Chevy matkaauto andmete muutmine?

Chevy matkaauto andmete muutmine?

08.02.2015 15:23
#1
Tere

Soomes on selline Chevy matkakas müügis.
Kas keegi oskab soovitada kust leida tehase andmeid.
Netis otsimine siiani kahjus tulemusi pole andnud.

Hetkel on masinal passis 3 kohta ja lubatud täismass 2960

Otsin lihtsalt võimalust ja infi et kas oleks võimalik registrisse kanda buss nelja kohalisena, kuna eeldan et tehases on see ehk algselt nii olnud ja ka sarnastele bussidele vastavalt registrimassi 3500 ni tõsta

Igasugune inf oleks abiks.

Link ise siin

www.nettikaravaani.com/muu-merkki/chevyvan-g20/1425875

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

08.02.2015 21:11
#2
Kõige täpsema vastuse saad ark-ist.Kuna nemad seda autot hakkavad ostu korral arvele võtma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

08.02.2015 21:31
#3
Maanteeamet ei ütle sulle muud, et too kehtivad paberid ja pane uus plekilipik kapoti alla, kus õiged massid kirjas ja kogu lugu. Nemad ei muuda massi ega istekohti vaid registreerivad auto sellisena, nagu ta dokumentides on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

09.02.2015 02:13
#4
Kõige lihtsam oleks sul või praegusel omanikul muuta kohtade arvu ja massi soomes.Pole na suurt tähe närimist kui eestis.Kui soomes on pere 5 liikmeline ja auto kuue kohaga siis registreeritakse see 5 kohaliseks.Sellest sõltub kindlustuse suurus.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

09.02.2015 08:09
#5
Soomlased on vist jah vähem bürokraatlikud ja rohkem inimsõbralikud kui eesti ametnikud, aga eestis arvele saamiseks peavad siiski passis ja kapoti all olevad massid ühtima, samas sõltub reisijate arv ka turvavööde arvust- ilma turvavööta istmele sõitma ei lubata. Minu lugu oli selline, et sommid tegid kaks korda teh. passi ümber- esimene kord saadeti tehasele taotlus 3400kg peale ja selle järgi tehti kohe ka uus pass, tuli aga tehasest lipik, kus kirjas 3200kg (krt teab miks nii) ja sommid tegid passi veel kord ümber. Iseasi, kas see eraisikust müüja üldse viitsib sellega jamama hakata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

19.02.2015 12:10
#6
Hm....mis siis nüüd teha. Soomlane andmeid muutma ei hakka. Tal pole selleks alust ja ka tahtmist. Ark ütleb et nemad võtavad aluseks soome paberid või kui on säilinud tehase kleebis kus andmed kirjas siis selle. Kleebist säilinud ei ole... Nii väidab omanik. Samas ta ütles et autos on rihmad neljale. Kas oleks siis vastavat kleebist vaja? Kust sellist saada, kus peal vin ja muud andmed? Ehk keegi oskab nõu anda..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

10.03.2015 20:08
#7
Tere.

Tegelikult saab ka meie bürokraatidega ARKis hakkama aga selleks peab juristi haridus olema või tellima õigusabi teenuse.
Ma toon näiteks oma kogemuse. Ostsin kunagi 2006 aastal matkaauto Fiat Granduca aastast 1996. Ostsin lese käest kelle mees oli soomlane ja auto oli Soome registris. Auto ise asus Eestis. Hiljem müüsin selle jälle soomlasele kes selle siis Soome viis. Aga see selleks.
Lähen ma siis ARKsse registreerima. Autos oli Soome tehnilises passis märgitud 9 kohta ja turvavöösid oli ainult 4 inimesele. Ametnikud siis seal ütlevad, et nemad saavad panna ainult 4 kohta. Mina mainin, et auto on registreetud Soomes ja mis on ka Euroopa Liit. Ametnikud vastu, et neid ei huvita Soome seadused, meil on oma seadused. Vaidlesin ja pidasin pikka kirjavahetust ma siis ARK ametnike ja juristidega 2 kuud. Lõpuks ma sain selle võidu kätte. Bussi märgiti 9 kohta koos juhiga, kuigi turvavöösid oli ainult 4 inimesele. Mitte, et seda mulle väga vaja oleks läinud. Reisin naisega ja siis ka koeraga. Koera tänaseks päevaks enam pole, kahjuks hukkus traagiliselt eelmisel aastal. Aga mõtlesin, et kui müün seda autot, siis oleks see olnud ju mingi müügiargument.
img1.auto24.ee/auto24/320/048/14342048.jpg
Pilt ka sellest bussist. Vaeval ka see mootor oleks 9 inimese ja koormaga hakkama saanud)).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

10.03.2015 20:31 - 10.03.2015 20:32
#8
Minu teema ehk laheneb nii, et soome omanik oli nõus vaevaks võtma auto registreerida 4. kohalisena nii nagu ka turvavööd lubavad. Ark muud varianti ei aksepteerinud kui siis soome autopassi.
Loodan et kõik õnnestub.

Siit veel küsimus, kui võtan soome transiitnumbri siis kas saan sellega sõita eestisse oma sihtkohta või peab peab piiril eesti transiitnumbrite vastu vahetama. On kellelgi kogemusi?
Viimati muutis: 10.03.2015 20:32 Soonetasuja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

10.03.2015 22:26
#9
Soomes on kaht tüüpi transiitnr.Põhjamaade oma ja mujale sõitmiseks.Pead võtma mujale kui põhjamaadesse aga see on kallim.Kui auto on soome nr siis kindlustus(eelmise omaniku oma )kehtib viis päeva peale müügi vormistamist.Las omanik teeb kindlustuse ära ja pääsed soome tavanumbritega eestisse.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

15.03.2015 20:51
#10
Tundub et piirideülest transiitnumbrit soome siiski ei väljasta. Pakuti et tehakse volitus ja saan sõita soome numbritega eestisse. Sealt Arki ümbervormistama ja Ark saatvat soome numbrid tagasi emamaale. Kas kellelgi on ehk kogemust sellise skeemiga? Vastab see tõele? Eriti et kas saab soome volitusega piiri ületada!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

15.03.2015 20:59
#11
Volitust ei peaks vaja olema, kui sul on olemas ostu tõendav leping.
Aga see süsteem peaks enamus riikides euroopas kehtima, et kohalik MNT saadab info auto kodumaale, et see nüüd uues riigis registris.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

16.03.2015 01:09
#12
Ostsin tütrele auto soomest,tehnilisel passil on kaks poolt.Teisele poolele kirjutatakse uue omaniku andmed ja vormista ära ka ostu-müügi leping ja mitte ükski seadus ei keela sul sellega eestisse sõitta.Nagu eelnevalt kirjutasin kehtib omaniku kindlustus 5 päeva.Nr-id võtab ARK ära ja saadab soome.Eelmine omanik peab ainult teatama et auto on müüdud .Just praegu olen toomas soome registris olevat matkaautot eesti registrisse.Kui sul on küsimusi helista 5112298.Pole mõtet siin asja mis on lihtne keeruliseks ajada!
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

16.03.2015 06:40
#13
Minu auto võeti soomes arvelt maha, ostu-müügileping ja teh pass kätte, anti transiitnumbrid (kleepsud) ja öeldi aidaa. Sadamas ei mingit probleemi, eestis sai nüüd ka arvele võetud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

16.03.2015 09:05
#14
Vamm kirjutas: Ostsin tütrele auto soomest,tehnilisel passil on kaks poolt.Teisele poolele kirjutatakse uue omaniku andmed ja vormista ära ka ostu-müügi leping ja mitte ükski seadus ei keela sul sellega eestisse sõitta.Nagu eelnevalt kirjutasin kehtib omaniku kindlustus 5 päeva.Nr-id võtab ARK ära ja saadab soome.Eelmine omanik peab ainult teatama et auto on müüdud .
Üldiselt vast nii ongi. Mõned detailid minu puhul muutuvad.
Auto tõin omale, numbreid siin ära ei võetud ja ümberregamise aeg pidi olema 10 päeva. Muidugi peab see auto ostu hetkel olema arvel, ülevaatuse ja kindlustusega. Kui kõik paberid on korrektselt täidetud, siis eelmine omanik ei pidavat isegi minu poolt tehtud avarii ajal vastust kandma. Ilmselt on garandiks selle 10 päeva kindlustusfirma.
Kui auto seal arvelt maha võetakse ja tulla pabernumbritega, siis need eestis ei kehti.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

16.03.2015 09:33
#15
Kleepsud (transiit nr)kehtivad ainult soomes norras ja rootsis.Kui ostetaval autol pole nr ülevaatust ja kindlustust pead lihtsalt 2 korda käima.Auto ostad ära ja jätad soome,tuled eestisse teed ARKis transiitnr ära ostumüügi lepingu ja tehnilise passi mõlema poolega ja siis tagasi soome autule järgi.Soomlased tahavad et auto soomes arvelt maha võetakse ,samas see pole enam kohustuslik .Maksad lihtsalt rohkem raha soome riigi kassasse.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Chevy matkaauto andmete muutmine?

16.03.2015 09:53
#16
Helistasin Soome ülevaatuspunkti kus antakse transiit nr need kehtivad ainult soome piirini.Niisuguseid nr millega saaks eestisse või mujale sõita enam ei väljastata.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev