Eesti kaart?

Eesti kaart?

21.11.2012 18:13
#1
Teema on vist varem üleval olnud -

Kas saame siia lehele lisada kaardi, kus eesti kohad on märgitud?
Ma ei tea mis süsteem siin on, kuid oskan lehte progeda, siis pakun oma abi.

Aga, oleks kaart, kus kohad on märgitud, koos mingi tekstiga / info selle koha kohta

Mis te arvate?
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

21.11.2012 19:53
#2
Sa mõtled siis vaatamisväärsused, kämpingud, ilusad kohad... jms?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

21.11.2012 20:09
#3
ford kirjutas: Sa mõtled siis vaatamisväärsused, kämpingud, ilusad kohad... jms?

Mõtlesin vaid kämpingukohtasid, nagu siin:

www.caravanexpert.com/kontaktid/camping-estonia

lihtsalt see on aegnud, ja oleks parem
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

21.11.2012 20:36
#4
Sel juhul võiks see ikka laialdasem olla... on ju väga palju ilusaid kohti väljaspool kämpinguid, kus autoga kannatb ööbida. Need võiks ju kõik kaardile märkida. Saaks äkki "nupust" avada ja lisada pilte ja teksti.Näiteks mõned head RMK kohad.

Samuti huvitavaid vaatamisväärsusi, kuhu igaüks saaks omapoolseid täiendusi ja märkmeid teha, lisada pilte jms...

Üks asi on lihtsalt sellest foorumis kirjutada, aga kui see on seotud kaardiga, oleks ju väga hea ülevaade külastatavast piirkonnast.

Kui sellise asja üles saaks ehitada, võiks sellest üsna hää asi tulla ju kokkuvõttes :P
Kes oskab?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

21.11.2012 21:49
#5
ford kirjutas: Sel juhul võiks see ikka laialdasem olla... on ju väga palju ilusaid kohti väljaspool kämpinguid, kus autoga kannatb ööbida. Need võiks ju kõik kaardile märkida. Saaks äkki "nupust" avada ja lisada pilte ja teksti.Näiteks mõned head RMK kohad.

Täpselt seda ma mõtlesingi. Taanist tean et seal on raamatud ja kaardid, kus kõik kohad on märgitud

ford kirjutas: Samuti huvitavaid vaatamisväärsusi, kuhu igaüks saaks omapoolseid täiendusi ja märkmeid teha, lisada pilte jms...

Ma mõtlesin pigem kohti nagu üleval, vaatamisväärsused võivad kohaga seotod olla.
ford kirjutas: Üks asi on lihtsalt sellest foorumis kirjutada, aga kui see on seotud kaardiga, oleks ju väga hea ülevaade külastatavast piirkonnast.

See võib olla
ford kirjutas: Kui sellise asja üles saaks ehitada, võiks sellest üsna hää asi tulla ju kokkuvõttes :P
Kes oskab?

Mina?
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

21.11.2012 21:59
#6
sonnich kirjutas:
ford kirjutas: Kui sellise asja üles saaks ehitada, võiks sellest üsna hää asi tulla ju kokkuvõttes :P
Kes oskab?

Mina?

Kas oskad joomla alla uut komponenti teha? Vähemaga siin hakkama ei saa. Kui kogu see jutt siin kokku võtta, siis oleks vaja peaaegu foorumi komponendi (Kunena) mahus tööd.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

21.11.2012 22:21
#7
Arvo kirjutas:
sonnich kirjutas:
ford kirjutas: Kui sellise asja üles saaks ehitada, võiks sellest üsna hää asi tulla ju kokkuvõttes :P
Kes oskab?

Mina?

Kas oskad joomla alla uut komponenti teha? Vähemaga siin hakkama ei saa. Kui kogu see jutt siin kokku võtta, siis oleks vaja peaaegu foorumi komponendi (Kunena) mahus tööd.

Pean kõigepealt asja üle vaatama. Siis oskan täpsemalt vastata
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 08:16 - 22.11.2012 08:17
#8
Lihtne kaardi app on tõesti lihtne. Näide minu kodusest serverist:
dino2.dyndns.org/eurocamp.html

Kui aga midagi analoogset teha portaali komponendina, siis see on üsna suur töö. Asi ei pruugi olla kinni niivõrd oskustes, kuivõrd ajaresursis, mida on võimalik panustada selliseks ühiskondlikult kasulikuks tööks :) .
Ajakulu on muidugi pöördvõrdeline oskustega, eriti siis baaskeskonna tundmisega ( ma ei tunne ei joomlat ega php-d ), aga progemisega ( ka veebiprogemisega) olen tegelenud põhitööna aastakümneid. Kindlasti oleks nõus ka õla alla panema, kui vastav "projekt" mõistliku algatuse leiab.


PS Ärge siis mu kodust linki väga umbe tõmmake ;).
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 22.11.2012 08:17 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 09:23
#9
Tegelikult on Eesti kämpingud juba ammu ühele lehele koondatud, klikka siia: Eesti kämpingud ning sama asja antakse välja ka paberkandjal, oleme neid kaarte klientidele jaganud juba 3 aastat.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 10:40
#10
Matkasuvila kirjutas: Tegelikult on Eesti kämpingud juba ammu ühele lehele koondatud, klikka siia: Eesti kämpingud ning sama asja antakse välja ka paberkandjal, oleme neid kaarte klientidele jaganud juba 3 aastat.

samas on see suhtkoht nagu tühi ?
tegu on tõenäoliselt tasulise rakendusega s.t. kõiki seal kirjas ei ole.
samuti puuduvad seal nt. RMK platsid vms. järve äärsed platsid kus võibolla päris seaduse järgi ei tohiks ööbida aga kõik seda teevad, ilusad telkimisplatsid jms.

sain aru et Sonnich´i idee oli teha selline aktiivne rakendus kus kasutajad hindavad olemasolevaid, lisavad uusi kohti, kommenteerivad ja lisavad fotosid vms.

see oleks üüber mõnus rakendus kui sul oleks valida

1. kämpingud matkaautodele/karavanidele
2. kämpingud majakestega
3. telkimiskohad
4. looduskaunid kohad kus peatuda
5. RMK platsid
6. turismitalud
7. jne.

kus kõik on nn. kasutajate vaatevinklist ehk nende kommentaaridega, fotodega, jms.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 10:55
#11
Joomalale on olemas selleks tarbeks komponent: Phoca Maps (Google Map)
saab lisada koordinaadid, lühikirjelduse, pildi ja klikkides edasi suunata teisele lehele (nt lehele kus on pikem kirjeldus ja pildid), samuti arvutada marsruuti.
Väikse aimu saab ehk kui vaadates siia: www.phoca.cz/demo/gallery-categories-geo ja www.phoca.cz/demo/phoca-maps-demo-plugin

Sellise kaardi ülesehitamine eeldab aga seda, et keegi inimene tegeleb sellega ning kahjuks on ülesehitus selline, et foorumi külastajad ise ei saa seda täiendada. Minul ausalt sellist aega pole...
Tegelikult oleks vaja kirjutada sellise lehe tegemiseks projekt mõnest EU-fondist ja teha see töö ära raha eest. Need üllitised mis hetkel välja antakse on suht poolikud ja sellised, et kes maksab see kaardile saab.
Minu arust on Eestis kogu kaardisüsteem väga poolik. Oleks vaja sellist ühtset kaarti, kus ongi ühe kaardi peal näha tasulised ja tasuta kohad, samuti vaatamisväärused jne. Praegu on väga erinevad lehed ja mitte ühelgi pole sellist infot mida tegelikult turist vajab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 10:58 - 22.11.2012 10:59
#12
MeelisV jõudis juba ära kirjutada selle mida ka mina silmas pidasin :)
Viimati muutis: 22.11.2012 10:59 Ai.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 11:22
#13
aga kui seda joomla kaarti edasi mõelda siis kas see on mõeldav kui anda mõnele 2...3 isikut mingi mode või adminni õigused kes saavad neid asju sinna lisada ?
ehk foorumi kasutajad postitavad teemasse oma info ja sealt pannakse see kaardile ?
selline kasutajakogemustele põhinev info võiks olla samas mitte ainult Eesti kohta aga ka muu euroopa
kes käis kuskil kämpingus vms. ja paneb oma hinnangu ülesse. ?
kindlasti peab seal juures olema informatsiooni lisamise aeg ehk 2...3 aastat on pikk aeg kus võivad toimida muutused, koht võib kinni olla vms ja sellist vastutust see leht/kaart/rakendus ei võta et info on alati 100% õige ja info mis on ülesse pandud on samuti kogemuslik ja subjektiivne.

kindlasti peaks selles rakenduses olema ka teine lehekülg kus info on "in inglish" ja "po ruski"
ehk peaks see olema üldse laetud eesti karavan kodulehe alla ja info võiks tulla ka mujalt kui ainult siit foorumist.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 12:01
#14
Nagu ma enne juba ütlesin, kaardi näitamine on lihtne ( vähemalt on google maps selle lihtsaks teinud )
Samas pole ma näinud ühtegi mõistlikku CMS-i selle juurde. Sellesse ,et keegi hakkab foorumi postituste põhjal mingit sellist sellist kaardinäitajat täiendama ma vähegi pikemas perspektiivis küll ei usu. Ma selle enda näitele koos andmetega kulutasin kevadel mingi pool päeva, sellest ka enamus kulus andmete leidmisele ja konverteerimisele vajalikule kujule. Kui ennem ei pandud tähele, siis seal on kogu euroopa kohta tuhandetes punktide info. Oleks kõike pidanud käsitsi tegema oleks vähemalt minust see tegemata jäänud.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 14:04
#15
Kõigi Eesti kämpingutega on üks ühine probleem - milline on kämping ja kuidas seda defineerida.
Kui vaadata turismitalude reklaame, siis oli vist juba aasta tagasi ca 150 kohta, mis reklaamisid endid ka kui karavanikämpingu pidajatena. Kuid nii osa Matkasuvila toodud kaardil kui ka enamuse turismitalude "kämpingud" on kaugel sellest.
Mis meeldib ühtedele, ei ole vastuvõetav teistele ja seetõttu peaks kämpinguplatside hindamiseks vast kõigepealt paika panema mõned kriteeriumid, mille alusel neid väärtustada.
Soomlastel on näiteks väga üksikasjalikult need tingimused paika pandud, samal ajal kui meil püütakse igat muruplatsi (või ka näiteks asfaltplatsi linna sees!!!) kämpinguplatsina reklaamida.

Mis oleks, kui püüaks oma tingimused kõigepealt määratleda. Ühenduses on ju jõud!

Mis puutub RMK platsidesse, siis RMK leheküljelt leiab nende kohta piisavalt infot. Kas on vaja dubleerima hakata?
Kõik muud kohad on enamuses Eestimaal eravaldused ja praktiliselt on võimatu leida kenas kohas sobivat kämpimise võimalust kellegi õigusi rikkumata.
Või on teistsuguseid arvamusi/kogemusi?
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 14:40
#16
mina ei põeks kui võtaksime eeskuju Soomest ja ei leiuta ise ratast
nende karavani kultuur on tugevam ehk vanem ja laiemalt levinud

kui on need tingimused kuskil olemas võiks need ülesse riputad, lasta esmalt nt. google translatega üle ja siis kohendada inimesele arusaadavaks sest paljud ei "puhu" seda keelt

RMK lisamine ühte rakendusse (kämping/turismitalu/RMK) oleks turistile kordades lihtsam kui otsida infot mitmest kohast.

ja tulles tagasi Egau esimse lõigu juurde siis kasutajate kogemus ja hinnang aitab otsustada kas see koht on see mida sa otsid või mitte ja ehk on üllatusi vähem kui kohale saabud.

mina pooldan ühtselt mõistetava nn. peatuskohtade klassifikatsiooni arendamist ja sisse viimist ning selleks otstarbeks arenenud karavani maadest eeskuju võttes (soome, inglismaa jms.)

ja asi võiks ikka olla Eesti Karavani lehel ja seal siis ehk nagu populaarne on tänapäeval saad asja "like-da" nt. 5*...10* süsteemis ja lisada oma kommentaari ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 14:40 - 22.11.2012 14:42
#17
Egau jutus on kindlasti iva sees - et kui pole kriteeriumeid, siis ei saa ka hindamist objektiivselt võtta.
Aga nagu ma aru saan, siis tehniliselt on probleem üsna keeruline ja kõigepealt vist peaks selle poole läbi mõtlema. Kui see osutub võimalikuks (loe: "keegi" suudaks selle teha), siis saaks juba "vaidlus-sõdasid" pidada kriteeriumite üle :)

RMK kohtadega on siiski alati seotud mingid "aga"-d, ehk esmajärjekorras juurdepääs suurema sõidukiga, kui sõiduauto, lisaks kasutsuaktiivsus jms... Leian, et neid on ikkagi võimalik natukene meie huvide järgi kommenteerida.

Samas hakkab mulle see mõte sellisest andmebaasist järjest rohkem huvi pakkuma :)

See, et keegi hakkab seda infot koguma ja sisestama ei ole reaalne. Seda peaks saama teha igaüks sõltumata teistest. Vastasel korral see asi ei hakka lihtsalt tööle.
Viimati muutis: 22.11.2012 14:42 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 15:00
#18
"talupoja jutt ilma IT alaste konkse teadmata" :whistle:

miks mitte hakata sellist andmebaasi koostama ilma kaardirakenduse tehnilist lahendust omamata
hiljem saab (jah lisatööd tehes) sinna selle üle tõsta. ?

ehk niikuinii peab enne ju asja sorteerima kui kuhugi ülesse läheb ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 15:12 - 22.11.2012 15:16
#19
[quote="MeelisV" miks mitte hakata sellist andmebaasi koostama ilma kaardirakenduse tehnilist lahendust omamata
hiljem saab (jah lisatööd tehes) sinna selle üle tõsta. ?

ehk niikuinii peab enne ju asja sorteerima kui kuhugi ülesse läheb ?[/quote]

Aga selle jaoks on ju eraldi teema "Ööbimiskohad"




....ja üleüldse, miks minu quote ei tööta :)
Viimati muutis: 22.11.2012 15:16 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 15:22
#20
MeelisV kirjutas: "talupoja jutt ilma IT alaste konkse teadmata" :whistle:

miks mitte hakata sellist andmebaasi koostama ilma kaardirakenduse tehnilist lahendust omamata
hiljem saab (jah lisatööd tehes) sinna selle üle tõsta. ?

ehk niikuinii peab enne ju asja sorteerima kui kuhugi ülesse läheb ?

Kaardirakenduse jaoks iseenesest pole rohkem midagi vaja sellesse andmebaasi, kui koordinaadid iga koha kohta.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 15:23 - 22.11.2012 15:23
#21
jah on küll aga seal on iga inimese oma subjektiivne nägemus ju ainult
pole ühtegi nn. kohustuslike küsimuste vastuseid millega saaks asja hinnata objektiivselt ;)
ehk enne kui asuda koostama mingit andmebaasi siis peaks paika panema mis on need hinnangud mille järgi seda kirjeldada.
ma võin ju oma käru järgi kirjutada, et juurdepääs selle või tolle RMK pilt-ilusa järve juurde oli hea aga sina oma autoga ei mahu esimses puu alt läbi ja poole tee peal ringi ei pööra vms.

tegelikult oleks seal palju neid asju mida võiks määrata

ehk kui keegi teeb ööbimiskoha alla postiuse, et käis seal kuskil ööbimas ja oli hea aga unustab mainimast et oli sõiduauto ja telgiga siis seda foorumit lugedes eeldad sa et käis äkki matkakaga kuid ...

lisaks natuke ametlikku juttu kah
kas meil päris ametlikult reguleerib neid asju veel miskine asi või ainult see määrus
www.riigiteataja.ee/akt/131052012002

eks öelge otse kui ma üle paisutan ma ei solvu :silly:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!
Viimati muutis: 22.11.2012 15:23 MeelisV.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 15:41
#22
Ootaks ka ära, kas tehniline pool teostatav, siis läheks sisulise arutelu juurde.

Aga mõte tekkis veel nende kriteeriumide osas.
Kas ei oleks mõistlik jätta määratlemata, kuidas mingitele kriteeriumitele vastavat platsi nimetada vaid lugeda ülesse mingid olulisemad näitajad iga peatumiskoha kohta:
- joogivesi
- musta vee tühjendus, WC tühjendus
- elekter
- platsi pind
- mahutavus
- lõkkekohad
- ujumiskoha lähedus
- haljastus
jne.
Siis saab igaüks ise vaadata, kas tema jaoks olulised näitajad on olemas. Mõnel pole vaja vett, mõnel elektri jne.
Ehk siis andmete lisamisel tuleks kindla sisuga ankeet täita.
Selline mõte tekkis ja seda võiks hiljem arutada.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 16:00
#23
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 16:56 - 22.11.2012 16:58
#24
MeelisV kirjutas: RMK lisamine ühte rakendusse (kämping/turismitalu/RMK) oleks turistile kordades lihtsam kui otsida infot mitmest kohast.

RMK kohapealt paneb veidi imestama asjaolu, et neil pole mingit kaarti või voldikut oma platsidest tehtud. RMK kohad, kuhu sattunud olen, on kõik olnud väga lahedad, aga nende leidmine pole alati sugugi lihtne.
Külastasin ka suvel tallinna loomaaias tegutsevat RMK infopunkti, lootuses sealt leida mingit paberkaarti, kuid mida pole seda pole. Mõned A4 peale prinditud lehed sain aga "see pole ikka päris see"

Sama lugu on lätis. Ka seal on olemas meie RMK laadsed platsid, aga nende leidmine on paras peavalu. Õnnestus osta ka mingi kaart, kuid see on rohkem selline ilus kunstipärane plakat, mitte kaart :)

Lisatud failid:

Viimati muutis: 22.11.2012 16:58 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Eesti kaart?

22.11.2012 18:00 - 22.11.2012 18:02
#25
Korvimees kirjutas: RMK kohapealt paneb veidi imestama asjaolu, et neil pole mingit kaarti või voldikut oma platsidest tehtud. RMK kohad, kuhu sattunud olen, on kõik olnud väga lahedad, aga nende leidmine pole alati sugugi lihtne.
Mine RMK lehele ja sealt vali liikumine looduses ning telkimisalad. Kui saad ette kas kogu Eesti või mõne piirkonna telkimisalad, siis vali see ja sul kõik andmed olemas: asukoht kaardil, mitu autot mahutab jne. lisaks ka mitmed pildid selle kohta - nii te valik sinu!

Ja veel. Olen ka mõnda voldikut või piirkonna kaarti näinud, kuid jah need on kehvakesed. Parima ülevaate saab Regio kaardilt, kus on minu meelest kõik kohad peal (pole veel sellist leidnud, mida peal pole!)
Tervitustega
Egau
Viimati muutis: 22.11.2012 18:02 Egau.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev