Hobby põrandaküte

  • TartsK
  • TartsK avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Mida kaugemale, seda parem
  • Postitusi: 93

Hobby põrandaküte

31.08.2023 22:02
#1
Tervitus

Küsimus Hobby põrandakütte kohta: kas toimivat põrandakütet on jala all reaalselt tunda või on see pigem teadmine, et ju kuskil midagi kütab?
Jutt on 2021. aasta vankrist ja tehase paigaldatud põrandaküttest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

31.08.2023 22:48
#2
Pojal on majas põrandaküte. Külalised, kes tulevad ja saavad seda teada on hämmingus, et mitte midagi pole ju tunda. Siis viib poeg külalise kohta, kus ei ole küttevoolikut pandud. Alles siis saab inimene aru, et tõepoolest on küte põrandas olemas. Ja kõik toimib. Kui aga majas on halb soojustus, siis köetakse põrand norm temperatuuri saavutamiseks liiga soojaks.
Järgnevates autodes oli mul pandud põrandaküte. Üldse polnud midagi tunda, aga mugav oli. Panin, sest olin elanud ilma põrandakütteta kongis. Öösel, kui liikumist polnud, külmus veevoolik põranda sees ära. Liikumine liigutab sooje õhukihte ka põranda ligi. Öösel kihistub õhk füüsikaseaduste järgi. Hommikul liikuma hakates sulas voolik jälle üles.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TartsK
  • TartsK avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Mida kaugemale, seda parem
  • Postitusi: 93

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 09:03
#3
Jah, sellega olen kursis. Elan põrandaküttega majas. Hobbys aga kõnnin paljajalu nii selle koha peal, kus peaks küte olema kui ka seal kus seda kindlasti ei ole ja ei taju vahet. Sellest ka küsimus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 10:22
#4
Mul matkaautol on küll tunda Alde põrandaküte, kui väljas ikka jahe siis sees on paljajalu küll tunda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 10:49
#5
Tarts, mis küttest sa räägid. mingi lisa elektrimatist või auto üldine Alde?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TartsK
  • TartsK avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Mida kaugemale, seda parem
  • Postitusi: 93

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 15:11 - 01.09.2023 15:13
#6
Tehase paigaldatud. Mis see seal on, Alde või mõni muu, ma ei tea. Ostsin selle paar päeva tagasi. Digi juhtpuldil on sisse ja väljalülitus. Kui võrku küljes pole, siis on displayl kiri, et põrandaküte lülitub, kui 220 külge panna. Võrku ühendades näitab display, et on sisse lülitatud. Aga ma ei taju seda.
Viimati muutis: 01.09.2023 15:13 TartsK.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 15:31
#7
Vaata, kas voolu ka vōtab? Kui vōtab, siis mujale kui soojuseks see energia minna ei saa.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TartsK
  • TartsK avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Spetsialistist foorumlane
  • Mida kaugemale, seda parem
  • Postitusi: 93

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 17:38
#8
See on hea mõte. Aga selles haagises mõõdikut ei ole. Display seda kah ei näita. Mõni soovitus, kuidas seda koduste vahenditega teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 19:23
#9
Selle viguriga saad teada kas on tarbimist  www.decora.ee/voolumootja-pistikupesasse-digitaalne-1-tariif   
Kas on kindel, et sellel haagisel reaalset ka põrandaküte on? osadel on ainult nupp....
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

01.09.2023 19:37
#10
Selle viguriga saad teada kas on tarbimist  www.decora.ee ...

 
Olen sellise ostnud Maximast kaheksa euro eest. Võibolla on elu lihtsalt niipalju kallimaks läinud, aga ikkagi võib vaadata ka mujalt.
 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

04.09.2023 09:41
#11
Tere,
Osa tootjaid (näiteks LMC) paigaldab lisavarustusena elektrilist põrandakütet, mis kujutab endast põrandasse paigaldatud läbi 230V lisatrafo töötavat 24V küttkeha. Võimsus peaks olema umbes 400W. Kuna see on lisaküte ja suhteliselt väikese võimsusega, siis reaalselt soojus tuntav ei ole... aga on meeldiv põrandal paljajalu käia. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Hobby põrandaküte

04.09.2023 09:43
#12
Tere, mul on küll Adria Aviva haagis, sama vana, tehase põrandaküte 220 V.
On selgelt tajutav, kus on põrandaküte paigaldatud, voodi alt on ka näha põrandasse minevad kaablid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev