Respo mini-caravani lisavarustus

Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 00:00 - 08.08.2021 15:26
#1
Tänud kõikidele vastajatele. Sain soovitud vastuse. Teema võib sulgeda, aitäh!
Viimati muutis: 08.08.2021 15:26 Mr Knight.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 00:20
#2
Päiksepaneeli puhul on jäme reegel, et 1W= 1.- EURO.
Mul on ostetud painduv päiksepaneel ja nii see hind ka umbes oli.
Victroni korralik kontroller maksab kindlasti alla 100.- Euro.
Seega 438.- EUR oleks liiga kallis.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 00:27
#3
Kas need hinnad koos paigaldusega?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 15:03
#4
Kui inimene valib omale haagiseks sellise mille võiks ise furgoonist teha aga ei tee siis ei ole ta tõenäoliselt ka lisavarustuse paigalduses "käpp"
Seetõttu ei sa vaadata hindasid sellisena, et paneel maksab niipalju ja kontroller niipalju aga näe seal maksab 2korda rohkem.
Ettevõttel on ka omad mured mis muudavad hinda.
Esiteks on vaja kasumit teiseks peab tagama garantii, kolmandaks on asjad paigaldatud kujul selle raha est.
100 paneeli eest ja 100 kontrolleri eest on 200 aga täiesti võreldamatud kui 438.- paigaldatuna katusele, kaabeldatud ja ühendatud kontrolleriga.
Mees kes paigaldab tahab ka palka saada.

Päikese süsteem ok. voolu ikka on vaja
Aga kas teemaalgataja on läbi mõelnud selle kas tal üldse on tarvis markiisi, ja tõesti miks mitte lihtne kottmarkiis
või muu kerge päikesevari kasvõi 2 vaia jupp nööri ja koormakile ?
samuti küte - see haagis ei erine oma olemuselt ju telgist aga telkida saab vabalt ka 0C ilmaga kui on hea tekk või magamiskott
kusjuures on see haagis soojustatud ja seega ei jahuta välisõhk seda niipalju maha kui telki.
Küsimus ongi kas on ikka plaan miinustega ööbida?

Lõpuks on muidu sedasi, et hea on sõpradele näidata kus mul on see ja too lisavarustus aga tarvitad seda ehk korra kolme aasta jooksul ja siis kah oleks ehk saanud ilma.
Nagu tihti on autodega, katuseraamid, haagisekonks, hi-end helisüsteem jms. on peale tellitud aga kunagi ei pane midagi katusel, konksu otsa ja kõlarist tuleb vaid raadiouudised.
Tõsi hiljem maha müües on need asjad jälle plussid.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 15:54
#5
Võib olla peaks esmalt selgeks tegema, miks selle kuudiga sõitmine ja ööbimine meeldis, sest selle raha eest (koos lisavarustusega üle 7K) saab juba täisvarustuses korraliku kahekohalise haagissuvila, mida küll veidi raskem ja kütusekulukam vedada, aga ruumi ja mugavusi siiski rohkem. Respo kuut on suht krõbeda hinnaga, aga samas üsnagi askeetlik kaup ning enne ostmist võiks selle rahakulutuse korralikult läbi mõelda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 22:54
#6
Tänud kõigile vastajatele!

Peamine põhjus, miks plaan just Respo karavan osta, on see, et tegemist on uue haagissuvilaga. Olen vaadanud auto24.ee-st, et sama raha eest saab 10-15a vana isendi, mille puhul ei tea, kuidas teda hoitud on (eriti kui on olnud rendi haagis) ning seisukorras ei saa ka päris kindel olla. Ehk uue ostmine tundubki kindlam valik! Jah olen kursis, et sama raha eest pakutakse ka teisi uusi isendeid kuid kuna peres on ka lapsed, siis paraku nendesse me ära ei mahuks. Ja kuna harrastame pigem aktiivset puhkust, ehk karavanis eelkõige magaksime, siis ei näe probleemi, et Respo haagissuvila teistega võrreldes väiksem on ja kõiki mugavusi ei oma.

Mis puudutab lisavarustuse teemat, siis tõepoolest sisaldavad hinnad ka paigaldust.
Need küsitud lisavarustuselemendid olid lihtsalt näited ja nõustun vastajatega, et kindlasti ennem soetamist peab läbi mõtlema, kas nad ka kasutust leiaksid. Markiisi osas, väga tore, et pakute välja alternatiivset lahendust statsionaarsele verisoonile. Kindlasti uurin ja kaalun.

Kuna hetke nägemus on ikkagi leida karavanile kasutust aastaringselt, siis peaks ka soojenduse peale mõtlema. Ilma küttesüsteemita leiaks ta kasutust ainult soojematel suvekuudel kuid sellisel juhul ei tundu karavani ostmine mõttekas ja saaks teda vajadusel rentida..
Kas keegi oskab ka küttesüsteemi osas arvamust jagada? Kas Ateso Alfa hind on mõistlik? Või oskate soovitada mõnda muud brändi ja kus pakutaks ka paigaldust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

05.08.2021 23:57
#7
;)

Lepime kokku, et edaspidi on oodatud ainult postitused, mis puudutavad Respo pakutavad lisavarustust. Tänud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 02:02
#8
Mina tõesti lähtusin sellest, et minu jaoks oleks see 438.- EUR kallis.
Teiste lisade kohta ei avaldanud arvamust, sest pole nendega lähemalt tuttav.
Paigaldusele kulub päris mitu tundi ja ettevõte heategevusega tegelema ei pea. See peab küll paika.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 06:31
#9
Mis on mõistlik hind? Kui rahakott paks, siis võib mõistlikkuse piir alata ka mõnest miljonist ja kui rahakott kõhn, on miljon üle mõistuse hind. Sarnaseid soojendusi vorbitakse hiinas mõnesaja euro eest, isegi ametlike edasimüüjate juures jääb selle Ateso oma 600 kanti. Sama teema ka elektrisüsteemiga. Ainuüksi päikesepaneeli müügihind on tänapäevalt ca 30 senti vatt, seega sajavatine paneel max 50, korralikuma otsa kontroller 50 ja see laeb ka akut, Greencell 500W puhta siinuse inverter ebays 75,  aku hind sõltub aku tüübist, aga lihtne 80Ah AGM max 100.  Eraldi akulaadijat vajad siis, kui kuskil võrgujuhtme otsas istud, aga seegi ei maksa üle 50. Loomulikult maksad sa varustust tellides kinni firma kasumi ja töömeeste palga. Kõiksugu soojendusseadmeid paigaldavad igasugused autotöökojad, sest pannakse neid nii sõidu- kui veoautodele. Igasuguse info leidmiseks on alati googel abiks. Alati saab odavamaalt hakkama ise tehes, aga kui sellised tööd tundmatud, siis tulebki maksta.
Ja mis puutub eestis müüdavatesse haagistesse, siis siinne turg ongi täis ärikate toodud ülehinnatud rämpsu.
Aga kuidas lastega sinna respo kuuti mahutakse, jääb vähe selgusetuks. Imikutega ehk veel, aga ilmselt juba viie aasta pärast hakkab tekkima vajadus suurema haagise järele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 10:47
#10
Kõik need mini camperid mis iganes tootja ja kuju juures on ju marginaalse turuosaga ELUSTIILI elemendid.
Sellega sa eristud hallist massist ja seda ei saa ju inimesel keelata või hurjutada, et mida sa nüüd tahad osta või oi oi oi ära seda taha.
Aga seda nüüd küll, et need asjad on läbi aegade olnud suures osas sellised isetegijate projektid kus lõpuks sa saad selle mida sa tahad mille ise tegid.
Paljuski on see tegemise protsess ja selle hilisem presenteerimine see asi mida tahetakse.
Seega ostes jälle tehasetoote mis on teise samasuguse koopia ja mis maksab arutult palju kaotab see asi selle sama erilisuse.
Tee ise sarnane ja asi on hoopis teise maiguga.

Soe soovitus rendi, rendi, rendi, proovi erinevaid aegasid, kohti ja perijoode. Kaks päeva nädalavahetusel ämma aiataga valitud ilmaga või rmk platsil või ... erineb kindlasti kahest nädalast kuskil euroopas või kasvõi siin samas Eesti metsas kus ilm teeb trikke vms..

Kuna teemaalgatajat ei tea ja tunne ning tema perest pole aimugi siis ei oska öelda kuidas nad seal haagises kokku elavad. Selle jätan kommenteerimata.
Aga vaadates respo lehte siis: köök ? külmkapp, ? tualet ? panipaigad asjadele lastega on neid ju rohkem kui muidu :). toolid/laud ? 
ehk nende pakutud lahenduses on perele mõeldud haagist raske näha.

Kaks aktiivset inimest kes vajavad haagist vaid öö veetmiseks - super.
Perereis lastega 2/3 nädalat - pead oma peret ikka väga hästi teadama ja tundma.
 
PS. ma ei tea miks aga korra käis mõte ka peast läbi et teemaalgataja pigem promob toodet kui, et uurib infot. loodan, et ma eksin. 
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 12:20
#11
Telgivai kirjutas: ...
 
PS. ma ei tea miks aga korra käis mõte ka peast läbi et teemaalgataja pigem promob toodet kui, et uurib infot. loodan, et ma eksin. 

 
Sama siin. Kohe esimist postitust lugedes.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 12:38
#12
Mr Knight kirjutas: Lepime kokku, et edaspidi on oodatud ainult postitused, mis puudutavad Respo pakutavad lisavarustust. Tänud!
 
Siis jäädki siia lehele üksi, pole ju neid resposid "jalaga segada". Kas üldse on?

Ma ei ole selle lepinguga nõus. Sama hästi võin ma ütelda: "Lepime kokku, et me ei räägi respost". Sa poleks ju nõus.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 12:49 - 06.08.2021 16:13
#13
Siin minu sõbra teema tema Respo haagisest -  www.matkaauto.com/kunena/6-haagissuvilad/8673-uue-respo-haagissuvila-onnelik-omanik#18543

Tal see teema siin soiku jäänud aga hetkelgi perega ( 2 täiskasvanut, 2 last ) Rumeenias. Tema on väga rahul, on kõvasti haagist täiendanud. 

Palun tal oma teemat uuendada B)

Paar pilti sõbra omast...



Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 06.08.2021 16:13 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 13:06 - 06.08.2021 13:06
#14
Priit Peljo kirjutas: Tema on väga rahul, on kõvasti haagist täiendanud. 

 

Just, võibolla olen ma rikutud aga mina näen seal (algsel haagisel) ka kõvasti täiendamise vajadust.
Standardis on seal ju ainult kaubafurgoon koos ukse ja aknaga.
Mõned lisad kah saab juurde aga puudu jääb ikka. funktsionaalsus, kasutatavus.
Viimati muutis: 06.08.2021 13:06 Telgivai.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

06.08.2021 13:52
#15
väikest haagist olen mina vaadanud teise täismõõdus voodina. Portapotti võib olla ka sisse ja siis päris matkaautole sappa.  Aga telk pidi noortele rohkem meeldima:) eks näis kui vanus kätte tuleb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

07.08.2021 18:29
#16
Minu sõber aitab teema algatajat otse.

Mr Knight, kõigile vastavalt oma vajadustele ja olemistele, loodan
, et saad matkahaagise sellise nagu soovid.

NB! Mr Knight ei promo toodet, vaid küsis abi, ja mis ta vastu sai ;)

Juhtum lõpetatud!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

07.08.2021 22:03
#17
Kas see kuidagi mõjutab ka pärast ostu kas on elamu või kong.  Kindlustus ei maksa taastamist? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

08.08.2021 00:14
#18
Teema väliselt kirjutan.
Mõnedki vanad olijad on loobunud siin foorumis postitamast ja uued huvilised ka ei julge postitada.
Miks?
Selleks, et siin lähevad teemad teemadest välja, liiga palju.
Ühelt healt sõbralt tähelepanek - "Seepärast mulle meeldibki FB rohkem. Kui seal ikka õige pildi ja nimega oled, siis tavaliselt mõeldakse natuke rohkem enne kui SEND nuppu vajutatakse."
"Ja kui mõni ei mõtle ja ikka tatti pritsib, siis ka hea mõni lihtsalt maha kanda"

Foorumites varjunimed enamuses, kes ka siis "julgemalt" kommenteerivad. Enamus siin täiskasvanud mehed? 

Olgem ikka tublid ja head ;)



 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm, Kalmer, Priit Käos, WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

08.08.2021 12:05
#19
Ma ütlen ausalt et kuna ei ole enam 8 aastat Eesti resident siis ei hoian ennast pigem asukoha riigi nõuetega kursis. 
​​​​​​
​​​​​​Saksmaal kasutatakse nippi et on "koorem" ja siis ei pea vastama seadmed nõuetele mis kehtivad auto külge käivatele seadmetele.  Esimene mis meelde tuleb on need kastikatese käivad "elamud". Loomulikult ennast lugupidavad tootjad teevad kõik matkaautoke kohaselt aga kasutatakse nt 230v puhul tavalist kaablit (3*odavam pidi olema) ja 12v puhul kõlaritele mõeldud odavat juhet ja kaitsnud.  Kütteseadme ka Hiinast tulnud 60€ "Gero"  webasto asemel jne.  Aga koorem pannakse auto/käru külge rihmade/klambritega.  Sinna respohaagusesse peaks siis kütte panema sellise Kastina mida kasutatakse telkide küttimiseks nt ja elektri süsteemi ehitama kõik ühes akusüsteemina.( Akud pluss kõik sisendid ja väljundid ühes karbis) veesüsteemi ilma dušši ta ehitab vist iga põialdega mees ise valmis 12v olemasolul ja dussiks matkaduss päikse küttega. Hind ei ole nii odav kui respo pakub aga alati võid kaasa võtta ja uues "respos" kasutada.

Foorumis postitamisega on laias laastus ni et kas: "sinu idee on loll keegi ei tee nii" või "ma teeks nii(mul on nii tehtud)"  aga on muidugi ka küsimused: Ma teeks kogu elektrisüsteemi ise aga mida see Ah tähendab.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Respo mini-caravani lisavarustus

08.08.2021 12:19 - 08.08.2021 16:06
#20
Koolis füüsikatunnis püüti meile õpetada, mis on Ah, A, V, R, I, P, U jne ning kästi kokku panna ka lihtsamaid elektriskeeme ja teha sellega seoses igasugu arvutusi. Paljud ilmselt ei viitsinud süveneda ja nüüd küsivadki internetis, et mis on Ah. Hakkasin ka ühte kuuti ehitama ja point ongi selles, et tõstan kasti millal vaja ning ei mingit ülevaatustel käimist.
 
Viimati muutis: 08.08.2021 16:06 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev