Generaatoritest

Generaatoritest

04.08.2019 09:55
#1
Tundub, et MB generaatoril on jälle 1 diood läbi. laadimist on aga vähe. Kas oskate soovitada kus saab eestist soodsalt MB generaatori?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaatoritest

04.08.2019 10:32 - 04.08.2019 10:32
#2
Järvel, Toyota taga, on generaatorite, starterite meistrid. Küsi abi.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 04.08.2019 10:32 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaatoritest

04.08.2019 10:42
#3
Generaatorit ei paku, aga mõte/teadmine dioodi läbipõlemisest on olemas.
Selge see, et läbipõlemine tekib suurest koormusest. Mina jagan oma autos koormusi laiali. Kõige suurem koormus aku laadimine. Starter võtab käivitamisel ja kuudi akud on ka, peale ööbimist, tühjavõitu. Panin oma autole käsitsi lüliti vahele, et saab kuudi aku välja lülitada.
Mootori käivitamisel toimin nii - Automaattulede puhul keeran kohe tuled gabariidi peale (tavaliselt paigaldan LED päevasõidutuled). Peale mõningast käimist (Esimesel minutil on starterakude laadimine geneka max võimsusel) hakkan taha lülitama hädavajalikke tarbijaid. Tänapäevastel diiselmasinatel on peal mootori elektrisoojendused (umbes 330w). See lülitub automaatselt välja umbes 70kraadi juures. Veel võib olla teie autol elektriline salongiradikas, mille võimsus on 1kw. Töötab ka teile teadmata resiimil. Mootor soe ja salong ka, siis lülitan sisse (umbes 15-20 min peale sõitu alustamist) kuudi aku laadimise. Kui ka see on stabiliseerunud, siis panen sisse külmkapi auto toite (umbes 120w) Alles seejärel hakkan sisse lülitama luksustarbijaid.
Minu ehitatud matkakatel on peale jäänud tavaline genekas. Olen saanud hakkama ilma dioode maha põletamata.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaatoritest

04.08.2019 19:25
#4
Mis on soodne???
Kas uut, taastatud või kasutatud???
Poest küsid genekat, siis soovitan küsida kas uus või taastatud.
Tavaliselt küsitakse taastatud genekal vana vastu.
Taastatude eluiga suht lühike.
MB peaks peal olema uuest peast Boschi oma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaatoritest

04.08.2019 23:44
#5
Hetkel on 180A-ne, see kannatab umbes 120A koormusvoolu mis polegi nii vähe. Vist tuleb 250A-ne panna sest elektrivendid võtavad ka üksjagu voolu. ~30 tuhat tagasi sai dioodisild vahetatud, nüüd uuesti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaatoritest

10.08.2019 08:22
#6
Voolu tarbimist on vaja vähendada, mul sama auto, siiani 0 probleemi. Usun ( ei tea), et on ka 180A genekas.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Generaatoritest

18.08.2019 21:30
#7
Arvo kirjutas: Voolu tarbimist on vaja vähendada, mul sama auto, siiani 0 probleemi. Usun ( ei tea), et on ka 180A genekas.
180A generaator peaks ikkagi midagi laadima. Eeldan, et 90A ikkagi kannatab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev