Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

29.11.2016 20:58
#1
Isegi olen kogenud, et mu bussi ettelaskmist takistatakse aga huvitaval kombel haagissuvilat vedades, mõistlikumalt suhtutakse :)

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

29.11.2016 21:41
#2
Kusjuures on endalgi päris sageli selliseid olukordi olnud Eestis.
Ja väga palju on ka selliseid, kes iga hinna eest autoelamust peavad mööda saama ja siis jäävad ette koperdama :evil:
Ennast ma väga aeglaseks liiklejaks ei arvaks, pigem vastupidi ;)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

29.11.2016 23:21
#3
Selline asi kuidagi väga tavaline ka tavalise autoga. Sõidad püsikaga ca 96km/h jõuad ees sõitvale sõidukile järgi alustad mõõda sõitu ja oled juba kõrval siis enam mööda ei saa kuna lisatakse kiirust :woohoo: Lisad ka juurde kuid tema lisab ka. Olen kasutanud alatut võtet aga toimib. Kui võimekam masin siis kiirendan ja lihtsalt vajun oma ritta tagasi. Mööda sõidetav sõiduk sellepeale võtab kohe hoo maha ja tunda on sõimu kuid sellega ka asi piirdub. Ja üldjuhul on rooli taga vanem meeste/naisterahvas. Ei ole mina sellise käitumise põhjusest aru saanud!
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

30.11.2016 11:32
#4
Tegelikult ei kurdagi- maanteel liigun rekarütmis, et nad ei peaks hakkama end minust mööda venitama, vajadusel lasen mõne mööda ka, parem suund alati neile abiks, sõidukad ilmselt natukene aksepteerivad endast suuremat ja üldiselt ei nahaalitse, linnades on suunatulest abi ja saab vajadusel ümber reastuda, niiet siiamaani kogemused positiivsed. Eks see trügimine rohkem pealinnalähedane teema ole, lõuna pool vist vähe tuimem rahvas :) Kunagi kui bussi veel ei olnud, siis maanteel mõnda välismaist karavanikolonni kohates mõtlesin ka, et oijah, nüüd tuleb nendest ju kuidagi mööda saada, aga polnud hullu- alati sai.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

30.11.2016 12:13
#5
Kui haagissuvilaga sõidan siis kiiruseks ca 80km/h, kütusekulu kõige optimaalsem. Kiiremad ja rekkad pääsevad mööda, vajadusel parem suund ja vähendan tiba kiirust ning võtan rohkem paremale, et rekkad mööda pääseksid.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

02.12.2016 00:58
#6
Kui sellest teemast rääkima hakata, siis saab õige mitu pudelit kangemat enne otsa, kui jutt lõppeb.

Mul on lahja mootor ja tavaliselt mööda sõitma ei pea. Siiani pole mulle veel mäkra mängitud. Pigem olen ise pidur ja pean suunatule kangi näpu all hoidma, et tagumised mööda pääseks. Reedese tipptunni ajal olen lausa bussitaskusse seisma jäänud. Kui ikka peeglist näed 10 auto tulesid, siis mis teha. Ümberreastunisega ka mingeid probleeme ei mäleta.

Sõidukaga sõites on asi hullem. Viimastel aastatel on õnneks juba rahulikum. 10 aastat tagasi väikse Hyundaiga mõnest bemmist või maasturist mööda sõites tuli tihti kogeda seda, et hetk hiljem lennati täiskäigul minust mööda. Ego ei lubanud asja sinnapaika jätta. Tallinn-Tartu otsal ikka 1 või 2 sellist ette sattus. Voyageriga sellist asja ei täheldanud. Ju siis must ja suur auto mõjus autoriteetsemana.
Kuna mul on Tartu maantee peas, siis alustan möödasõitu kohe, kui hetk tekkib ja ilmselt ei jõuta siis kohe reageerida. Võtan vaikselt hoo üles ja siis gaas põhja. Siiani pole veel radarisse sõitnud aga tihti on tagasireastudes 120 sees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

13.12.2016 21:15
#7
On minulgi nii olnud, et arvatakse et mina teel "pidur".
Soomes paremale pööret tehes üks argllik autojuht minu ees oli, vilgutasin küll tuledega aga liikuma ta ei hakanud. Pikk signaalitav rivi meie taha kogunes ja loomulikult nägid nad vaid minu auto+haagis 12.5m autorongi :)

Hea video ;) kui lõpuni vaatate ;)

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

13.12.2016 21:31
#8
Esimest korda Soomes mõtlesin, et olen kohalike vastu viisakas, vilgutan paremat suunda ja lasen nad mööda. Ei tahtnud keegi mööda, tiksusid mu selja taga kolonnis edasi. Vist olime isegi 100 alas. Siis püüdsin neid aidata bussipeatuses peatumisega. No see isegi õnnestus, aga tegelikult mõttetu käik, sest jõudes peatuseni, pidin ju imekiirelt pidurdama ning peatusesse vupsama, sest tegu polnud ju mingi aeglustusrajaga. Seega loobusin oma ülipüüdlikust viisakusest ja kulgesin edaspidi omasoodu ning üldiselt on mulje, et ega nad ikka väga neid karavane ei vihka, kuid eks igal pool leidub närvilisi juhte ja sellised riputavadki taolisi videosid üles. Aga mis sel suvel lõpuks (heas mõttes) ära tüütas, olid tervitavad käeviiped- neid kuute tuli nii paganama palju vastu ning kõik muidugi tervitavad ja peale mõndasada kilomeetrit hakkas see vehkimine juba ära tüütama :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

13.12.2016 21:50
#9
Arvo.A kirjutas: Esimest korda Soomes mõtlesin, et olen kohalike vastu viisakas, vilgutan paremat suunda ja lasen nad mööda. Ei tahtnud keegi mööda, tiksusid mu selja taga kolonnis edasi. Vist olime isegi 100 alas. Siis püüdsin neid aidata bussipeatuses peatumisega. No see isegi õnnestus, aga tegelikult mõttetu käik, sest jõudes peatuseni, pidin ju imekiirelt pidurdama ning peatusesse vupsama, sest tegu polnud ju mingi aeglustusrajaga. Seega loobusin oma ülipüüdlikust viisakusest ja kulgesin edaspidi omasoodu ning üldiselt on mulje, et ega nad ikka väga neid karavane ei vihka, kuid eks igal pool leidub närvilisi juhte ja sellised riputavadki taolisi videosid üles. Aga mis sel suvel lõpuks (heas mõttes) ära tüütas, olid tervitavad käeviiped- neid kuute tuli nii paganama palju vastu ning kõik muidugi tervitavad ja peale mõndasada kilomeetrit hakkas see vehkimine juba ära tüütama :)

Selleks tarbeks me mõtlesime juba ammu aastaid-kümneid tagasi, kui motodega sõitmisel ka hakkas viipamine ära tüütama, et paneme seljale sellise papist käe, mis nööride-süsteemidega ühendatult hüppab selja tagant välja, kui vaja. Asi jäi küll teostamata, siiamaani saab moto seljas käega vehitud aga sõidan praeguses vanuses harva ainult ilusa ilmaga seega vehkimist ka harva.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

13.12.2016 21:55
#10
Kas vaatasite video ikka lõpuni? :)
Pilatakse ju seda, että karavaanari teiden tukko :) Seal oli ju mopoauto see kes liiklust takistas :)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

13.12.2016 21:55
#11
Priit Peljo kirjutas: On minulgi nii olnud, et arvatakse et mina teel "pidur".
Soomes paremale pööret tehes üks argllik autojuht minu ees oli, vilgutasin küll tuledega aga liikuma ta ei hakanud. Pikk signaalitav rivi meie taha kogunes ja loomulikult nägid nad vaid minu auto+haagis 12.5m autorongi :)

Hea video ;) kui lõpuni vaatate ;)


Sellistest sinistest seljakottidest sõidetakse matkaautodega (millel ikka mootor ka peal on) mööda nagu postidest. Tuleb ainult nats gaasi anda.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

13.12.2016 22:02
#12
Ivar Kalev kirjutas:
Priit Peljo kirjutas: On minulgi nii olnud, et arvatakse et mina teel "pidur".
Soomes paremale pööret tehes üks argllik autojuht minu ees oli, vilgutasin küll tuledega aga liikuma ta ei hakanud. Pikk signaalitav rivi meie taha kogunes ja loomulikult nägid nad vaid minu auto+haagis 12.5m autorongi :)

Hea video ;) kui lõpuni vaatate ;)


Sellistest sinistest seljakottidest sõidetakse matkaautodega (millel ikka mootor ka peal on) mööda nagu postidest. Tuleb ainult nats gaasi anda.

Tehnika on tehnika ;) Võibolla matkakal mingi rike jne.
Mina oma autorongiga ka sabas oleksin putukal kui pidev joon maha joonistatud ;) Kui tuli katkendlik, siis autod vastu tulid ;) jne.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

14.12.2016 06:56
#13
Lõpuni ikka, puänt oli täitsa olemas. Lihtsalt kommenteerisin, et närvilisi juhte leidub ja seda igal pool. Ahvenamaal oli üks kiire möödasüstija hoopis läti numbriga. Vot niimoodi levib "liikluskultuur" maailmas :)
Aga vene ajal oli saadaval selline punane võnkuv käelaba, mille sai iminapaga tagaklaasile kinnitada- taolise peaks elustama ja esiklaasile viiplema panema.
Muideks täitsa olemas
www.amazon.co.uk/d/Car-Accessories/REFLECTIVE-GREEN-WAVING-HAND-REFLECTOR-HELLO-WINDOW/B004B6DHRM

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Karavaanari tavaliselt teedel piduriks? :)

16.12.2016 00:30
#14
Niiöelda Baltikumis sõites on seda viipamist harva. Minge Saksas bahni peale lõigul, kus kahe suuna vahel peale aia midagi pole. Võid kohe ühe käe viipamise jaoks bronnida. Keset puhkuste hooaega on vaat et iga 10 auto kas matkakas või järeleveetav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev