oluline lahend riigikohtult

oluline lahend riigikohtult

02.10.2020 12:33 - 02.10.2020 12:34
#1
teadmiseks kõigile matkaautode/autoelamute ehitajatele.
3 aastat sai vaieldud ja kohut käidud, nüüd olemas riigikohtu lahend, mis paneb mnt tehnoosakonna omavolile kindlasti teatava piiri.
www.riigikohus.ee/et/lahendid/?asjaNr=3-18-207/35
Viimati muutis: 02.10.2020 12:34 keelutsoon.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: toto, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

02.10.2020 12:40
#2
Tublid!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

03.10.2020 10:44
#3
Kas antud otsus annab võimalus, näiteks , 2 kohalises kaubikus paigaldada need lisaistmed mis mulle meeldivad (teise sõiduki oma)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

03.10.2020 13:12
#4
mina sain aru et nüüd peab üle vaatama uue reegli järgi mis Brüsselist tuleb. Ma ei ole küll uue reegliga tuttav aga arvestades et turuosalised (truma, dometic) tahavad oma oluliselt kallimaid autodesse mõelduid seadmeid müüa ja nt Saksamaal on juba nõue et seadmetel peab olema autosse paigaldamise luba , siis usun et keelamise ja lisa nõuete suunas on kas vastav Brüsseli üllitis liikunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

03.10.2020 22:25
#5
Ishchenko kirjutas: Kas antud otsus annab võimalus, näiteks , 2 kohalises kaubikus paigaldada need lisaistmed mis mulle meeldivad (teise sõiduki oma)?

Miks see varem keelatud oli?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

04.10.2020 13:41
#6
Telgivai kirjutas:
Ishchenko kirjutas: Kas antud otsus annab võimalus, näiteks , 2 kohalises kaubikus paigaldada need lisaistmed mis mulle meeldivad (teise sõiduki oma)?

Miks see varem keelatud oli?

Hetkel mina ei tea kedagi, kes paigaldaks iseseisvalt kaubikusse lisaistmed turvavööga ja ARKs suudaks see ümberehitus legaliseerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

04.10.2020 13:59
#7
Ishchenko kirjutas: Hetkel mina ei tea kedagi, kes paigaldaks iseseisvalt kaubikusse lisaistmed turvavööga ja ARKs suudaks see ümberehitus legaliseerida.


Mina küll tean kedagi. See oli küll 11aastat tagasi, aga tähtaega polnud sinu väites. Kusjuures asi oli päris lihtne lõpuks. Enne seda aga tuli vastu võtta mõni tavatu otsus.


5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

04.10.2020 14:50
#8
Ishchenko kirjutas: Hetkel mina ei tea kedagi, kes paigaldaks iseseisvalt kaubikusse lisaistmed turvavööga ja ARKs suudaks see ümberehitus legaliseerida.

Kas mõtled eraisikut või firmat?

Fimadest paigaldab neid edukalt Avestark. Neil on küll oma istmed ja mitte teisest kaubikust vaid uued.
Puidust topeltpõhjaga matkaautodele ei paigalda, kui puudub võimalus kinnitada kere külge.

Kui istmed ja kinnitused pärinevad sama tootja ja sama mudeli kaubiku küljest, pole ARK-s siiani olnud probleemi ka eraisikutel. Tean inimest, kes tegi oma T4 kaubikust uuesti istmetega bussi. Ainult istme kinnitusi nõudis ARK originaale, tavaliste poltidega kinnitamine ei sobinud, kuna tal olid varasemast põrandal originaal istmekinnitused juba olemas.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

04.10.2020 16:09
#9
Nüüd hakkab kooruma lisa infot.
Algne küsimus ei puudutanud turvavööd.

Kui on 2 kohaline kaubikust tehtud matka auto ja siis tahad taga istmeid vahetada ei pole probleemi sest need pole passis kirjas ja seal sõita ei tohi.
Aga kui tahad saada sisse lisa istekohti matkaautosse või kaubikusse siis jah sertifitseeritud istmed ja paigaldaja. Juhul kui just pole originaal kinnitused põhjas olemas ja siis paned ka mudelipõhised istmed sinna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

04.10.2020 22:07 - 04.10.2020 22:07
#10
Motamees kirjutas:
Ishchenko kirjutas: Hetkel mina ei tea kedagi, kes paigaldaks iseseisvalt kaubikusse lisaistmed turvavööga ja ARKs suudaks see ümberehitus legaliseerida.


Mina küll tean kedagi. See oli küll 11aastat tagasi, aga tähtaega polnud sinu väites. Kusjuures asi oli päris lihtne lõpuks. Enne seda aga tuli vastu võtta mõni tavatu otsus.



Külgsuunas iste? See eeldab ju 50km/h piirangut?
Viimati muutis: 04.10.2020 22:07 punkel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

04.10.2020 22:32 - 04.10.2020 22:38
#11
punkel kirjutas: Külgsuunas iste? See eeldab ju 50km/h piirangut?



Kas on kindel? Oled sa seda kuulnud või on RIIGIseadus selleks? Aga vaata siis järgnevat pilti. Ka see ei sobinud "härrastele"

forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25154&pid=230303#pid230303

Krt, millegi pärast on LändRoveri saaga kadunud, kus "tarku" mehi arkist "peksti".

Ja lõppvaatus pool kuud hiljem forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25154&pid=231285#pid231285
5o9279o
Viimati muutis: 04.10.2020 22:38 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, eavp, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: oluline lahend riigikohtult

21.10.2020 22:05
#13
eelnevalt tõstatatud istmete teemal.
meie istmete arvu ega asukohti ei muutnud oma viimase ümberehituse käigus, seda küsimust/muret üldse ei tekkinud.
algselt oli tegu saksamaalt toodud 16-kohalise politsei eriüksuse bussiga, mille me juba esimese ümberehitusega eestis muutsime 9-kohaliseks veoautoks, lihtsalt liigsete istmete eemaldamisega.
nüüd sai tagumine vaba ruumiosa muudetud magamisalaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev