Milline auto valida?

Milline auto valida?

25.06.2018 21:55 - 26.06.2018 03:05
#1
Sai siis nüüd universaaliga tripil käidud, 2 kuud, 16000km, kuni Tarifani välja, läks suht hästi. Avastasin, et korralik ruumikas magamisase on oluline ja surfamisega seonduvalt kindlasti vajalik pesemisvõimalus. Hakkan nüüd vaatama, milline masin trippimiseks ja ümberehituseks soetada.

Saan ma õigesti aru, et ristipidiseks magamiseks sobivad vaid citroen jumper, fiat ducato, peugeot boxer, Iveco Daily?
Mu pikkust on mul 180cm, peaks ilmselt ära kasutama kere nišikohta(ilmselt akna kohta), et max pikkus saada ja magamisel end mugavalt tunda. Pakiruumi pikkus võiks ligikaudsel 3,5m kanti olla, kõrgus, nii, et püsti käima mahuks.

Millele veel peaks ostul tähelepanu pöörama, milline mootor, käigukast ilmselt 6 käiku, kas webasto peaks tingimata olema jms?
Plaaniks osta täisring klaasidega, nendega eesti turul igatahes kehvasti, mujalt pole veel vaadanud, ainult 1 kuulutuse leidsin: www.auto24.ee/used/2610510
Kust turgudelt veel võiks/ei tohiks vaadata? Soome turul vist kaubikutele automaksu ei lisata, saaks ehk ka sealt vaadata? Ehk siis, igast hüva nõu teretulnud kaubiku ostuks.

Vahepeal tekkis mõte osta oopis Chevrolet Express. Tõsi, selliseid dimensioone neil autodel ei ole aga nad on kaubikutega võrreldes ägedad ja idee on täitsa meeldima hakanud. Peale saaks panna gaasiseadme ja pikad tripid ei tuleks nii kulukad. Dushiruum/wc sinna mahtuda võiks aga ilmselt ei tahaks nii ruumi kasutada, alternatiivina saab ka kasutada uste vahet, kiled ette tõmmata. Klaasist klaasini vahemaa peaks seal olema 185 kanti, ristipidi magamine võibolla õnnestuks, võibolla ka mitte. Pingid tõstaks välja, platvormvoodi, gaasipliidi, külmkapi, kraanikausi jms paigaldaks.
On ka GMC-l ja Fordil taolisi mudeleid aga Chevidel valik suurem.
Mis sellisest plaanist arvate, milliseid soovitusi oleks, kui tehagi selline ost? Plaaniks alla 15k hinnaga osta.
Praegune valik: www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri.php?bn=2&a=100&aj=&b=54&bw=1010&ae=2&af=50&ag=0&ag=1&otsi=otsi
Siin üks hea hinnaga, miski muu mudel, vist lühem kui Express: www.auto24.ee/used/2867457
Siin ühks gaasiseadmega: www.auto24.ee/used/2672501

Kuidas on tumedat värvi autodega, see vast on siiski lahendatav?
Need klaasid vist targem ise panna, vaatsin et ka soome poolel täisring klaasidega valik niru.
Viimati muutis: 26.06.2018 03:05 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

26.06.2018 10:54
#2
Osta maxi fiat ,sitikas,pösö või mb ja tee sellest.Klaasid saab panna matkakate omad ja luugid ka,sees ruumi palju saad ka vetsu dushiga ära mahutada.Mootor vaata ikka võimsam ei jää teistele jalgu ja mägedes ka lõbusam.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

26.06.2018 11:06
#3
Mis need klaasid ja tihendid jne umbes maksta võiks(paigaldus, ei kjutagi ette, kas saaks ise hakkama äkki)? Plastik vms ei tahaks, pigem sellised nagu originaal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

26.06.2018 20:10
#4
Need orginaalid ei käi lahti. Aga katuseaken annab 60% rohkem valgust sama pinna juures.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

26.06.2018 20:31 - 26.06.2018 20:33
#5
Ilmselt mingeid versioone on, mis ka lahti käiksid ja klaasist. Eesmärk pole valgus, vaid avarus, nii saab selle väikesel pindalal elamise mõnusamaks. Miks siis Chevrolet Express hea variant ei võiks olla, kui asjad läbi mõelda, siis kahe inimese tarvis peaks seal ilusti hakkama saama. Ja kuna ma siiski veel end nooreks pean, siis lahedad on need :)
Viimati muutis: 26.06.2018 20:33 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

26.06.2018 20:50 - 26.06.2018 20:51
#6
Gaas ja Chevy mootor ei pruugi sõbrad olla. ehk enne tuleb uurida kas konkreetne mudel talub gaasi või mitte. Gaasi seadmete tootjate lehe võib sellist infot leida nt.
Chevys ei saa vähemalt mina küll püsti seista isegi mitte selle kõrgenduse puhul. 1.9m võiks ikka olla kõrgus seest et saaks ennast autos sees pesta. Kõrgemate katusega pole mina neid eriti müügil näinud.
Ja minu jaoks on nad lühikesed tavaliselt, juhiistme tagat ukseni võiks umbes 4m olla siis saaks mina oma vajadused sinna paigalatud. Eks kahekohalisega lihtsam.
@ikka veel tooriku otsinguil :D
Viimati muutis: 26.06.2018 20:51 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

26.06.2018 21:05 - 27.06.2018 10:22
#7
Sees ei ole plaanis pesta, nii on küll võimalik aga dushinurk rikuks interiööri. Kui taga või küljeuksed lahti teha, siis saab sinna kile ette tõmmata, et väljast ei näeks ja ka sissepoole, et vesi autosse ei tuleks. Pole võibolla ideaalne variant aga surfi puhul ses mõttes hea, et liiv mis kehal lähebki juba maha. Pikkus muidu "kaubaruumil" 2,8. Mahutada on mul tegelt ainult vaja külmkapp, pliit, kraanikauss. Voodiga seonduvalt on mitmeid võimalusi, keskmised toolid läheksid kindlasti välja. Parimal juhul võtab voodi 1,6m pikkust vähemaks, seega 1,2m jääb üle.

Ma ei ole pere, ega ka suhtes olev inimene. Selline auto deidile minnes on välimuselt lahe, luksuslik salong, voodi, külmad joogid, romantiline ümbruskond, kõik käepärast võtta. Lähed voodiga kaubikuga, millel pole veel aknaid, naine arvab, et oled pervert :D
Viimati muutis: 27.06.2018 10:22 BlameTheWind.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

12.09.2018 10:02
#8
Hei!
Kuna omal sama teema, et sooviks soetada suuremat kaubikut matkaauto ehituseks (Ducato või analoog), siis mul küsimus jahutuse kohtalt. On müügis kasutatud masinaid konditsioneeriga ja ilma. Kui vahesein ära võtta...kas auto konditsineerist on üldse kasu? Tundub, et lõunamaal sõites päike kuumendab tagaruumi rohkem kui ees konditsineer jahutada jõuab. Mis oleks teadjamate nõuanne...kas ostes kondika olemasolule mitte tähelepanu pöörata ja masinale täiendav jahutus osta või tehase konditsioneer ikka väga oluline?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

12.09.2018 12:37
#9
Auto kont, kui ikka korralikult töötab, siis isegi minu 7 m matkabussil palavaga ikka abiks väga, rääkimata siis kaubikust. Aga see rohkem oma vajadusi arvestades, kus sõidad ja millal, kui ikka põhieesmärk talvel suusareisid, siis vist pole väga konti vaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

12.09.2018 12:49
#10
Ise praegu horvaatias, musta mere ääres sai oldud jne. Ütleks et saab kondita(kuudi tuulutamist pean silmas) hakkama, ventilatsioonisüsteem peab olema lahendatud nii, et soe õhk surutakse autost välja ja kui õhtul näiteks palav siis võimalus et õhuringluse suunad ihu peale, st magan tekita tihti. Kui eesti jõuan plaanin ventikatsiooni võimsamaks ehitada ja mootorid põhja alla panna. Seal sisse tuleva õhu temp kõige madalam ja müra minimaalne. Akusi mul 170ah ja pole kumbki kordagi tühjaks saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

12.09.2018 22:27
#11
Oleme olnud seiklemas nüüd pea kolm nädalat ja suurem osa Kreeka saartel.Kliimat pole ja ei taha , vendikas. 220 ajab asja ära luugid aknad lahti ja tavaline arvuti vendikas välja tõmbel.Saame hakkama.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

12.09.2018 22:49 - 12.09.2018 22:51
#12
Ei taha luugid aknad lahti ja kliima on väärt lisa. Suvel kolm nädalat 30 kraadises ja ainult ühte tahaks, et puhuks lumehelbed salongi, mitte näkku. Suunan külma siiski kehast eemale ja jätkub jahutusest kogu majale.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 12.09.2018 22:51 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

19.09.2018 21:57 - 19.09.2018 22:14
#13
Kui päeval +30, siis öösel +25 ja see on talutav temp. Kui ka öösel on üle +35 siis aitab ainult konditsioneer.
..............
Üha rohkem inimesi matkab sõiduautoga või mootorrattaga. Ööbimiskohti odavaid on piisavalt, toidukohti aga rohkem kui vaja. Kütusekulu on 50% alkovi omast ja saad selle raha eest nii ööbimise kui sooja toidu! Lisaks suure autoga pole linnades midagi teha, ei leia parkisplatsi, mootorrattale aga alati. Ka on ilmunud rohkesti transporter tüüpi lahtise katusega matkakaid, osadel on seal ka koer ja lapsed kaasas. Kui sõiduautoga siis siis kaob teise masina muu ülalpidamis kulu ja see pole ka väike. Lisaks on praamidel kohad odavamad j.n.e.
Muidugi see on iga mehe oma valik, kuidas rahakott kannatab. Oma kogemusest suure alkoviga on see tulevik, suured puukarkassiga autod on jäämas vähemusse.
Viimati muutis: 19.09.2018 22:14 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

19.09.2018 22:46 - 19.09.2018 22:47
#14
Ei tea kas on see 10 liitrine kütusekulu poole suurem kui matkakõlbulikul motikal näiteks, või täies matkalastis sõiduautol või transporteril aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada. Meeldib, lihtsalt meeldib ja parkida ikka oleme saanud, ka peakirikute kõrval, ööbinud ka üle 2500 m kõrgusel. Seda siis 3400 kg elamuga, kus on kaasas kõige paremad söögid, kõige paremad joogid ja koju jõudes imestad, et kas tõesti elasimegi kuu aega autos. :) Ei mingit pakkimist, kolimist ega hilinemist.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 19.09.2018 22:47 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

20.09.2018 07:20
#15
tiit kirjutas:
Üha rohkem inimesi matkab sõiduautoga või mootorrattaga
Vaadates tänavapilti nii meil kui mujal, tekitab see väide väikeseid kahtlusi... pigem on ikka vastupidi.;)
Ja kui juba võrrelda matkamist matkaautoga ja mootorrattaga, siis võib ju öelda, et seljakotiga tee ääres hääletada on veel odavam-ei pea maksma kütuse ega parkimise eest...
Tegelikult taandub see ju individuaalsetele eelistustele ja ennekõike mugavusele. Ja mugavus on paraku see mis maksab. Sugugi mitte ainult matkajate maailmas.:whistle:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

20.09.2018 12:14
#16
Reisimist alustasime juba vene ajal, siguliga sai Mustal merel käidud.Eeesti ajal sai sharanniga 2 aastat sõidetud lõuna euroopat ja nüüd juba 3 matkakas.Ei vahetaks ikka küll matkaautuga reisimist millegi teise vastu.Sõidan palju sõidan ,peatun puhkama kuna tahan ,ei pea midagi ette kinni panema ,külmik toitu täis ja pliita olemas,soe vesi 10 minutiga valmis pesemiseks,hobivarustus kaasas.See on meie elustiil. Meile see meeldib ja matkaautu hooldamine käib asja juurde.Mõni viriseb et kallis ,eks nati ole aga mõnu ja vabadus maksab.Minu tripid on tavaliselt 3 nädalased ja kui olen küsinud lennukiga reisijatelt palju kulu on siis ega vahet eriti pole,Saame sama raha eest rohkem puhata ja näha maailma.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kalka, TURIST

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

21.09.2018 00:21 - 21.09.2018 00:26
#17
Mina ennustan pigem matkaautode arvu kasvu. Seda isegi niiöelda vanas Euroopas, baltimaadest rääkimata. On lihtsalt vanemad ja odavamad ning uuemad ja kallimad. Hinnataseme ja mugavuse määrab ära rahakott. Alustasin kunagi telgiga. Esimene reis oli Nissan Sunny ja 4 inimest. Teatud mõttes paras piin oli asju paigutada või üles leida. Kitsast istumisest rääkimata. "Õnneks" ostis kindlustus minult ta pool meetrit lühemana ära ja sain tiba suurema osta. Lisasin katuseboksi. Ikka oli kitsas.
Mõni alustab mootorrattaga ja jääbki nii sõitma. Teine otsib varsti mugavama variandi. Kõigel on oma head ja vead.

Neid inimesi, kes ennast säästmise eesmärgil teadlikult kitsamatesse raamidesse suruvad, on tegelikult vähe. Mingi öko-möko seltskond tõesti kasvab aga see kasv pole nii suur. Pigem domineerib selline mõistliku ja mugava kombinatsioon.
Alati saaks pereautoks osta turul väikseima saadaoleva. Aga millegipärast ostetakse ikka suurem ja piisavalt mugav.
Viimati muutis: 21.09.2018 00:26 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

23.09.2018 21:29
#18
Olime ka alles hiljuti selle dilemma ees, et millist bussi soetada. Oleme noor neljaliikmeline pere (mina 26, naine 28 ja lapsed üks kahene ja teine 7kuune). Sai kaalutud ka ise ehitamist. Lõpuks langes meie valikusse 2012 aasta Citroen Pössl. Plaaniks sai seatud ca 9 kuune euroopa tripp. Hetkel oleme teel olnud kaks nädalat ja jõudnud omadega Horvaatiasse, Krk poolsaarele. Peatume hetkel ühes suuremas Camper hotellis. Matkabusside koha pealt on siin suurepärane võimalus näha kõiksugu erinevaid variante. Alustades ise ehitatud Vanidega ja lõpetades selliste bussidega mille taga luugi alt sõidab Smart välja...
Vahel tunneme, et ruumi oleks rohkem vaja aga kui kõik asjad on oma kohtadel ja tekivad kindlad süsteemid siis harjub sellega kiiresti ära. Kõik oleneb kui nõudlik oled. Mis puudutab konti siis ilma selleta ei kujutaks siia jõudmist üldse ette. Kui sul õues ikka 32 kraadi ja tuul on sama hea kui keegi akna vahelt fööniga kuuma laseb siis mõistad kui hea see kondi nupp on. Meie bussil on 96kw ja 6 käiku. Kiirekal saab täitsa sõidetud teiste tempos (~140km/h) aga üldiselt eelistan kulgeda sellise 90-100 vahel. Tatrates sai ka käidud ja ei ütleks, et oleks kuskil lahjaks jäänud. Pesemise ja WC võimalus bussis on ikkagi suur asi. Võimalik, et üksinda reisides nii väga mitte aga lastega ilma ette ei kujutaks. Samas on väga mõnus pärast pikka sõidu päeva käia dushi all. Eks see ole valikute küsimus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, kaminahi, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

24.09.2018 09:15
#19
Küsiks huvi pärast:

1) Milline Pössli mudel teil konkreetselt on, et neljakesi magama mahute?

2) See eelmine vastaks ilmselt ühtlasi ka küsimusele, et millist tüüpi vannituba seal on. Mina enda omas polegi veel kordagi käinud, teinepool paar korda on, aga see tundub reaalselt ikka rohkem hädalahenduse kui mõnusa igapäevase protsessina. Kui te camper hotellis peatute, siis on tõesti lihtsam autos käia kui campingu omas?

3) Konditsioneer - mille pealt see toimib ja milline on energiakulu? On teil päikesepaneelid ka?
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

28.09.2018 22:03 - 29.09.2018 10:36
#20
Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 29.09.2018 10:36 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

02.10.2018 01:28
#21
Väga broo hind!
Kahele täpselt paras, kui pikka otsa ei plaani.
Ideaalne kala-metsameeste masin.Saab rahulikult asfaldilt maha keerata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

03.10.2018 19:14 - 03.10.2018 19:14
#22
Kui pika otsana võtta palju kilomeetreid, siis ikka hea, aga kui võtta pikaajalist otsa, siis hotellis on avaram. :)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.10.2018 19:14 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milline auto valida?

11.10.2018 14:42
#23
Hei,

1) Pössl 2WIN - Taga on voodi kus tavaliselt magab naine koos lastega ja mina teen endale voodi ette. Kui lapsed oleksid suuremad siis nii enam ei mahuks.
2) Meil on vannituba selline mis on nagu eraldi kabiinis. Uuematel on vist see nii, et tõmbad seina vahekäiku ette... Ütleme nii, et pestud saab ja ei ole midagi hullu. Camper hotellides käime loomulikult hotelli dushi all.
3) Konditsioneeri all pidasin silmas lihtsalt auto kliimat. Kohapeal olles ei ole lisajahutusest puudust tundnud. Üldiselt on siis aknad lahti, uksel võrgud ees ja mingi tuul ikka liigub. Sõites mulle ei meeldi kui on aknad lahti ja tuul vuhiseb nii, et midagi muud ei kuule. Seepärast pidasin kliimat silmas. Päiksepaneel pole, ei tunne ka puudust. Enne reisi panin kaks uut Banneri 92Ah akut paralleelselt ja kogu valgus on LED-ide peal. Kõige kauem oleme seisnud paigal ilma välise elektrita ca 5 päeva. Selle aja jooksul pole aku näidik kuhugi langenud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev