Millist GPS navigaatorit kasutada?

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 15:53
#26
Võimalik, et kiiruse ja täpsuse osas on tahvlid erinevad. Ma kasutan paari aasta vanust Sony tahvlit ja selle kiirusele ning täpsusele mul etteheiteid ei ole. Pealegi saab vaadet kerida 3D peale ja see lihtsustab suurte ja mitmetasandiliste ristmike läbimist veelgi. Igatahes on väikesed navid jäänud mul tahaplaanile. Tahvel on kujunenud peamiseks.
Lisaks saab õhtul voodis vedeledes tahvli kaardil ringi kolada ja järgmist päeva planeerida, koos marsruudi koostamisega. Aga eks igal on oma :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 16:00
#27
Pidasin täpsuse all silmas, et GPS-seade kuvab keerulisematel ristmikel eraldi aknas õiged sõiduread ja rajad koos infotahvlitega, tahvelarvuti kaardiprogramm seda ei tee (Windows Surface). Samuti on navigatsiooniseadmel lihtsalt ja kiiresti võimalik teha muudatusi marsruudis ja seadistustes, mida jällegi ei saa tahvelarvutis nii teha. Ehk siis üks täiendab teist. Muus osas tahvelarvuti eelistega nõus!

Soovitan tahvelarvutit kõigile (peab olema GSM toega).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Hinkus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 16:16
#28
Ilmselt on need rakendused siis erinevad. See, mida kasutan, oskab juba enne ristmikku suunata õigele sõidurajale, et ristmik saaks õigesti ületatud. Ja kui olen pange pannud, siis tal marsruudi ümberrehkendus käib suht kiirelt.
Aga jah, on olnud kasutuses ka selliseid rakendusi, mis tõesti ei suuda asukohta õigesti määrata ja enne ristmikku ära hangub - et vaata ise kuidas saad ja peale ristmikku vaatame edasi :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 16:20
#29
Noo selge. Mul selline vahepealne rakendus, mis küll ei hangu aga navigaatorile jääb alla.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 17:30 - 25.07.2016 17:36
#30
rakendused iGO Navigation ja Sygic töötavad korralikul tahvelarvutil ideaalselt,miskit halba ei saa kosta.On olemas kõik eelnimetatud vaated.Sygicul veel selline võimalus,nagu HUD,kuvab juhised ja kiiruse esiklaasile,nagu mõnel popil sõiduautol.Loomulikult alati kaasas ka paberkaart ja garmini matkaauto navigaator,millel saad märkida auto mõõdud,et kuhugi tunnelisse kinni ei jääks ja silla alt läbi mahuks.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352
Viimati muutis: 25.07.2016 17:36 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 17:50
#31
Kasutan ka IGO tarkvara tahvelarvutil juba mitu aastat, paremat ei oska tahta, proovitud ära garminid ja tomtomid aga igo vastu nad ei saa. Näitab ka kiirteedel, seal kus kaardid seda võimaldavad, st kaartidel see tarkus sees, ridasid kuhu reastuda. Aga see igas riigis muidugi ei tööta. Samuti saab masina kaalu ja mõõdud sisse panna, et teaks teekonnal arvestada. Kahju ainult, et meil seda vist ametlikult kuskilt saada pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.07.2016 17:58 - 25.07.2016 19:07
#32
toto kirjutas: Kasutan ka IGO tarkvara tahvelarvutil juba mitu aastat, paremat ei oska tahta, proovitud ära garminid ja tomtomid aga igo vastu nad ei saa. Näitab ka kiirteedel, seal kus kaardid seda võimaldavad, st kaartidel see tarkus sees, ridasid kuhu reastuda. Aga see igas riigis muidugi ei tööta. Samuti saab masina kaalu ja mõõdud sisse panna, et teaks teekonnal arvestada. Kahju ainult, et meil seda vist ametlikult kuskilt saada pole.
. Näritud õuna tahvlile on ametlik iGo App Stores täitsa olemas
KNAUS VAN TI550 telef.5011352
Viimati muutis: 25.07.2016 19:07 marx224.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.07.2016 10:27
#33
Kui kellegil vaja võin iGo jagada!
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

26.07.2016 11:28
#34
Võiks proovida küll. Kas töötab Windowsis?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Millist GPS navigaatorit kasutada?

05.09.2018 12:03 - 05.09.2018 12:04
#35
Ka garmin eksib! Olgugi, et camperi mõõdud on sisestatud saadab sellistesse kohtadesse kuhu ei mahu. Eriti kõrgusega eksib. Alles sellel reisil saatis Asis campi kuhu oli kõrgus 3,1m, mõõtsin üle oli 3,15 ja muidugi ei mahtunud. Üle eelmine aasta saatis alpides sellisele teele kus isegi mootorrattaga ei saanud hakkama. Laius veel piisas (motikale) aga tõus oli ka offroad maasturile ületamatu.....kusagil 40kraadi.
Kui oled ühe naviga harjunud hakkad juba aimama tema kiikse. Nüüd Madriidis saatis diagonaaltänavale kus oli ülikitsas. Kõrval aga lai tänava osa. Oli isegi hullem kui norra pildil, sest seisvad autod blokeerisid ja teed seal kellegile kriipsu on jama palju. Peeglitest jäi vaba ruumi alla 5cm.
Viimati muutis: 05.09.2018 12:04 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Millist GPS navigaatorit kasutada?

05.09.2018 12:35
#36
Meil Garmini Camperi versioon aga camperi seades juhatab uskumatu järjekindlusega linnades mööda kõrvalteid ja ringiga :)
Alati kõrval ka Waze telefonis ja tahvlis sygic.
Olenemata erinevate navigatsioonivahendite olemasolust oleme igal reisil mingid olulised pöörded maha maganud või siis valesti läinud kuna kaardilugeja "valmistab võileibu" või askeldab joogikasti kallal :) ja juhil silme eest kirju kas siis pikast teel olemisest või mitmetasandilistest ristmikest jne …
Samas on tore mingitel hetkedel otsustada, et täna sõidame garmini järgi või nüüd Waze järgi ja pärast targutada, kuidas oleks targem olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Millist GPS navigaatorit kasutada?

05.09.2018 20:07
#37
Aga veoautode jaoks olevad navid? on keegi nendega kokku puutunud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Millist GPS navigaatorit kasutada?

06.09.2018 01:55
#38
See suvaliste kõrvalteede mure on juba vana mure.
Kui oled võõras kohas, siis kohe aru ei saagi.
Mul tavaline Garmin ja nalja ikka vahel saab.
Google maps paneb samamoodi vahel pada.
Sõidad mööda peateed ja siis see vidin leiab, et sealt läbi küla saab 120 meetrit otsem.

Olen aru saanud, et sõltumata tehnikavidinate olemasolust, ei saa kaardilugejat puhkusele saata.
Roolis olles ei saa kahtluse korral miskit uurida. Kaardilugeja aga ei pea peegleid jägima ja rooliga võimlema.
Mäletan aega, kui tipptunnil läbi Varssavi sõites olin roolis, teine luges paberkaarti ja kolmas luges märke ja viitasid.
Õpetamine oli stiilis, et neljasaja meetri pärast peab vasakule hoidma, ära kohe reastu, enne tuleb üks suurem vasakpööre ja alles siis võta vasakusse ritta.
Ise sain ainult liiklust jälgida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Millist GPS navigaatorit kasutada?

06.09.2018 07:33 - 06.09.2018 07:36
#39
Tom-Tom on asjalik. Aga just, et peab oma navimeest tundma.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 06.09.2018 07:36 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

09.09.2018 18:13
#40
Mul on Garmini autoelamu geps. Toosikannule minnes jõudsin sildi juurde "siit ei saa Toosikannule" .Tundub et ma ei olnud mitte esimene keda gps üritas sealtkaudu kohale juhatada. :D
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, tfr

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

10.09.2018 10:21
#41
See silt on seal põhjusega.
Toosikannu enda kodulehel on lausa eraldi välja toodud, kuidas tulla ja miks ei tasu oma navi uskuda.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

17.09.2018 18:59
#42
Keegi seda on proovinud?
www.route4me.com/mobile
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

06.10.2018 01:18
#43
See imeloom tundub vist rohkem kommertskasutusse olevat...

Ise aga kasutan alati 2 abimeest: navi juhatab ja tahvli offline kaardilt (minu lemmik on MapsMe) jälgin oma asukohta. Tihti on ummiku vms pàrast vaja operatiivselt marshuuti muuta, siis on tahvlil jooksev kaart abiks, sest navi hakkab sind tagasi suunama.

Aga see vaidlus, et kumb navi on parem, Garmin vôi TomTom, on ka vist lõputu lugu :]
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

06.10.2018 09:13
#44
Ümber suunamised on kah erinevad nt google suunab järgmisele teele siis Toyota orginaal proovib sind tagasi vanale teele suunata. Vanasti here maps kah proovis vanale teele tagasi alá tehke 3km pärast tagasi pööre....
Täna saab kasutada telefonis ka kahte korraga, üks lihtsalt väikses aknas. Ja kui keegi pole proovinud siis minul pakub pärast marsuudi koostamist google et kas ma tahan kaardi alla laadida. Laadis lihtsalt selle "riba" alla kus ma plaanisin liikuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

12.12.2018 10:07
#45
Ma ei tea kuidas teistega aga isiklikult kasutan tom tom ja teen talle suure kummarduse. Väga palju on ikka nendes ametnikes kinni kes teatud põhjustel ei lase teatud rakendustel teid uuendada. Siin Eestis sõites on vahest lausa ime, et kuidas saab tee olla juba ligi 10 aastat kaardil aga gps seda ei näita. Samas kui läheme lõuna poole siis alates lätist on juba pilt päri ilus, leedus pole midagi halba öelda, isegi teede laiendid on praktiliselt meetri täpsusega tommil sees. Poolas mul vajus suu lahti kui läksime trassile ja korraga tom suunab meid trassilt kõrvale. Tuli välja, et trass oli remondis ning rakendus koheselt uuendatud suunamisega kõrval teedele. Tagasi tulles valisime kaardilt seade VÄLDI KIIRTEID et näha elu väljaspool trassi ääri ja lasime õhtul ning ka kohati öösel. Iga küla või asula kus tehti teetöid oli trassil uuendus sees, et keera siit paremale või vasakule. Kõrval kohati seisis garmin kes julma järjekindlusega raius, et tee tagasipööre vähemalt veerand tundi aga tom kui läksid kuskilt valesti esimese 10 sekundiga arvestas uue trassi ning sisestas selle. Poola, Tšehhi, Slovakkia, ja Saksamaa serval mis on krutritud risti põiki läbi polnud minu tommil mitte ühtegi probleemi ei parkla ega tankla ega vaatamisväärsuse otsingul. Loomulikult tuleb enne teele minekut teha täis uuendus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

13.12.2018 23:42 - 13.12.2018 23:45
#46
Mis ametnikud need on ja kuidas nad ei lase rakendustel teid uuendada?

Niipalju kui mina sellest maailmast aru saanud olen, siis on maailmas umbes 2 suurt firmat (Navteq ja TeleAtlas), kes kaarte pakuvad, lisaks Google Maps ja Apple, kes ise teevad, + OpenStreetMaps, mis on inimeste ühistöö.

Üldiselt kõik navitegijad (TomTom ja Garmin kaasaarvatud) kasutavad ühe kaarte neist kahest suurest firmast. Konkreetselt siis TomTom TeleAtlast, Garmin NavTeqi. Need siis omakorda tellivad riigiti kohalike kaartide uuendust kohalikelt firmadelt, kellel "boots on the ground" on. Eestis teevad neile seda tööd Regio ja EOMap. Kes kasutavad ka mingeid riiklikke alusmaterjale (a la Maa-ameti xGIS), aga reaalselt ikkagi sõidavad kõik teed füüsiliselt kontrolliks läbi.
McLouis Menfys Van 3
#949
Viimati muutis: 13.12.2018 23:45 tfr.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

13.12.2018 23:51
#47
Tegelikult on veel ka Here.
Klubi liige #556

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

13.12.2018 23:56
#48
HERE on Navteqi kaubamärk osade toodete jaoks.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

14.12.2018 00:31
#49
Lihtsalt infoks, et alati tuleb teemärgiseid reaalselt teel olles märgata, kuigi ka need alati tõde ei näita... kui hetkel just muudatust tehakse...

Mapsid ja Googled ning Navid on tegelikult asukoha positsioneerimiseks ja abiks teekonna valimisel.

Ise neid võõrastes kohtades usaldan aga ikka petta saan :)

Google Maps ja Garmin etc. juba aasta jagu näitab, et Pärnu mnt osaliselt kinni... jne.

Ükski navi (tom ja garmin) ja google maps ega waze jne. ei vii kedagi kuhugi kiiremini/otsemini ...

NB!
Kui tahad GPSi järgi ainult sõita, siis kardinad ette ja ainult gpsi- vaata B)


Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Millist GPS navigaatorit kasutada?

25.04.2022 21:21
#50
Nutiseadmeid jätkub. Igaühel on navigaator taskus ja paar tükki ka igas autos. Konkreetne küsimus on praegu - missugune äpp, programm, või muu tarkus tahvelarvutisse laadida, et vahel ka ilma internetita hakkama saaks ? Kui teadja leidub, tulen kohale ja teeme ära. Õpetust on ka vaja ehk nn. mentorlust sel teemal. 
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev