Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

06.10.2009 18:24 - 06.10.2009 21:55
#1
Tere. Selline asi siis loodan, et on abiks.

1. Ava imageshack.us/
2. Märgi linnuke taha ¥upload´
3. Vajuta browse ja vali pilt.
4. Tee linnuke ette ¥resize image?´ ja vali pildi suurus (ise kasutan 640 x 480)
5. Vajuta ¥start upload´
6. ¥Include details´ all on aadress.
Igal pildil on see erinev. See tuleb kopeerida foorumisse sinna kuhu kirjutad postituse ja ongi valmis. Kui postitus lisatud tuleb selle aadressi asemel pilt.
Loodan, et saate aru, paremini seletada ei oska, aga kui tekib küsimusi andke teada.
Viimati muutis: 06.10.2009 21:55 Frankia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 09:32 - 07.10.2009 09:34
#2
Saan aru, et asi toimib samuti, kui teistes foorumites.

Üldjoontes on protsess siis järgmine:
Et mitte foorumit formaadist välja ajada, tuleb üleslaetvad pildid teha väiksemaks (640x480 või pigem väiksem). Mina teen seda juba enne üleslaadimist oma arvutis ja kasutan selleks programmi IrfanView Programm on lihtne kasutada ja eestikeelne. Saadval näiteks SIIT
Järgmiseks tuleb need pildid kuhugi üles laadida. Eestikeelsed kohad on näiteks fotoalbum.ee jne.
Nüüd, kui pildid on üles laetud, tuleb nad saada siia foorumisse.
Selleks avan vajaliku pildi fotoalbum.ee-s ning teen pildil parema kliki ja valin properties.


Avanenud kastist kopeerin pildi aadressi:


Seejärel panen selle pildi aadressi siia nii nagu järgneval pildil näidatud.


Seejärel järgmisele reale samuti jnejne.

Loodan, et oli abi. :)
Viimati muutis: 07.10.2009 09:34 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 11:48 - 07.10.2009 11:50
#3
Tere!

Meie õpetuses saab panna KÕIK pildid ühe postitusega .
Viimati muutis: 07.10.2009 11:50 Frankia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 12:15 - 07.10.2009 13:00
#4
Frankia Kirjutas:
/Igal pildil on see erinev. See tuleb kopeerida foorumisse sinna kuhu kirjutad postituse ja ongi valmis. Kui postitus lisatud tuleb selle aadressi asemel pilt.//

See ju ongi sama asi. Püüdsin lihtsalt teha "puust ja punaseks", et oleks lihtsam aru saada. :)
Point on selles, et tuleb õige suurusega pildid kuhugi üles laadida ja siis siia foorumisse linkida.
Viimati muutis: 07.10.2009 13:00 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 12:55
#5
Loodan, et keegi ei pahanda, kui liigutasin postituse teise teema alla, kuhu ta sobib vist paremini;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 17:15
#6
Frankia Hääleta:
Tere. Selline asi siis loodan, et on abiks.


4. Tee linnuke ette ¥resize image?´ ja vali pildi suurus (ise kasutan 640 x 480)
.

Tegelikult ei ole see foorumi seisukohast sugugi abiks, kuna siin foorumis on ülesselaaditava pildi maksimumsuurus paika pandud ja 640 suurus viib foorumi postituse juba üle serva.

Oma serverist võib linkida pilte ka nii suurena, kui fotokas selle just teeb ja soovi korral laiekraan mõõdus. Iseküsimus on, kui hea teistel selliseid postitusi lugeda on.
Enamustes foorumites moderaator kustutab sellise postituse pildid ja teeb märkuse või midagi muud Ata-Ata stiilis asja :ohmy:

Väljamaaa pildiserverite puuduseks on ka aeglane avanemine mitme pildiga postituses.

Eestimaised serverid kipuvad aga varem või hiljem tasuliseks minema.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 17:51
#7
Tere!
Asja uba ongi selles, et iga pildi jaoks ei peaks olema uut postitust ühe inimese kohta.
Meile meeldivad suured pildid kust on midagi ka näha.;)
Eavp ja sulle teadmiseks, et kokkutulekul arutati seda asja Fordiga, et foorumi formaat on kitsas, aga keegi ei aita teda selles.:woohoo:

Korvimees miks sul on iga pildi jaoks siis eraldi postitus?:huh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 18:23
#8
Frankia Hääleta:
Korvimees miks sul on iga pildi jaoks siis eraldi postitus?:huh:

Põhjus lihtne. Siinse foorumi raamides püsimiseks on max. pildisuuruseks 499x499 nagu on SIIN teemas öeldud. Samad pildid on mul ka fotoalbumis olemas, kuid suuremana. Seega oligi raamides püsimiseks kaks valikut:
Kas teha fotoalbumisse eraldi album väikeste piltidega ning linkida need pildid siia või siis laadida väikesed pildid ükshaaval siia foorumisse. Mina kasutasin seekord viimast varianti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 22:30 - 07.10.2009 22:49
#9
Tere!

Korvimees su jutt on kõik õige (me ei pannud seda omal algatusel ülesse), aga Ford tahtis teada, kuidas meie paneme kõik pildid ja teksti ühe postituse alla. Ford palus,et me paneks selle õpetuse foorumisse ülesse.
Seal saad pidi suurust ka väiksemaks teha.
Sorry kui kellelegi ei meeldi meie suured pildid.:silly:
Viimati muutis: 07.10.2009 22:49 Frankia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 23:37
#10
Üks asi veel. :ohmy:
Kui pildid panna otse teemasse, siis on nad ka paari aasta pärast siin olemas. Kui aga panna kusagile linkidesse, siis võid mõne aasta (või vähem) möödudes ainult tühje postitusi imetleda.
:P
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

07.10.2009 23:48 - 07.10.2009 23:58
#11
Mulle meeldivad suured pildid küll, aga ei meeldi , kui foorumi teks seepärast piiridest välja läheb.

Pildi lisamiseks on ju siin foorumis üleval väikesed html abimehed.

Pildi lisamiseks on vaja sealt vajutada "img" ja postitusse imub kiri
Code:
[img size=150] WWW.pilt.ee[/img]

Seal võib muuta numbri 150 ka näiteks 500 peale (käsitsi) ja pilt kuvatakse suurem.


Edasi tuleb sisestada pildi aadress sinna kohta, kus mul on aadressiks lisatud rida www.pilt.ee , ehk siis kahe nurksulu vahele .


EDIT.

Kahjuks on siin foorumis mingi kala ja pilti ei vähendata selle suuruseni, mis numbritega määrad.
Seega saab seadasi panna ühte postituse küll mitu pilti, aga pildi suurus jääb praegu siiski veebilehel olev originaalsuurus.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 07.10.2009 23:58 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

08.10.2009 08:23
#12
Frankia, loomulikult ma mäletan kokkutulekult seda piltide lisamise juttu, kuid mulle jäi seal nagu mulje, et on olemas mingi nipp, kuidas otse foorumisse lisada mitu pilti ühe postituse alla. Ju me saime siis teineteisest pisut erinevalt aru. Peace :)
Motamehel selles suhtes õigus, et foorumisse pannes on pildid ka paari aasta pärast alles. Mujalt pilte linkides ei pruugi see sugugi nii olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

08.10.2009 09:13
#13
Rahu, ainult rahu, loeme nüüd kõik koos kümneni ja laseme õhu välja. Oleme ikka sõbrad edasi :D

Jah, kokkutulekul oli tõesti juttu piltide ülesse panekust ja ma ise palusin Frankiat, et ta kirjutaks foorumisse, kuidas mitut pilti ühe postituse alla panna. Seega ärge palun Frankiaga kurjustage;)
Kindlasti on mugavam postitada mitu pilti ühe postituse alla ja selle võrra on neid ka mugavam vaadata. Väga ilus näide ju eilne Egau postitus kokkutuleku piltidest. Palju parem ülevaade ja silmal ka ilus, onju.

Mis puudutab pildi formaate, siis siin on mõttevahetust ka edaspidiseks. Praegune väike pildi formaat on tõesti natukene väike ja ebamugav vaatmiseks. Ideaal oleks ikkagi 640x480, mis oleks vaatamise seisukohalt ka mugav. Sellega aga ongi see lugu, et ajab lehe formaadi paigast ära ja pildid ei mahu raamidesse.
Üldiselt on nii, et siin tuleks palju ümber teha. Tuleks laiendada lehe laiust ja üldse kogu seda asja siin natukene moderniseerida. Nagu ma aga ka kokkutulekul ütlesin, on minu ititeadmised ümmargune null ja olen ka siin foorumis abi otsinud. Veel kord üleskutse, et kui keegi oskab nõu ja jõuga aidata, siis oleks abi teretulnud. Kui muud varianti üle ei jää, siis tuleb osta tasuline teenus ja see ikkagi lõpuks ära teha.

Nüüd jõudsimegi raha juurde. Nagu Eavp juba mainis, on lehekülje haldamisega seotud kulud. Hetkel ei ole need veel väga suured aga lehekülje mahu kasvades kasvab ka summa, mida tuleb selle eest maksta. Täna ei ole see teema veel aktuaalne, kuid pole välistatud, et tulevikus peab otsima kas siis sponsoreid või leidma mõne tasulise teenuse reklaami vms. näol, mis siis kataks lehekülje haldamise kulusid.

Ühesõnaga nii või naa see asi peab siin korda saama ja need tööd tuleb siin ära teha. Usun, et saame selle pildiformaati ikkagi suurendada ja vastavalt sellele lehekülje kujundust muuta.

Nüüd võite küsida, et milleks me sellist foorumit teeme, kui me ise midagi ei oska:) Vastus: lihtsalt tahtsime sellist ja seepärast teeme. Eks me õpime koos teiega:)

Ja abi on endiselt teretulnudB)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

08.10.2009 10:12
#14
Tervitus kõigile.
Lugesin eile põgusalt seda arutelu ja mõtlesin, et proovin ka mõne pildi üles riputada. Mingil määral järgisin Korvimehe õpetust, kuid eriti ei süübinud neisse. Tahtsin ise järele proovida. Ja nagu näha asi toimib. Kui natuke suuremad pildid panna, siis nihutab ka foorumi formaadi veidi suuremaks, kuid mulle tundub, et see ei sega (minu pildi külg 640 px). Seega ei näe siin üldse probleemi, mille üle vaielda.
Ainuke asi oli see, et mul piltidel kõigil Exifina ka pildi pealkiri kaasas, kuid see siin välja ei ilmunud. Peab niisiis tulevikus käsistsi lisama.
Minu meelest on ka see loomulik, et pildid ise asuvad kusagil mujal, sest pole ju võimalik ajada foorumi mahtu suureks (teistes foorumites on ka nii!).

Head pusimist!
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

08.10.2009 13:50
#15
Mina kasutan näiteks arvutiekraanidel mõõtu 1024x768 ja 640 pilt on seal foorumi jaoks juba liiga suur.

Minu arvates ei ole mõtet suuri pilte otse teksti panna. Esiteks ei anna nad pärast kolmandat vaatamist midagi juurde, vaid ainult segavad.

Teiseks, nagu juba ka kirjas oli, foorumi alla lisatud üksikud pildid suurendavad foorumi mahtu, tulevikus ka teema laadimiskiirust jne.

See kiiruse teema hakkab lugema juba siis, kui korraga on foorumis ikka rohkem , kui 10 vaatajat.

Suuri pilte saab vajadusel suurepäraselt linkida teksti sisse pildilingina.

Pilt autost väljast
Pilt autost seest
Pilt pliidist

Pildi linkimiseks on kasutatud sellist teksti
Code:
[url=http://www.perearstike.ee/scudo/pilt27.jpg]Pilt autost väljast [/url]
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

27.05.2011 17:21
#16
No nii. Üritasin ka ühe nupuvajutusega pilti lisada ja fail..
Lugesin siis seda teemat. Sain targemaks.

Nüüd paar mõtet. Piltide linkimine on hea mõte, kui nad on sul koduses serveris, mis raudpoltkindlalt ka 3-4 aasta pärast korralikult töötab. Igasugustel tasuta ja vähem tasuta pildiserveritel on komma kolida. Sellega aga link pees ja foorumis tühjus.
Seega mina olen selle poolt, et pildid otse foorumisse. Vaelda võib selle mõõdu üle. Siililegi on selge, et suur maht ajab asja umbe ja tahab hiljem rohkem rahalist ressurssi. Kuna enamus siinsest seltskonnast ei elatu lasterahast ega sotsiaalabist, siis on ilmselt kõik aktiivsemad tegelased nõus selle serveri töös hoidmiseks mõne Euriku kulutama. Mina küll olen.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

27.05.2011 20:41
#17
seoses piltidega on veel üks "mure" - siinsel foorumil on selline kitsas disain, et postitusse ei mahugi mingit erilist pilti ! läheb aknast välja ja on raskesti jälgitav.
kas ehk saaks kellegi abiga foorumi akent laiemaks ?
võrreldes phpBB platformil foorumitega on siin sama vahe ruumiga nagu kodu ja matkaauto võrdluse :silly:

tegelikult iga kasutaja oma albumi nurgake oleks päris atraktiivne ! ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Õpetus piltide panekuks ühe postitusega.

29.05.2011 03:01
#18
Tegin reede õhtul teoks ammu planeeritud telefonikõne. Palusin ühel tuttaval spetsialistil siinsele lehele pilk peale visata. Ehk kuuleb järgmisel nädalal tema kommentaare.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev