Rimor ja Ford

Rimor ja Ford

18.01.2010 22:48
#1
Olen kuulnud et Rimor on matkaautode kõige viletsam komplekt ja siis loen,et siin foorumis ei soosita ka alus vankriks eriti Fordi aga hetkel olen välja vaadanud just minu jaoks kõige parema hinna, kvaliteedi ja varustuse astmega need isendid. Kas keegi võiks anda tõsist nõu nende kohta.Need kes neid ei oma ja ei tea nendest midagi muud kui ainult kellegi teiste juttude põhjal oskavad kaasa rääkida palun ärge midagi kirjutage.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

19.01.2010 09:34
#2
Fordi kohta ei oska küll midagi paha sõna öelda. Olen kasutanud erinevaid Fordi peal masinaid millede läbisõidud on enne maha müümist olnud üle 100000 km.B)
Kuid tehnikaga pole mingeid suuri probleeme olnud.
Fordi ja Rimori koostöös tulevad negatiivsed kogemused on tulnud väga suurel määral sellest et neid masinaid müüdi palju lahjade mootoritega. Põhjus lihtne, nii sai müüa palju odavamalt. Rimori kvaliteedi kohta ei hakka viisakusest kommenteerima, kuid kui vadata nende turu osa Skandinaavias mis on peagu olematu. Paneb mõtlema miks ei müü ta maades kus autosuvilate kultuur juba olnud aasta kümneid :huh:

Kui huvi võite võtta minuga kontakti ja seletan pikkemalt.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

07.02.2010 14:35 - 07.02.2010 14:35
#3
Samas ma ei oska Rimori osas ka otseselt midagi halba välja tuua - kõik on vägagi suhteline nagu elus üldse. Võrdluses sama vana Hymeriga saab ka Hymerile koostada arvestatava nimekirja ära lagunenud asjadest, mis peale garantiiaja lõppu maksaks oi-oi kui palju:woohoo:
Rimori puhul arvesta, et on 3 taseme (ja hinna) klassi:
Katamarano
Europeo
Sailer / Superbrig
Kui võtad viimase, siis saad ka külmal ajal sõita. Käepärane kohandamine alati teretulnud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 07.02.2010 14:35 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

28.02.2010 02:26
#4
Lisan veel, et Ford alusvankrina peaks olema parem kui Fiat (hetkel toodetavad sõidukid). Eelkõige pean silmas kasutatavaid materjale ja koostekvaliteeti. Probleem on selles, et praegusel ajal kõik, mis autotootmises seondub Itaalia või Prantsusmaaga, on läinud kvaliteedilt üsna kehvaks.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

06.05.2010 01:58
#5
Võin lahja rahakoti omanikuna nentida, et hind oli Fordi baasil Rimori ostul mitte vähetähtis faktor. Mina pean Fordi baasina paremaks, kui Fiati. Fordi juppe peaks igas Euroopa külapoes ka olema. Kunagi oli mul DAF. Vot sellel juppide hankimine oli alguses mission impossible. Ja siit-sealt kuuldud infi põhjal tundus Fiat kehvem olevat.
Rimori kuudi valikul oli esimesel kohal sisu paigutus. Eelnevate aastate kogemusest teadsin, et seltskond peab koos istuma, muidu on suhtlemine vägagi vaevaline. Tagaosa suure diivaniga kuute ma ei vaadanudki. Muidu on nii, et juht igavleb roolis ja seltskond taga suhtleb omavahel. Paratamatult on matkabussis rohkem müra, kui sõiduautos.
Samuti vaatasin magamiskohtade arvu. Rimor Europeos mahub magama 4 täiskasvanut ja laps. Aastane mudilane mahtus vanemate kõrvale juhi kohal. Samas, kui kõik kohad on täis, läheb ikkagi natuke kitsaks. Kahekesi reisil käies tundsin rõõmu, et ei pea asju kokku pakkima. Voodi oli voodi, lauda ei pidanud kokku-lahti kiskuma, kapid polnud asju täis jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

08.05.2010 08:51
#6
Tere!

Omame ise 1993 aaasta Fiati, millel on taga nurgadiivan, aknad ümberringi ja kui vahetama peaks, siis vahetaks samasuguse vastu. Õhtul sihtkohta jõudes, paned tagaotsa vastu ilusat loodust (merd või mägesid), tõmbad juhikohale kardinad ette ning unustad rooli. See, et sõiduajal seltskonda ei kuule on igas mõttes hea asi. Enamuse aja sõidad ju naisega, kes istub sul ju nagunii kõrval ja lastega või nende sõpradega. Siis on hea kui lapsed eemal on, sest ei jõua seda vaidlust ära kuulata. Ja ega see asi nii hull ka pole, et üksteist üldse ei kuule. Kui lapsed on suured, siis sõidavad nad ise (18 aastased ja vanemad). Nad ei ole ju siis vanemate kaasatulekust huvitatud.
Lagunemise suhtes ei ole ka uued kaitstud ainult remondiraha pead uute suhtes rohkem välja käima.
Vennas sel nädalal uue Mersu bussiga Tallinna esindusest Põlvasse ei jõudnud. Enne lagunes ära.
Teised on Itaalias mägedes praegult Wolksvagen Caravellega (see on paari aasta vanune), millel läks käigukast rikki. Kohalikud küsivad vahetusest 100 000 eek-i.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

08.05.2010 11:07
#7
Mersu bussist võib ka Matkasuvila Meelis meile vürtsikaid lugusi vesta ;) võibolla kokkutulekul ehk?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

08.05.2010 11:30
#8
Urmas_kirjutas: kirjutas: Mersu bussist võib ka Matkasuvila Meelis meile vürtsikaid lugusi vesta ;) võibolla kokkutulekul ehk?
Võin neid jutte isegi mõned rääkida, mis vembud paari aasta jooksul Mecedesel välja on tulnud:woohoo:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

09.05.2010 14:23
#9
Frankia Hääleta:

..Teised on Itaalias mägedes praegult Wolksvagen Caravellega (see on paari aasta vanune), millel läks käigukast rikki. Kohalikud küsivad vahetusest 100 000 eek-i.

Sellise olukorra puhuks on suurepärane lahendus

www.autoclub.ee/

ÜLe 1000 eurose remondi maksumuse puhul tuuakse auto ja reisijad nende kulul eestisse tagasi.
Soovitan liikmeks hakata.

Viimased aastad on küll miu liikmelisus millegipärast meiliaadressi vahetusega lõppenud, aga kunagine ungaris toimunud abivajamine on liikmemaksudega võrreldes endiselt veel plussis.

Loomulikult on Itaalias olles odavam võtta kuskilt rendiauto ja minna saksamaale käigukasti järgi.

Enda 1,9 mootoriga T4 bussile sain kunagi eesti käigukasti remondi hinnaga saksast nii käigukasti, kui komplekse mootori (seda küll ebay oksjonilt)

Kui sellel T5 juhtub aga automaat käigukast olema, siis need uuena ongi umbes nii kallid. Sharani oma eestis 65000

Kasutatud ja uusi T5 käigukaste on igatahes terve ebay täis

tiny.cc/2y4xe
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

09.05.2010 22:43
#10
Teema algatajale ehk niipalju, et kõige tähtsam on endale selgeks teha, millise pealisehitusega autot oleks sinu perel või reisiseltskonnal kõige mugavam kasutada. Ehk siis mööbli komplektsus ja asukoht putkas. Siis järgmisena juba pealisehitise kvaliteediklass ja võibolla viimasena veduki mark. Kui ostad suht uue isendi, siis pole ju suurt tähtsust sellel, kas Euroopa lammarites on rohkem Fordi, MB või Fiati juppe. Ilmselt saab ka igas külakohas kõigi antud mudelitega hästi hakkama.

Minu soovitus: kaalu oma otsust pikalt, katsu võimalikult palju vestelda matkaauto omanikega, piilu autodesse sisse, surfa mobile.de saidil, loe rewiev-sid erinevate mudelite kohta jne. Lõplik valik tee ikka ise, laskmata teistel (matkaautoomanikel) ennast mõjutada.

NB! antud väljaütlemised on minu subjektiivne arvamus ja toetub senisele isiklikule kogemusele. Võta seda, kui üht arvamust paljudest :side:

Tarku otsuseid!
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

09.05.2010 22:47
#11
...lisan veel kommentaariks, et olen endine Rimori omanik (teistel paluti mitte skribada).
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

19.05.2010 09:44
#12
Leidsin pildi oma mersust :) panen rahvale vaatamiseks.
Ei ole tööteltud vaid oli selline originaalis.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

19.05.2010 09:53
#13
Pildil kollase teksti alumine osa ei ole loetav aga esimese osa info on küll ehmatav.
Ma olen kuskilt kuulnud ka Vianode ja Vitode kohta, et pidid olema millegipärast kehvad. Õnneks ei tehta nende põhjale matkaautosid.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

20.05.2010 08:57
#14
Ega see tekst all pool paremaks lähe:(
Aga Mersu keskuse ajas küll liikutama asju mis muidu ei olnud garantii :laugh:
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rimor ja Ford

08.09.2010 22:19
#15
Oman Ford Einagh-it.10tuhat olen taga aastaga kogunud
üldise 192000km läbisõidu juures.Töödanud ilma suuremate lagunemisteta,muidugi väiksemaid jamasid vana masina korral on ikka.56KW mootori ja 3,2t kaalu korral sõidumugavus jätab soovida,aega tuleb varuda,kiirustamisel pole mõtet.Minu nägemuse korral kui Ford valida siis kindlasti tagasilla veoga ja topeltratastega.Oma kuudil on tagasillal ülekoormus ~400kg (1900 - 2000kg).Rehvi lõhkemise korral jäin vaevalt teele,aerutas 2-e rea laiuselt,topeltratastega varjandil see oht kaoks.Omades ameerika bussi kogemust tahaks muidugi midagi sellist.Mugav,pehme ja 6.2l diisel veab ka mägedes.3,5t piiridesse jäävat on raske leida,kuigi mõningaid on saada:
www.nettikaravaani.com/chervolet-flee/van/1315295
www.nettikaravaani.com/baron-cruiser/g20/1318319

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev