Avarii

Avarii

31.07.2019 13:02 - 31.07.2019 13:03
#1
Eile, 30.07.19 umbes kell 15:50 kohtusid kaks kogukat Valget Daami Tähetorni tee kõige kitsamas kohas. Lisaks tee laiusele pidi arvestama ka tee ääres olevate puude ja okstega. Mõlemad me püsisime omas reas kuid Daamid andsid teineteisele möödudes peeglitega patsu.

Ma ei tea, kas teie auto sai viga või mitte, aga minu oma polnud nii tugeva touga harjunud ja peeglit mul enam pole. Üritasin autot ümber keerata, et teile järgi sõita aga nii kitsas kohas ja nii suure autoga ei käi see väga kiiresti ja silmist te mul kadusitegi. Tegin avariist politseile avalduse ja loodan, et teiegi teete ja saame nende kaudu taas kokku.

Vastu sõitvas matkaautos oli seltskond noormehi, ees kaks ja nende tagant lehvitas mulle kolmaski. Sõitsite Kadaka tee ristist suunaga linnast välja. Kui tunnete ennast ära, võtke palun minuga ühendust!
Viimati muutis: 31.07.2019 13:03 Iren. Põhjus: Kirjavead parandatud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

31.07.2019 13:40 - 31.07.2019 13:41
#2
Soovitan edaspidiseks - sellistes olukordades võib olla abiks autokaamera. Ei maksa palju aga võib anda palju kasu.
Loodan saate seekord siiski oma asjad korda.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 31.07.2019 13:41 Ivar Kalev.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: murumees

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

31.07.2019 13:48
#3
Jah, kindlasti oleks pardakaamerast abi olnud... seda enam, et mul on tegelikult hinges kahtlus, et teine osapool ei olnud kohalik (Tšehhid äkki?). Võimalik, et auto tagaosal oli võõrkeelne reklaam. Kui märkab keegi sellist kenade noormeestega autot liikumas, andke palun ka sellest mulle või politseile teada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

31.07.2019 16:13
#4
,,Mõlemad me püsisime omas reas"
Seda lause osa lugedes ,ei mõista politseile tehtud avalduse sisu- kas selgitaksite ohmule?

Tervitustega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

31.07.2019 17:36
#5
1 soovitus on veel, kui on väike kiirus ja kahtlaselt vähe ruumi, siis tasub seisma jääda. Seisvat autot ei saa süüdistada.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

31.07.2019 18:37
#6
Kunagi ütles üks advokaat meeldejäänud sõnad: "Kirjuta see oma mõistuse arvele."
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

31.07.2019 18:39
#7
Aastaid tagasi oli talvisel ajal samal teel samalaadne mure, ametivõimud soovitasid mõlemal oma peeglisse vaadata iseendale uued peeglid muretseda. Samal arvamusel oli ka tuntud liiklusjurist.
nr 921
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Priit Peljo, Kalka, Andrus, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

01.08.2019 01:23
#8
Selline laks peeglite pihta ei saa märkamata jääda. Normaalne inimene jääb siis seisma ja uurib, mis sai.
Ilmselt noormeestel oli esimene mõte kähku minema sõita ja hiljem vahele jäädes lihtsalt juhm nägu ette teha ja õlgu kehitada.
Kui politsei vähegi viitsiks uurida, saaks selle teise auto suht lihtsalt kätte.
Nüüd ongi see küsimus, et kas viitsitaksegi.

Kasutan ise ka vahel Ivari soovitatud käitumist. Kui pole kindel jään seisma. Igaljuhul ettem, kui pärast vaielda, kumb rohkem süüdi on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

01.08.2019 01:27
#9
Tamm kirjutas: ,,Mõlemad me püsisime omas reas"
Seda lause osa lugedes ,ei mõista politseile tehtud avalduse sisu- kas selgitaksite ohmule?

Sündmuskohalt lahkumine ei ole lubatud. Ka kasko jaoks on vaja sündmus fikseerida.
Tervitustega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

01.08.2019 08:15
#10
Vabandust ehk rumalale küsimusele, aga ma siin liidan ja lahutan üht ja teistpidi ning kuidagi ei saa ettevõttmise eesmärgile pihta? Kui mõlemad masinad olid omas rajas, kumbki eeskirju ei rikkunud vaid õnnetus juhtus kitsa tee tõttu...siis mis eesmärk on teine pool nii pingsalt üles otsida? Ikkagi neid süüdistada ja neilt raha välja "pressida". Oli ju teksti alguses, et mõlemad omas rajas!? Antud juhul tundub mulle, et lihtsalt rumal juhus, kumbki osapool "lakub omad haavad" ja minnakse edasi. Kaskol ju omavastutus reeglina 200EUR-i, ehk peegli saab lammutusest odavamaltki?
Muidugi on ehk võimalus, et esimesena kaebajal on politsei mõistes alati õigus (süvenemata, kes tegelikult süüdi oli!?).
Sündmuse kui avarii võib fikseerida muidugi...siis läheb see ilusti registrisse kirja ja kui masinat müüd, vaatab potensiaalne ostaja - avariis osalenud sõiduk (vaevalt ta süveneb, et katki läks vaid peegel).
Ehk viga vaid minu isikus, aga mulle vahest tundub, et iga pisiasja suure kella külge panna ei oleks parim mõte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Avarii

01.08.2019 13:00 - 01.08.2019 13:05
#11
Tänud selgitamast.
Sündmuskohalt lahkumise osas täiesti nõus , kuid kaskole piisab ka kannatanu seletuskirjast (kui otsene süüdlane puudub) - vähemalt minu teadmine on selline!
Aga sündmuste statistika osas jällegi põhjendatud.
Samas kui teine osapool oligi kohalik, siis selline üleskutse ehmataks paljusid , oleks olnud kenna välja tuua ka kokkusaamse eesmärk.
Ühesõnaga nüansse palju .

Parimatega
Viimati muutis: 01.08.2019 13:05 Tamm.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev