Peugeot J5 Tabbert

Peugeot J5 Tabbert

24.02.2018 00:58
#1
Tere matkahuvilised!

Küsin kuidas on lahendatud elektrisüsteem pealkirjas mainitet masinal:
* Salongiaku laadimine sõidu ajal - kas igal ajahetkel ja samas mahus mis käivitusakul?
* Seistes, kasutades 12v valgustust ja nt külmikut - kas ja mis järjekorras kasutab salongi/käivitusakut? Seinapeal paneel, kus saab kontrollida kahe aku pinget. Siiani on need langenud võrdselt.
* On sel masinal miski automaatne valgustuse väljalülimine, kui aku volt läheb piisavalt madalaks?
* Happeaku - tuu istub juhi taga karbi sees, toas. On see hea mõte?
* 220V süsteem - ühendasin majast elektri autole järgi, pistikupesad töötavad. KUID... 12V pinge kukub. Mitte väga kiirelt, kuid märgatavalt. Siinkohal on vigane/nõrk akulaadija, mis peaks akusi laadima? Või misasja...
Sellele probleemile olen mõelnud ka miskitmoodi lahenduse. Kui on saadaval 220V, siis automaatümberlülitusega (akudelt koormus ära) käima panna 12V 60A serveri toiteplokid, mis jagavad kogu maja tarbimise ära. Ja lisaks 220V ühendamisel hakkab tööle akulaadija(d), mis laadivad kahte-kolme suurt akut. On see hea mõte?

Tualetiküssad:
Veevärk-boiler on lihtne, selles osas küsimusi pole. Kuid.. mis süsteem on käimlaga - seal kasutatakse miskit sinist vedelikku? Kas see külmale kah vastu hakkab? Saan aru, et ei ole hea mõte talvel veevärki kasutada kui ei ole plaanis 24/7 soojas hoida, kuid kas on miskit moodi võimalik, et tualeti kassett ei jäätuks?

Soojendus:
Truma soojendusahi. Palju selline elukas tarbib? Sooviks välja arvutada palju ühe ballooniga reaalset soojapuhumisaega saab.
Sel soojendusel on peal manuaalselt keeratav skaala 1-10. Mulle tundub, et nii leek kui olemus jääb samaks kogu skaala ulatuses. Kontrollpaneelist on soojendusahi küll ka keeratav, kuid praegu olen proovind ainult manuaalreziimiga.

Kuna olen uhiuus vana autoelamu omanik, siis kindlasti tekib veel küssasi :)

P.S! Ehk leidub Tallinnas inimest, kes on nõus auto kõrval näpunäiteid jagama ja elektrisüsteemi/soojendust selgitama?

Tänud!
Jan
569O62I3
2005 Fiat Ducato SEA
Klubi Eesti Karavan liige nr. 894
56906213

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Peugeot J5 Tabbert

24.02.2018 07:55
#2
Ma kõige teravam pliiats pinalis ei ole... Aga võin läbi astuda küll ja oma teadmisi jagada.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Rastrophuck

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Peugeot J5 Tabbert

24.02.2018 10:35
#3
Tule järgmisele Klubi seminarile 10.03 Tallinna lähedal ja saad ühe õhtuga rohkem vastuseid kui siit kuu aja jooksul.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Peugeot J5 Tabbert

08.03.2018 18:49
#4
Ivar Kalev kirjutas: Tule järgmisele Klubi seminarile 10.03 Tallinna lähedal ja saad ühe õhtuga rohkem vastuseid kui siit kuu aja jooksul.

Kahjuks Jan ei saa tulla seminarile aga sain temaga ja tema matkaautoga täna kokku mu vundamendiga kodus ning pool tunnikest oma teadmisi jagasin.
Nüüd ta osad eelolevad küsimused lahendatud... Aga tal tekkis uusi küsimusi.
Väga asjalik noormees on Jan... Ägedat matkaauto nautimist ja palju kilomeetreid talle.
Äge, et noored ka haagisuvilatest ja matkaautodest huvitatud on B) Ja nendega olemist naudivad B)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev