Navigeerimisest

Navigeerimisest

12.06.2008 21:17 - 13.06.2008 09:23
#1
tere kõigile,

Oleme oma matkaautot komplekteerimas ja vajaks nõu navigeerimisseadmete koha pealt.
Mida kasutate? Mida soovitate?

Olen suht roheline - pole kunagi sellist riistapuud kasutanud.

Ehk oskate soovitada ka ostukohti - hea konsultatsioon, mõistlik hind jne.
Viimati muutis: 13.06.2008 09:23 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

13.06.2008 21:00
#2
On kellegil mingeidki kogemusi - ootan hüva nõu:cheer:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

14.06.2008 13:00 - 14.06.2008 13:10
#3
Ostsin paar kuud tagasi TomTom 920, kuna vajasin USA-t ja komplekt koos Eesti, Ida- ja Lääne-Euroopaga tuli suht.soodne. Kaalusin ka Nüvit, kuna talvel Euroopas suusatamas käies tundus selle menüü hästi lihtne ja käepärane olevat. Teisi tootjaid ei usaldanud (võib olla põhjendamatult).
Valima pead ise vastavalt vajadusele ja võimalustele. Loe ajakirjade võrdlusteste TehnikaMaailm juuni-08, Digi juuni-08, AutoLeht 25.05.08 jne. Tehnilisi andmeid leiad [ www.garmin.ee/index.php?id=864 ]
[ www.gps.ee/tomtom/?op=body&id=1 ]
Vt ka [ www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/GPS%20seadmed/ ]
[ www.digizone.ee/ ]
Kasuta otsingumootorit Google trükkides sellesse näiteks car gps
Viimati muutis: 14.06.2008 13:10 paju. Põhjus: täiendamine

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

15.06.2008 16:04
#4
Ise kasutan TomTom 720D. Siiani on ennast küll õigustanud, kuigi Eesti väikematest teedest on paljud puudu - just kruusateed. Loodan, et neid kaarte ikka pidevalt täiustatakse ja tulevad ka paremad.
Euroopa vanad riigid on küll väga täpsed ja üleni kaetud.
Muudega kahjuks kokkupuuteid pole olnud ja ei oska kommenteerida.
Kui lõpuks millegi kasuks otsustad, äkki kirjutad meile ka, et miks just see;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

16.06.2008 16:42
#5
Vot ükskord tahaks ühel müüjal natist kinni võtta ja las räägib kõikide asjade plussid ja miinused ära. Muidu lähed poodi ja ikka igaüks kiidab enda oma ja laidab teiste firmade omi.

Teoreetiliselt peaksid nad ikkagi ju enam-vähem samad olema, tehnoloogia areneb ju ühe kiirusega ja väikese kõrvalekaldega ajas täiustuvad nad võrdselt. Eks ta vist on ka samasugune vidin, nagu mobiiltelefon, et mõne aasta pärast on ta juba ajast ja arust ning tuleb ikkagi välja vahetada.

Kui mõni müüja siia satub, võiks kommenteerida äkki:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

16.06.2008 16:54
#6
Viimane (Juuni 2008)Tehnikamaailm kirjutab ka GPS-idest. Peamiselt küll erinevatest Eesti kaartidest nende aparaatide jaoks. Tundub, et peamine erinevus ongi neil tarkvaraline. Näiteks mõni tunneb ainult eesti suuremaid maanteid+ paari suuremat linna, samas on teisel ka väikesed metsarajad peal. See pole ju enam nii oluline, et GPS peaks tingimata .mp3 mängima ja .jpg faile näitama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

16.06.2008 16:57
#7
Aga mis siis nende kokkuvõte asjadest oli? et millisel on parimad Eesti kaardid?
Kõik ülejäänud tringel-triangel võiks minupärast olemata olla:side:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

17.06.2008 09:23
#8
Kokkuvõte oli see, et Regio toodab kaarte Tomtom-ile ning Eomap Garminile. Mõlemal kaardil on oma head ja vead ning lõplik otsustamine on tarbija maitse küsimus. See vahe oli ka, et Tomtomil peaks Regio kaart juba sees olema, kuid Eomapi kaardi saab näiteks odavalt netist ostetud Garminile juurde installida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

19.06.2008 15:31
#9
Tundub, et EOMAP on Garminile juurutanud ühe päris hää asja. Väidetavalt on ka metsarajad jms peal.


Info on kopitud nende kodulehelt:

EOMAP Geodata AS tõi turule Eesti detailkaardi Garmin-tüüpi GPS-vastuvõtjatele. Kaart sisaldab üksikasjalikku infot Eesti tee- ja vetevõrgu, tänavate, metsade, soode, looduskaitsealade ning kõrgepingeliinide kohta. Lisaks sisaldab kaart tuhandeid huvipunkte - vaatamisväärsusi, tanklaid, söögikohti, kultuuri- ja riigiasutusi jne. See kaart on esimene toode EOMAPi tooteseeriast Eesti Teejuht. Eesti Teejuht Garmin-tüüpi GPS-seadmele (Nüvi, Zumo, Colorado, Edge 605 ja 705) on ideaalne kaaslane nii metsas rännates kui muidu Eestimaad avastades. Kaart on microSD kaardil ja kaasa tuleb SD adapter. Kaart on seotud konkreetse SD kaardiga ja sobib kasutamiseks erinevates Garmin GPS seadmetes.

On kellelgi kogemusi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

26.06.2008 21:44
#10
Olen nüüd pisut internetis tuulanud ja leidnud järgmised artiklid:

www.garmin.ee/Media/TM_nr2veebruar2008.pdf

www.garmin.ee/Media/Autobild_nr5mai2008.pdf

www.garmin.ee/Media/AM_nr3marts2008_nuvi770.pdf

Järgmiseks lähen garmini seadmeid näppima.

Annan peatselt ostetud seadme kohta ka ülevaate.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

10.09.2008 22:17
#11
Garmini uus eesti kaart on küll väga hea, võiks öelda, et 100% kaetud.
Ise soetasin TomTomi ja olen sellega ka rahul. Garmini miinuseks tooksin välja vigase eesti keelse navigeerimise, mis hakkab närvidele käima kuskilt maalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Navigeerimisest

27.10.2008 16:46
#12
Panen nüüd ka oma arvamuse siia.
Olen matkanud väga pikka aega ja peamiselt just sel ajal kui GPS'st veel unistadagi ei osanud. Seetõttu on kaardilugemine matkal ikka üks mõnus tegevus olnud.
Mul oma matkaautosse instaleeritud nn. pardaarvuti, mille LCD 17"-ne monitor asub kõrvalistuja silme ees (matkaautos ju ruumi jätkub!). GPS'i vastuvõtja on auto laes (plastmassist lagi) ja andmed jõuavad arvutisse. Kaart koos läbitava teekonnaga on kogu aeg silme ees.
Asja eelised:
1. Kogu aeg kasutusel selle piirkonna jaoks parimad ja uuemad kaardisoftid (Regio, Genimap, Autoroute, MapSource, jne).
2. Teekonda saab planeerida enne matka, matka ajal väga hõlpsasti (tavaliselt hiirega).
3. Läbitud teekond salvestatakse ja saab hiljem mitmesuguste vahenditega nähtavaks teha ja töödelda. Samas on see ka kui matka dokument koos oma ajaliste faktidega.
4. Kaartidele saab reisi ajal teha märkusi, lisada kommentaare, märkida ära huvitavaid kohti.
4. Silme ees olevalt kaardilt loeb oskuse korral välja palju ümbruskonda iseloomustavat.
5. Vajadusel (pole kordagi kasutanud) saab ka arvuti rääkima ja teed juhendama panna (olenevalt softist), kuid see kaotab minu silmis matka põnevuse.
6. Paraleelselt toimub reisi ajal töö ka paberkaartidega, sest sealt ammendab tavaliselt kogu informatsiooni läbitava marsruudi kohta.

Arvuti kasutamise eeliseks ja vajaduseks on ka see, et sellega saab lisaks veel:
1. Salvestada ja vaadata kogu reisi ajal tehtud pilte. Ka kaaslaste omi.
2. Kirjutada reisipäevikut.
3. Vaadata eelnevalt salvestatud informatsiooni reisipiirkonna kohta.
4. Kasutada interneti teenuseid.

Võrreldes TomTomi sarnaste seadmetega, ei ole minu variandi puhul vaja piiluda nagu lukuaugust kaarti, vaid saab vajaliku suuruse silme ette laiali harutada ja koos reisikaaslastega seda vaadata.

Veel. Arvutiks on läptop, et ei oleks toiteprobleeme ja kui lahkun autost, siis navigeerin taskus oleva telefoniGPS'iga.
Monitori toidab muundaja.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

27.10.2008 21:14
#13
Mul on hää meel tervitada uusi osalejaid:)

Navigeerimine vist on küll selline teema, mis on kogu aeg aktuaalne - järjest tuleb peale uusi softe ja seadmeid ja siin maailmas juba igav ei hakka. Tihti ei jõua ainult ajaga sammu käia ja kui pole häid soovitajaid, siis ei oska ka miskit tahta.

Küsimus Egau-le: mainisid, et kasutad läpakas softe, mis jätavad ka jälje maha ja pärast saab kokkuvõtteid teha. Kas tahaksid neid natukene pikemalt kirjeldada, et mis on mis ja millised on plussid ja miinused. Ise olen läpakas kasutanud Route66 ja Autoroute programme, kuid kumbki ei lase teha kokkuvõtteid ja ei jäta maha jälge. Võimalik, et ma ei oska neid lihtsalt lõpuni kasutada.
Läpakas kaarti vaatamisel on muidugi omad eelised, sest see annab parema ja laiema ülevaate. Lihtne on kaarti suurendada ja vähendada. Samas ei ole mul kaartidele lisatud navigeerimist (häälkäsklusi) ja see ajab mõnes keerulises olukorras asja jamaks - reastud valesti või ei taba lähestikku teedel õiget mahakeeramise momenti.

Hetkel kasutan TomTomi, kuid sääl ongi see jama, et selline üldine ülevaade on väga keeruliselt kättesaadav. Navigeerimise kohalt on ta muidugi tugev viis ja eksimine on suhteliselt välistatud. Eriti kõvad plussid on just suurtes linnades liikumisel, kus tähtis on ka õige reastumine. Aga kui tahta sellist ülevaatlikku kaarti suuremas mastaabis, on see ümberülitus üsna ebamugav ja aeganõudev. Samuti on ekraan suurte kaartide jaoks suht tilluke:unsure:

Paberkaarti plussid on ka just see hää ülevaade pikemate vahemaade läbimisel ja paberatlas on mul alati kaasas. Samas suurtemates linnades pole paberkaartiga ikka tegelikult enam midagi pääle hakata - jama on rohkem kui rõõmu. Piisab ühest teeotsast möödasõidust ja siis hakkab see keerutamine ja õige tee otsimine. Samas ei saa just öelda, et ma väga kehv kaartilugeja oleks, aga aeg on siiski edasi läinud ja asja saab lihtsamalt lahendada.

Aga läpaka softi kohalt paluksin küll natukene õpetust ja kogemuste jagamist. See tundub olevat mugav kasutamiseks, aga lihtsalt teadmised puuduvad. Kasvõi lihtne asi - kuidas Sa Regio navigeerima saad?:side:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Navigeerimisest

28.10.2008 12:09
#14
Kõik softid, mis ära mainisin, jätavad jälje. Euroopas on minu lemmikuks Autoroute, olen sellega lihtsalt harjunud ja mu meelest on see ka piisavalt täpne. Läbitud teekonna salvestamiseks tuleb lihtsalt GPS Pane peal panna linnuke kasti Start GPS tracking. Ainult seda tuleb meeles pidada, et kui see joonistamine läheb juba nädala pikkuseks, siis muutub programm suht aeglaseks. Selle vastu aitab see, kui uus track teha, need saab hiljem kokku liita.
Linnades liikumisel tuleb lihtsalt kohalikku märgistust vaadata ja kõrvalistuja peab ekraanilt jälgima ärapööramiskohti. Mul on selline praktika, et enne joonistan marsruudi kaardile, seal on ka linnadest läbisõit peal. Kui kiire, siis sõidan ümber. Kui nüüd linna sisenen, siis ei üritagi tavaliselt seda etteantud marsruuti jälgida, vaid sõidan sinna kus tundub huvitavam/ilusam ja teen ka vajadusel peatusi. Hiljem otsin väljasõiduks oma ettejoonistaud marsruudi üles ja üritan sellele peale jõuda. Tavaliselt pole kunagi mingit muret sellega olnud.
Selline stiil mulle meeldib - sõidan ise kuhu tahan ja kaart ei kamanda mind. Samal ajal on see mulle tubli abimees.
Nüüd Regiost. Navigeerimise mõiste minu jaoks on siiski see, kui kaardi järgi sõidad ja igal hetkel tead oma asukohta. Millegipärast on hakatud navigeeerimiseks ka seda pidama, kui sul mingi jublakas nina all kamandab kuhu hetkel pöörata!!!
Seetõttu on minu jaoks Regioga sama lugu, et saab kas planeerida ja joonistada marsruudi ette või siis ka läbitud marsruudi salvestada. Samuti olen kasutanud käsiGPS-i salvestatud jalgsi- või muu marsruudi joonistamist hiljem Regio kaardile arvutis. Toimib väga hästi.

Paberkaartide kaitseks veel niipalju, et kõik oma ilusamad teed olen leidnud just nendelt, tavaliselt on korralikus atlases (Michelin näit.) need sees.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

12.11.2008 21:07 - 13.04.2009 16:20
#15
mulle meeldib seadistustes määrata just, et a´la kolista mööda kruusateid ja väldi asfalti:) seal satub ikka sellistesse kohtadess, kus jumal pole ka vist kunagi käinud. aga see on vägev.
ilusas välismaal on küll kruusateid vähe, aga kõrvalteed on väga pullid asjad. seal käib ikka tõeline elu ja saab maast õige pildi. ei ole need kiirteed turistidele mõeldud.
ja kui navi juba sellisele kolkateele saadab, siis peab sealt ka läbi saama:)
kõigile kirssidega!
Viimati muutis: 13.04.2009 16:20 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

13.04.2009 14:15 - 13.04.2009 14:20
#16
Eelmisel nädalal internetis ringi vahtides sattusin Euroretke foorumisse ja seal oli üleval link sellise programmijupi tõmbamiseks, nagu on Tripmaster v2.2.
See on just see puuduv asi TomTomi navigaatoris, millest puudust tundsin - selle abil on võimalik teha kokkuvõtteid läbitud teekonnast. Läbi seadistuste annab panna kogu läbitud teekonna + päeva teekonna, kogu keskmise kiiruse arvutuse + päeva keskmine kiirus, maksimumkiirus, näeb ära kõrguse merepinnast ja teel olles kõrguse muutumist %-s. Lisaks korralik kompass ja muid vidinaid....
Pealegi salvestab ta teekonna mällu ja seda on võimalik hiljem konvertides teiste programmide abil avada, kus on siis näha ka läbitud teekond.

Programmi saab alla tõmmata siit: www.webazar.org/tomtom/tripmaster.php?lang=uk

Seal on ka õpetus kaasas, kuidas installida. Igal juhul minul hakkas ta küll ilusasti tööle ja olen väga rahul.
Väidetavalt peaks kevade lõpus tulema TomTomile ka uus eesti kaart, mis katab 100%. Siis hakkab asi juba ideaalilähedaseks jõudma:)
Viimati muutis: 13.04.2009 14:20 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

14.04.2009 21:00 - 14.04.2009 21:03
#17
Siin üks sõltumatu artikkel portaalist Digitark.ee


GPS-seadmete test: marsruutide võrdlus autosõitudel Eestis
Autor: Heigo Ensling


Eesti on nii pisike, et punktist A punkti B liikumine ei tohiks raskusi valmistada, kuid asulaid on meil siiski palju ja kaart on kindlasti abiks. Mida detailsem on kaart, seda rohkem leiab sealt teid, tänavaid, aleveid ja külasid. Testin seekord reaalsete marsruutide peal, milliseid teid erinevad autonavigaatorid ehk GPS-seadmed välja pakuvad.

Testis 6 erinevat GPS-seadet

Testisin autoga reisimiseks järgnevaid seadmeid: Nokia 6110 Navigaator ja N95, Garmin nüvi 250 ja nüvi 660FM, TomTom Go 720 ja Prestigio Geovision350. Siinkohal oluline mainida, et digikaartide ja kaardimootorite tootjatest on kaks suurimat Teleatlas ja Navteq, kelle loodud kaarte ka testmasinad kasutasid.

Nokia 6110 Navigator - kaardimootor Route 66, kaart Navteq
Nokia 95 - kaardimootor Nokia Maps, kaart Navteq
TomTom - kaardimootor ja kaart Teleatlas
Garmin - kaardimootor Garmin, kaart City Navigator + Regio Eesti põhikaart
Prestigio - kaardimootor, Navteq, kaart Navteq

Kaks testmarsruuti maale

Kõikide testide korral oli reisi alguspunktiks Sõpruse puiestee Tallinnas või Mõigus asuv Juhtme tänav, millest pool asub Tallinnas ja teine pool Rae vallas. Sihtpunktideks Harju-Risti ning Kohtru küla Raplamaal.

Testi aluseks sai võetud Regio Teede Atlas, mis võimaldab seadetest valida nii kiireima kui ka lühima teekonna.
Teekond 1 - Tallinn Sõpruse pst. 193 -Hatu küla, Harju-Risti, Harjumaa
Teekond 2 -Juhtme tänav, Mõigu, Rae vald – Kohtru küla, Märjamaa vald, Raplamaa

Teekond 1 Teekond 2
Lühim Kiirem Lühim Kiirem
Regio Atlas 56,68 km 58,80 km 89,55 km 96,01 km
Garmin nüvi 250 75 km 105 km
Osa teekonnast oli linnulennul suuna järgi, ise peab ekraanilt leidma õige teeotsa, kuhu pöörata.

Garmin nüvi 660 FM 75 km 125 km
Osa teekonnast oli linnulennul suuna järgi, ise peab ekraanilt leidma õige teeotsa, kuhu pöörata.

TomTom GO 720 57,7 km 101,1 km

Prestigio 350 56 km 58 km 87 km 89 km
Hatu küla (teekond 1) kaardil ei ole, aga tee on olemas, seega sai määratud sihtkoht kaardilt. Kohtru küla (teekond 2) koos teedega on kaardil olemas.

Nokia 6110 N puudub kaardilt puudub kaardilt

Nokia N95 57,6 km 101,1 km

Garminil sees kaks kaarti

Garminil on sees kaks kaarti - Euro Eesti 4.0, mis põhineb Regio kaardil ja City Navigator Europe NT v9, mis sisaldab suuremaid Eesti maanteid ja linnu. Kui Regio põhjal on küla olemas, siis saab kasutada neid kahte kaarti koos. Põhikaart, mille järgi toimub juhtimine, on City Navigator.

Kui suur maantee saab otsa, juhatab hääleke kenasti suuna järgi sihtpunkti saabumist, eeldusel, et valitud on sõiduvahendiks jalgratas. Kui valida auto või mootorratas liikumisvahendiks, saame teate -sihtkoha lähedal puuduvad teed.

Nokia 6110 Navigatoril eesti kaarti ei ole

TomTom ja Nokia N95 leidsid mõlemad väikesed külakesed üles ja juhatavad kenasti ka kohale. Kuid Nokia omanik peab juurde ostma Eestis navigeerimiseks litsentsi, mis maksab kolmeks aastaks 69 EUR-i.

Nokia 6110 Navigator koos Route 66 programmiga ei sisalda hetkel veel Eesti kohta detailset kaarti ja need punktid jäid testis läbimata. Lohutuseks Nokia 6110 omanike võin öelda, et nende mobiilis töötab edukalt ka Nokia Maps nimeline tarkvara elik seesama, mis Nokia mudelis N95. Kuigi Prestigio puhul on külanimesid veidi vähem kui TomTomil või Nokia Mapsil, on teede kaart korralik.

Testsõit Tallinna linnas Sõpruse puiesteelt Narva maanteele

Kui linnavälised teed said testitud, siis lisasin veel ühe teekonna - Tallinnas Mustamäelt Sõpruse puiestee 193 Narva maantee 29.

Igapäevaselt kasutan selle teekonna läbimiseks marsruuti mööda Sõpruse puiesteed Endla tänavale ja sealt Vabaduse väljakule. Jätkan mööda Estonia puiesteed, läbi Gonsiori, Raua ja Pronksi tänava Narva maanteele. Ise olen seda pidanud nii otsemaks kui ka kiiremaks. Vaatame, kuidas testis osalenud navigaatorid selle ülesandega hakkama said.

Mõned GPS-d soovitavad keelatud pöördeid

Lühim Kiirem
Regio Atlas 7,5 km 9,75 km
Lühim üle Tondi, kiirem Järvevana ja Tartu maantee kaudu Narva maanteele.

Garmin nüvi 250 6,8 km 7,2 km
Lühimat teed juhatab Sõpruse puiesteelt Vabaduse väljakule ja sealt vasakpööre Pärnu maanteele, aga vasakpööre on seal keelatud. Kiirem marsuut on Sõrpuse puiesteelt Suur-Ameerikasse, sealt mööda Pärnu maanteed Narva maanteele. Viimane teade - sihtpunkt vasakul.

Garmin nüvi 660 FM 6,8 km 7,2 km
Lühim tee Sõpruse puiesteelt Vabaduse väljakule ja sealt vasakpööre Pärnu maanteele, aga vasakpööre on seal keelatud. Kiirem marsuut on Sõrpuse puiesteelt Suur-Ameerikasse, sealt mööda Pärnu maanteed Narva maanteele. Viimane teade - sihtpunkt vasakul.

TomTom GO 720 8,5 km 9,5 km
Kuigi teekonnad on pikemad, kui teiste seadmetega, juhatab TomTom täpselt maja ette – elik õigele poole teed. Lühim Sõpuse puiesteelt Tammsaare teele, sealt Pärnu maanteelt Mere puiesteele ning mööda Ahtri ja Tuukri tänavat Narva maanteele maja ette. Kiirem marsruut Sõpruse puiesteelt Tammsaare teele, sealt Järvevana teed pidi tartu maanteele ning siis mööda Jõe ja Tuukri tänavat maja ette

Prestigio 350 7,3 km 8,5 km
Kiirem tee Sõpruse puiesteelt Tammsaare teele ja sealt Pärnu maanteed mööda Narva maanteele. Huvitaval kombel lühim tee juhatas otse maja ette – Sõpruse puiesteelt Tammsaare teele, sealt Tondi tänavalt Pärnu maanteele ning edasi Liivalaia, Pronksi ja Tuukri kaudu Narva maanteele.

Nokia 6110 N 5,9 km 8,3 km
Kiirem Sõpruse puiesteelt Tammsaare teele, mööda Pärnu maanteed Narva maanteele, lühem aga Sõpruse puiesteelt Endla tänavale, sealt Suur-Ameerika tänavale. Mööda Liivalaiat ja Pronki tänavat Narva maanteele. Viimane teade - sihtpunkt vasakul.

Nokia N95 8,9 km 9,1 km
Kiirem tee Sõpruse puiesteelt Tammsaare teele, sealt Pärnu maanteed mööda Narva maanteele, lühem aga suunab meid Pärnu maanteelt Vineeri ja Veereni tänavale, sealt Liivalaia ja Pronksi kaudu Tuukri tänavale ja Narva maanteele otse maja ette.

Kaks navigaatorit juhatavad otse maja ette

Täispunktid Nokia N95-le ja TomTom Go 720-le, kes suudavad arvestada tänava poolega, kus maja asub. Eriti hea on selline veidi pikem teekond tundmatus linnas, kui võin olla kindel, et seisma pean jääma soovitud hotelli või söögikoha ees – mitte teisel pool teed.

Lühema marsruudi valik tähendab väiksemaid kõrvalteid

Valides teekonna parameetri kiirem, eelistavad kõik seadmed suuremaid teid ja tänavaid. Valides lühima, saame tõesti lühema teekonna läbi väiksemate tänavate. Ja Tallinna mõistes ka väiksema ajakuluga, kuna tipptunnil on suuremad teed autodest ummistunud.
Viimati muutis: 14.04.2009 21:03 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Navigeerimisest

02.11.2009 22:24
#18
Heia Ford,

Vastavalt Sinu soovitusele kolisin Navigeerimise teema alla.
Kui kasutad autonoomset GPS-i seadet:
Läbitud teekonna (track inglise keeles) salvestamine arvutisse eeldab kahte asja. Kasutatav GPS seade peab omama teekonna salvestamise funktsiooni ja GPS-i seade peab olema ühendatav arvutiga (vanasti kasutati selleks järjestikporti uuemad USP-i liidese kaudu).
Kui kasutad arvutiga ühendatavat GPS-i vastuvõtjat (tavalisel USP auku ühendatav ümmargune seenekübara taoline plastikust seade) siis hoolitseb selle eest juba arvutiprogramm.
Eri tootjatel on oma erilised standardid. On olemas aga ka selliseid vabavarana loodud navigeerimisprogramme, mis suudavad eri standarditele vastavat infot kodeerida.
Kirjelda palun täpsemalt millist süsteemi ja kuidas kasutad.

Ise soovitaksin kasutada Garmini firma standardit (üks suurim ja progressiivseim tegija).

Kui navigeerimise teema huvilisi on rohkem, siis võiks mõne pika ja pimeda õhtu sisustada väikese koolitusüritusega.

Kui automatkamisel olen võhik, siis navigeerimise kogemust on suviti merereisidel ikka tsipa kogunenud.

Tervitustega,
Kaido

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev