Primus teeb imelikku häält

Primus teeb imelikku häält

03.03.2013 23:29 - 03.03.2013 23:37
#1
Probleem Primus 2450 ahjuga. Suvel vahest teeb ahi imelikku häält, nagu undab. Proovisin nüüd talvel kütte panna aga tööle ei läinud, ainult paukus. Hakkasin otsima internetist vea kohta ja jõudsin soome lehele , kus paremaks ja vaiksemaks süütamiseks pannakse nendele ahjudele sädeme süüde . Sai kasutaja mjo33400-ga ühendust võetud ja soovitas paigaldada. Mõeldud tehtud. Ahi paelt maha ja laiali.



Oli teine päris roostes ja niiskust täis. Sai puhastatud ja värvitud uuesti ning paigaldatud see kipinäsytytys paketti. Kõik valmis ja peale tagasi, juhtmed/voolikud külge ja ootama kuidas toimib. Läks ilusti vaikselt tööle aga võimsust pole ja kui avan lisa kraanid, et võimsamalt põleks hakkab imelikult undama. Ja võimsust pole. Kui küljepealt avast vaadata siis on näha leeki, mis on lillaka tooniga ja kui leek läheb suuremaks siis hakkab kõvemini undama.

Mille viga võib olla? Sees gaasipliit töötab ilusti.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678
Viimati muutis: 03.03.2013 23:37 meego.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

04.03.2013 09:47
#2
meego kirjutas: Kui küljepealt avast vaadata siis on näha leeki, mis on lillaka tooniga ja kui leek läheb suuremaks siis hakkab kõvemini undama.

Lillaka tooniga leek viitab sellele, et gaasi-õhu segu vale. Kui näiteks gaasidüüs liiga suur, siis ongi lillaka tooniga leek. Kas sellist "haput haisu" on ka tunda? See on ka üheks rikka segu tunnuseks. Kui segu õige, siis tuleb ainult sooja õhku.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

04.03.2013 10:35
#3
Aga kus see viga võib olla? Kas siis klapis, mis avab gaasi pääsu düüsidesse. Mingi mustus ees? Düüsides ei tahaks uskuda, et viga on. Eks tuleb uuesti lahti võtta ja vaadata.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

04.03.2013 13:48
#4
Kas õhu pealesaamist annab ka kuidagi reguleerida? "Korsten" on pühitud? Gaasireduktor õige survega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

04.03.2013 15:14
#5
Siit saad infot ehituse kohta. Õhu pealesaamist ei paista küll kuskilt reguleerida saavat. Haput haisu pole, soe õhk on. Nüüd lugedes veel soome foorumeid tundub, et kuskil on filter. Gaasi reduktor on õige survega ja nagu mainisin siis toas gaasipliit ja külmkapp töötavad normaalselt.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

04.03.2013 16:43
#6
Aga uuri Arpelist, mis spetsialist asjast arvab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

04.03.2013 18:50
#7
Sealt ütles, et vaja reguleerida, aga kui mul ta laiali oli siis ei näinud küll ühtegi kohta mida reguleerida.

Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

09.03.2013 19:19
#8
Sai uuesti laiali võetud ja võtsin sealt pihustite seest "võrgud/filtrid" välja. Asi muutus paremaks. Aga võimsust nagu pole. Päeval kui päike paistis siis töötas paremini aga nüüd väljas -10 C ja ei taha põleda. Kas võib olla gaasi viga? Ostetud Betooni tänavalt ja peaks olema nn "talvine" aga ballooni peal "KOKKA GAASIGA"? Vaatan uuel nädalal selle AGASOL gaasi ja proovime siis uuesti.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

09.03.2013 20:17 - 09.03.2013 20:29
#9
Kõlab väga gaasi jama, talvel peaks puhas propaan hästi töötama. Ise olen aastaringi kasutanud puhast propaani(sinine baloon), kallim on, aga probleeme ka pole. Ja võtnud koguaeg betoonist.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 09.03.2013 20:29 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

09.03.2013 20:31
#10
Tundub nii jah sest kevadel, suvel, sügisel küttega probleeme pole olnud. Aga nagu teisest postitusest lugesin, et vahe pidigi olema kas "KOKKA GAASIGA" või "TÖÖTA GAASIGA".
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

10.03.2013 23:10
#11
meego kirjutas: Ostetud Betooni tänavalt ja peaks olema nn "talvine" aga ballooni peal "KOKKA GAASIGA"? Vaatan uuel nädalal selle AGASOL gaasi ja proovime siis uuesti.

KOKKA GAASIGA on vale gaas (propaani-butaani segu), peab olema TÖÖTA GAASIGA(ehk puhas propaan). Pole Betooni tänavalt veel kordagi kehva gaasi saanud, lihtsalt tuleb ise öelda, et tahad puhast propaani.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 00:03
#12
Betooni tänavalt ma ostsin ja küsisin "talvist" ja andsid mulle sinise balloni. Kas ballooni värv määrab miskit? Rohkem oska miskit öelda.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 13:40
#13
Ärge jamage muudega, kui AGA.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 14:07 - 11.03.2013 14:08
#14
Rein kirjutas: Ärge jamage muudega, kui AGA.

????

Äkki põhjendad ka natuke :)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 11.03.2013 14:08 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 14:43
#15
meego kirjutas: Betooni tänavalt ma ostsin ja küsisin "talvist" ja andsid mulle sinise balloni. Kas ballooni värv määrab miskit? Rohkem oska miskit öelda.

Sinine balloon on Tööta gaasiga
Punane balloon on Kokka gaasiga

Olen seda sinist ballooni pruukinud koogu aeg, probleeme pole olnud. Samas -12 on olnud madalaim temperatuur, mis on olnud kasutamise ajal.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 15:15 - 11.03.2013 15:26
#16
Sinise ballooni peal on KOKKA GAASIGA. Aga AGASOL on ostetud, õhtul proovin kui jõuan ;) . Nii palju veel kui jälgisin, siis käima läheb, leek on lahja ja mingi aja pärast kustub. Kui üritab uuesti süüdata siis enam ei lähe, ainult paugub.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678
Viimati muutis: 11.03.2013 15:26 meego.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 16:39
#17
meego kirjutas: Sinise ballooni peal on KOKKA GAASIGA. Aga AGASOL on ostetud, õhtul proovin kui jõuan ;) . Nii palju veel kui jälgisin, siis käima läheb, leek on lahja ja mingi aja pärast kustub. Kui üritab uuesti süüdata siis enam ei lähe, ainult paugub.

Eks anna siis teada katsetustest :)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 19:20 - 11.03.2013 19:22
#18
Imre kirjutas:
Rein kirjutas: Ärge jamage muudega, kui AGA.

????

Äkki põhjendad ka natuke :)
Sry, kiire oli!
Ostsin mina siis gaasi sooja kiirguri, selle, millel gaas käib kõhtu. Kuna mul haagises nagunii 2 pudelit pideval täis, siis ma arvasin, et kasutan neid. Selgus, et küljepealt reduktor ei sobi, vaid on vaj aseda klõps-pähe surutavat, aga kuna oli juba jahe õhtu ja poed ka kinni, siis tarisin oma AGA pudeli kõrvale ja igatahes, tuli alla. Oli selline ilus sinine leek, vuhises ja andis kuuma. Põletasin siis selle tühjaks ja järgmiseks võtsin siis pealt klõps gaasi, ehk siis selliselt firmalt, nagu Kodugaas. Väidetavalt pidi sisu olema ReolaGaas. Panin siis selle külge ja tulemus sitemast sitem, põleb mingi kollase tahmava leegiga, sooja ka nagu ei anna nii hästi, kui peaks. Paraku jällegi pealmise reduktoriga AGA oma pole, ilmselt lõikan sellele varje kolule augu sinna, kus kohas reduktor ära ei mahu.
Sai nüüd pikk jutt, AGA ikka põleb hästi ja hea leegiga :)
AGA oli ka mäletamist mööda karavaniklubi liikmekaarti esitamisel soodustusega müüjate nimekirjas.

Seda ka veel, et kus iganes lähi välismaal olles on ikka AGA esindus, kus saad uue vastu tühja välja vahetada ;)
Viimati muutis: 11.03.2013 19:22 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 20:40
#19
Rein kirjutas:
Imre kirjutas:
Rein kirjutas: Ärge jamage muudega, kui AGA.

????

Äkki põhjendad ka natuke :)
Sry, kiire oli!
Ostsin mina siis gaasi sooja kiirguri, selle, millel gaas käib kõhtu. Kuna mul haagises nagunii 2 pudelit pideval täis, siis ma arvasin, et kasutan neid. Selgus, et küljepealt reduktor ei sobi, vaid on vaj aseda klõps-pähe surutavat, aga kuna oli juba jahe õhtu ja poed ka kinni, siis tarisin oma AGA pudeli kõrvale ja igatahes, tuli alla. Oli selline ilus sinine leek, vuhises ja andis kuuma. Põletasin siis selle tühjaks ja järgmiseks võtsin siis pealt klõps gaasi, ehk siis selliselt firmalt, nagu Kodugaas. Väidetavalt pidi sisu olema ReolaGaas. Panin siis selle külge ja tulemus sitemast sitem, põleb mingi kollase tahmava leegiga, sooja ka nagu ei anna nii hästi, kui peaks. Paraku jällegi pealmise reduktoriga AGA oma pole, ilmselt lõikan sellele varje kolule augu sinna, kus kohas reduktor ära ei mahu.
Sai nüüd pikk jutt, AGA ikka põleb hästi ja hea leegiga :)
AGA oli ka mäletamist mööda karavaniklubi liikmekaarti esitamisel soodustusega müüjate nimekirjas.

Seda ka veel, et kus iganes lähi välismaal olles on ikka AGA esindus, kus saad uue vastu tühja välja vahetada ;)

Eks see Kodugaasi oma sattus Sulle tõenäoliselt butaani-propaani segu :( sellest ka halvem põlemine jahedas.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

11.03.2013 21:04
#20
Imre kirjutas:
Rein kirjutas:
Imre kirjutas:
Rein kirjutas: Ärge jamage muudega, kui AGA.

????

Äkki põhjendad ka natuke :)
Sry, kiire oli!
Ostsin mina siis gaasi sooja kiirguri, selle, millel gaas käib kõhtu. Kuna mul haagises nagunii 2 pudelit pideval täis, siis ma arvasin, et kasutan neid. Selgus, et küljepealt reduktor ei sobi, vaid on vaj aseda klõps-pähe surutavat, aga kuna oli juba jahe õhtu ja poed ka kinni, siis tarisin oma AGA pudeli kõrvale ja igatahes, tuli alla. Oli selline ilus sinine leek, vuhises ja andis kuuma. Põletasin siis selle tühjaks ja järgmiseks võtsin siis pealt klõps gaasi, ehk siis selliselt firmalt, nagu Kodugaas. Väidetavalt pidi sisu olema ReolaGaas. Panin siis selle külge ja tulemus sitemast sitem, põleb mingi kollase tahmava leegiga, sooja ka nagu ei anna nii hästi, kui peaks. Paraku jällegi pealmise reduktoriga AGA oma pole, ilmselt lõikan sellele varje kolule augu sinna, kus kohas reduktor ära ei mahu.
Sai nüüd pikk jutt, AGA ikka põleb hästi ja hea leegiga :)
AGA oli ka mäletamist mööda karavaniklubi liikmekaarti esitamisel soodustusega müüjate nimekirjas.

Seda ka veel, et kus iganes lähi välismaal olles on ikka AGA esindus, kus saad uue vastu tühja välja vahetada ;)

Eks see Kodugaasi oma sattus Sulle tõenäoliselt butaani-propaani segu :( sellest ka halvem põlemine jahedas.
Kodugaasi pudelit ei vaheta sa ei soomes, ega saksas täie vastu. Lisaks küsisin eraldi üle veel, et propaani.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

14.03.2013 23:59
#21
Nii, hakkab vist tõde selguma. Agasol sai proovitud, ei läinud paremaks. Viga on arvatavasti reduktoris. Kui haagis Rootsist toodi, siis reduktori ots ei sobinud meie balloonidega ja sai vana reduktor näppus Betooni tänavale mindud ja sealt vana ette näitamisel uus ostetud. Kuna ahju talvel polnud kasutanud, ainult suvel siis sellest survest piisas, et suvel soe tuppa saada. Nimelt otsisin siis üles originaal reduktori, et kontrollida andmeid. Vanal/originaalil surve 500mbar aga uuel 50mbar. Sai igaks juhuks ka üle lahe naabritelt küsitud ja vastus oli ka et sellel ahjul peab reduktor olema 500mbar. Kus kohast ma sellise saan? Või on üleminekuid olemas. Vaja siis sellist, aga vastupidist
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 08:42
#22
meego kirjutas: Sai igaks juhuks ka üle lahe naabritelt küsitud ja vastus oli ka et sellel ahjul peab reduktor olema 500mbar. Kus kohast ma sellise saan? Või on üleminekuid olemas. Vaja siis sellist, aga vastupidist

Küsi SIIT , vähemalt pildi järgi paistab, et 500mbar täiesti olemas. :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 10:58
#23
tekis küsimus, et kui see ahi on kuskil autos/kärus siis kas kõik muud seadmed on samuti selle 0,5bar rõhuga ?
või on kaks ballooni s.t. üks ahjule ja teistele seadmetele (kui neid on) on eraldi balloon ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 11:06
#24
Üks balloon aga reduktor 30mbar on vahel, mis on gaasipliidi ja külmiku jaoks. Panen originaal skeemi varsti siia, selle kaudu veale jälile jõudsingi.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Primus teeb imelikku häält

15.03.2013 11:22
#25
ehk siis on üks balloon millest väljub 0,5bar reduktor ja jaguneb kaheks
otse Primusele ja siis läbi järgmise reduktori mis teeb 30 mbar pliidile ja külmikule ?

kas sellele primusele ei pakuta uusi düüse vms. (olen loll sellel alal), et minna üle kah 30mbar-le ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev