Matkaauto vs. Haagissuvila

Matkaauto vs. Haagissuvila

06.06.2008 09:40 - 11.06.2008 10:46
#1
Pakukisn kõigepealt arutluseks välja teema, et kumb on ikkagi reisimiseks (omamiseks) parem, kas matkaauto või haagissuvila?
Haagissuvila plussideks on loomulikult
- ostuhind
- võimalus haakida suvila lahti ja jätta see kuskile teeäärsesse parklasse, samal ajal ise sõiduautoga ringi vaadates
- madalamad ülalpidamiskulud
samas miinusena peab välja tooma, et
- sõidu ajal ei tohi haagises viibida
- mägiteedel raskem manööverdada
- kõikidel (mägi)teedel ei ole lubatud haagisega liikuda
Matkaauto plussideks oleks
- võimalus sõidu ajal ennast autos mugavamalt tunda
- lastel on rohkem liikumisruumi ja võimalus sõidu ajal multikaid vaadata või laua taga mängida/joonistada vms.
- lihtsam manööverdamisvõime mägiteedel
- mugavam külmkapist õlut võtta:)
miinustena peab välja tooma
- kallimad ülalpidamise kulud
- suurem kütusekulu (see muidugi on suhteline ja peab arvestama haagissuvilat vedava auto kulu).
Vaielge vastu või kiitke takka:D
Viimati muutis: 11.06.2008 10:46 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

09.06.2008 09:11
#2
Mina olen kasutanud mõlemat varianti - ühel suvel rentisin haagissuvila ja teisel autoelamu. Pean ütlema, et liiklemise seisukohalt on autoelamu küll oluliselt mugavam.
Haagissuvilaga käisime Norras ja seal oli päris mitu teed, mis oli meil algselt küll plaanis, kuid tekkisid probleemid. Põhjuseks oli märk, mis keelas haagisega edasisõidu. Tee nägemata küll ei jäänud, kuna jätsima haagise parklasse, kuid tegime ringi, kuna pidime haagisele taas järele tulema. Oli ka selge, et haagisega seal teel oleks olnud üsna raske liikuda, kuna tee oli väga kitsas ja kõrvalolevatesse "taskutesse" poleks lihtsalt mahtunud. Samas linnades liikudes oli küll mugav, kuna jätsima haagise tanklate juurde ja ainult autoga oli mõnus liikuda. Samas see viimane oli ka ainuke mugavus, mis haagisele plussid andis.
Autoelamu suurimaks plussiks oli see, et lapsed said päeval sõidu ajal voodis magada, kui pikk tee oli. Tegelikult ei ole see lubatud, aga ega toolis istudes ikka nad korralikult ei tuku ka. Arvan, et järgmisel korral olen ka pigem autoelamu pooldaja.
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

10.06.2008 15:41
#3
vaadake ka teise teema all olevat foorumipostitust:

www.matkaauto.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=27&func=view&id=8&catid=6

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Nipermann
  • Nipermann avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

23.10.2008 14:04
#4
Mis siin vaielda või arutada.Haagissuvilaga oled suurlinnades nagu abitu dinosaurus.Ei leia ümberpööramiskohta tänavatel,ega parkimiskohta. Oma kogemustest tean öelda,et parim variant on jätta haagis kuhugile eeslinna mingisse parklasse või autokämpingusse--kust neid aga kohe leida võõras Euroopa n.suurlinnas,kuhu oled sattunud esmakordselt ? Pool päeva kulub juba koha otsimisele,kuhu haagis jätta,et linnaga tutvuma minna.Pärast aga tõelised hädad ja peavalud algavadki-katsu see suvila-haagis pärast üles leida,kuhu sa ta jätsid suurlinnas(Euroopa miljonilinnad pole võrreldavad meie väikese "eine kleine Seewald,das ist eine Reval").Kui reisida aga mitte üle 6 m.pika kompaktse matkaautoga piisava teljekõrgusega-siis võib ta parkida suvalisele sõiduauto parkimiskohale tänava äärde,sõites esiotsa pikalt kõnnitee peale,käia jala või kaasavõetud ratastega linnaga tutvumas,tulla tagasi, pikutada pisut,juua kohv ja jälle startida.Jääb ära üks mõttetu mööda linna edasi-tagasi sõelumine,kütuse asjatu raiskamine ja närvikulu suurlinna liikluses koos haagisega. Ma ei ütle,et haagissuvila oleks üldse mõttetu asi,ei, tal on oma kasutusotstarve ja mina näen seda sellisena,et kui see haagis üldse osta,siis võimalikult suur,vähemalt 2 toaga,oma üle 30 ruutmeetri,kõigi mõeldavate mugavustega ja viia ta suveks näituseks mingisse kaunisse looduslikku kohta(suvituslinna,kämpingusse jms.) kuhu sõita ei ole nädalalõppudel või puhkuse ajal kauge .Järgmine suvi võiks ta viia jälle mõnda teise kohta. Euroopas mobiilseks matkamiseks küll haagissuvila minu meelest ei sobi. Või mida foorum arvab ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

25.10.2008 18:25
#5
Nipermann Hääleta:
Pool päeva kulub juba koha otsimisele,kuhu haagis jätta,et linnaga tutvuma minna.Pärast aga tõelised hädad ja peavalud algavadki-katsu see suvila-haagis pärast üles leida,kuhu sa ta jätsid suurlinnas(Euroopa miljonilinnad pole võrreldavad meie väikese "eine kleine Seewald,das ist eine Reval").

selle koha pealt pole asi vist tänapäeval enam nii hull - enamik matkajatel on olemas navigaatorid ja pole midagi lihtsamat, kui sisestada sinna haagise asukoht. hiljem on tagasitee ühe nupuvajutuse kaugusel.
a muus osas olen Nipermanniga nõusB)
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

25.10.2008 18:30
#6
seoses eelnevaga tahaks veel lisada kõrvalepõike oma millegipärast aeg-ajalt korduvale unenäole: et olen purjus peaga roolis (mida ma küll kunagi reaalses elus ei tee) ja pargin oma auto kusagile kõrvaltänavasse ja hiljem ei suuda seda enam kuidagi ülesse leida:)
ei tea, mis siuksed unenäod küll tähendavad ja miks ma seda korduvalt näen.

lugu sobiks vast rohkem rubriiki "huvitav lugu", aga siin meenus mulle see seoses teemaga:side:
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

05.02.2009 13:42 - 05.02.2009 13:50
#7
kõikusin nagu kits kahe kuhja vahel, aga juba mõniaeg tagasi otstasin matkaauto kasuks,
pole vaja vist pikalt-laialt seletada miks, siin teemat lahatud piisavalt, lisaks kirjutas ford viisaka kirjelduse, matkaauto, mis see on.

olen juba uurinud võimalikke variante, kuid sobivat pole leidnud. kaldun rohkem nn. kaubiku taolise poole, sakslased nimatevad neid,Wohnmobil andere
Tel. +3725073021

Lisatud failid:

Viimati muutis: 05.02.2009 13:50 caravan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

02.11.2009 18:44
#8
Proffidele lihtne küsimus :´Millega matkamise kogemust omate ja millega matkate täna? Miks?´

Tänudega,
Frank

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

04.02.2011 22:16
#9
Kas sellega pole jamasid olnud, et kusagile kinni(kaapima) jäänud, kuna enamus tänapäevastest bussidest esi veoga ja suht suur raskus teeb esiotsa liiga kergeks(märja asfaltiga mäkke minek, või muud ekstreemset).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

05.02.2011 13:17
#10
Rein kirjutas: Kas sellega pole jamasid olnud, et kusagile kinni(kaapima) jäänud, kuna enamus tänapäevastest bussidest esi veoga ja suht suur raskus teeb esiotsa liiga kergeks(märja asfaltiga mäkke minek, või muud ekstreemset).
Mul ei ole esiveo puhul tavalistel teedel küll mingeid probleeme olnud, isegi suure tõusuga mägiteedel mitte.
Probleem võib tekkida aga näiteks märjal rohul jm. libedates kohtades. Tagavedu oleks muidugi alati etem, kuid ideaalset autot ei leia niikuinii. Mingites tingimustes tuleb valimisel järeleandmisi teha ja mingid tingimused peavad jääma prevaleerivaks.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

05.02.2011 13:37 - 05.02.2011 13:38
#11
Rein kirjutas: Kas sellega pole jamasid olnud, et kusagile kinni(kaapima) jäänud, kuna enamus tänapäevastest bussidest esi veoga ja suht suur raskus teeb esiotsa liiga kergeks(märja asfaltiga mäkke minek, või muud ekstreemset).

Võid osta Mercedese põhja peal - kardaan ja tagavedu.
Esiveolise puhul kasuta rattakette.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 05.02.2011 13:38 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Matkaauto vs. Haagissuvila

05.02.2011 14:08
#12
Kardan mersut nagu tuld. Oli V klass, ei püsinud üldse töös, sama aja sprnteritega ja teiste kolmtäht massinatega muud ei kuulnudki, kui et ainult pudenesid. Peugeot Boxer kestis küll firmas kuradi hästi. See esiveo esiosa kegeks muutumise teema tekkiski sellest, kui viisin inimestele väetisi, või ehitusmaterjale koju, kui auto perse raskeks läks :)
pilt.delfi.ee/picture/8373715/
Kettide ülisuurest abist juba aastaid teadlik ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev