Reisija kohad matkaautos

Reisija kohad matkaautos

05.10.2020 15:30
#1
On kellelgi kogemust, kui matkaautos on kolm reisiaja kohta tehnilise passi järgi aga turvavöösid neli, kas kotitakse teepeal kui neli reisjat peal?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Reisija kohad matkaautos

05.10.2020 20:56
#2
Kottimise tõenäolisus on õhkõrn, aga kas sa oled valmis selleks, et kedagi autost välja tõstetakse. Eriti sitt on olukord "mitme maa ja mere taga".
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Reisija kohad matkaautos

05.10.2020 21:42
#3
Räägi rohkem.
Kas neljas vöö on omalooming või tehase poolt pandud.
Igaljuhul kui paberil vähem kui tegelikult siis Eesti tava liikluses ehk ka Läti Leedu Poola ei usu seda probleemi. Kinni peetakse kas joobe kontrolliks või siis mingi patu pärast liikluses. Ei siis kontrolli keegi istmeid ja istujaid.
Küsimus võib tulla piiril. Kui taastakse mingi kontroll. Ja siis näiteks Saksamaa või Prantsusmaa või midagi muud seal kus tehakse ka tava liikluses spetsiaalseid reide veokite ja matkakate kontrolliks. Seal on oht saada välja tõstetud. Kui üldse kuskil.
Samas kui vöö on tehasest tulnud võiks mnt ameti ukse jalaga lahti lüüa ja õigust nõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Reisija kohad matkaautos

05.10.2020 22:07 - 05.10.2020 22:10
#4
Siin võib olla tegu olukorraga, kus tehas on ette näinud 4 istekohta aga seda numbrit on mingil põhjusel vähendatud.

Mul on sellega vahetu kogemus. Ostsin matkabussi, kus passis 5 istekohta. Aga turvavöösid 6.
Mingil hetkel uurisin tehasest, et miks see nii on.
Vastati, et esimene omanik soovis just seda bussi aga tal oli ainult b-kategooria luba. Seadis siis tingimuse, et ta tahaks seda bussi B-katiga juhtida. Tehas tuli vastu ja vähendas täismassi 4 tonnilt 3,5 -ni. Koos sellega pidid nad vähendama ka istekohtade arvu. Nüüd ongi bussi kandevõime 300 kg.
Minu esimene katse seda 4 tonni taastada luhtus.

Mina väga ei riskiks. Siin koduses Eestis olen korra juba 6 inimest peale võtnud aga kaugemale ma ei läheks. Liialt palju võib peavalu tekkida.
Öeldakse, et juhus on pime ja nii ongi.
Viimati muutis: 05.10.2020 22:10 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev