Matkaauto või midagi muud paremat?

Matkaauto või midagi muud paremat?

13.10.2018 03:40
#1
Olen matkautodega rännanud nüüd juba 12a. Ja vaadata uut trendi siis inimesed tulevad sõiduautoga, üürivad "kuudi" ja elavad! Tuleb isegi odavam kui isegi kütusekulu + elamist arvestada. Klassikaliste alkovidega on pered, kus 2-3 last + vanemad ja koer ( või 2). Kuna olen tsikli fänn siis on suur 130-ne tsikkel kaasas sama võimas kui se see suur masin. Kas on mõtet raisata aega ja raha matkaauto alla? Kui üürida siis 50-100EUR päev, ise olen olnud iga-aastaselt reisudel ~45-60päeva, s.o. pikem reis 30 päeva ja muud lühemad otsad. Suur soov matkaautos elada hakkab kaduma...olgugi, et seal on minul alati kodusem kui päris kodus! Lihtsalt harjunud. Uued elektrooniliese pritsungiga diislid ei kesta, jama ja probleeme on peale 100tuhandet piisavalt. Samas vanad on jälle mädanenud, just kuudi poolest. Tervet kuuti asendadada on mõtetu töö kui masin ise maksab alla 5tuhande. Nokk kinni saba lahti nagu selles muinasjutus. Pikal sõidul peab, just peab tehnika kestma, muidu kaotab see sõit üldse mõtte kui pead kusagil sveitsis tegema suuremat remonti. OK eriti vana ja odav, jätad maha või müüd kohalikele õlleraha eest, või siis tutikas ja garantiiga?? Üle EU garantii....kui see aga lõpeb?? Paljud on läinud just väikeste VW Transporter tõstetavate katustega kuutide peale. Ju on ka igapäevases kasutuses, sõiduauto asendajana.
....
See on minu valik (võite vastu vaielda!)
1) Suur veduki baasil eraldatav kuut ehk elamine. Max. suur ja mugav ja teist elamist polegi? (ok, kui rikas siis järsku oma talu kuhu ära mahub) Rekka ~500KW ja elamine ......,liigud harva ja väldid kontrolle, muidu on mõtetu, see ongi su ainus elukoht??.
2) B kategooria alkoov. Elad kusagil pikemalt, kus raha ei nõuta...solar, generaator ja muud mugavused. Vahel Camp-is aga enamus aega kusagil mujal. See aeg peaks olema alates 6-st kuust. Ühesõnaga põgenik eestist....siis on mõtet. Nagu on minu unistustes.....
3) Turist ; suvitaja ja elunautija: võta sõiduauto max.väike kaubik. Kõik mahub sisse! See mis raha kokku hoiad saad kasutada hotellidele ja neid on alati saadaval üks odavam kuui teine! Ja pole suuri riske. Osad vandersellid ostavad 200-300EUR sõiduvahendid ja koos lähevad teele. Vahel ka oma "sõiduvahendid" müüvad olude sunnil kasudega edasi.... aga see ju pole paha!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

13.10.2018 09:57 - 13.10.2018 10:30
#2
tiit kirjutas: ....
See on minu valik (võite vastu vaielda!)
1) Suur veduki baasil eraldatav kuut ehk elamine. Max. suur ja mugav ja teist elamist polegi? (ok, kui rikas siis järsku oma talu kuhu ära mahub) Rekka ~500KW ja elamine ......,liigud harva ja väldid kontrolle, muidu on mõtetu, see ongi su ainus elukoht??...

Läks võtmiseks jah?
eestinen.fi/2017/11/soome-maanteedel-liigub-ligi-40-hiigelrekkat/
5o9279o
Viimati muutis: 13.10.2018 10:30 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

14.10.2018 20:41 - 14.10.2018 20:45
#3
Tegelikult tuleb vaadata rahakotti....kellele kummipaat ja kellele avamere jaht. Mina olen rohkem kummipaadi pooldaja....Tsikliga pikkadeks otsteks liiga vana, jääb siis väiksem sõiduauto?
Ja tundub, et tulevikus suurepoolse alkovi ülalpidamise kulud ületavad võimalusi......
Viimati muutis: 14.10.2018 20:45 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

16.10.2018 00:12
#4
Mulle jäi see uute mootorite teema arusaamatuks? Tegelikult kogu teema.:huh:
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

16.10.2018 10:49
#5
kaminahi kirjutas: Mulle jäi see uute mootorite teema arusaamatuks? Tegelikult kogu teema.:huh:
Kirjutasin seetõttu, et vaadates euroopa teedel sõitvaid (ka campides) matkaautosid on päris suuri ülivähe, neid rekka baasil ei kohta isegi pikemal reisul. 5-12t isendeid on samuti üliharva...kuigi esineb. Ka suuremad 3,5t alkovid hakkavad kaduma. Rahvas sõidab sageli sõiduautoga ja üürib campis kuudi, tuleb kokkuvõttes odavam. Tõstetava katusega VW tüüpi väiksemaid on tekkinud juurde, samuti 3,5t madalamaid isendeid. Kuidas on teistel üldmulje? Kuhu läheb tulevikus matkaautode trend? Millised masinad vuravad enamuses teedel nii 5-10a. pärast? Seetõttu kirjutasingi, et mida teised huvilised arvavad.
.......
Mootorid? Kui vanakooli mootoriga said sõita ukrainas, moldovas ja mujal kus polnud kvaliteetkütust siis uuemaga enam ei julge....jääd teele! Lisaks on mootorite elektroonpritsed ebatöökindlad ja juhtub seal "tilkumine" või lahja segu ja saad kolvidest lahti...augud sees. Kui võetakse mingist 2-2,3l töömahust 95-130KW siis see ei saagi kesta. Kestab garantiiaja ja vahel ka rohkem, kuidas kellelgi....remont aga on keeruline ja ise seal enam midagi ei tee. See ei ole minu arvamus üksinda vaid küsige töökodadest motoristidelt! Sõites tehase "õpetuse" järgi õliga 30-40tuhat ja soojal maal kasutada 5W-30-t palju see mootor siis kestab suure ja raske masinaga. Kui vanadel headel aegadel oli valmistaja manual A ja O mida tuli järgida siis nüüd seda enam ei usalda. Manual just valetab sulle ja soovitab teha seda mida ei tohiks....vaja ju osi müüa ja veel parem kui uue masina ostad. See ongi uutest mootoritest põhiline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

16.10.2018 20:24
#6
Keegi ei hakka tõesti Euroopas tootma matkakaid mootoritega, mis solki sööks ja head ajad on alati möödas olnud, kõiges. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida :)
igale oma! Kõike on müügis.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

16.10.2018 21:50
#7
Ikka ostetakse neid suuremaid kah. Sakslastel vanematel inimestel on pea kõigil tänane C1 luba ja iveco baasil läheb ikka iga kuu mõni välja. Aga muidu täna palju vanide peal, ducato ja analoogid. VW peal ostetakse selleks saksas nt auto kuna maksud on oluliselt väiksemad ja ka kindlustus vist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

16.10.2018 22:18
#8
Müügis on kõike. Vanad asjad aga jäävad vanemaks kuni üldse kaovad. Töökindlat tehnikat toodetakse, mitte aga meie regiooni, aasia ja aafrika. Vietnamis on uutel maasturitel peal vanakooli mootorid, ju muidu ei saa. Ka saksas on harva olnud non EU maastureid müügil.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

17.10.2018 02:12
#9
Igaühele oma... ja vastavalt vajadustele ning võimalustele...
Ägedat kõigile...
www.styleroom.fi/album/57305-pelastetaan-vanha-asuntovaunu
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

18.10.2018 21:42
#10
Selle vanakese restaureerimine on küll viimase aja üks stiilsemaid ja südant soojendav saavutus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

20.10.2018 15:56
#11
Seda tõesti.....aga seda saab lubade selline inimene kes on rikas ja lisaks kel on üüratult vaba aega. Kui pole enam midagi vaja teha siis saab selliseid projekte teostada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

20.10.2018 19:13 - 20.10.2018 19:17
#12
tiit kirjutas: Seda tõesti.....aga seda saab lubade selline inimene kes on rikas ja lisaks kel on üüratult vaba aega. Kui pole enam midagi vaja teha siis saab selliseid projekte teostada.

tiit, siin sa eksid kahjuks.
Nagu ma kirjutasin..."Igaühele oma... ja vastavalt vajadustele ning võimalustele..."
Ei pea olema rikas ja omama üüratult aega, et midagi teha.
Lingil olevat suvilat ei tehtud ühe/kahe päevaga valmis.

Minu elust näide...
Ma ei ole rikas ja minu vabaaeg on tegelikult miinuses.
Olen suutnud tasapisi teha vundamendigaelamule juurdeehitise, terrassi jne. ja ratastelsuvilad hankida ning perega reisida.
Juurdeehitust tegin ise kolm aastat, lõpuks lasin ehitajatel katuse teha kuna pereelu kannatas.
Oleme kaasaga vahetustega tööl käinud ja põhimõtteliselt üksteist ei näinud.... jne.

tiit, lihtsalt infoks, et inimeste elud on erinevad...
Nii mõnedki vist vaatavad mu elamisi ja arvavad, et olen rikas ja üüratult mul aega on :P
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 20.10.2018 19:17 Priit Peljo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Rax75, Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaauto või midagi muud paremat?

20.10.2018 21:37
#13
Kas see võib õige olla! Peab olema noor ja omama ENERGIAT. Ise saan varsti 61 ja enam seda "energiat" ei ole, seetõttu ka nii arvasin oma mätta otsast vaadatuna. Peale reisi putitasin siis matkakat, osad tööd tegin ise osad lasin teha. Palju kõik läks maksma.....liidan kokku ja panen MB lisajahutuse alla. Ega siin midagi varjata ka pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev