Vargad ja muljed Eestist

Vargad ja muljed Eestist

04.07.2014 10:06 - 04.07.2014 10:10
#1
Tere

Eilsed uudised:

www.reporter.ee/2014/07/03/staazikas-varas-tabati-otse-teolt/

Õnneks on Igor nüüd trellide taga, aga probleem on ikka. Mäletan kui rääkisin sakslastega, kes oli läinud vanalinna vaatama ja vahepeal tehti auto tühjaks.

See lugu meenutab kuidas venelased rüüstasid minu haagist 3 aastat tagasi.

Minu meelest tõsine probleem, kuna see rikub Eesti mainet välismaal
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859
Viimati muutis: 04.07.2014 10:10 sonnich.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

04.07.2014 10:28
#2
Minu arust on Eestis selliste varguste osakaal väike, kuna matkaautosid ja haagiseid ei liigu palju. Rootsis ja Prantsusmaal on piirkonnad, kus on rohkem migrante - need on palju-palju hullemad. Meil sellest lihtsalt ei räägita, kuna meid see ei puuduta.
Muidugi parem, kui pätte poleks. Aga peab ka ise tähelepanelikum olema, kuhu oma sõiduk jätta ja kuidas turvata.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

16.07.2014 11:51
#3
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: sonnich

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 10:54 - 01.08.2014 10:59
#4
Tere.
Tahtsin mainida viimasest juhtumist. Hiljuti sõitsin Riia poole ja seal Tallinn-Riia maanteel peale piiri on 3 parkimisplatsi vahetult mere ääres. Olen seal alati peatunud, värskendanud ennast, jalutanud või käinud ka ujumas. Keerasin ka nüüd esimesse parklasse sisse, mis asub jõe juures. Sisenedes parklasse, märkasime BMW-d kolme noormehega, kes meid jälgisid. Tekkis selline kahtlane tunne kohe. Parkla oli autosid täis, meie kõrval paari auto kaugusel oli ka üks Läti numbritega matkaauto. Otsustasime ujuma minna, aga mingi kahtluse tõttu ei läinud me päris alla mere äärde, vaid jäime metsa äärde. Tavaliselt lähen ma otse mere äärde. Koer ka alati kaasas ja siis lähen kaugemale veel inimestest. Auto oli ka osaliselt nähtav. Ei möödunud veel 2 minutitki, kui auto signalisatsioon hakkas karjuma ja siis jäi kohe vait. Tormasin auto juurde, kõik uksed olid kinni. Siis märkasin, et küljeukse lukk oli lahti murtud ja ära lõhutud. Signa hakkab tööle peale ukse avamist ja vaikib uuesti peale ukse sulgemist mingi aja jooksul. Noormehed olid oma auto juures ja jälgisid mind. Läksin kõrvaloleva matkaauto juurde ja küsisin, kas nad märkasid midagi. Nemad ütlesid, et ei näinud midagi kuid vihjasid ka nende noormeeste peale. ( Kui ikka signa karjuma hakkab, siis võiks inimesed ikka vaadata miks. Aga see selleks. ) Helistasin siis naisele, et ta tuleks auto juurde, aga tema telefonil polnud levi. Need niinimetatud pätid jälgisid mind, arvasid vist, et helistan politseisse ja sõitsid minema.Hiljem selgus, et kahel Poola rekkajuhil oli ka ukselukkud lahti murtud ja ühel ka midagi varastatud.
Ettevaatust siis nendes kohtades parkimisega.
Viimati muutis: 01.08.2014 10:59 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 11:16
#5
Talvo kirjutas: Tere.
Tahtsin mainida viimasest juhtumist. Hiljuti sõitsin Riia poole ja seal Tallinn-Riia maanteel peale piiri on 3 parkimisplatsi vahetult mere ääres. Olen seal alati peatunud, värskendanud ennast, jalutanud või käinud ka ujumas. Keerasin ka nüüd esimesse parklasse sisse, mis asub jõe juures. Sisenedes parklasse, märkasime BMW-d kolme noormehega, kes meid jälgisid. Tekkis selline kahtlane tunne kohe. Parkla oli autosid täis, meie kõrval paari auto kaugusel oli ka üks Läti numbritega matkaauto. Otsustasime ujuma minna, aga mingi kahtluse tõttu ei läinud me päris alla mere äärde, vaid jäime metsa äärde. Tavaliselt lähen ma otse mere äärde. Koer ka alati kaasas ja siis lähen kaugemale veel inimestest. Auto oli ka osaliselt nähtav. Ei möödunud veel 2 minutitki, kui auto signalisatsioon hakkas karjuma ja siis jäi kohe vait. Tormasin auto juurde, kõik uksed olid kinni. Siis märkasin, et küljeukse lukk oli lahti murtud ja ära lõhutud. Signa hakkab tööle peale ukse avamist ja vaikib uuesti peale ukse sulgemist mingi aja jooksul. Noormehed olid oma auto juures ja jälgisid mind. Läksin kõrvaloleva matkaauto juurde ja küsisin, kas nad märkasid midagi. Nemad ütlesid, et ei näinud midagi kuid vihjasid ka nende noormeeste peale. ( Kui ikka signa karjuma hakkab, siis võiks inimesed ikka vaadata miks. Aga see selleks. ) Helistasin siis naisele, et ta tuleks auto juurde, aga tema telefonil polnud levi. Need niinimetatud pätid jälgisid mind, arvasid vist, et helistan politseisse ja sõitsid minema.Hiljem selgus, et kahel Poola rekkajuhil oli ka ukselukkud lahti murtud ja ühel ka midagi varastatud.
Ettevaatust siis nendes kohtades parkimisega.
Viimasel esmaspäeval, kui peatusin järgmises parklas, mis kohe tee ääres, töllerdasid ilmselt samad mehed bemariga. Silmad käisid ringi ja jalutasid autode vahel. Üks oli kangesti sedamoodi, et alles vanglast vabanenud. Kuna tegime süüa ja käisime ujumas, siis oli hea mängu jälgida. Õnneks nad tegudeni meie ajal ei jõudnud.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 11:34
#6
Talvo kirjutas: Tere.
Tahtsin mainida viimasest juhtumist. Hiljuti sõitsin Riia poole ja seal Tallinn-Riia maanteel peale piiri on 3 parkimisplatsi vahetult mere ääres. Olen seal alati peatunud, värskendanud ennast, jalutanud või käinud ka ujumas. Keerasin ka nüüd esimesse parklasse sisse, mis asub jõe juures. Sisenedes parklasse, märkasime BMW-d kolme noormehega, kes meid jälgisid. Tekkis selline kahtlane tunne kohe. Parkla oli autosid täis, meie kõrval paari auto kaugusel oli ka üks Läti numbritega matkaauto. Otsustasime ujuma minna, aga mingi kahtluse tõttu ei läinud me päris alla mere äärde, vaid jäime metsa äärde. Tavaliselt lähen ma otse mere äärde. Koer ka alati kaasas ja siis lähen kaugemale veel inimestest. Auto oli ka osaliselt nähtav. Ei möödunud veel 2 minutitki, kui auto signalisatsioon hakkas karjuma ja siis jäi kohe vait. Tormasin auto juurde, kõik uksed olid kinni. Siis märkasin, et küljeukse lukk oli lahti murtud ja ära lõhutud. Signa hakkab tööle peale ukse avamist ja vaikib uuesti peale ukse sulgemist mingi aja jooksul. Noormehed olid oma auto juures ja jälgisid mind. Läksin kõrvaloleva matkaauto juurde ja küsisin, kas nad märkasid midagi. Nemad ütlesid, et ei näinud midagi kuid vihjasid ka nende noormeeste peale. ( Kui ikka signa karjuma hakkab, siis võiks inimesed ikka vaadata miks. Aga see selleks. ) Helistasin siis naisele, et ta tuleks auto juurde, aga tema telefonil polnud levi. Need niinimetatud pätid jälgisid mind, arvasid vist, et helistan politseisse ja sõitsid minema.Hiljem selgus, et kahel Poola rekkajuhil oli ka ukselukkud lahti murtud ja ühel ka midagi varastatud.
Ettevaatust siis nendes kohtades parkimisega.

Hea, et niigi läks! Tähelepanelikkus sellises olukorras on hädavajalik. Lõhutud lukust on muidugi kahju. Kas katki oli kabiini lukk või putka oma?
Võib-olla oleks võinud kõne ka kohalikule politseile teha ja auto (BMW) number koos tüüpide infoga edastada. Eestis vist kontrollitakse peale seda tegelasi, kui ette jäävad.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 11:54 - 01.08.2014 12:04
#7
Minu matkakas on MB 100 põhjale ehitatud. Seega ukselukud nagu tavalisel väikebussil.
Aga olles aastaid ka detektiivinduse ja inkassoga tegelenud võin ütelda, et suure tõenäosusega sellistel töllidel on valenumbrid autodel ees. Hiljem teel liikudes visatakse õiged numbrid ette. Ja mida ma oleks ka politseile ütelnud, et kahtlustan neid mehi selle autoga. Mõnikord tõesti juhtub olema normaalne politseinik, kes lööb operatiivinfosse saadud info sisse. Aga enamasti ei huvita see kedagi. Politseil on selliseid vargusteateid ja katseid tuhandeid. Keegi ei jõua sellega tegeleda kui just otse varguskatsel ei tabata.
Tegelikult on peatumine linnas või parklas üks õnnemäng. Kas murti sisse või läks õnneks.Minul on tihti ka koer autos. Aga koer tihti ronib selisesse kohta kus teda näha pole. Viimasel ajal mõtlen, kas mitte panna akentele koera pilt, et a la siin valvan mina. Aga vaevalt see narkouimas kaabakat peatab ja kahjuks või õnneks olen ka koera õpetanud sõbraks inimeste ja teiste loomade vastu.
Kõige kindlam on ikka peatuda campingplatsil. Seal vist ei panda vargusi toime.
Viimati muutis: 01.08.2014 12:04 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 12:16
#8
Eks sellised pätid sellepärast saavadki vabalt tegutseda, et keegi neid ei tülita. Kui valenumbritega vahele jääksid, siis läheks mõni (kes tingimisi vaba) veel vangla luku taha.
Eestis kutsutakse (politsei) pidevalt ülesse kahtlastest juhtumitest teatama. Fakt on, et kõik kõned salvestatakse ja igal juhul jääb mingi jälg.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 12:27 - 01.08.2014 12:33
#9
Võib öelda, et Eestis on kuritegevuse piiramisega tõesti asjad paremad. Aga selle kõnesalvestusega ei ole kellegil midagi peale hakkata. Kui infot arvutisse ei lööda, siis sinna ta ka jääb.Olen ise Viimsis Läti numbritega autoga vargaid majade vahel taga ajanud, politsei vastus kontrollida antud kahtlasi isikud oli, et meil pole praegu võimalik patrulli välja saata. Võin öelda, et olmevargustega praktiliselt mitte keegi ei tegele, sest see on massiline. Kuid olen kursis olukorraga Lätis. Seal ollakse meist selles suhtes ca 10 aastat maas. Kuritegevus naaberriigis on enamvähem meie 90ndad.Ja arvan, et paljud sealsõitnud on maksnud poliisile altkäemaksu. Tihti ka ebaõiglaselt, aga ei viitsi seal vaielda. Lihtsam on see 10-20 eurot ära anda.
Viimati muutis: 01.08.2014 12:33 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 12:38
#10
Siis küll. Aga eks ta ajapikku muutub nii nagu meilgi on paremuse poole läinud.

Kokkuvõttes on hea, kui siin ka nendest juhtumitest teada anda. Ise küll ei oskaks Lätis midagi karta aga tuleb siis silmad lahti hoida. Tavaliselt oleme sõitnud Lätist küll peatumata läbi.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 12:56
#11
Ega see Läti on tore maa ja midagi seal kartma ei pea. Lihtsalt nagu igal pool tuleb vaadata, kus liigud ja kellega suhtled. Ma olen palju Lätis liikunud. Jaanipäeval olin Daugapilsi lähedal ilusa järve ääres cämpingus ja pidasin lätlastega Jaanipäeva. Nendel nimetatakse seda teisiti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

01.08.2014 13:13 - 01.08.2014 13:17
#12
Ja ega meile au ei tee, et politsei ise tunnistab, et meil liigub sadamapiirkonnas ca 30 varast. Ma käin mõnikord Tallinnas vanalinnas lihtsalt jalutamas ja ka kallist õlut joomas. Näen mis vargad seal ringi liiguvad. Politsei teab nende nägusid aga ei tee midagi. Ju siis ei ole soovi.Ja karistused on ka enamasti tingimisi. Lihtne lahendus oleks iga päev need teadaolevad isikud kinni pidada isikukontrolliks. Paar tundi kinni pidada ja siis jälle lahti lasta. Ja nii iga päev. Küll nad siis ise ära kaovad.
Aga muidugi Euroopa vargapealinnaks peetakse Prahat.Vähemalt mõnes asjas on keegi meist ees.
Viimati muutis: 01.08.2014 13:17 Talvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

03.08.2014 15:41
#13
See on just probleem - kui politsei ei tegele, seega kaob usk nendesse. Varsti on nii, et kui ise saame varga kätte, siis anname trahvi ise.
Samas, kui politsei palub abi, siis milleks? Nagunii on kogemus et ei tee midagi. Mõrv mis siis?
Kui politsei ei aita mind/meid, miks mina pean siis neid aitama?

Samas, on kiiruskontrol igal pool, kuid muud oleks ka vaja. Kiiruskontroll ka, aga võib laiemalt rahvast teenindada.

Mingi hetk on rahvast lihtselt sellest väsinud, ja mingi vargas saab surma. Aga tegelt mulle see sobib ka.... sest muud ega paremat pole oodata, ja nii ta enam ei tee kuritegusid

Talvo kirjutas: Ja ega meile au ei tee, et politsei ise tunnistab, et meil liigub sadamapiirkonnas ca 30 varast. Ma käin mõnikord Tallinnas vanalinnas lihtsalt jalutamas ja ka kallist õlut joomas. Näen mis vargad seal ringi liiguvad. Politsei teab nende nägusid aga ei tee midagi. Ju siis ei ole soovi.Ja karistused on ka enamasti tingimisi. Lihtne lahendus oleks iga päev need teadaolevad isikud kinni pidada isikukontrolliks. Paar tundi kinni pidada ja siis jälle lahti lasta. Ja nii iga päev. Küll nad siis ise ära kaovad.
Aga muidugi Euroopa vargapealinnaks peetakse Prahat.Vähemalt mõnes asjas on keegi meist ees.
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

03.08.2014 17:36
#14
Paigutasin matkakale 2 way auto plus signa ,mis on tagasisidega kirjade järgi kuni km.Reaalselt 500 m töötas ja andis puldile häire edasi.Kui näen mingit kahtlast seltskonda panen auto valve alla ja tonksan jalaga vastu kummi et auto karjuma hakkaks.Võtan maha ja panen uuesti peale,ehk siis annan märku et on signaga.Siiamaani olen rüüstamisest pääsenud ptüi ptüi!
.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

03.08.2014 19:32
#15
Asi ei ole politseis
ehk politsei võib neid ju püüda aga kuna karistused on olematud ja pätid seda teavad siis nii see on
politsei jõuab ringiga "sündmuskohta" hiljem tagasi kui pätt peale "karistuse" kandmist ehk kirjutatakse jälle üks episood raamatusse juurde ja palutakse mitte enam nii teha.

sonnich kirjutas: See on just probleem - kui politsei ei tegele, seega kaob usk nendesse. Varsti on nii, et kui ise saame varga kätte, siis anname trahvi ise.
Samas, kui politsei palub abi, siis milleks? Nagunii on kogemus et ei tee midagi. Mõrv mis siis?
Kui politsei ei aita mind/meid, miks mina pean siis neid aitama?

Samas, on kiiruskontrol igal pool, kuid muud oleks ka vaja. Kiiruskontroll ka, aga võib laiemalt rahvast teenindada.

Mingi hetk on rahvast lihtselt sellest väsinud, ja mingi vargas saab surma. Aga tegelt mulle see sobib ka.... sest muud ega paremat pole oodata, ja nii ta enam ei tee kuritegusid

Talvo kirjutas: Ja ega meile au ei tee, et politsei ise tunnistab, et meil liigub sadamapiirkonnas ca 30 varast. Ma käin mõnikord Tallinnas vanalinnas lihtsalt jalutamas ja ka kallist õlut joomas. Näen mis vargad seal ringi liiguvad. Politsei teab nende nägusid aga ei tee midagi. Ju siis ei ole soovi.Ja karistused on ka enamasti tingimisi. Lihtne lahendus oleks iga päev need teadaolevad isikud kinni pidada isikukontrolliks. Paar tundi kinni pidada ja siis jälle lahti lasta. Ja nii iga päev. Küll nad siis ise ära kaovad.
Aga muidugi Euroopa vargapealinnaks peetakse Prahat.Vähemalt mõnes asjas on keegi meist ees.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

05.08.2014 14:45
#16
Eesti Karavani liige nr 697
Telefon 53 959 859

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

05.08.2014 17:57
#17
Väljamaalastele tundub Eesti politsei sarnane nagu meile Lätlaste ja muude sotsriikide oma. Nii nagu lätlane võtab eestlaselt altkäemaksu, teeb seda Eesti politsei ilmselge väljamaalasega.
Mu Indiast pärit ja Belgia numbrit kandva autoga tuttavalt küsiti peatamisel, kiiruseületuse eest kohe 100 euri ja lepiti lõpuks 20-ga. Seega ei saa altkäemaksu järgi politsei tööle hinnangut anda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Vargad ja muljed Eestist

07.08.2014 18:56
#18
Plaanisin eile mõnes selles mereäärses parklas peatuda aga kohaliku tuttava info põhjal loobusime. Olevat just vesi külmaks läinud. Riia poolt tulles on vasakul parkla ja kohe kõrval väike järv. Ujumas käisime seal. Pinnal on soe aga palju põhjaallikaid teevad alumise kihi külmaks. Veel soovitati tee äärde jäävat Lilaste järve. Liivane kallas on ka teelt nähtav.

Mina olen lolli järjekindlusega alati politseisse helistanud ja avalduse teinud. Tean küll, et tolku vähe aga siis ei saa suured juhtoinad raporteerida kuritegevuse vähenemisest. Lahendamata lood jäävad siis statistikat rikkuma. Seega kutsun ka teisi üles sama tegema. Saan aru küll, et aeg on raha aga sellesama statistika põhjal seda politseid meil kogu aeg rapitaksegi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev