Haagissuvilaga RMK platsidel

Haagissuvilaga RMK platsidel

22.06.2015 23:15 - 22.06.2015 23:18
#1
Ei saa kirjutamata jätta. Juba teistkorda oleme saanud RMK platsil olles riielda teadmata mille eest.
Täpsemalt siis. Täna saabusime Peraküla RMK puhkealale. Sättisime endid siis kaugemasse (kes teab siis paremale poole) nurka, mitte kedagi segades ja häirides. Saime olla paar tundi kui tuli miski auto, autost väljus vanem(tundus) naisterahvas tegi tiiru ümber haagise ja siis ennast tutvustamata hakkas pihta. "Kas teil aru pole kuhu te pargite ja siin telkida ei tohi. Kas teil mõistust endil pole, et pargite tee kinni. :woohoo: Kas teil juhilube pole, et märke ei tunne!? :blink: Kas sisenemisel eeskirju ei lugenud? Ei saanud nagu üldse pihta milles oli probleem? Omastarust ei seganud kedagi ja rikkunud midagi. Proovisin küll teada mille vastu eksisin või mida tegin valesti. Küsisin mitu korda kellega oli au suhelda aga sellepeale lubati üldse haagissuvilatele Peraküla RMK platsile sisenemise keeld panna. Istuti autosse ja läinud oligi.Jäime abikaasaga nõutult seisma kuna selline jutt lõi lihtsalt pahviks. Käisime siis igaks juhuks uuesti silte ja tahvleid lugemas äkki miskit uut ja lugematta kuid ei leidnud miskit. Hommikul üritan teada saada kes see agar tädi oli ja mille vastu eksisime.
Seniks aga rahulikke jaani kõigile.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678
Viimati muutis: 22.06.2015 23:18 meego.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

24.06.2015 20:12
#2
Kas saite teada milles probleem oli või on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

25.06.2015 11:15
#3
Lahkusime eile lõunapaiku. Selleks ajaks milles probleem oli ei saanud teada aga saime teada nime "RMK loodushoiuosakonna Lääne-Eesti piirkonna juhataja Tiina Selart". Proovisin ka helistada aga ei vastatud telefonile. Võib olla oli palju "tööd". Ja kõigi kohalikega rääkides ei uskunud keegi,et ta selliselt rääkis. Pidavat olema hea suhtleja ja alati viisakalt mingile lahendusele jõudma. Arvati, et oli endast välja viidud.
Kui ära tulime siis sellist läbu, mis oli seal Peraküla puhkealal pole mina veel näinud kuskil. Grillimis kohtade ümbrused olid värskeid maha saetud mände, tühje pudeleid, purke ja kõik võimalikku sodi ja prahti. Selle peale tuli mulle meelde anekdoot: tsuksilt küsiti kus hädal käid, vastas tsuksi et nagu ikka jurta taga. See näitas järjekordselt paljude "taset".
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

25.06.2015 11:52
#4
Eks selline osside stiilis läbu viibki normaalse inimese endast välja. Aga et nii välja... Kõlab juba veits imelikult.

See lagastamise probleem on ka mujal Euroopas olemas. Mulle on ka "kuri" maaomanik hommikul külla tulnud. Ju siis on olnud eelnevad kurvad kogemused turistidega. Minul pole siiani probleeme olnud. Mainin alati ära, et meist ei jää jälgi maha ja prügi on autos prügikastis. Kui veel lisan, et mul ka maaomanikuna samad mured (ja kusjuures olen küla peale jutu lahti lasknud, et kui kätte saan, siis..), siis lähmegi sõbralikult lahku. Kohaliku keele oskamine on suur pluss. Ja sellistel juhtudel olen kinkinud paar Eesti õlut.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

27.08.2015 21:12 - 27.08.2015 21:16
#5
Ööbisime paar nädalat tagasi RMK telkimisalal Pangodi järve ääres. Õhtul, kui hakkasime juba magama minema saabus sinna seltskond noori 3 sõiduautoga. Meie läksime magama ja noored hakkasid grillil lõket tegema. Hommikul tulid nad meile rääkima, et öösel kell 2 käisid mingid kontrollid ja kirjutasid muuhulgas ka minu bussi numbri üles ... ja nätakas saabuski täna. Tuli tähitud kiri, et olen parkinud keelatud kohas, kuid esmakordse rikkumise puhul pääsen kõigest hoiatusega.
Kusjuures ma lugesin ka sissesõidul oleva teadetetahvli läbi ja mitte kuskil polnud kirjas, et telkimisalal ei tohi matkabussiga ööbida. (peale meie oli seal üks matkabuss veel)
Selline lugu teeb väga kurvaks ja nõutuks. Kas oleksin pidanud jätma bussi teeserva ja minema telgiga sinna telkimisplatsile või kuidas see õige käitumine oleks?
Kui telkimisplatsile ei tohi mootorsõidukiga minna, siis võiks olla see ka kuskil kirjas. On ka teisi sarnase välimusega RMK platse, kus oleme varem ööbinud ja ma ei oska nüüd seisukohta võtta, et kas rikkusin ka nendel platsidel seadust.
Olen siiani olnud siiras RMK platside austaja, kuid nüüd ei oska enam seisukohta võtta, et mis ja kuidas ...
Viimati muutis: 27.08.2015 21:16 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

27.08.2015 22:38 - 27.08.2015 22:39
#6
Pangodi telkimisala Asub Pangodi maastikukaitsealal. Kaitseala vetel on lubatud sõita mootorita ujuvvahendiga. Telkimine ja lõkke tegemine on lubatud ainult ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ja järvel mootoriga ujuvvahendiga sõitmiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt (Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regioonist). Jalgratta ning mootorsõidukiga sõitmine väljaspool teid ja radu ning mootorsõidukite parkimine väljaspool selleks ette nähtud parklaid on keelatud.
loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tartu-jogeva-puhkeala/1669
Viimati muutis: 27.08.2015 22:39 Veikko.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

27.08.2015 22:41
#7
Kui sa pargid parklas, siis millist seadust sa rikud?
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

27.08.2015 23:32
#8
Jääb ka võimalus, et ametnik ei tea, mis asi see matkabuss on. Tema nägi lihtsalt telkimisplatsile pargitud masinat. Mina otsiks nüüd selle ametniku üles ja uuriks, mis toimub. Äkki on edaspidiseks sellest kasu. Muidugi tuleb arvestada võiamlusega, et tegu on ametnikuga selle sõna halvemas tähenduses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

27.08.2015 23:40
#9
Ma loodan, et Korvimees ei parkinud telkimisalal vaid parkimisplstsil :unsure:
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

28.08.2015 09:24 - 28.08.2015 13:59
#10
meego kirjutas: Ma loodan, et Korvimees ei parkinud telkimisalal vaid parkimisplstsil :unsure:

No ikka telkimisalal, kus siis veel ning ma ei olnud seal ainuke. :) Seal platsil on paremat kätt parkla, kus pargivad ujujad ja vasakut kätt on telkimisala ööbijatele, kus on grillid ja katusega pingid-lauad.

Ma ei saa nüüd üldse enam aru. Kas oleksin pidanud viima bussi sinna parklasse ja siis minema jala koos telgiga sinna teisele platsile ööbima ning grillima?
Teine küsimus on see, et mille jaoks on siis need teadetetahvlid, kus on ilusti üles loetud piirkonnas leiduvad kaitsealused taimed jms, aga kõige tähtsam teave, et avatud väravaga telkimisplatsile ei tohi matkabussiga sõita puududb, siis tekib küsimus et milleks üldse need teadetetahvlid siis on.
Päris kindlasti ei oleks ma sinna platsile sõitnud, kui kusagil oleks selle kohta olnud kasvõi pisemgi märge.

P.S. Selline ahvatlev plats avatud värava, grillide ja pinkidega meenutab veidi hiirelõksu. Hiir tuleb, näeb kena juustutükki, aga nii nagu ta selle poole sammu astub, järgneb nätakas.
Viimati muutis: 28.08.2015 13:59 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Haagissuvilaga RMK platsidel

28.08.2015 11:21 - 28.08.2015 11:28
#11
Telk on suhteliselt ebaturvaline varjualune ja kui hakatakse autodega telkimisalal eriti öösiti sõitma , siis võib paljugi juhtuda. Seepärast on tekimisalad ikkagi piiratud ja piirde taga on autode koht. Sellest nõudest väga kinni ei peeta jah. Kauksi RMK platsil on küll piirded, seal ametnikud ei öelnud parkimise kohta sõnagi, enamuse on piirde taga varikatuste kõrval. Kui pahandada saate, siis on see minumeelest ikkagi õigustatud.
Viimati muutis: 28.08.2015 11:28 viktor.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev