Uued liikmed

Kurihiir ütleb tere!

Kurihiir ütleb tere!

29.11.2017 13:01 - 29.11.2017 13:02
#1
Ma siin mingites teemades natuke juba jauranud ka ja teie hüva nõu kasutanud.

Ütleks, et mul on väga hea meel, et ma ei läinud seda ise-ehitamise ja mingit tranporteri või sprinteri teed vaid ostsin siiski valmis masina. Ka minu üks põhiargumente oli see nö. silmajäämine aga keegi kirjutas siin kuskil teemas väga hästi, et inimesi on erinevat tüüpi - enamus ei pane su masinat nagunii tähele ja need kes varastada tahavad märkavad seda igal juhul, olgu sa enda meelest nii undercover kui saad.

Olen teinud igasugu tsiklimatku ja automatku lähemale ja kaugemale ja nüüd mõnda aega tagasi tekkiski tahtmine minna pikemaks nö. elama siis oma karavaniga euroopa teedele koos silmarõõmuga. Mingi väga halb dokumentatsioon ühest tai-reisist on siin -
Midagi taolist tahaks ehk sellest euroopa ringreisist ka teha.

Soetatud 85 aasta Ducatost on video siin -


Enne ostu roomasin ümber põhja ja rataste, tuvastasin et roostet poleks, vaatasin et tehnika töötaks ja mootor oleks korras. Siiamaani tundub et on enamvähem tiptop. Sisustus on muidugi väga väsinud, kapiuksed viltu vajunud ja tööpinnad päris koledad. Nii, et kuni kevadeni saab lihtsamate asjadega rahulikult tegeleda.

Olen üks suur kõrv igasuguste selle masina tüüpvigade osas ja et mida üldse jälgima peaks. Kas Hispaanias võiks talve üle elada karavanis või läheb liiga külmaks? Kuidas euroopa riikides nende karavaniparklate tihedusega on ja kas niisama bensiinijaama parklasse ei tohi lõunapool üldse jätta? Igasugu kummalisi jutte liigub.

Parimat! Ja kui juba reisiks läheb eks siis kirjutab rohkem.
Viimati muutis: 29.11.2017 13:02 kurihiir.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

26.01.2018 19:22
#2
Tere!

Just nagu olek minu autoga järsult paremale keeratud.
Mul on köökk taga ja kapid vasakul ning wc/dušš vasakul nurgas.
Ehk siis sul Matkaaja Ducato I ja mul II. B)
Kust toodud?
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

13.04.2018 23:58
#3
Antud isend toodud soomest :)

Talv on läbi ja ka meie kaua ehitatud karavan on tehniliselt ja ka varustuse poole pealt nüüd nii korras, et käes on aeg hakata mõtlema ka turvalisuse peale. Karavani juures peaks kõige haavatavam koht olema vast see pisike tagumine uks. Olen enda peas mõlgutanud mõningaid lihtsamaid variante, esiteks kaotada igasugune väljast poolt ukse avamise võimalus, lisada sissepoole kindlasti paar ekstra haaki, ehk katta ka terve uks väljast poolt mingi alumiiniumlehega, et ei oleks nii lihtne miskit sinna ukse vahele surgata. Internetis hakkavad ka silma mingid "ekstra lukud". Aga kuulaks kindlasti ka teiste mõtteid, soovitusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

14.04.2018 07:50
#4
Kuidas selle turvalisusega üldse on? Eriti seal lõunapool. Rekkameestelt igasugu jubedusi kuulnud,just Hispaania osas! Kas see päriselt ka nii hirmus on? Igasugu gaasitamised ja relvastatud röövid. Lukk vist sellistel puhkudel väga ei aita. Kui ikka tahetakse sisse tulla siis tullakse. Loomulikult üle mõelda ei maksa ja kõik inimesed siin planeedil ei ole röövlid :) Samas oleks hea teada, et enda poolt kõik tehtud mis vaja :D Enda eemaloleku ajaks väärtuslikumate asjade hoidmiseks seif on muidugi endalgi mõttes olnud aga mis võtteid enda elu ja tervise kaitseks oleks mõistlik kasutusele võtta? Ka näiteks siis võimalike öiste ründajate vastu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

13.06.2018 03:30
#5
Meie igastahes meisterdasime endale sedapuhku ka instagrami-kanali valmis, hetkel veel väga sisu ei ole, aga küll seda peagi koos reisi algusega ka tulema hakkab. Kel huvi siis on oodatud jälgima/jälitama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

13.06.2018 10:23
#6
Kaspar kirjutas: Kuidas selle turvalisusega üldse on? Eriti seal lõunapool. Rekkameestelt igasugu jubedusi kuulnud,just Hispaania osas! Kas see päriselt ka nii hirmus on? Igasugu gaasitamised ja relvastatud röövid. Lukk vist sellistel puhkudel väga ei aita. Kui ikka tahetakse sisse tulla siis tullakse. Loomulikult üle mõelda ei maksa ja kõik inimesed siin planeedil ei ole röövlid :) Samas oleks hea teada, et enda poolt kõik tehtud mis vaja :D Enda eemaloleku ajaks väärtuslikumate asjade hoidmiseks seif on muidugi endalgi mõttes olnud aga mis võtteid enda elu ja tervise kaitseks oleks mõistlik kasutusele võtta? Ka näiteks siis võimalike öiste ründajate vastu?

Tasub läbi lugeda teema: Turvalisusest autoelamuga ja haagissuvilaga reisimisel
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

21.06.2018 15:04
#7
Natuke rumalaid küsimusi jälle. Kas keegi oskab lisatud pildi, ehk minu vannitoa kapi sisu lahti seletada?

Saan aru et all vasakul on boiler.

Mis kanister asub üleval paremal, miski vedelik on sees ja õhutuskaabel jookseb pealt välja.

Ning misasi on vasakul üleval, miski priimus? Gaasiga veesoojendi?

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

21.06.2018 15:43
#8
Kas see paak peaks Alde vedelikkütte paisupaak olema.
See vasakul ümar must tundub ringluspump olema ja karp on ehk selle elektroonika?
Mul on Matkaaja II ja sel on püstine Alde ja vähe teistsugused elundid. :)
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

15.07.2018 18:34
#9
Pildivärki kah natuke. Kohe on Poola läbi ja edasi Slovakkiasse!

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kurihiir ütleb tere!

22.07.2018 21:20
#10
Ma ei tea kas siin kusagil mingi üksteise-nägemise-teema ka on, mina igaljuhul ei leidnud.

Igastahes keegi parkis eile minu kõrval Zakopanes, kenasti matkaauto.com kleepsuga. Ei leidnud kahjuks head hetke, et minna tere ütlema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev