Sõidumeerik

Sõidumeerik

08.05.2019 08:27 - 08.05.2019 08:30
#1
epl.delfi.ee/arileht/latti-olle-jarele-soitmiseks-voib-vaja-minna-soidumeerikut?id=86132559

Kui võrdsustada rekkavendadega, siis iganädalast kohustuslikku pikka puhkust(40h ?) autos sooritada ei tohi. Ikka hotellis.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 08.05.2019 08:30 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 10:45
#2
Mis jutt seal paywalli taga täpsemalt on?
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 13:46
#3
ifffff kirjutas: Mis jutt seal paywalli taga täpsemalt on?

Pikk jutt.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 17:35
#5

Suht lühike ju... ;)
Kaob uttu ära või mul prillid puhastamata ;)

Huvitav, kuidas antud link alustatud teemaga haakub?

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 21:40
#6
Kas see sõidumeeriku jutt mitte N-katekooria autosid ehk siis veoautosid, ei puuduta. Matkaautod ju M ja ei ole kaubaveoks mõeldud vaid "sõiduautod"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 21:42 - 09.05.2019 00:26
#7
nootsii kirjutas: Kas see sõidumeeriku jutt mitte N-katekooria autosid ehk siis veoautosid, ei puuduta. Matkaautod ju M ja ei ole kaubaveoks mõeldud vaid "sõiduautod"

Just nii see on.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 09.05.2019 00:26 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 21:45
#8
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

08.05.2019 22:38 - 08.05.2019 22:39
#9
Igati asjalik ettepanek! Järgmisena peavad sõidumeeriku paigaldama jalgrattad, millel on pakiraam. Tere tulemast Paldiski maanteele. :S
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 08.05.2019 22:39 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

09.05.2019 06:19 - 09.05.2019 06:20
#10
Nii, tore, ilmselt said nüüd kõik lõpuks aru, mis seos oli minu seakatku postitusel teema algusega- loomulikult samasugune seos nagu matkaautol sõidumeerikuga.
No pisike ühine joon siiski oli- mõlemad olid tasulised artiklid ja andsid foorumi rahvale väga palju vajalikku infot...



Aga kui nüüd asju vähe teise kandi pealt vaadata, siis puhkepauside ajal grillimine võib muutuda kallimaks. Ka meerikumeestel.
Kui Läti abistab meid veel taskukohase õllega, siis grill- liha osas seda vist toimuma ei hakka. Seega kas hakata veganiks või suunduda Paldiski mnt poole...
Viimati muutis: 09.05.2019 06:20 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

09.05.2019 08:22
#11
Arvo.A,
Kõik ei sõida matkaautodega vaid veavad N1 sõidukiga haagissuvilat. Minul ka vahest N1 sõidukil haagissuvila sabas.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

09.05.2019 09:11 - 09.05.2019 12:34
#12
Kas sul on kaubaveok või kaheksa+ istekohaga inimesteveok? Kas auto on firma nimel ja teeb rahvusvahelisi kaubavedusid või reisijatevedu euroopas ning oled registreeritud veoettevõtjana?
Leidsin vist selle määruse vana versiooni, mis kehtis veel üle 3,5t sõidukitele. Seal kirjas:
1. Käesolevat määrust kohaldatakse autoveo korral, mille puhul on tegemist: a) kaubaveoks kasutatavate sõidukitega, mille lubatud täismass koos haagise või poolhaagisega ületab 3,5 tonni, või b) reisijateveoks kasutatavate sõidukitega, mis on ehitatud või alaliselt ümberkohandatud rohkem kui üheksa inimese veoks, juht kaasa arvatud, ning on selleks otstarbeks ette nähtud.
eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/HTML/?uri=CELEX:32006R0561&from=et

Enne igasuguste paanikate külvamist ja poolikutele artiklitele viitavate linkide ülesriputamist võiks asjad natukene selgemaks teha. Pärast on sama teema nagu läti teemaksudega, kus enne tekib paanika ja siis saadakse aru, et tavalisi matkaautosid see ei puuduta.

P.S. Ja paljus on süüdi ka eesti mõttetu kollane ajakirjandus, kus teemasse süvenemata paisatakse välja pooltoored artiklid, mis tekitavaki taolisi paanikalaineid. Peaasi, et klikke koguneks.
Ja P.S.2. Olen ka ise 10-12 tundi pea järjest roolis olnud ning ilmselge, et see pole liiklusohutusele, kaasa arvatud mu enda autos olevatele inimestele kuskilt otsast kasulik, seega oleks tegelikult õigustatud ka selliste juhtide kontroll. Loomulikult me seda ei taha ja sõimame euroopat lolliks, aga kui peale kümnendat sõidutundi avarii teed, siis keda või mida süüdistad?
Viimati muutis: 09.05.2019 12:34 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

09.05.2019 21:47 - 09.05.2019 21:48
#13
Arvo A kirjutas:
Olen ka ise 10-12 tundi pea järjest roolis olnud ning ilmselge, et see pole liiklusohutusele, kaasa arvatud mu enda autos olevatele inimestele kuskilt otsast kasulik, seega oleks tegelikult õigustatud ka selliste juhtide kontroll. Loomulikult me seda ei taha ja sõimame euroopat lolliks, aga kui peale kümnendat sõidutundi avarii teed, siis keda või mida süüdistad?
Siit võib ju teemat edasi kerida:
Mille poolest on 10-12 tundi järjest roolis olev matkaauto juht ohutum, kui N1 kategooria sõiduki juht?
Mille poolest on magamata M1 kategooria sõiduki juht ohutum, kui sama, aga N1 kategooria sõiduki juht?
Ainus vastus saab olla, et mitte millegi poolest - seega peaks kõikidele autodele paigaldama sõidumeeriku...:woohoo:
Küll see päev ka ükskord koidab.
Ja kes seda evroopat ilma asjata ikka sõimab...kui, siis ikka asja pärast. :silly:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 09.05.2019 21:48 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

09.05.2019 22:23
#14
Eks need "poola kaubiku mehed" selle seaduse põhjuseks on. Saksas on neid kiirteel ikka piisavalt ja eks nad "solgivad" korralikul turgu. Ja turvalisus on ju alati hea põhjus kuidas kedagi pigistada.
Tavalist matkaauto omaniku ei tohiks ju see seadus mõjutada ja mulle küll mulje jäänud, et tavaliselt selliseid 10+ tunniseid trippe ette ei võeta, ikka erijuhul, aga need kaubikumehed panevad nii nädalate viisi. Õnnetuse risk minu arust suureneb. Aga mis puutub seda et kui keegi veab oma käru oma kaubaveo-kaubikuga siis tuleb seadusega kohaneda. Vahetada autot või paigalda meerik ja autojuhikaart hankida. Mullegi meeldivad vanad autod aga ma ei saa sellist osta kuna linn ei luba kodu juurde sõita(sakslaste rohline kleeps peab olema Täna tulevik aga Euro6 suure tõenäosusega)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

10.05.2019 06:20
#15
Põhimõtteliselt on sul, Illar, ju õigus- kui ise ennast ei kontrolli, siis peab seda keegi tegema. Loomulikult on 10-12 tundi üsna harukordne juhus ja kannustas mindki vaid Valgevenest kojujõudmise vajadus, aga ka 8-9 tundi pole mingi suur erand ning seegi väsitab- ei ole kaubiku baasil matkabuss just võrreldav mugava sõiduautoga ning kurnab siiski keha ja liikluses osalemine vaimu. Seaduste loomist põhjustavadki inimesed ja siis nad õpivad nippe, kuidas jälle seadustest mööda hiilida ja siis jälle täiendatakse seadusi jne- tundub üks lõputu ring olema. Kui me oleks "head lapsed", siis ilmselt poleks paljusid seadusi vaja. Aga omal ajal sõimasid meie vanemad n. liitu, nüüd sõimame meie e. liitu või kohalikku paldiski... sry, toompead.
c'est la vie
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sõidumeerik

12.05.2019 15:33 - 12.05.2019 15:34
#16
Arvo.A kirjutas: ei ole kaubiku baasil matkabuss just võrreldav mugava sõiduautoga

Mul pole muidugi mingi luksusauto (kuigi oma kodumaa, Rumeenia, autotööstuse lipulaev), aga ma tulin näiteks praegu Võrru matkakaga puhtalt sellepärast, et mulle endale on sellega palju mõnusam sõita kui sõidukaga.
McLouis Menfys Van 3
#949
Viimati muutis: 12.05.2019 15:34 tfr.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev