

15.08.2023 01:37
#7
Seda kõike lugedes tundub mulle, et külmiku puhtalt gaasi pealt käitamine on päris mõistlik.
Tekitab küll mingi rahalise kulu aga tundub lollikindlam. 
Seda seni, kuni põleti või korsten ei tõrgu. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

15.08.2023 08:27
#8
Rahalise kulu poolelt on siiski kõige otstarbekam autos 12V kompressorkülmik. Kui on piisavalt päikesepaneele ja suur aku, siis otsest jooksvat kulu polegi. Saab gaasi kütteks ja soojale veele  jätta.

Mulle jääb aga natuke arusaamatuks miks just tingimata kasutada EBL külge Schaudt toodetud DC-DC konverterit. Teatavasti ei ole EBL kõige tõõkindlam ja nende remont on ka üsna probleemne.

Toodavad nad jah igasuguseid asju, aga kas nende toodang just parim on?   Schaudt Gmbh elektronische Systeme für Freizeitmobile
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

15.08.2023 11:07
#9
Mulle jääb aga natuke arusaamatuks miks just tingimata kasutada EBL külge Schaudt toodetud DC-DC konverterit. 
Sellepärast, et oleks kõik ühe firma toodang ja ühendused oleks plokkide põhised. Kusjuures see DC-DC oli odavam ka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

15.08.2023 15:06
#10
Kas sel Schaudt mudelil olid pistikud komplektis, et ainult ühenda EBL külge?

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kepp ja käpikud Fiat Ducato D+ signaaliga

15.08.2023 16:07
#11
Kas sel Schaudt mudelil olid pistikud komplektis, et ainult ühenda EBL külge?


 
Ei aga see ühendusskeem toetab olemasolevate juhtmete kasutamist ja on võimeline CP kaudu sulle õiget infot näitama. Pmst on vaja ainult üks lisajuhe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev