Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 10:31 - 02.07.2014 10:31
#1
Masinaks siis Transit aastast 90 www.auto24.ee/used/1761701 mis on olulisemad asjad mida kindlasti ennem ostu jälgida ?

Ette tänades
Kiivet
Viimati muutis: 02.07.2014 10:31 Kiivet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 11:50
#2
0. Kas auto kohtade arv ja sisustus vastavad sinu matkastiilile?

1. Kui sa just ise ei tee, siis tõenäoliselt raami või üldse keretööde vajadus on kõige kallim. Auto alla minekuks võta piisavalt aega ja hea taskulamp, mis päevalgi valgust lisab. Suure tõenäosusega on isegi mootori ja käigukasti vahetus odavam. Samas peaks mootori ja käigukasti siiski maanteel kuumaks sõitma, et kuulda, kas differ ulub. Tihti piisab, kui liiga vara 5-s käik lülitada. Kontrolli soojendusventilaatori ja kojameeste tööd. Vaata, kas tuled on kinnitatud. Kontrolli mootori patju (selleks vajad sõpra, kes proovib käsipiduriga edasitagasi kohalt liikuda). Tee teel tagasipööre nii vasakult kui paremalt, et kuulda, ega veovõllid ega sateliidid ei ragise. Ka selleks manöövriks pead koha ette mõtlema.
Leia eelnevalt valmis lõik treppis teed, et hinnata amortide ja vedrustuse tööd.
2. Kontrolli kõik seadmed järgi kõigis režiimides (gaas, aku, 220), ära usalda mingit juttu. Proovi seadmete töötamist seisva ja töötava mootoriga.
3. Ava ja sulge korduvalt kõik luugid ja aknad. Vaata ja katsu tähelepanelikult katust ja üldse ühendusi ja vuuke. Vaata asjade alla ja sisse ning nuusuta.

Ca 1000-2000€ võib kuluda ikka, enne kui julged kaugele minna. Tõenäoliselt vajavad vahetamist rattalaagrid, piduriklotsid, amordid, rihmad-rullid ja vedelikud. Mõni seade võib ikkagi töötada halvasti, akud pole tõenäoliselt uued.

Korras kasutatut autot pole olemas, tõenäoliselt pead siiski tegema riskantse otsuse. Elu näitab, et midagi jääb kindlasti kahe silma vahele.

Minu Fiat 89 ajalugu, võib-olla on abi:

2700,00 auto Soomes
330,00 auto toomine
100,00 katuseluuk
100,00 mootoripadjad
100,00 aku

rattalaagrid
vasak pooltelg
sidur
käigukast
pareleelvarda puksid
geneka rihm
hammasrihm, veepump
mootoriõli
1150,00 käigukastiõli

30,00 led pirnid 6 tk
82,00 kindlustus
180,00 regamine
40,00 ülevaatus
5,00 kojamehed

kokku vist ca 4800€.

Seadmed ärkasid ellu, boileri jootmine on tühine kulu. Elektrisüsteemi pean laskma elektrikul üle vaadata.
Amordid on mõistlik vahetada. Mõned kohad vajavad värviparandust, raamile on mõistlik teha korrosioonitõrje, need teen ise. Lisaks mõningast enda vajadusteks kohandamist.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kiivet

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 11:53
#3
Kui masina asukoht ei jää kaugele, siis vaataks ta korraks üle. Tihti on pildid ilusad ja esmamulje peletab ostusoovi. Siis käiks ja vaataks üle veel paar samas hinnaklassis bussi.
Selleks võtaks paberi ja teeks nimekirja. Esmalt tehniline seis. Mootor, sillad, käigukast. Selleks peaks tegema ühe tiiru linnast välja. Paha ei tee kusagil ülevaatuspunktis aeg kokku leppida.
Siis tuleks üle kontrollida põhilised ja kallimad matkabussi sõlmed: külmkapp, veeboiler, salongi küte, WC. Selle sisu kontroll on raskem, kui endal varasem bussikogemus puudub. Arvesta, et nii vana bussi puhul võib igasuguste varuosade saamine natuke keerulisem olla. Samas nii vana bussi ostes peaks endal mingi remondikogemus olema. Kui oled valge särgi ja lipsuga mees, siis parem jäta ostmata. Midagi ikka laguneb ja siis alati remonti viia läheb liiga kalliks. Samas võid sa saada päris korraliku masina, mis erilist remonti ei vaja.
Kõige parem oleks muidugi, kui mõni sama vana bussi omanik kaasa tuleb ja ise pilgu peale viskab. Buss võib ise korras olla aga 20 aastat teeb oma töö. Mingid plasti või kummiosad lihtsalt pudenevad ära. Seda ei ennusta kuidagi ette. Siis veel potensiaalsed veelekked, mis võivad kuudi konstruktsiooni justkui nahka panna.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kiivet

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 13:15
#4
Kus kodanikud aff ja meelis kodumaa pinnal asuvad ? Kas oleks võimalik koos minna antud isendit vaatama teie juttust järeldan et olete kogenud matkajate omanikud .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 15:40
#5
Ma asun Tartus, aga olen täiesti kogenematu, kuudi ostsin ise alles aasta esimestel päevadel. Võiks mõni kogenum inimene olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 16:07
#6
Igaks juhuks siiski küsin, kas plaanid reisida sedavõrd suure kaaskonnaga?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 18:02
#7
Üldiselt selle aja transititel on lollikindlad mootorid ja käigukastid.Osad on odavad ja jupid saadaval.RoosnaAllikult saad kõik norm hinnaga.Midagi keerulist selles autos pole saab ise remondiga hakkama,see tehnika poole pealt.Vaata kas kuut on kuiv ja niiskuskahjustusi pole.Parem kui lepid siin foorumis kellegagi kokku kes kuudi tehnika üle vaatab.Kui transiti tagasild undab pole hullu,nad uluvadki neil.Ise olen päris mitu transitit ära pidanud ja ühe matkaauto transiti põhjal.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 18:04
#8
Üks asi läks meelest,osta talle 63kw td mootor ja 101 hobuselise aju pumpa reguleerima.Minek parem mägedes ja ei jää teistele jalgu.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 22:20
#9
aff kirjutas: Igaks juhuks siiski küsin, kas plaanid reisida sedavõrd suure kaaskonnaga?

see istekohtade arv pole kindlasti turvavöödega varustatud istekohtade arv
tõenäoliselt on see 4...6 vööga varustatud istmega mitte 8
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 22:50
#10
4 kohta passis mnt.ee andmetel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

02.07.2014 23:46
#11
Ennem ostmist loe kindlasti läbi antud teema. www.matkaauto.com/forum/ise-tehtud-hasti-tehtud/7926-fiat-dethleffs-globe-taassund?start=50
Ära üldse looda, et sul paremini läheb. Ja kui lõpuks selgub, et nii ulatuslikku mäda pole, siis oled ju isegi võitnud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

03.07.2014 10:44
#12
Mul pole midagi selle vastu, kui aitan bussi üle vaadata. Ainus mure on, et ajaga on lähima kuu jooksul suht kitsas. Seda peab ilmselt telefonis arutama. Minu number on 50 55 900.
Minu 97 aasta Transitis on paberite järgi 6 kohta. 2 ees turvavöödega ja taga salongis 2 vöödega ja 2 ilma. Seljaga sõidusuunas istujatel tehasest vöösid pandud pole.
Üks märkus veel. Mina praakisin kohe välja need bussid, kus tagaosa ja juhi vahel on köök ja mööbel. Põhjus oli lihtne. Kui kõik taga istuvad, jääb juht rooli taga seltskonnast eraldi. Sõidu ajal on müra ja ebamugav on omavahel suhelda karjudes.

Mulle meeldis ka Transiti juures, et igas külapoes on talle juppe saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

03.07.2014 12:52
#13
Kivi kotti!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

03.07.2014 16:52
#14
Selle hinna eest on esimeseks autoks hea küll.Kui miskit ei tööta teed korda,õpid remondi selgeks ja siit foorumist leiad õpetust kui ise jagu ei saa.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Kiivet

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

10.07.2014 23:37
#15
Käisin vaatamas siis lõppuks masinat tundus igati vinks vonks väliseid defekte ega avarii jälgi ei tuvastand, raam korras vedrupakkide juurest, omanik tundus ka muhe sell olema aga nagu ka eelpool mainitud siis juhi seljataga peaks ikkagi istmed olema mitte köök ja muu säärane, lisaks puudusid ka turvavööd tagaistujatele (peres 2 last kes kindlalt paigal ei püsi) . Kui kellegil on huvi siis tegemist tundub olevat hea masinaga .

Nüüd hakkan edasi vaatama fiat tüüpi elamuid, ja tekkis ka kohe uus küsimus mida nende sõidukite puhul kindlalt kontrollida (tüüpvead)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

11.07.2014 03:17
#16
Tundub, et ma vist torpedeerisin oma jutuga selle bussi müüki. Mõtlen kööki juhi selja taga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

11.07.2014 05:22
#17
Fiat Ducatot ära alla 2,5 -ie liitrist osta,lahja.Fordil isoleerisin müra summutamiseks kabiini ära.Panin koopa logarid ja mootorile põhja ,samuti mootori poolt müra isolatsiooni.Sees sai väga vagaseks,kuulis ja sai rahulikult rääkida taga olijatega.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

11.07.2014 10:48
#18
Ega see 2,5 turbota ka teab mis lennuk ole, aga ma valisin teadlikult pommi- ja lollikindla ning ajuvaba. Aga need on minu kiiksud.
Võib-olla peaksid hoopis kasti õlut ostma ja furgooniomanike külastama, istud perega sisse ja vaatad, kuidas tundub. Ja siis otsid sobiva funktsionaalusega auto.
Mis seda Fordi puudutab, siis laste olemasolul on küll hea, kui neil saaks ka sõidu ajal silma peal hoida.

Nendega on nüüd see, et miski 1000 võiks proovida alla tingida, kui hilissügisel ruska läbi saab, läheb hinnast õhk välja. Ma ei süübinud hetkel, mis nendel on või ei ole:
www.nettikaravaani.com/hymer/camp/1414518
www.nettikaravaani.com/matkaaja/dugato/1414437
www.nettikaravaani.com/eura-mobil/malli/1414705
www.nettikaravaani.com/dethleffs/ducato/1414054
www.nettikaravaani.com/dethleffs/ducato/1412646
www.nettikaravaani.com/matkaaja/ducato-14/1414960
www.nettikaravaani.com/dethleffs/globetrotter/1411780

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

17.08.2014 11:12
#19
Lugedes neid autoostu soovide ja valimise teemasid tekkisid mõned küsimused. On ka mingi muud tehnilised piirangud mida peaks jälgima nt. pikkus üle 8m võib saada otsutavaks kämpingusse pääsemisel(kuskil teemas jäi siuke väide meelde). Eestis siuke huvitav LS et C-kategooria autol(kus nad selle leiavad) on piirangud nt. Laevad/sillad maksavad nagunii pikkuse/kaalu järgi. Euro2,3,4,5 nõuded linnades euroopas vahest? Kes ring liikund ja mõne sellise huvitava piirangu peale sattunud võiks jagada teistel lihtsam

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Sooviks abi esimese auto ostu puhul !

17.08.2014 14:48
#20
nootsii kirjutas: ... Laevad/sillad maksavad nagunii pikkuse/kaalu järgi...
Normaalne ju. Sitt tunne aga on siis, kui näiteks hinnaklass on kuni 7m ja sinu auto on 7,1m. Lähed selle 10cm hoopis uude hinnaklassi, mis on poole kallim.
Aga paraku need asjad selguvad alles ekspluateerimise käigus.
Kaalu suhtes olen nüüd tähele pannud, et paljud veokate sissesõidupiirangud on 8t peal. Mul heameel, et mul uus masin 7,5t täismassiga.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev